معرفی و دانلود کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ

عکس جلد کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ

کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ به قلم سون تزو، تکنیک‌های خارق‌العاده‌ای برای دستیابی به موفقیت در اختیار شما گذاشته، تا بتوانید هر وقت چیزی در زندگی‌تان ارزش نبرد داشت از آن بهره گیرید.

سون تزو (Sun Tzu) کتاب هنر جنگ (The Art of War) را قبل از میلاد مسیح در چین نوشت؛ اثری کهن‌ که تاکنون نظیرش نیامده است. قوانینی که در این اثر آمده پند و اندرز‌هایی هستند که از 2400 سال پیش تاکنون همچنان کاربردی بوده و در حال حاضر به عنوان یک منبع کلاسیک و جاویدان در دانشکده‌های بازاریابی و تبلیغات تدریس می‌شود.

این کتاب نخستین بار توسط فرانسوی‌ها به غرب برده و ترجمه شد. می‌گویند ناپلئون امپراطور فرانسه در برنامه‌ریزی‌های جنگی خود برای فتح اروپا از آن استفاده می‌کرد. در سال 2000 نیز فیلمی با نام هنر جنگ بر روی پرده‌ی سینماها رفت، که اقتباسی از همین کتاب است.

جالب اینجاست که بعد از گذشت حدود 25 قرن از گردآوری این کتاب، هنوز نکات آن کاربرد فراوانی در دنیای معاصر دارند. بخصوص اینکه از مطالب این کتاب در دنیای تجارت و کسب و کار نیز استفاده می‌شود، به نحوی که می‌توان مطالب آن را فراتر از دنیای نبرد و کارزار، در دنیای بازاریابی و مدیریت استراتژیک نیز به کار برد.

موضوع کتاب هنر جنگ چیست؟

در فصول مختلف این کتاب انواع مختلف نبرد و تاکتیک‌های نظامی مرتبط، بحث و بررسی می‌شود و راهکارهای استفاده از ارتش و قوای نظامی مطرح می‌گردد. حقیقت این است که سون تزو قصد ندارد تا شما را صرفا در مورد جنگ راهنمایی کند، او با مجموعه‌‌ای از تکنیک‌ها و راهکارهایش خواهان حل مشکلات است. به عبارتی این کتاب چیزی بیشتر از استعاره‌ی واژه «جنگ» است. این کلمه اشاره به مشکلاتی دارد که فرد در زندگی با آن برخورد می‌کند. چرا که همه‌ی انسان‌ها در طول زندگانی دائم برای رسیدن به اهداف خود در پی نبرد هستند، پس چه شایسته‌تر که با خواندن این کتاب از قبل استراتژی بازی با آن را یاد بگیرید.

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که تزو در این کتاب به آن پرداخته این است که: «اگر شما خودتان را بشناسید و نیز شناخت درستی از دشمنان داشته باشید، دل نگران ماحصل جنگ نخواهید بود، اما اگر فقط خود را بشناسید و از دشمنتان شناخت کاملی نداشته باشید با دستیابی به هر پیروزی باید منتظر رنج شکست هم باشید. زیرا سرلشکری که پیش از شروع جنگ، محاسبات زیادی انجام داده پیروز نبرد خواهد بود، ولی سرلشکری که قبل از شروع جنگ، محاسبات کمی انجام می‌دهد، بازنده است. پس، هرچه محاسبات گسترده‌تر، بهتر!

سون تزو را بیشتر بشناسیم:

سون تزو، یک فرمانده نظامی، استراتژیست چینی بود که در دوران پادشاهی وو، پانصد سال قبل از میلاد مسیح می‌زیست، او به دلیل اهمیت بسیار هنر رزم در بین کشورهای مختلف، اعتقاد داشت، بالاترین سطح هنر در جنگ شکست دادن دشمن قبل از نبرد است.

تزو می‌گوید: شایسته‌ترین نکته در هنر حقیقی جنگ این است که کشور دشمن، سالم و بدون آسیب رسانی تصرف شود. خراب کردن آن ایده خوبی نیست. تسلط بر کل یک ارتش به جای نابودی آن خیلی بهتر است. پس موفقیت در همه جنگ‌ها اوج برتری نیست. برتری واقعی هنگامیست که بتوانید بدون جنگیدن، مقاومت دشمن را درهم بکوبید.

در بخشی از کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ می‌خوانیم:

1. سان‌تزو می‌گوید: در عملیات جنگی، جایی که هزار ارابه‌ی جنگی تیز رو و هزار ارابه جنگی سنگین و صد هزار سرباز زره پوش وجود دارد، به همین مقدار آذوقه و تدارکات برای پشتیبانی از آن‌ها لازم است، چه در خانه چه در خط مقدم جنگ. هزینه‌هایی همچون سرگرم کردن مهمان‌ها، چیزهای کوچکی مانند چسب و رنگ، و تعمیرات ارابه‌ها و جنگ افزارها، و همه این هزینه‌ها می‌تواند روزانه سر به فلک بگذارد. هزینه داشتن لشکری 100 هزار نفر خیلی بالاست.

2. وقتی درگیر جنگ واقعی می‌شوید، اگر پیروزی در نبرد زمان زیادی طول بکشد، جنگ افزار سربازان کُند می‌شود و شور و انگیزه‌شان کمتر می‌شود. اگر مجبور باشید شهری را محاصره کنید، قوای‌تان تحلیل می‌رود.

3. اگر نبرد طول بکشد، منابع کشور کفاف تداوم نبرد را نخواهد داد.

4. وقتی جنگ افزارهای‌تان کُند شد، شور و انگیزه‌تان کاهش یافت، قدرت‌تان تحلیل رفت و خزانه‌تان خالی شد، فرماندهان دشمن از این فرصت نهایت بهره را خواهند برد. اینجاست که حتی یک انسان خردمند نیز نمی‌تواند از عواقب حتمی پیش رو اجتناب کند.

5. بنابراین با آنکه ما در مورد تعجیل احمقانه در جنگ شنیده‌ایم، اما زیرکی هرگز همراه با درنگ‌های طولانی در جنگ نبوده است.

6. هیچ کشوری در دنیا نیست که از طولانی شدن جنگ نفع ببرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
1: طراحی نقشه
2: شروع جنگ
3: حمله مدبرانه
4: آرایش تاکتیکی
5: انرژی
6: نقاط ضعف و قوت
7: رزمایش
8: انواع تاکتیک
9: راه انداختن ارتش
10: عوارض طبیعی زمین
11: انواع مختلف زمین
12: حمله با آتش
13: استفاده از جاسوسان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ
نویسنده
مترجممحمدجواد نعمتی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-622-99984-9-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم نظامی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ

محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۱۲
تمدن چین باستان از اسرارآمیزترین تمدن‌های بشری است. مردمان چینیان باستان آئین‌ها و روش‌هایی دارند که سینه به سینه در طی قرن‌ها منتقل شده‌اند و حتی در عصر امروز شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. یکی از جذاب‌ترین آثار باقی‌مانده از این تمدن که بیش از 2500 سال قدمت دارد کتاب ارزشمندی است که به سان‌تزو، بزرگ فرمانده‌ی تاریخ چین منتسب است. کتاب هنر جنگ کتابی بسیار بزرگ‌تر از زمانه‌ی خودش است. کتابی که می‌تواند راهنمای ارزشمندی، نه فقط در مبارزه بلکه در زندگی هر انسانی باشد.
نقد و بررسی هنر جنگ
هنرجنگ؛ کتابی فراتر از تاریخ
هنرجنگ اثر سان‌تزو (سون‌تزو) فرمانده‌ی چینی دوران پادشاهی وو، پانصد سال پیش از میلاد مسیح است. هنر جنگ در سال 1772 به فرانسه برگردانده شد و با عنوان «Art Militaire de chinois» به چاپ رسید. این ترجمه اولین ترجمه‌ی اروپایی هنر جنگ است. «لیونل گیلز» نویسنده و تاریخدان انگلیسی که متخصص تاریخ چین بود، این کتاب را در سال 1910 به انگلیسی برگرداند. عنوان ترجمه‌ی انگلیسی کتاب «the art of war» است.
هنرجنگ یکی از 7 کتاب برتر استراتژی در چین قدیم بود. گفته می‌شود این کتاب مورد توجه بسیاری از رهبران و فرماندهان جنگی 200 سال اخیر قرارگرفته است. «ژوزف استالین» دیکتاتور شوروی و «مائوتسه‌تونگ»، اولین زمامدار جمهوری خلق چین، هم خواننده‌ی این کتاب بوده‌اند. کتاب هنر جنگ در سیزده بخش نوشته شده که به شرح زیر است:
1- طراحی نقشه 2- شروع جنگ 3- حمله مدبرانه 4- آرایش تاکتیکی 5- انرژی 6- نقاط ضعف و قوت 7- رزمایش 8- انواع تاکتیک 9- راه انداختن ارتش 10- عوارض طبیعی زمین
11- انواع مختلف زمین 12- حمله با آتش 13- استفاده از جاسوسان
Ehsan Sahebnazar
۱۳۹۹/۲/۱۵
به نظر من هنر اصلی در توانایی برقراری صلح و آرامش هست که بسیار سخت تر از جنگ کردنه. مقداری از کتاب رو خوندم. تجربیات و تکنیکهای زیادی در مورد شیوه مبارزه و جنگ در اون آورده شده که میشه اون قوانین را در زندگی فردی و روابط اجتماعی هم استفاده کرد. ولی نظر شخصی من اینه در دنیایی که ما در اون زندگی صلح میکنیم، توانایی برقراری و آرامش چه در مقیاس فردی و خانوادگی و چه در مقیاس اجتماعی و جهانی بسیار مهمتر، سختتر و ظریفتر هست که اگر اون رو بتونیم فرا بگیریم در نهایت به موفقیت، آرامش و شادی پایدارتری میرسیم.
Romina Amiri
۱۴۰۱/۳/۸
هنر جنگ شاید اسم مناسبی نباشه غلط‌اندازه.... چون با این استراتژی‌ها حتی از وقوع جنگ هم میشه جلوگیری کرد. استراتژی‌هایی که برای مقابله با دشمن فرضی در این کتاب هست رو می‌تونید در زندگی واقعی به کار ببرید اما به نظرم این کار از هر کسی بر نمی‌آد. باید قدرت درک بالایی داشت. من خودم فقط چند نکته رو تونستم استفاده کنم و باقی چیزها به کارم نیومد. حداقل یک بار خوندن کتاب توصیه میشه.
مهدی فنائی
۱۴۰۱/۶/۲۹
کتاب سبکی برای مطالعه می‌باشد. نسخه صوتی کتاب رو شنیدم که خیلی کوتاه بود و ترجمه دیگری از کتاب رو هم خوندم. الان این نسخه رو که مطالعه کردم متوجه غلط‌های املایی تایپ شده شدم. متاسفانه در برنامه‌های کتابخوان امکان گزارش کردن خطاهای نوشتاری هنوز اضافه نشده است. ضمنا اسامی خارجی هنوز متمایز نوشته نمی‌شوند بنابراین در حین مطالعه اشکالاتی ایجاد می‌شود.
masoud khani
۱۳۹۹/۹/۵
کم حجم ولی بسیار پر محتوا از یک فرمانده جنگ از چین در حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح!! در اصل این کتاب در زمینه‌ی استراتژی‌های جنگ نوشته شده و انقدر کاربرد زیادی در موصوعات مختلف داشت که حتی در دانشگاه‌های مدیریت و تبلیغات به عنوان منبع پیشنهاد میشود و حتی نسخه‌ای از آن برای بانوان! نیز وجود دارد. جمعا ۱۳ فصل کوتاه دارد و کمتر از ۱۳۰ صفحه! از دست ندید 😉
کاربر sahar
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
این کتاب در مورد هنر جنگ آوری در میدان رزم هست، هر چند در دید اول بنظر میرسه که این کتاب برای زندگی امروز کاربردی نداره اما برعکس بنظرم این کتاب به نوعی آموزش میده که در بحرانها و در مقابله با رقبا چطور باید رفتار کرد، و به نوعی یادتون میده چطور سیاست داشته باشین😉
Miran Da
۱۳۹۹/۳/۹
این کتاب شاید در زمان نگارش ,به نکات برجسته‌ای برای یک فرمانده با بهره هوشی متوسط کمک کرده باشد. چون این مطالب حتی برای یک نوجوان باهوش هم این مسائل بدیهی است.
در روزگار کنونی که ادوات جنگ تغییر کرده این کتاب یکی از بی‌ارزش‌ترین جزوات ممکن است.
مطالعه این کتاب بسیار بسیار بی‌ارزش بود.
Farhad Ghobadi
۱۳۹۹/۲/۱۵
خیلی کتاب خوبی بود بعضی قسمتا کلی بود بعضی‌ها رو دسته بندی و توضیح مختصری داده بود ولی کلا بدردبخور هست مخصوصا تو دنیای امروز که دنیای جنگه انواع جنگ و تو هر زمینه‌ای جنگ داریم ممنون از مترجم و کتابراه به امید کتاب‌های رایگان بیشتر از این دست و روانشناسی
ساناز جاوید
۱۳۹۹/۲/۱۱
کتاب عالی برای افرادی که همیشه برای کارها نیاز به برنامه دارند. تکنیکهای فوق العاده و ارائه داده. واقعا مطالعه کتاب و به همه توصیه میکنم برای هر کاری. نیاز به یک استراتژی. خاص دارید این کتاب راحت آموزش میده
Ehsan Zohuri
۱۳۹۹/۱/۲۹
این کتاب تو تمام زمینه‌های رقابتی کاربرد داره فقط هنر جنگ نیست. هنر رقابت با دشمن. هنر مبارزه. هنر خودسازی و هنر معامله و تجارت و....
amir aminzadeh
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
: | اصلا توصیه نمیکنم
اگر برای کسب و کار میخونید وقتتون رو تلف نکنید
استعاره نیست! واقعا داره درباره تکنیک‌های جنگ میگه!
اگر دنبال استراتژی جنگ با اسب و گاری و شمشیر هستید شاید به دردتون میخوره: /
نمیدونم چرا همه جا توی دسته بندی کسب و کار گذاشتنش
Nima Bero
۱۳۹۹/۲/۱۰
صوتی این کتاب گوش دادم، الکترونیکشو نگاهی انداختم، این کتاب از شما یه ژنرال میسازه
امیرمسعود صادقی
۱۴۰۰/۷/۲۰
خوبه... درسته درباره جنگ و جنگاوری هستش، اما آموزش میده ک در هر شرایطی، راهی برای پیروز شدن پیدا بشه و شکست پیش نیاد... نکات جالب و کاربردی رو در استراتژی جنگ تعلیم میده... برای علاقمندان به مسائل سوق الجَیشی جالبه
MAYSAM CHERAGHI
۱۴۰۱/۴/۲۶
سلام و عرض ادب
کتاب هنر جنگ از اون دست کتاب‌هایی هست که حقیقتاً متعلق به هیچ زمان و مکان خاصی نیست و اگر عمیقاً در اون تفکر کنیم در تمامی دوران‌ها میشه ازش استفاده کرد، این کتاب فوق العاده است.
نیلوفر معتبر
۱۳۹۹/۲/۳۰
فضای این کتاب از زندگی امروز ما دوره و همین باعث میشه که کمی خسته کننده باشه اما بعضی از جملاتش واقعا کاربردین و کاملا میشه به موضوعات دیگه که بیشتر باهاشون سر و کار داریم، تعمیمش داد.
مشاهده همه نظرات ۸۱

راهنمای مطالعه کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ

برای دریافت کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.