معرفی و دانلود کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست

عکس جلد کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست
قیمت:
۱۱۰۰۰۰ تومان - 20.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست

کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست نوشته‌ی نوئل سالازار، داستانی خیره کننده درباره‌ی خلبانان زن نیروی هوایی است که شجاعت آن‌ها در جنگ جهانی دوم، زنانی عادی را به قهرمانانی خارق‌العاده تبدیل کرد. این اثر حیرت‌انگیز جزء پرفروش‌ترین‌های یواس‌ای تودی نیز به شمار می‌آید.

درباره کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست:

در این رمان با هواپیمای جنگی به آسمان پرواز می‌کنید و دنیا را از زاویه دید دختری جوان و جسور خواهید دید. "آدری" برخلاف میل خانواده‌اش که می‌خواستند او شغل وکالت را در پاریس پی بگیرد، همراه با دوستانش در بحبوحه‌ی جنگ جهانی دوم، خلبان هواپیمای جنگی می‌شود. او از مردهای خودشیفته‌ای که آن‌ها را مسخره می‌کنند و هواپیما را وسیله‌ی بازی برای دخترها می‌دانند، متنفر است و به هیچ رابطه‌ی عاشقانه‌ای که رویای خلبانی‌اش را از بین ببرد، علاقه ندارد.

کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست (The flight girls)، شما را با داستان زندگی زنانی مواجه می‌کند که پابه‌پای مردان، به خدمت نیروی هوایی درآمدند، ولی نامشان در تاریخ فراموش شد. آن‌ها با جسارت و هیجانی وصف نشدنی، برای ثابت کردن خودشان دست به هر کاری زدند تا جایگاه خود را حفظ کنند.

با اینکه این اثر یک داستان ساختگی است ولی به این معنا نیست که شخصیت‌های آن واقعی نیستند. اگر زنان بااراده‌ی نیروی هوایی نبودند، این کتاب هم وجود نداشت؛ بیش از هزاران زن که در راه خدمت به آمریکا، جان خود را به خطر انداختند و بعد از اتمام کارشان هم هیچ‌چیز در مقابلش نخواستند. نوئل سالازار (Noelle Salazar) این دوره از تاریخ جنگ جهانی دوم را یک نقطه‌ی عطف برای آمریکا و زنان می‌داند.

در آن زمان، زنان خودشان را از زیر سایه‌ی مردان بیرون کشیدند و به جهانیان نشان دادند که چقدر قوی هستند و چه توانایی‌هایی دارند و چقدر باهوش، با‌انگیزه و با‌استعدادند. خواندن داستان آن‌ها و دیدن شجاعتشان، نوئل سالازار را به وجد آورد و باعث شد تا این کتاب را بنویسد. ممکن است این فقط یک داستان باشد ولی حقایق زیادی در لا‌به‌لای صفحات آن وجود دارد.

افتخارات کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست:

- پرفروش‌ترین کتاب یواس‌ای تودی
- پرفروش‌ترین کتاب هفته‌ی مجله‌ی پابلیشرز ویکلی
- بهترین کتاب جدید درباره جهان زنان

نکوداشت‌های کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست:

- جزئیات غنی تاریخی و شخصیت‌های پویا... این حماسه همه‌چیز دارد. (مجله Woman's World)
- اولین نویسنده‌ای که قطعه‌ای تقریبا فراموش شده از تاریخ آمریکا را در این رمان پویا نشان می‌دهد. (Shelf Awareness)
- از این پس، من کتاب نوئل سالازار را به هرکسی که احساس کند از وضعیت موجود شکست خورده توصیه می‌کنم. (فوربس)
- این درام جنگ جهانی دوم نقش زنان خلبان و فداکاری‌های آن‌ها را برای کشور ما برجسته می‌کند. (دبی مکومبر، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

مطالعه کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به رمان‌های تاریخی و عاشقانه‌ی جنگ جهانی دوم پیرامون زندگی زنان موفق علاقه دارید، این کتاب انتخابی مناسب برای شماست.

در بخشی از کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست می‌خوانیم:

یه سری اتفاق‌ها از بیخ گوشمون گذشت. هم‌اتاقی من شرون هفتۀ دومی که اینجا بودیم عضو باشگاه چترسواری شد و یادش رفته بود سگک تسمۀ محافظ رو ببنده و وقتی مربی‌ش یه حرکت آروم کرده بود اون پرت شده بود بیرون. البته متأسفانه باید بگم اون تنها کسی نبود که این اشتباه رو کرد. دیدن این صحنه ترسناک و در عین حال بامزه بود. و اینکه حالا که خودم یه بی _ 17 تعمیرشده رو سوار شدم می‌تونم به‌خاطر پروازت تو صبح روز حمله تو اوآهو تحسینت کنم. من کوچولو رو تصور کن که پشت فرمون اون هیولا نشسته باشم.

حتی نمی‌تونم تصور کنم که چقدر می‌تونه وحشتناک باشه که هر روز به این فکر کنی که دوباره باید وسایل یکی از دوست‌هات رو که مرده جمع کنی یا به این فکر کنی که آیا این بار نوبت خودته؟ اینکه چه وحشتی رو داری تحمل می‌کنی. اینکه باید در مقابل این وضعیت تسلیم بشی و عصبانی بودن از اینکه اصلاً چرا باید توی این وضعیت باشی.

من هم به ‌روزی که این جنگ تموم بشه فکر می‌کنم. به اینکه پول‌هام رو به هال می‌دم و اون هم کلیدهای پایگاه هوایی خودم رو بهم می‌ده. به تعمیر و بازسازی ساختمون‌های قدیمی و طراحی هتل جدیدم. به تو که به شهر من پرواز می‌کنی. شام و آبجو می‌خوریم و دربارۀ فرارمون از دست ژاپنی‌ها حرف می‌زنیم و تو مهارت من رو توی شیرینی‌پزی تحسین می‌کنی. شب می‌مونی و صبح هم همدیگه رو بغل می‌کنیم و خداحافظی می‌کنیم.

خواهش می‌کنم این رو بدون که من هر روز به تو فکر می‌کنم. به شجاعت و مهربونی‌ت که باید الگوی آدم‌های دیگه باشه. تو مرد فوق‌العاده‌ای هستی جِیمز هارت. به دوستی با تو افتخار می‌کنم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست
نویسنده
مترجمنیما مانی
ناشر چاپینشر مون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۲۹
زبانفارسی
شابک978-622-7585-10-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۰۰۰۰ ت - 20.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست

Moonchild 💜
۱۴۰۱/۸/۱۴
(امیدوارم تمام زنان آدری وجودشان را پیدا کنن و تسلیم سرنوشت نشود و مانند پرنده کوچولو داستان بال هایشان باز کنند و پرواز کنند به سوی خوشبختی🤍🌠) کتاب روند خیلی خوبی داشت و خسته کننده نبود شخصیت پردازی خوبی داشت و حضور زنان قوی و جسور خلبان ارتش امریکا نشان میدهد زنانی که هم اندازه مردان موثر بودند ولی حقوق یکسان نداشتند نکته جالبی که داستان اینه که در زندگی هرکسی اتفاق ناگواری میافتند ولی این عکس العمل ماست که تسلیم سرنوشت بشیم و غصه و اندوه بخوریم یا با وجود اندوه مسیری جدید برای زندگی و امید پیدا کنیم و نکته بعدی اینکه برای رویا و هدف هایمان بجنگیم و خودمان بخاطر آدما عوض نکنیم و در این مسیر ادم‌های سر راهمان قرار میگیرند همسو با هدف ما هستند و با انان خوشحال هستیم و این خصوصیاتی بود که یکجا در شخصیت ادری قهرمان قوی داستان وجود داشت 💜🙆‌♀️🌃
پرنده کوچولو🕊🍃✈
فرزانه نجاری
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
داستان سیر پیشرفت خوبی داشت پایان واقعا جالبی ک من رو میخکوب کرد. به خوبی تونستم با شخصیت هاش همزاد پنداری کنم و این ویژگی کتاب رو واقعا دوست داشتم توصیف هاش کامل و زیبا بود چ از مناظر و چ از روابط انسانی ب عنوان اولین رمان یک نویسنده واقعا قشنگ بود.
پیشنهاد میکنم بخونیدش.
Mary Sdm
۱۴۰۱/۲/۷
آدری راوی و شخصیت اصلی این کتاب، داستان زندگی زنانی که به برنامه خدمت زنان خلبان نیروی هوایی پیوستن و در تاریخ به فراموشی سپرده شدن رو روایت میکنه.
شادی ن
۱۴۰۰/۹/۲۴
بسیار کتاب دلپذیری بود
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست

برای دریافت کتاب جنگ عاشق‌ترین دختر دنیاست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.