معرفی و دانلود کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی

عکس جلد کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی

«هیچ وقت نمی‌دانیم زندگی برای ما چه در چنته دارد». کاملش دی پاتل در کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی می‌گوید که ما هر روز با پیام‌هایی بمباران می‌شویم که به ما القا می‌کنند برای شاد بودن باید کارهای بیشتری انجام دهیم و تا حد امکان ثروت مادی جمع کنیم. او در این اثر از شما می‌خواهد تا تفکری نو بسازید و آرامش را از طریق مدیتیشن به دست آورید.

درباره کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی:

اگر بدانید راهی عملی وجود دارد که می‌تواند رنج را تعالی بخشد و ما را به آسمان امید و رضایت پرواز دهد، توجه شما به آن جلب نمی‌شود؟ این دقیقاً همان چیزی است که از خودآگاهی نصیب ما می‌شود. و البته طی این مسیر، مشکلاتمان خاموش و یا کنار گذاشته نمی‌شوند، بلکه ما با تغییرات درونی‌مان دنیا را به شکل دیگری می‌بینیم که عاری از فیلترهای محدودکننده می‌باشد. در طریق خودآگاهی، ما آگاهی‌مان را می‌شناسیم و آن را گسترش می‌دهیم. حتی فراتر از آگاهی‌مان، سعی می‌کنیم توانایی‌های واقعی‌مان را آشکار کنیم.

کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی (The Heartfulness Way) می‌گوید که «خودآگاهی» بر پایۀ تعالیم معنوی باستانی یوگای راجا بنا نهاده شده که معتقد است ما به‌عنوان موجوداتی حساس، سرشتی خدایی داریم و راهی که به خودشکوفایی‌مان می‌انجامد درونی، باطنی و خویشتن‌نگر است. خودآگاهی شیوۀ مراقبه‌ای پیشنهاد می‌دهد که نور الهی را که در هر کدام از ما شعله‌ور است می‌پروراند و مشتعل می‌سازد و این‌گونه، ما را از احساسات و تجربیات منفی و رنج‌آور پاک می‌کند.

در سنت خودآگاهی هند، یک گورو یا همان مرشد اعظم معنوی، نقش راهنما و حامی را در سفر معنوی فرد دارد. تقریباً همان‌گونه که یک پروفسور، یا معلم این نقش را در محیط‌های دانشگاهی یا هنری دارد. در طریق خودآگاهی، رهبر معنوی ما کاملش دی. پاتل نام دارد که به‌خاطر محبت وافرش، داجی نام گرفته است. طریق خودآگاهی، به زیبایی، سنت زندگی یوگای راجا و دیدگاه داجی را نشان می‌دهد و مقدمه‌ای شیوا و باشکوه بر این شیوۀ عمیق تمرین مراقبه ارائه می‌دهد که می‌تواند زندگی‌تان را تغییر دهد.

نکوداشت‌های کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی:

- داجی در این کتاب ساده و زیبا، اسرار قدیمی مدیتیشن قلبی را برای یک زندگی یکپارچه آشکار می‌کند. این کتاب را به کسانی که می‌خواهند مراقبه را وارد زندگی‌شان کنند پیشنهاد می‌کنم. (سانجی گوپتا)

- کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی واقعا انسان را دگرگون می‌کند و قطعا تغییر بزرگی در مردم سراسر دنیا ایجاد می‌کند. (Pankaj Gupta)

- اگر کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی را انتخاب کرده باشید، شما هم یکی افرادی هستید که به دنبال جواب هستند. تبریک می‌گویم چون شما کلید را پیدا کردید. این کتاب شما را به سفری از درک خود می‌برد که در نهایت موجب می‌شود که توانایی‌هایتان را به خوبی بشناسید. (C. B. Patel)

کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مدیتیشن علاقه دارید و به دنبال راهی برای افزایش ارتعاشات مثبت در زندگی‌تان هستید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با کاملش دی پاتل بیشتر آشنا شویم:

او که بیشتر با نام داجی در میان دوست‌دارانش شناخته می‌شود، یک رهبر معنوی، نویسنده و چهارمین نفر در ردیف استادان یوگای روجا می‌باشد. کاملش دی پاتل (Kamlesh D. Patel) از سال 2014 رئیس جنبش معنوی شری رام چاندرا بوده که در سال 1945 تاسیس شده است. او به‌طور منظم کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کند و همچنین دو کتاب با موضوعات مدیتیشن و معنویت نوشته است.

جملات برگزیده کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی:

- تمام آنچه نیاز داریم صرفاً تجربه است و همین برای شروع تغییر کافی است، مانند شیئی که در فضای بیرون، تنها با یک تلنگر، شروع به حرکت می‌کند و به حرکت ادامه می‌دهد.

- تجربیات ما سرشت درونی‌مان را منعکس می‌کنند. برای نمونه، وقتی گرسنه‌ام، تجربه‌ای منفی دارم و عصبانیت جلوی مرا برای داشتن تجربه‌ای که ترجیح می‌دهم داشته باشم می‌گیرد.

- بسیاری می‌گویند که ذات ذهن این است که آرام نگیرد. می‌گویند که حالت طبیعی ذهن آن است که ناآرام باشد. اما من موافق نیستم و در واقع، می‌خواهم این نظر را رد کنم.

در بخشی از کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی می‌خوانیم:

وقتی در سرچشمۀ بی‌انتها حل شوم، به موهبت محض می‌رسم و خودم موهبت می‌شوم. وقتی موهبت شوم، چگونه می‌توانم آن را تجربه کنم؟ مانند قطرۀ بارانی که در اقیانوس می‌افتد... دیگر قطره‌ای وجود ندارد، قطره اقیانوس شده است. به همین دلیل، در آخر، آیین‌های عرفانی حرفی برای گفتن ندارند، زیرا نمی‌توانند حالت پایانی را که بسیار رفیع، کامل و متعادل است توصیف کنند.

آیا فردی که چنین حالتی را به دست آورده و تجربه کرده است می‌تواند خودخواه باشد؟ می‌تواند آشوبگر باشد؟ این دنیا با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است. بعضی از این چالش‌ها سیاسی و برخی دیگر اجتماعی‌اند، برخی دیگر نیز اقتصادی یا محیط‌زیستی‌اند. در تمام این موارد، انسانیت رنج می‌کشد، اما مشکلات دنیا بسیار ساده‌اند. همۀ این مشکلات از نبود عشق، محبت، صبر، تواضع و پذیرش سرچشمه می‌گیرند.

در حقیقت، نادانی، تنفر و آشوبگری قلب‌های آدمیان را آلوده کرده‌اند. همۀ این‌ها از تعصب و تحمل‌ناپذیری سرچشمه می‌گیرند. اگر فردی در قلبش آرامش نداشته باشد، در اطرافش هم آرامش به وجود نمی‌آید. چنین کسی همیشه بهانه‌ای برای دعوا و جنگ پیدا می‌کند. تنها وقتی که قلب شخصی لبریز از آرامش است، او هم آرامش می‌یابد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی
نویسنده
مترجمآزاده صرافی
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۷
زبانفارسی
شابک978-622-668372-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی

برای دریافت کتاب راه‌های رسیدن به خودآگاهی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.