معرفی و دانلود PDF کتاب علم حرکت در زایمان

عکس جلد کتاب علم حرکت در زایمان
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب علم حرکت در زایمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب علم حرکت در زایمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب علم حرکت در زایمان

کتاب علم حرکت در زایمان نوشته‌ی نوریا ویوس پارس و بلاندین کاله ژرمن، حرکات و تمرینات ورزشی لگن را در طی دوران بارداری مورد بررسی قرار می‌دهد که منجر به زایمانی راحت‌تر خواهد شد.

سر جنین اغلب طی زایمان برای انطباق با لگن تغییر شکل داده و کمی بعد به حالت اولیه و طبیعی خود باز می‌گردد. این امر به دلیل انعطاف‌پذیری استخوان‌های سر میسر می‌شود.

جالب است بدانیم استخوان‌های لگن مادر امکان حرکت جزیی بر روی خود دارد به همین دلیل لگن نسبت به سر جنین دارای انعطاف کمتری است. این حرکات در مفاصل خود لگن صورت گرفته و بالاخص موجب تغییر شکل بخش داخلی یعنی کانال عبوری جنین یا حفره لگنی می‌شود.

در ساعات پیش از زایمان، به دلیل ترشح هورمون‌هایی که موجب انعطاف‌پذیری رباط‌ها می‌شوند، جابه‌جایی‌های لگن به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. هنگام زایمان نیز لگن مادر می‌تواند خود را با سر کودک منطبق کند. ظرفیت تغییر پذیری لگن، جزئی ولی بسیار دقیق است، در واقع هر میلی‌متر باز شدگی، به خروج جنین کمک می‌کند. عملکرد لگن حین عبور سر جنین درست به مصداق قرار دادن کلیدی داخل قفل است با درک این مهم که لگن در بخش‌های داخلی تغییر شکل پیدا می‌کند هرگز از حرکت آن در روز زایمان جلوگیری به عمل نخواهیم آورد. این امر از طریق وضعیت بدن و یا به بیان دقیق‌تر با اجرای بعضی وضعیت‌ها در پا و ستون فقرات ایجاد می‌شود. از همه این‌ها مهم‌تر آمادگی لگن طی بارداری است.

سودمندی دانسته‌های کتاب علم حرکت در زایمان (Bouger en accouchant) با وجود شواهد متعدد، نه تنها در روند یک زایمان فیزیولوژیک بلکه در مواردی هم که زایمان پیشرفت نمی‌کند، تأیید شده‌اند، گاهی از زبان مادران و یا ماماها حرف‌هایی را می‌شنویم که توجیه اساسی برای مطالعه مطالب ارائه شده در این کتاب به حساب می‌آیند برای مثال: کودک بعد از یک تغییر وضعیت و یا چرخش ناگهانی به دنیا آمد.

نوریا ویوس پارس (Núria Vives Parés) و بلاندین کاله ژرمن (Blandine Calais Germain) در این کتاب آناتومی پویای لگن را توصیف می‌کنند و به بررسی جزء به جزء حرکات آن در مراحل مختلف زایمان پرداخته و چگونگی انجام آن را با سهولت بیشتر توضیح می‌دهند. همچنین حاوی دلایل مستدل و قابل توجیه برای کسانی است که باور دارند حرکت می‌تواند زنان را برای زایمان آماده کند.

در بخشی از کتاب علم حرکت در زایمان می‌خوانیم:

از آنجایی که استخوان عانه دارای بافتی غضروفی است می‌تواند تغییر شکل دهد و درنتیجه قابلیت تحرک دارد. درست مثل یکی از مهره‌های ستون فقرات البته در اندازه کوچکتر. حرکت آن شبیه آکاردئون است که بین دو دست نزدیک به هم گرفته شده باشد. درست مثل کشکک زانو قابلیت تغییر شکل در جهات مختلف را داراست.

چرخش در این منطقه، به استخوان‌های خاصره اجازه می‌دهد که در تمام سطوح حرکاتی داشته باشند؛ به همین دلیل می‌توانند روی استخوان‌های خاجی - خاصره‌ای و هیپ‌ها تأثیرگذار باشند. این حرکات گسترده نیستند ولی در تمام جهات صورت می‌گیرند.

فهرست مطالب کتاب

تعریف لگن و چگونگی عملکرد آن
چند کلید واژه برای فهم بهتر
لگن چگونه حرکت می‌کند؟
اندام‌های اطراف لگن چگونه حرکت می‌کنند؟
لگن هنگام زایمان تغییر شکل می‌دهد. چرا و چگونه؟
بررسی وضعیت‌های اصلی در زایمان
لگن حرکت می‌کند و تغییر شکل می‌دهد
سه وضعیت "ملکه" از تحرک لگن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب علم حرکت در زایمان
نویسنده،
مترجمفیروزه روستا، شیوا مینوکده
ناشر چاپیانتشارات تیمورزاده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۶۶
زبانفارسی
شابک978-600-238-125-5
موضوع کتابکتاب‌های مادر و بارداری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب علم حرکت در زایمان

ص ح ا
۱۴۰۰/۴/۴
به نظرم کتاب یه کم سنگینه چون اصولا شرح حرکات ورزشی یا یوگا در کتاب سخته اما خیلی کتاب مفیدیه
عاطفه بابایی
۱۴۰۱/۱/۱۱
مفید بود و توصیه می‌کنم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب علم حرکت در زایمان

برای دریافت کتاب علم حرکت در زایمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.