معرفی و دانلود کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

عکس جلد کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع
قیمت:
۱۳۰۰۰ ۷۸۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

جو بولر در کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع، به ارائه روش‌هایی ارزشمند جهت دستیابی به بینشی نامحدود در درک و یادگیری می‌پردازد.

آنچه سبب تفاوت کتاب ذهن نامحدود (Limitless Mind: Learn, Lead, and Live Without Barriers) با دیگر کتب موجود در این زمینه شده است، روش‌های متمایز این اثر برای تحقیقات صورت گرفته در عرصه‌ی آموزش و یادگیری می‌باشد. این تحقیقات در کنار تجارب آموزشی جو بولر (Jo Boaler) دست‌مایه‌ای ارزشمند ایجاد نموده تا اثری مهم جهت هموار ساختن مسیر یادگیری برای هر شخص، در هر زمان و هر شرایطی، پدید آید.

بنا به تخصص مؤلف در حوزه‌ی آموزش ریاضیات، شاید در برخی بخش‌های کتاب، این تصور ایجاد شود که کتاب ذهن نامحدود صرفاً درباره‌ی یادگیری ریاضی است، نه بیشتر. اما باید در‌ نظر داشت که راهکارهای مطرح ‌شده را می‌توان به تمام حوزه‌های زندگی فردی و اجتماعی تعمیم داد و از آن‌ها در راستای پیشبرد اهداف و رفع موانعی بهره برد که مسیر پیشرفت شخصی را مسدود کرده‌اند.

مهم‌تر آنکه ریاضیات علم حاکم بر جهان اطراف شماست و درک آن بدون ‌شک به تفکر خلاقانه و حل مسائل بیشتر منجر خواهد شد؛ بنابراین چه از آموزه‌های این کتاب در یادگیری ریاضیات استفاده شود و چه در هر حوزه و زمینه دیگری، دید شما را در قبال آموزش، یادگیری و در کل در قبال زندگی تغییر خواهد داد.

از همان نخستین لحظه‌ای که در کودکی وارد مدرسه می‌شوید، باور می‌کنید که مغز شما چیزی ثابت و ایستاست، فقط می‌تواند موضوعاتی خاص را یاد بگیرد و از آموختن بعضی مسائل دیگر عاجز است. با همین طرز فکر وارد بزرگسالی می‌شوید و باورهای تثبیت‌ شده‌ای را درباره توانایی‌هایتان می‌پذیرید. برای مثال، قبول می‌کنید که «هوش ریاضی» یا «ذهنی خلاق» ندارید. این مفروضاتِ آسیب‌ زننده و غلط (همچنان‌ ‌که علم نشان داده است) هر یک از شما را به نوعی و در زمانی تحت تأثیر قرار داده و انتخاب‌ها و در نهایت، آینده‌تان را محدود ساخته است.

جو بولر را بیشتر بشناسیم:

جو بولر، استاد دانشگاه استنفورد و نویسنده کتاب‌های پرفروشی همچون طرز فکر ریاضی است. این آموزگار چندین دهه از زندگی‌اش‌ را صرف مطالعه تأثیر باورها و سوگیری‌ها بر آموزش کرده است. بر اساس مطالعات او، افرادی که به بالاترین سطوح موفقیت در هر زمینه‌ای دست می‌یابند، صرفاً به دلیل برتری ژنتیکی به آن جایگاه نرسیده‌اند. به عقیده وی، موفقیت این افراد مرهون استفاده از کلیدهایی است که در این کتاب رونمایی می‌کند.

او در مطالعاتش نشان می‌دهد که مغز انسان به ‌طور کامل می‌تواند خودش را تغییر دهد، رشد کند، با محیط سازگار شود و مجدداً، خودش را برنامه‌ریزی کند. وی معتقد است که هر کس در هر سنی می‌تواند هر چیزی را بیاموزد و خودِ نفسِ یادگیری عمیقاً شما را دگرگون می‌سازد؛ این همان چیزی است که بولر به‌ صورتی ظریف و زیبا در این کتاب نیز درباره آن صحبت می‌کند.

در بخشی از کتاب ذهن نامحدود می‌خوانیم:

باربارا به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد و علاوه‌بر آن، به‌ تازگی چندین برنامه‌ آموزشی برای معلمان تدوین کرده است. آموزش برخی از دانش‌آموزان چند ماه و برخی دیگر چند سال به طول می‌انجامد؛ اما امروزه برنامه‌ای تدوین شده که دانش‌آموزان می‌توانند از راه دور و در مناطق متفاوت از این آموزش‌ها بهره ببرند.

باربارا کسی است که جهان آموزش را با رویکرد آموزش مغزی خود متحول کرده است. او نیز مانند بسیاری از پیشگامان، تا مدت‌ها در معرض انتقادات فراوانِ افرادی بود که به پدیده انعطاف‌پذیری مغز باور نداشتند؛ اما او برای دفاع از حقوق دانش‌آموزانی که تصور می‌رفت شکست‌خورده‌اند، همچنان به مبارزاتش ادامه داد.

به بیشتر دانش‌آموزانی که با ارواسمیت تماس می‌گیرند گفته شده که مشکلی اساسی دارند و حتی بسیاری از آنان از مدارس اخراج شده‌اند؛ اما همین افراد اوراسمیت را در حالی ترک می‌کنند که متحول شده‌اند. در بازدیدهایم از این مدرسه دستاوردهای متعددی کسب کردم. در ابتدا، مصمم شدم تأثیر شگرف آموزش مغزی را اشاعه دهم. در وهله دوم، تصمیم گرفتم روش‌های ارواسمیت را با تمام معلمان و والدینی که در مرکز یوکیوبد عضو بودند به اشتراک بگذارم.

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، رویکرد ویژه آموزشی در مدارس این‌گونه بود که نقاط ضعف دانش‌آموزان شناسایی می‌شد و بر اساس آن‌ها به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شد؛ اما رویکرد ارواسمیت کاملاً مخالف این شیوه است. در این شیوه، معلمان ضعف‌های مغزی را شناسایی می‌کنند و سپس به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند تا مسیرها و ارتباطات مغزی‌ مورد نیازشان را بسازند.

فهرست مطالب کتاب

سخن مترجم
پیش‌گفتار
مقدمه) کلیدهای شش‌گانه
فصل 1) چگونه انعطاف‌پذیری عصبی همه چیز را تغییر می‌دهد
فصل 2) چرا باید اشتباهات، تقلا‌کردن و حتی شکست را دوست بداریم؟
فصل 3) مغز خود را تغییر دهید تا واقعیت شما تغییر کند
فصل 4) مغز مرتبط
فصل 5) چرا سرعت جای خود را به انعطاف‌پذیری داده است
فصل 6) رویکردی نامحدود به مشارکت
نتیجه گیری) زندگی بدون محدودیت
قدردانی
پیوست 1) نمونه‌هایی از رویکردهای عددی و تصویری در حل مسائل ریاضی
پیوست 2) نمونه‌ای از یک دستورالعمل ارزیابی
منابع
درباره نویسنده
کتاب‌های پیشنهادی مرتبط

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع
نویسنده
مترجمسمیه احمدی
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۴
زبانفارسی
شابک978-622-6840-21-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ۷۸۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

آزاد پاشازاده
۱۳۹۹/۶/۳۱
کتاب جالب و جذلبی بود و به کتاب دوستان توصیه میکنم. در این کتاب با اراوه 6 راهبرد مناسب جهت استفاده از قدرت ذهن و همچنین قدرت اراتباطات که آن هم به نوعی موجب افزایش قدرت فکر میشود به ما کمک کند قدر ارتباطات خوب را بدانیم. همچنین با نشان دادن تغییر مسیر آن هم در وقتی که از مسیر فعلی به جایی نمیتوان رسید مارا در حل مساول شخصی رهنمون سازد. تنها نکته منفی یا زننده کتاب رو میتونم به مثال‌های ریاضی بیش از حد آن بگویم که میتوانست نویسنده کمی هم از منابع آموزشی دیگر استفاده کند ولی البته که نویسنده استاد ریاضی است و درک میکنم آن ذئقی را که از نوشتن این داستان‌های ریاضی، یعنی این که وقتی با دیدگاه نامحدود با دانش آموزان برخورد میشود و پیشرفت دانش آموزان برایش کاملا مهم بوده و هست. در ضمن شخصا وقتی میبینم چنین اساتیدی در جهان هست که در خدمت بشریت تلاش میکنند بسیار خوش حال میشوم. و توصیه دارم قسمت قسمت بخوانید و در هر بخش یادداشت بردارید تا از مطالب زده نشوید. ایام به کام
مهراد امیرنیا
۱۳۹۹/۲/۳
این کتاب ۶ راه حل کلی و صد البته بسیار سازنده برای یادگیری ارائه می‌دهد. نویسنده هر کدام از راه حل‌ها را به طور مفصل با داده‌های آماری شرح داده است که به درک بهتر مطالب کمک می‌کند. در مقایسه با کتاب‌های صرفا انگیزشی مطالب بسیار آموزنده تری دارد که می‌تواند تحولی بزرگ در دیدگاه افراد نسبت به یادگیری ایجاد کند از جمله آشتی کردن با اشتباهات و یا مشارکت با دیگران و... تنها ایراد کوچکی که می‌توان از کتاب گرفت: مطرح شدن عده‌ای از خصومت‌های شخصی نویسنده با افراد مختلف است. نویسنده در بخش‌های مختلف کتاب به تندی از آقایان انتقاد می‌کند و‌ جملات به گونه‌ای مغرضانه نوشته شده‌اند که البته با توجه به نا ملایماتی‌های انجام شده با او قابل درک‌ است ولی در کل به نوعی مرد ستیزی را القا می‌کند
Elhaam Tavallaa
۱۴۰۱/۶/۷
باور کنید من از نویسنده کتاب ممنونم بابت این کتاب اما نقدی که به تمام کتابهای ازین دست دارم اینه که ذهن انسان در حال حاضر هنوز پر از محدودیت هست... شاید ۵۰۰ سال دیگه انسانها یاد گرفته باشن کارهای ذهنی انجام بدن و به خواسته هاشون برسن اما هنوز باور‌های محدود کننده شونقوی هست و اجازه نمیده با ذهن به آرزوهاشون برسن
دیاکو محمدزاده
۱۳۹۹/۶/۲۲
واقعا کتاب بی نظیریه. خیلی خوشحالم که دارم این کتاب رو میخونم. دو روزه مداوم دارم مطالعش میکنم و لذت میبرم. هرروز خداروشکر میکنم که با کتابراه اشنا شدم. تو این دوسال تموم زندگیم تغییر کرده با کتابراه. این کتاب یکی از اون کتابهاست که فوقالعاده هستش حتما بخونید.
طاهره صالحی
۱۴۰۰/۱/۱۲
مدتها بود که ذهنم درگیر این مسأله بود. می دانستم که همه‌ی افراد توانایی یادگیری را دارند. استعداد یابی تقسیم بندی بر مبنای هوش برتر نخبه پروری و... حالا با مطالعه این کتاب به باورهای خودم اعتماد دارم و خوشحالم که این کتاب را مطالعه کردم و می‌کنم.
بهروز داورپناه
۱۳۹۹/۷/۴
عالی بود. مخصوصا برای خانم ها. و اینکه اصلا مرد ستیزی رو القا نمیکنه بلکه بیشتر به مبارزه و یا حتی نادیده گرفتن باور‌های بقیه درباره‌ی استعداد‌های شما تشویق میکنه. به هر حال توی هر جامعه‌ای این سری باور‌های محدود کننده وجود داره. به خصوص درباره خانم ها
kazem tabatabaie
۱۳۹۹/۹/۳
کاش میشد این کتاب رو به تعداد پدران و مادران وطنم میخریدم و بهشون هدیه میدادم تا شاید طرز تفکر و رفتارشون با فرزندانشون تغیر میکرد و باعث به وجود آمدن یک نسل هوشمند و درنهایت یک ایران سرافراز میشد
محمد یوسفی
۱۴۰۱/۶/۹
میتونست خیلی کتاب کوتاه تری باشه این نظر شخصی منه ولی نویسنده یه حجم زیادی از کتاب رو مثال‌های بیجا زده و درمورد نظام مرد سالاری حاشیه رفته این کتاب یک کتاب فمنیستی نیست یک کتاب خود سازیه
مریم بهرامیان
۱۳۹۹/۴/۸
۶راهکارعالی داردکه اگربکاربگیریمشون زندگیمون تغییرخواهدکرد ممنونم ازنویسنده ومترجم وهمچنین ازشماکتابراه که کتابهای خوبی دراختیارمون قرارمی دهید
Ali Mirzaie
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
بعد از خواندن این کتاب، کتاب حافظه نامحدود از کوین هورسلی رو مطالعه کنید تا اثر تقویت شدن حافظه خودتون و احساس کنید. بنظرم بهتر بود اسامی رو با اسم انگلیسی می‌نوشت.
Hossein Navaeian
۱۴۰۰/۱/۲۰
این کتاب حتما باید قبل از هر آموزش یا تغییر دادن خود خوند، واقعیات فوق‌العاده عالی بیان می‌کنه و علت انجام ندادن خیلی کارها میگه و راه حلش هم میگه.
بسیار کتاب گران بهایی است.
علی ج
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
کتاب مفیدی بود و ترجمه‌اش عالی بود. بهم یاد داد که اشتباه کردن و تقلا کردن بخشی از پروسه‌ی یادگیری هستش. هم چنین تاثیری که باورهای مثبت و منفی بر عملکرد و توانایی ما دارند.
محمد جواد ربیعی
۱۳۹۹/۹/۹
من دو سال در کنکور رد شدم این کتاب رویکرد جدیدی را پیش پای من گذاشت و اعتماد به نفس و عزت نفس مرا بالا برد و دوباره میخواهم کنکور بدهم
کاربر R
۱۳۹۹/۷/۱۱
این کتاب رو به شدت پیشنهاد میکنم.. فکر نکنید ریاضی فقط یک پارامتر به حساب میاد.. ریاضیات بسط پیدا میکنه به تمام مباحث که باعث پیشرفت ما میشه
hamed dahgani
۱۳۹۹/۲/۲۴
عالی بود. دید متفاوتی بهم داد. ممنون کتابراه
مشاهده همه نظرات ۶۶

راهنمای مطالعه کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

برای دریافت کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.