معرفی و دانلود کتاب ذهن منضبط

عکس جلد کتاب ذهن منضبط
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ذهن منضبط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ذهن منضبط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ذهن منضبط

آیا تاکنون احساس کرده‌اید که تمام تلاشتان برای رسیدن به هدف بی‌نتیجه بوده است؟ زویی مک‌ کی در کتاب ذهن منضبط به شما می‌آموزد چگونه با منظم کردن ذهن خود، به اهداف و خواسته‌هایتان دست یابید و از دور باطلی که در آن گیر افتاده‌اید، نجات پیدا کنید.

درباره‌ی کتاب ذهن منضبط

تلاش کردن برای هدفی مشخص، همیشه یکی از کلیدهای اصلی رسیدن به موفقیت است؛ با این حال، بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه باید تلاش کنیم و چگونه ذهن و زندگیمان را سامان ببخشیم تا به بهترین نتایج دست پیدا کنیم. به همین علت، معمولاً تلاشمان بدون نتیجه باقی می‌ماند و درجا می‌زنیم.

اگر شما نیز فردی هستید که از نتایج کوشش‌های خود رضایت ندارید، حتماً باید کتاب ذهن منضبط (The Disciplined Mind) اثر زویی مک کی (Zoe McKey) را بخوانید. مک کی در این کتاب مفید برای شما رازی را آشکار می‌کند که تا پیش از این نمی‌دانستید: شما نیاز به ذهنی منضبط دارید.

بسیاری از ما، پس از یک‌بار شکست خوردن در زندگی تمام امید و اعتماد‌به‌نفسمان را از دست می‌دهیم و دیگر هیچ‌گاه کاری را که مشغول آن بودیم انجام نمی‌دهیم. در این وضعیت، ما به کسی تبدیل می‌شویم که از پیش شکست خورده است و دیگر توان مسابقه دادن ندارد؛ با این حال که اگر مسابقه می‌داد، احتمال زیادی داشت که به پیروزی دست پیدا کند. رسیدن به موفقیت، نیازمند تلاش، استمرار و درس گرفتن از گذشته است.

اگر این موضوع را بپذیرید که همه‌چیز به ذهن شما بستگی دارد، آنگاه تمام توانتان را برای به حدأکثر رساندن قدرت ذهن خود به کار می‌بندید. با قدرتمند شدن و نظم یافتن، به همان کسی تبدیل می‌شوید که همیشه آرزویش را داشته‌اید. در کتاب ذهن منضبط می‌آموزید چگونه ذهن خود را قدرتمند کنید و آن‌ را تحت کنترل خود درآورید. این که همیشه آرزویی در ذهن داشته باشید کافی نیست؛ شما باید برای رسیدن به آرزوی خود تلاش کنید و این مهم‌ترین بخش ماجراست.

زویی مک کی همینطور انواع استرس را برمی‌شمارد و به شما نشان می‌دهد چگونه استرس می‌تواند فرایند مغز شما را مختل کند؛ به همین دلیل، یکی از بهترین شیوه‌ها برای دستیابی به موفقیت، غلبه بر ترس و استرس و جمع کردن تمام نیرویتان برای رسیدن به هدف است.

کتاب ذهن منضبط مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای تمام کسانی که قصد دارند تغییری در زندگی خود ایجاد کنند، ذهن خود را منظم کنند و به موفقیت دست یابند، مناسب است.

با زویی مک کی بیشتر آشنا شویم

زویی مک کی (نویسنده‌ی آمریکایی) ژانر اغلب کتاب‌هایش خودسازی است. آثار او از کتاب‌های پرفروش به‌شمار می‌آیند و از میان آن‌ها می‌توان به «زندگی زیبا پیش روی شماست» و «از آنچه فکر می‌کنی شجاع‌تری» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب ذهن منضبط

- ارزشمندترین هزینه فرصت، برای وقت شما است.

- مسئولیت خودتان را قبول کنید؛ زیرا هیچ شخصِ دیگری این کار را قبول نمی‌کند.

- به یاد داشته باشید که دیگران آنقدر که شما فکر می‌کنید، به شما فکر نمی‌کنند.

- شما مجبور نیستید که همه مشکلات‌تان را به تنهایی حل کنید. شما می‌توانید به دیگران اعتماد کنید؛ اما باور به این‌که شما خودتان می‌توانید مشکلات‌تان را حل کنید، به شما آرامش می‌دهد.

- خداوندا به من آرامشی بده تا بتوانم چیزهایی که نمی‌توانم تغییر دهم را بپذیرم. شهامتی بده تا چیزهایی را که می‌توانم تغییر دهم، تغییر داده و خردی بده تا بتوانم تفاوت بین این دو را تشخیص دهم.

در بخشی از کتاب ذهن منضبط می‌خوانیم

وقتی شما یک گزینه را انتخاب می‌کنید، انتخاب‌های فراوان دیگر را از دست می‌دهید.

اگر شما تصمیم به داشتن شغلی پردرآمد گرفته باشید، باید برایش وقت و انرژی صرف کنید. گذراندنِ وقتِ بیشتر در خانه، منجر به این خواهد شد که زمان کم‌تری را در محل کار بگذرانید. نکته اخلاقی در داستان آن الاغ است و آن هم طولانی فکر کردن و صبور بودن است. شما می‌توانید بیشتر چیزهایی را که تمایل دارید، داشته باشید؛ اما داشتن تمام آنها در یک زمان امکان‌پذیر نیست.

«دِرِک سیورز» متفکر و نویسنده کتاب همه چیزی که شما می‌خواهید، می‌گوید: «اگر شما اکنون سی سال دارید و شش مسیر مختلف دارید که می‌خواهید آنها را طی کنید، پس می‌توانید به هر مسیر، ده سال را اختصاص بدهید و بدین شکل همه آنها را تا نود سالگی به انجام برسانید!» برنامه‌ریزی برای نود سالگی در سن سی سالگی مسخره به نظر می‌رسد، درست است؟ اما احتمال دارد که به سن نود سالگی برسید، بنابراین باید برای آن برنامه داشته باشید و از آن بهره بگیرید. شما می‌توانید در هر زمان، بدون هیچ احساس حواس‌پرتی و یا سردرگمی، فقط بر روی یک مسیر متمرکز شوید؛ زیرا می‌دانید که به سراغ مسیرهای دیگر هم خواهید رفت. در هر انتخابی، شما چیزی را فدا می‌کنید. در مورد الریان، او کارش را فدای دخترش کرد. هر انتخابی بهایی دارد.

هرچه انتخاب شما جسورانه‌تر باشد، «هزینه فرصت» بزرگ‌تری را نیز باید بپردازید.

در جامعه ما، بعضی از افراد به‌خاطر پول و موفقیت‌شان تحسین می‌شوند، اما آنهایی که موفق‌تر هستند، برای رسیدن به این موفقیت، هزینه فرصت بزرگ‌تری را هم دارند. «بیل گیتس» به‌خاطر خوابیدن در محل کارش معروف شد. «آنجلینا جولی» هیچ ‌وقت نمی‌تواند مانند افراد عادی راه برود؛ زیرا همیشه هوادارانش می‌خواهند که با او عکس بگیرند و یا او همیشه زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار دارد! برای آنها تأسف نخورید؛ زیرا این انتخاب آنها بوده و آنان خودشان مسئول این انتخاب هستند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل اول: قبول کنید که در زندگی، همه چیز یک معامله است
قانون تقابل عمل
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل دوم: مسئولیت‌پذیری
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل سوم: به دست آوردن آرامش
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل چهارم: زبان بدن
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل پنجم: یاد بگیرید که بر استرس خودتان غلبه کنید
مهم‌ترین عامل ایجاد استرس چیست؟
چگونه می‌توانید صبورتر باشید؟
تمرین آموختن صبر و بردباری
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل ششم: در زندگی واقعی‌تان در صلح باشید
چه اتفاقی برای خوشبختی ما افتاده است؟
چرا رسانه‌های اجتماعی، تأثیر زیادی بر ما می‌گذارند؟
رابطه بین جستجوی خوشبختی و شبکه‌های اجتماعی
چگونه می‌توانید نگرانی‌هایتان را درباره شبکه‌های اجتماعی برطرف کنید؟
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل هفتم: بر روی انتخاب‌تان کار کنید
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل هشتم: خودتان را بشناسید.
خویشتن‌داری
تفاوت بین صبر و خویشتن‌داری چیست؟
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل نهم: جذب نکنید، عمل کنید
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل دهم: شکست و یادگیری
اولین گام برای رها شدن از درد چیست؟
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل یازدهم: تمرین، تمرین، تمرین
تفاوت بین یاد گرفتن و تمرین کردن
ذهن منظم، رضایت لحظه‌ای را قبول نمی‌کند
ذهن منظم، متوجه خروج از زمان حال می‌شود
آنچه را که ما تمرین می‌کنیم، به عادت تبدیل می‌شود
به دنبال راه میانبر نباشید
اقدامات اساسی برای نظم دادن به ذهن‌تان
فصل دوازدهم: نظرات پایانی
به منظور داشتن ذهنی منظم‌تر، سعی کنید که به توصیه‌های زیر عمل کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ذهن منضبط
نویسنده
مترجممونا راسته
ناشر چاپیانتشارات تی تی پول
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات120
زبانفارسی
شابک978-600-8296-45-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ذهن منضبط

Formika Eshtion
۱۴۰۱/۹/۱۸
سلام
من با خوندن این کتاب و استفاده از راهکارهاش واقعا تونستم خیلی از چیزهای اضافی رو از ذهنم پاک کنم و همونایی که بودن رو مرتب بچینم تا بتونم راحت تر بررسیشون کنم به نظرم خوندن این کتاب برای تمام کسانی که مثل من ذهن آشفته‌ای دارن کمک میکنه درگیری‌ها و فشارهای مشغله ذهنیشون رو هندل کنن و بتونن به راحتی از پسشون بربیان و افکار اضافی رو حذف کنن.
دماوند
۱۴۰۱/۸/۳
اگر ذهن نامنظم رو یک بیماری در نظر بگیریم در واقع این کتاب از شناخت تا درمان آن به زبانی قابل فهم و همراه با مثالهای متعدد بیان می‌کند.
زهرا کردی
۱۴۰۱/۹/۱۷
کتاب عالی برای ارامش فکر و ارامش در انجام دادن کارهای‌ روزانه
کوروش جوکار
۱۴۰۱/۷/۱۴
کتابی بسیار عالی در حوزه توسعه فری
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب ذهن منضبط

برای دریافت کتاب ذهن منضبط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.