معرفی و دانلود کتاب مثل هیچ‌کس

عکس جلد کتاب مثل هیچ‌کس
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مثل هیچ‌کس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مثل هیچ‌کس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مثل هیچ‌کس

کتاب مثل هیچ‌کس اثر برجستۀ دلفین دو ویگان، برنده‌ی جایزه‌ی ادبی سال 2012 فرانسه است. این رمان، حکایت زندگی دو دختر با پیشینه‌ای کاملا متفاوت است که دوستی میان‌شان، زندگی آن‌ها را به هم گره زده است.

داستانِ کتاب مثل هیچ‌کس (No And Me)، گرد زندگی دو دختر جوان می‌چرخد، یکی ولگرد و سرگشته‌ی کوچه و خیابان و آن یکی دانش‌آموز اما در پی تجربه‌های نو برای شناخت زندگی. این برخورد بر عکس بسیاری داستان‌های مشابه، تباهی در پی ندارد، بلکه حاصل آن شناخت، آگاهی و درکی تازه از دنیاست. «مثل هیچ‌کس» تصویری زنده و جاندار از دغدغه‌ها، هراس‌ها و دلبستگی‌های نسل جوان امروز فرانسه را با نثری روان و داستانی جذاب برای ما تصویر می‌کند.

لو برتینیاک نوجوانی 13 ساله با دختر هجده ساله بی‌خانمانی به نام نولون آشنا می‌شود، و با این آشنایی زندگیش دستخوش تغییراتی می‌گردد. لو که دختری تنها در خانواده‌ای نه‌چندان منسجم است، با مادری بیمار و افسرده و پدری که تمام تلاشش را می‌کند تا زندگی‌شان را حفظ کند، با آشنایی با نو و برقراری ارتباط با او از دنیای تنهایی که برای خود ساخته کم‌کم فاصله می‌گیرد. لو، نولون را سوژه‌ی یکی از درس‌های عملی مدرسه‌اش قرار می‌دهد و با او مصاحبه‌ای انجام می‌دهد که طی آن با نحوه زندگی بی‌خانمان‌های پاریس، دوستی‌ها و ارتباطاتشان آشنا می‌شود و در صدد کمک به نو، دختری طرد شده از جامعه، تنها و بی‌خانواده برمی‌آید.

دلفین دو ویگان (Delphine De Vigan)، زاده‌ی 1 مارس 1966، رمان‌نویس فرانسوی است. اثر برجسته‌ی او، رمان مثل هیچ‌کس است که در سال 2007 به رشته‌ی تحریر درآمده و جایزه‌ی معتبر کتاب‌فروشان فرانسه را برای دو ویگان به ارمغان آورده است. این رمان به بیست زبان ترجمه شده است. پس از موفقیت کتاب مثل هیچ‌کس، دلفین به نویسنده‌ای حرفه‌ای و تمام‌وقت تبدیل شد.

در بخشی از کتاب مثل هیچ‌کس می‌خوانیم:

چند روزی بود که اخلاق نو عوض شده بود. بد اخلاقی می‌کرد و ساعت‌ها توی اتاقش می‌ماند. و وقتی دو نفری با هم بودیم سر چیزهای بی‌اهمیت عصبانی می‌شد. رفتارش خیلی ناراحتم می‌کرد، اما یادم است روزی پدرم به من گفت که با آدم‌هایی که بیشتر از همه دوستشان داریم و بیشتر از همه بهشان اعتماد داریم، بدترین رفتار را هم داریم (چون می‌دانیم با وجود بد رفتاری مان، آن‌ها هنوز دوستمان خواهند داشت).

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مثل هیچ‌کس
نویسنده
مترجمصدف محسنی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات231
زبانفارسی
شابک978-600-376-014-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مثل هیچ‌کس

Shahab Am
۱۳۹۸/۳/۳۰
_ یاد نگاه‌های مادرم بعد از مرگ تئیس افتادم... که چطور روی اشیاء و انسان‌ها ثابت میماند... نگاهی مُرده... به تمام نگاه‌های مُرده‌ی روی زمین فکر کردم... میلیون‌ها نگاهِ بی‌فروغ، بدونِ درخشش... نگاه‌هایی گمشده که نشان از پیچیدگی دنیاست... دنیایی آکنده از تصویر و صدا و در عینِ حال، خالی و عاری از هر _ چیزی... فکر میکردم خشونت در فریاد، کتک کاری، جنگ و خون ریزی ست... حالا اما میدانم که در سکوت هم می‌شود خشونت را لمس کرد... آن چنان که گاه با چشمِ غیر مسلح هم می‌توان دیدش... خشونت همان زمانِ اهانت است. همان توالیِ پیوسته روز هاست... خشونت همان چیزیست که از اختیار ما خارج است... صامت است و خودش را نشان نمی‌دهد... خشونت هیچ توضیحی ندارد و تا ابد تاریک و مُبهم باقی می‌ماند... من این رمانو دوس داشتم... : )
آرزو رافعی
۱۳۹۸/۸/۳۰
داستان فوق العاده جذاب و پرکششی بود که نمیشه دست از خوندنش کشید. ممنون از مترجم عالی این کتاب که ترجمه‌ی روان و شیوایی رو ارائه دادن.
فرزین رستمی
۱۳۹۷/۴/۲
عال عالی عالی
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب مثل هیچ‌کس

برای دریافت کتاب مثل هیچ‌کس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.