معرفی و دانلود کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟

عکس جلد کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟

جان گری نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز در کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟ که آن را در ادامه‌ی کتاب معروف «مردان مریخی، زنان ونوسی» به رشته‌ی تحریر درآورده است، درک شما از روابط زن و مرد را متحول خواهد کرد. او به زوج‌ها کمک می‌کند تا استرس را پشت سر بگذارند و رابطه‌ی عاشقانه‌ای را که می‌خواهند با شریک زندگی‌شان برقرار کنند.

درباره‌ی کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند:

مردان و زنان همواره در روابطشان با کشمکش‌هایی روبه‌رو بوده‌اند، اما با این استرس افزوده شده‌ی ناشی از سبک زندگی نوین ما، این کشمکش‌ها بزرگ‌تر شده است. مهارت‌های برقراری ارتباط خوب می‌تواند مردان و زنان را به هم نزدیک‌تر کند، اما چنانچه ما استرس رو به رشد موجود در زندگی پرمشغله‌مان را هم به آن بیافزاییم، مریخ (مرد) و ونوس (زن) با هم برخورد خواهند کرد. استرس، مهم‌ترین دلیل دعواها و نزاع‌ها است اما این حقیقت که مردان و زنان به روش‌های متفاوتی با استرس روبه‌رو می‌شوند، به ریشه این منازعات اشاره دارد.

اگرچه مردان و زنان شبیه به هم هستند اما وقتی که بحث استرس پیش می‌آید، تفاوت‌ها خود را نشان می‌دهند. این تفاوت‌ها با افزایش استرس شدیدتر هم می‌شوند. بیشتر زوج‌ها به جای اینکه در کنار هم به رویارویی با کشمکش‌های زندگی بپردازند و با هم در عشق رشد کنند، با احساسی از آرامش، اما عاری از علاقه و اشتیاق از هم دور می‌شوند و با بی‌اعتمادی بر این باورند که در کنار هم بودن‌ آن‌ها منجر به منازعات غیرقابل کنترل خواهد شد.

ما هر چه قدر که از تفاوت‌های طبیعی و ذاتی‌مان آگاه‌تر باشیم، به هنگام بروز و خودنمایی این تفاوت‌ها صبورتر خواهیم بود. شما به جای فکر کردن به اینکه چه مشکلی در شریک‌تان وجود دارد، قادر خواهید بود تا اشتباه موجود در نحوه نزدیک شدنتان به او را بسنجید. به جای اینکه نتیجه بگیرید شریکتان تعمداً شما را نادیده گرفته و سهل‌انگاری می‌کند، حداقل می‌توانید با دانستن این نکته که او ناآگاهانه و بدون قصد و غرض این رفتار را می‌کند قدری احساس آرامش کنید. زوج‌ها اغلب از چگونگی تأثیرگذاری مسائل بر یکدیگر درک واقعی ندارند.

قبول کردن و پذیرفتن تفاوت‌های ما می‌تواند به سرعت موجب روشن شدن روابط‌مان شود. بسیاری از زوج‌ها حسی از سنگینی بر زندگیشان دارند، زیرا بر این باورند که برای شاد کردن همسرشان مجبور هستند تا او را تقدیس کنند. این طرز نگرش لازم است تغییر یابد.

جان گری در کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟ (Why Mars and Venus Collide) راه‌های مختلفی را توصیه می‌کند که شما می‌توانید با انجام دادن آن‌ها در دنیای واقعی و رساندن زندگیتان به یک سطحی از غنا، به کاهش استرس در روابطتان بپردازید. وقتی شما رویارویی مؤثر با استرس را آموخته و تفاوت‌های ساختار مغز زن و مرد را به یاد می‌آورید، می‌توانید به جای اینکه به خاطر مشکلاتتان شریکتان را ملامت کنید، خودِ استرس را مورد قرار دهید. به جای اینکه منتظر شریکتان باشید تا تغییر کند، خواهید آموخت که خودتان سطح استرستان را پایین بیاورید.

وقتی که استرس شما کاهش یافت، از اضطرارِ درونی نیاز به سرزنش یا تغییر شریکتان خلاص خواهید شد. به جای آن، شما درست همانند روزهای اول عاشق شدنتان لذت عشق ورزیدن و پذیرفتن شریکتان را همان طوری که هست، تجربه کرده و به یاد خواهید آورد. مریخ و ونوس در مسیر خود و با هماهنگی به دور خورشید می‌گردند، درست همان طوری که مردان و زنان باید انجام دهند تا عشقی پایدار را بسازند.

نکوداشت‌های کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند:

- تفکربرانگیز و روشنگر. (BookPage)
- این اثر برای هر رابطه‌ای مفید و کمک‌کننده است. (Booklist)
- مملو از راه‌حل‌های عملی... به دلیل محبوبیت گری، این کتاب شایسته فضایی در هر کتابخانه عمومی است. (Library Journal)
- فهم آن آسان است و بدون شک به فهرست پرفروش‌ها اضافه خواهد شد. (Publishers Weekly)

کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند برای چه کسانی مناسب است؟

مردان و زنانی که به دنبال آموزه‌هایی برای ارتقای سطح زندگی مشترکشان هستند، مخاطبین اصلی کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند به شمار می‌روند.

با جان گری بیشتر آشنا شویم:

این سخنران و نویسنده‌ی آمریکایی در سال 1951 در تگزاس متولد شد و در جوانی به رشته‌ی علم هوش خلاق روی آورد. زمانی که جان گری (John Gray) 18 سال داشت، در یک جلسه‌ با نام مراقبه‌ی متعالی شرکت کرد و همین موضوع باعث شد مسیر زندگی خود را تغییر دهد. او 9 سال دستیار شخصی ماهاریشی ماهش یوگی شد و به کمک این استاد بزرگ خود را از لحاظ معنوی تقویت نمود. این نویسنده در سال 2002 با انتشار کتاب «مردان مریخی زنان ونوسی» به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد و برای مدت‌ها با این کتاب در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.

از میان سایر آثار جان گری می‌توان به «بچه‌ها بهشتی‌اند»، «راه موفقیت» و «اختلافات زن و شوهری» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند:

- بزرگ‌ترین چالش امروزی ما این است که مردان و زنان به طور متفاوتی با استرس رویاروی شوند.
- امروزه داشتن شغل و کار خارج از خانه برای زنان اغلب دیگر یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است.
- برابر بودن بدین معنی نیست که ما مشابه هستیم و یا باید مشابه هم باشیم.
- وقتی زنان تبدیل به مرد می‌شوند، مردان هدف، معنی و انگیزه خود را در زندگی از دست می‌دهند.
- عشق واقعی خواهان کامل بودن نیست، بلکه در حقیقت پذیرنده‌ی عیوب و محدودیت‌ها است.
- در مغز یک زن همواره کارهای زیادی برای انجام شدن وجود دارد.
- درک تفاوت‌های ما جهت رویارویی با استرس کمک می‌کند تا فداکاری‌هایمان ارزشمند شوند.

در بخشی از کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند می‌خوانیم:

یک مرد با نگرش تازه به نیازهای زنان، می‌تواند بدون اینکه موجب افزایش استرس خودش گردد برای رویارویی با استرس به زنش کمک کند. یک مرد می‌تواند حمایت در کارهای خانه و رمانتیک بودن را که یک زن نیاز دارد به او عطا کند، طوری که برای خودش نیز به همان میزان کارساز باشد. او بدون اینکه خود را شبیه زنان بکند، قادر خواهد بود حمایت مورد نیاز شریک زنش را حتی زمانی که این حمایت دقیقاً همان طوری نیست که از او انتظار می‌رود، به وی ارزانی کند.

یک زن می‌تواند با کمک کردن به شریکش جهت القاء حس موفقیت در کمک‌رسانی به او، راه‌هایی را برای کاهش استرس او بیاموزد. اگرچه یک مرد به حمایت در کارهای خانه ارزش می‌دهد و برقراری ارتباط مثبت و روابط عاشقانه را قدر می‌نهد، اما مهم‌ترین مسئله برای او این است که او همسرش را به طور تمام و کمال تأمین کرده است. این نتیجه بهتری می‌دهد، چرا که امروزه زنان بیش از حد کار می‌کنند. آیا شایسته نخواهد بود که زنان کمتر کار بکنند و مردان احساس حمایت بیشتری از سوی زنان خود کسب کنند؟ البته که بهتر خواهد بود. این مسئله آنچنان جدید است که خیلی زود از نظر زنان پنهان شده و به فراموشی سپرده می‌شود.

وقتی که مردی برای حمایت از نیازهای زن وارد عمل می‌شود، زن احساس پشتیبانی می‌کند و استرس او رو به کاهش می‌گذارد. برای مریخ عکس این حالت مصداق دارد. زمانی که زن کمتر برای او وارد عمل می‌شود و اجازه می‌دهد تا او بیشتر برای زنش کار کند، استرس مرد رو به کاهش می‌گذارد. استرس مرد وقتی رو به کاهش می‌گذارد که در پاسخ دادن به نیازهای زنش احساس موفقیت کند. به جای اینکه برای مرد زندگیتان بیش از حد کار کنید، کافی است تا فقط به او کمک کنید که در پاسخ دادن به نیازهایتان احساس موفقیت کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟
فصل دوم: آفریده شده برای متفاوت بودن
فصل سوم: هورمون‌های استرس در مریخ و ونوس
فصل چهارم: لیست آشفته کارهای بی‌پایان یک زن
فصل پنجم: راه‌حل 90/10
فصل ششم: آقای تعمیرکار و کمیته بهبود و اصلاح خانه
فصل هفتم: کالبدشکافی یک منازعه و دعوا
فصل هشتم: چگونه به منازعه خاتمه داده و صلح کنیم
فصل نهم: گفت‌وگو کردن درباره احساسات در محیطی عاری از جنگ و نزاع
فصل دهم: به دنبال عشق در مکان‌های مناسب
نتیجه‌گیری: ساختن یک زندگی سراسر عشق
ضمیمه 1: کاهش استرس از طریق پاکسازی سلولی
ضمیمه 2: ساختن مواد شیمیایی مغزی سلامتی، شادی و عشق
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟
نویسنده
مترجممهدی ملک پور
ناشر چاپیانتشارات اختر
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-964-517-288-4
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟

ز.ظ
۱۴۰۲/۴/۳۱
بنظرم تمام زوجین قبل از تشکیل زندگی باید مطالعه کنند در این صورت درک بهتری از رفتارهای شریک زندگی خود خواهند داشت و زندگی بهتری تجربه خواهند کرد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟

برای دریافت کتاب چرا مریخ و ونوس با هم برخورد می‌کنند؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.