معرفی و دانلود PDF کتاب خود دوست داشتنی من

عکس جلد کتاب خود دوست داشتنی من
قیمت:
۷۱۶۰۰ تومان - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خود دوست داشتنی من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خود دوست داشتنی من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خود دوست داشتنی من

کتاب خود دوست داشتنی من به قلم فنی بریت، برنده جوایز ادبی مختلف در دنیا، داستان احساسی و آموزنده‌ی دختری غمگین به نام هلن را به تصویر می‌کشد که دوستی در مدرسه ندارد و همه او را مسخره می‌کنند، اما وقوع اتفاقاتی غیرمنتظره و لطیف در داستان همه چیز را تغییر می‌دهد.

موضوع کتاب خود دوست داشتنی من (Jane, the Fox and Me) چیست؟

هلن دختر بچه‌ای مدرسه‌ای و تنهاست که خیال می‌کند کسی دوستش ندارد و دائم این جمله را با خودش تکرار می‌کند. همکلاسی‌هایش که روزی دوست او بودند اکنون هلن را نادیده می‌گیرند و نه تنها با او صحبت یا بازی نمی‌کنند، بلکه مسخره‌اش هم می‌کنند. زندگی روزمره هلن پر از زمزمه و تمسخرهای دروغین اطرافیانش در مدرسه بود که او را چاق و بدبو خطاب می‌کردند و حتی این جملات را روی دیوارهای مدرسه هم می‌نوشتند.

مادر مهربان هلن خیلی خسته بود، به همین دلیل او هیچوقت مشکلاتش را به مادرش نمی‌گفت. هلن با شروع کردن مطالعه‌ی کتابی به نام جین ایر به شدت با آن همذات پنداری کرده و در داستان گم شده و از اتفاقات اطرافیانش جدا می‌شود. این کتاب تنها دوست و امید هلن بود، اما او آنقدر اندوهگین بود که به پایان خوش داستان هم امیدوار نبود. تا اینکه روزی در مدرسه خبر یک اردو در طبیعت اعلام می‌شود؛ سفری که با اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی و زیبایش همه چیز را تغییر می‌دهد...

فنی بریت (Fanny Britt) با به تصویر کشیدن داستانی احساسی و ملموس در کتاب خود دوست داشتنی من کودکان را با موضوعاتی آشنا می‌کند که مفاهیم بسیار مهمی را به آن‌ها می‌آموزد. شخصیت اصلی داستان، دختری است که به دلیل تمسخر همکلاسی‌هایش به دانش‌آموزی تنها و منزوی تبدیل شده که برای فرار از واقعیت زندگی‌اش به کتاب و دنیای قصه پناه می‌برد. کتاب جین ایر تنها دوست هلن است که او را سرگرم کرده و باعث می‌شود تا اتفاقات اطرافش را نادیده بگیرد.

اتفاقات و نقطه عطف داستان در اردو رخ می‌‌دهد، جایی که هلن متوجه می‌شود برخلاف گفته‌های اطرافیانش وزنی متناسب دارد و چاق نیست. او کم‌کم یاد می‌گیرد که نسبت به کنایه‌ها و تمسخرهای همکلاسی‌هایش بی‌تفاوت باشد و خودش را همانگونه که هست، دوست داشته باشد. فنی بریت با هوشمندی برای عبور هلن از سختی‌های زندگی‌اش از دنیای ادبیات و کتاب کمک گرفته که به خوبی در تصاویر داستان خود دوست داشتنی من نیز نمایان است. زمانی که هلن پا به دنیای کتاب جین ایر گذاشته تصاویر کتاب از رنگ‌هایی خاکستری و غمگین به رنگ‌هایی شاد تغییر پیدا می‌کند.

کودکان با خواندن کتاب خود دوست داشتنی من یاد می‌گیرند که به تمسخرها و کنایه‌های اطرافیان بی‌توجه باشند چرا که ممکن است بیشتر آن‌ها اصلاً حقیقت نداشته باشند و آن‌ها باید خودشان را همانگونه که هستند، دوست داشته باشند. در حقیقت اعتماد به نفس، عزت نفس و امید از اصلی‌ترین مفاهیمی است که این کتاب به آن اشاره دارد. نکته دیگر داستان اشاره به کتاب خواندن است، کتاب جین ایر رفته رفته به دوست هلن تبدیل شده و کودکان را با این موضوع آشنا می‌کند که کتاب به معنای واقعی یک دوست خوب و مفید برای انسان‌هاست.

جوایز و افتخارات کتاب خود دوست داشتنی من:

- برنده جایزه Bedeis Causa در سال 2013
- برنده جایزه لوکس در سال 2013
- برنده جایزه انجمن فروشندگان کتاب کانادا لیبریس در سال 2014
- برنده جایزه ادبی فرماندار کل برای تصویرگری کتاب‌های کودکان
- نامزد جایزه ادبیات کودکان کانادایی برای زبان فرانسه در سال 2013
- نامزد نهایی جایزه Eisner برای بهترین نشریه کودکان
- نامزد نهایی جایزه Amelia Frances Howard-Gibbon
- از بهترین کتاب‌های مصور نیویورک تایمز
- بهترین کتاب کودک سال Bank Street College of Education

کتاب خود دوست داشتنی من مناسب چه کسانی است؟

این داستان دوست داشتنی به همراه تصاویر جذاب برای کودکان سنین 7 تا 12 سال آموزنده و لذت‌بخش خواهد بود.

در بخشی از کتاب خود دوست داشتنی من می‌خوانیم:

یک روز صبح در کلاس خبری به ما می‌دهند: قراره دو هفته‌ی شما رو ببرن اردوی طبیعت. گروهی چادر زدن. تیراندازی با تیر و کمون و تنیس هم جزو برنامه هاتونه.

نمی‌دانم تیراندازی کجا به درمان می‌خورد. اما هیچ جوری نمی‌شود آن را دور زد. همه چیز برنامه ریزی شده است. چهار شب، چهل دانش‌آموز. همه‌ی بچه‌های کلاس ما. ژنوی بو، سارا، آن ژولی، کلوئی همه می‌آیند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خود دوست داشتنی من
نویسنده
مترجممهناز بهرامی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۹۷
زبانفارسی
شابک978-600-8347-41-5
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۷۱۶۰۰ ت - 13.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خود دوست داشتنی من

اتوسا اکبر
۱۴۰۰/۶/۲۷
کتاب داستان مخصوص بچه هاست
میتونست پرحتوا تر باشه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب خود دوست داشتنی من

برای دریافت کتاب خود دوست داشتنی من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.