معرفی و دانلود PDF کتاب شنل قرمزی

عکس جلد کتاب شنل قرمزی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شنل قرمزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شنل قرمزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شنل قرمزی

برادران گریم کتاب شنل قرمزی را به گونه‌ای که مناسب کودکان باشد، برای نخستین بار بازنویسی کردند و هانس کریستین آندرسن این افسانه مشهور قدیمی را بار دیگر تغییر داد و نوشت. داستان این کتاب درباره دختر کوچک مهربانی است که می‌خواهد به ملاقات مادربزرگش برود اما در میانه‌های راه گرگ بدجنس، از سادگی‌اش سوء استفاده می‌کند.

موضوع کتاب شنل قرمزی چیست؟

دختر کوچک، ساده دل و مهربانی به همراه خانواده‌اش در نزدیکی جنگل زندگی می‌کردند. مادربزرگ دختر، او را خیلی دوست داشت به همین خاطر یک شنل قرمز رنگ به او هدیه داد. دختر همیشه آن هدیه زیبا را به تن داشت به این دلیل بسیاری او را شنل قرمزی صدا می‌کردند. روزی مادربزرگ مریض می‌شود و شنل قرمزی تصمیم می‌گیرد به خانه مادربزرگ که درست وسط جنگل بود، برود. در راه یک گرگ بدجنس با شنل قرمزی صحبت می‌کند. شنل قرمزی از روی سادگی و صداقت همه چیز را درباره مادربزرگ برایش تعریف می‌کند و گرگ ناقلا هم تصمیم می‌گیرد زودتر از شنل قرمزی خود را به خانه مادر بزرگ برساند و دلی از عزا در بیاورد.

برادران گریم، شنل قرمزی (Little Red Riding Hood)، این قصه کهن را در قرن نوزدهم بازنویسی کردند. داستان اصلی که توسط شارل پرو (Charles Perrault) شاعر و داستان سرای فرانسوی و خالق بسیاری از افسانه‌های شاه پریان خلق شده بود، پایانی تلخ و خشن داشت اما آن چه برادران گریم روایت کردند بسیار شیرین و دلگرم کننده است.

کتاب شنل قرمزی مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب به کودکان دبستانی که به قصه‌ها و افسانه‌های قدیمی علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود. کتاب شنل قرمزی به کودکان می‌آموزد اعتماد کردن به غریبه‌ها و کسانی که اصلا نمی‌شناسند، کار درستی نیست.

با برادران گریم (Brothers Grimm) آشنا شویم:

جاکوب گریم (Jacob Ludwig Karl Grimm) و ویلهلم گریم (Wilhelm Carl Grimm)، دو برادر آلمانی بودند و در سال 1812 به پیروی شاعری که آوازهای قدیمی و بومی را جمع‌آوری می‌کرد، تصمیم گرفتند طی اقدامی پژوهشی و برای حفاظت از گنجینه‌ای ادبی و کهن، قصه‌ها و افسانه‌های قدیمی و عامه را جمع آوری و ثبت کنند. بخش زیادی از این قصه مدت‌ها بود که دیگر مورد توجه مردم قرار نمی‌گرفت و به دست فراموشی سپرده شده بود. به طور کلی این اقدام برادران گریم به احیا و حفظ ریشه و هویت زبان آلمانی و قصه و آوازهای کهن این کشور کمک بزرگی کرد. تحقیقات نشان داده است که برادران گریم این قصه‌ها و افسانه‌ها را تا حدودی با هدف سازگاری با اصول اخلاقی و پذیرفته شدن توسط جامعه تغییر داده‌اند. نخستین بار نوشته‌های برادران گریم در سال 1825 انتشار رسمی یافت و از آن زمان تاکنون این افسانه‌ها و قصه‌ها به بیش از صد زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

هانس کریستین آندرسن (Hans Christian Andersen) را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده، شاعر، نمایشنامه نویس و شاعر ملی دانمارک بود. افسانه‌هایش همچون "جوجه اردک زشت"، "بلبل"، "لباس تازه امپراتور"، "درخت کاج"، "پری دریایی" و "سرباز سربی" از آثار محبوب و کلاسیک کودکان به شمار می‌روند. آندرسن را به عنوان پدر افسانه‌های نو می‌شناسند و او حدود 220 داستان تخیلی به نگارش درآورده است که به 150 زبان مختلف ترجمه شده‌ و هم‌چنان میلیون‌ها نسخه از آن‌ها در سراسر دنیا چاپ و منتشر می‌شود. داستان‌های هانس کریستین آندرسن به عنوان داستان‌های پریان معروف است که در فضایی خیال‌انگیز و گاه فانتزی، درونمایه‌هایی اخلاقی را شرح می‌دهد، هرچند برخی از داستان‌های وی رویکردی اجتماعی و واقع‌گرایانه هم دارند.

در بخشی از کتاب شنل قرمزی می‌خوانیم:

هنوز خیلی دور نشده بود که گرگی را دید. گرگ آرام آرام حرکت می‌کرد و رفتاری دوستانه داشت. همین‌که شنل قرمزی را دید، گفت: «صبح‌به‌خیر شنل قرمزی، امروز در سبدت چی داری؟»

دخترک جواب داد: «مقداری کیک کره‌ای تازه دارم و برای مادربزرگم می‌برم. او وسط جنگل زندگی می‌کند. کمی مریض احوال است به همین خاطر می‌خواهم بروم ببینمش تا خوشحال شود.»

گرگ لبش را لیس زد و با خودش گفت: «چقدر دوست دارم این دختر را یک لقمه‌ی چپ کنم و کامل قورتش بدهم، اما اگر باهوش باشم می‌توانم مادربزرگش را هم بخورم.»

گرگ ناقلا گفت: «شنل قرمزی، ما هر دو به دیدن مادربزرگت می‌رویم و من تا آن جا با تو مسابقه می‌گذارم!»

گرگ ناقلا دوباره گفت: «تو از همین راه برو، من مسیر دیگری پیدا می‌کنم تا ببینم کدام‌یک زودتر به کلبه‌ی مادربزرگت می‌رسیم.»

همین‌که شنل قرمزی برگشت تا راهش را ادامه بدهد، گرگ ناقلا با سرعت زیاد از راه دیگری رفت.

شنل قرمزی آرام آرام قدم می‌زد و برای مادربزرگش گل و توت‌فرنگی‌های وحشی می‌چید. او مسابقه با گرگ را کاملاً فراموش کرده بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شنل قرمزی
نویسنده،
مترجمسحر عظیمی
ناشر چاپی موسسه فرهنگی آرمان رشد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۵
زبانفارسی
شابک978-622-243450-2
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شنل قرمزی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب شنل قرمزی

برای دریافت کتاب شنل قرمزی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.