معرفی و دانلود کتاب راز گمشده مجنون

عکس جلد کتاب راز گمشده مجنون
قیمت:
9500 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راز گمشده مجنون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راز گمشده مجنون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راز گمشده مجنون

کتاب راز گمشده مجنون روایتی داستانی و کاملاً واقعی از مرضیه نظرلو است که بخش‌هایی از زندگی، جنگ و راز و رمزهای سردار بزرگ علی هاشمی را به تصویر می‌کشد.

علی هاشمی یکی از مردان بزرگ این سرزمین بود که در دفاع از ارزش‌های ایمانی و انقلابی لحظه‌ای درنگ نکرد. او عرب‌ زبان بود و در میان عشایر محرومی بزرگ شده بود که سال‌های سال طعم تلخ نداشتن را لمس کرده بودند. علی در گرمای سوزان این خاک متولد شد، خاکی که مردمانش صاحب اصالتی عمیق و ریشه‌‌دار بودند.

علی بزرگ شد. امام (ره) که آمد، او نیز مثل خیلی‌های دیگر، گمشده‌ای را که سال‌ها دنبالش می‌گشت، پیدا کرد. تا آمد نفسی تازه کند، صدام ناجوانمردانه جنگی سخت را آغاز کرد و آرام و قرار را از مرزنشین‌ها گرفت.

علی در پایان سن 18 سالگی‌اش، تیپ 37 نور و سپاه حمیدیه را راه‌ اندازی کرد و در مقابل دشمن، خطی دفاعی را به وجود آورد. او سپاه سوسنگرد را زنده کرد و به ساکنان منطقه جان تازه‌ای بخشید. عشایر خوزستان هنوز که هنوز است هنگامی که نام او می‌آید به احترامش برمی‌خیزیند.

سردار علی هاشمی در سال 1367 هنگام حملات عراقی‌ها به جزیره مجنون به شهادت رسید. نظرلو این کتاب را در 5 اردیبهشت 1389 به چاپ رساند. پیکر شهید که مدت‌ها در نیزارهای جزیره آرام گرفته بود، دو هفته بعد از انتشار کتاب به وطن بازگشت و در اهواز به خاک سپرده شد.

در بخشی از کتاب راز گمشده مجنون می‌خوانیم:

علی، علی... کجایی!؟ علی آقا، چند بار صدات کردم حواست نیست، خلوت کردی؟

سرم را که بر می‌گردانم "حمید" را می‌بینم که پشت سرم ایستاده. لبخند می‌زنم و می‌گویم: داشتم به خودم فکر می‌کردم، به گذشته، به اتفّاقاتی که در این چند سال و چند ماه افتاده. "حمید"، به این همه نیرو که اینجا جمع شده‌اند. به خودمان که توانسته‌ایم کاری بکنیم یا نه؟ به عملیات به همه چیز.

حمید حالم را خیلی خوب می‌فهمید. چون با تمام وجودش شرایط هور را درک کرده بود.

- علی آقا ما کارمون رو کردیم.

- "حمید" دوباره به بچّه‌ها تأکید کن. نیروهای نصرت فقط راهنمای گردان‌ها و گروهان‌ها هستند بچّه‌ها رو می‌ذارند سرِ خطّ و برمی‌گردند. خودم هم با اوّلین هلی‌کوپتر می‌رم و فرمانده‌ها رو به جزیره می‌رسونم.

حمید رفت تا پیغامم را برساند. فکر می‌کنم همه چیز آماده است. در هور چند جا را علامت‌گذاری کرده‌ایم و رویش سطل گذاشته‌ایم و چراغ روشن کرده‌ایم تا هلی‌کوپتر در شب مسیر را گم نکند. سکوت مرداب دارد کم‌ کم به هم می‌ریزد. چشم که می‌چرخانم در همه‌جا نیروهایی را می‌بینم که هر کدام مشغول کاری هستند. لشکر عاشورا و لشکر کربلا قرار است در جزیره عمل کنند و منطقه‌ی طلائیه را هم به بچّه‌های لشکر 27 سپرده‌اند. بیسیم‌چی کنارم نشسته است و همه‌ی فرماندهان منتظرند. هلی‌کوپتر آماده است. صدای فرماندهی از پشت بیسیم شنیده می‌شود:

بسم الله الرحمن الرحیم، یا رسول الله، یا رسول الله، یا رسول الله.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راز گمشده مجنون
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صریر
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات231
زبانفارسی
شابک978-600-5262-42-1
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راز گمشده مجنون

هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۲/۲۶
دقیقا جملات رو از روی کتاب پنهان زیر باران سردار علی ناصری کپی کرده و جالب این که اسم اونو هم نیاورده. عجب اوضاعیه!!!!!!
سید عباس فاطمی
۱۴۰۰/۷/۱۵
کتاب خوبی است. خدا قوت و دستمریزاد خواهر گرانی
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب راز گمشده مجنون

برای دریافت کتاب راز گمشده مجنون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.