معرفی و دانلود PDF کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک

عکس جلد کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک

(این کتاب نسخه قدیمی بوده و با همکاری ناشر به صورت اسکن شده آماده سازی شده است. به علت بالا بودن حجم فایل، این کتاب تنها در نسخه ویندوز قابل مطالعه می باشد.)

این کتاب از طریق اسناد و مدارک و منابع مکتوب و موجود، به بررسی و شرح مفصل جشن تاجگذاری محمدرضا پهلوی می پردازد. جشن تاجگذاری در آبان ماه سال 1346 برگزار شد. اسناد گردآوری شده در این مجموعه مربوط به فاصله زمانی 1345 تا 1350 است. این کتاب با سخن ناشر و مقدمه ای موجز آغاز می شود که عمدتاً منابع آن اسناد کتاب و مطبوعات آن روزگار است. در این مقدمه به مطالبی درخصوص هزینه های سنگین برگزاری جشن در کنار فقر و بیچارگی مردم که از حداقل های زیست محیطی نیز محروم بودند، پرداخته است.

سند اول کتاب، نامه ای است از فضل الله نبیل - پیشکار فرح- به سفیر شاه در لاهه به تاریخ 9/3/45، که از او خواسته است تا درخصوص چگونگی برگزاری مراسم های گوناگون تاجگذاری دیگر دول پادشاهی، تحقیق کند تا بتوانند از میان آنها الگوی مناسبی برای خود دست و پا کنند. آخرین سند کتاب که تاریخ 10/1/50 را دارد، برگ بازجویی «حجت ‌الاسلام شیخ احمد کروبی» است که پس از گذشت چهار سال از جشن تاجگذاری همچنان نوک تیز پیکان زبان خویش را به سمت حکومت نشانه رفته و منجر به دستگیری اش شده بود که سرانجام آن هم، بازجویی مندرج در کتاب است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
«جشن تاجگذاری، یکی از جشن‌های پیوسته‌ شاهنشاهی بود که با تاخیری شانزده‌ساله در آبان‌ماه سال 46 برگزار شد. جشنی که مملو از شکوه و جلال مصنوعی و افراطی بود و محمدرضا پهلوی سعی داشت تا با بهره‌گیری از این تجملات و زیورآلات و ابزار نمایشی پرزرق و برق خود را در زمره پادشاهان بزرگ و به اصطلاح نامدار ایران قرار دهد و عقده‌ حقارت نداشتن آبا و اجداد سلطانی و بی‌هویتی‌اش را علاج کند و در این راستا از صرف هرگونه هزینه‌ای ابا نداشت و میلیون‌ها دلار از ثروت این ملت محروم و فقیر را خرج کیش شخصیت و عقده‌های روانی خود نمود.»
در پایان کتاب نیز، ضمیمه ای شامل برخی اسناد، ‌مکاتبات، نامه های خصوصی، بریده جراید، تصاویر شخصیت های موثر در موضوع تاجگذاری و ... آورده شده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک
ناشر چاپیانتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۰۲
زبانفارسی
شابک978-964-8145-40-7
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک

حسین ادریسی پور
۱۳۹۴/۷/۱۹
سلام عرض خسته نباشید به شما. سایت عالیه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک

برای دریافت کتاب جشن تاجگذاری به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.