دانلود کتاب بعد از زلزله

دانلود کتاب بعد از زلزله
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب بعد از زلزله

پس از زلزله ۱۹۹۵ درشهر کوبه ژاپن، موراکامی شش داستان در باره‎ شش شخصیت مختلف نوشت که هر کدام درنقاط مختلفی از جهان زندگی می‌کردند و به ظاهر هیچ ارتباطی با شهر کوبه و زلزله‎ای که در این شهر رخ داد نداشتند. اما زندگی هر یک از آنها تحت تاثیر این زلزله به کلی تغییر کرد. بعد از زلزله، مجموعه داستانی است که به تشریح خشونت پنهان در لایه‌های زیرین جامعهٔ مدرن ژاپن می‌پردازد.

این مجموعه داستان نوشتهٔ یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان حال حاضر دنیاست، داستان های هاروکی موراکامی همیشه جزو محبوب ترین داستان‌هایی بوده‌اند که روایت روان و جذابی دارند.

موضوعات هر کدام از داستان های این کتاب به شرح زیر می باشد:
بشقاب پرنده در کوشیرو: مردی که زنش او را ترک کرده
منظره ای با اتوی چدنی: مردی که عاشق آتش بازی است
تایلند: زنی سی‌سال از عمرش را در نفرت از مردی به سر برده که او را از بچه‌دار شدن محروم کرده است.
قورباغه عظیم توکیو را نجات می دهد: کاتاگیری از سر کار بر می‌گردد و در خانه‌اش با قورباغه عظیم‌الجثه‌ای برخورد می‌کند. قورباغه ادعا می‌کند ماموریت دارد توکیو را از شر کرم غول‌پیکری نجات دهد.
شیرینی عسلی: سه دوست دانشگاهی بعد از سال ها در حال که دو تا از آنها با هم ازدواج کرده بچه دار شده و طلاق گرفته اند و سومی عاشق دختر است.

یکی از ویژگی‌های اصلی این مجموعه داستان این است که یک سری نکات و رمز، این داستان‌ها را به هم پیوند می‌دهد. در واقع برخی منتقدان آمریکایی براین باورند که "بعد زلزله" مجموعه داستان نیست، بلکه یک رمان است.

در بخشی از متن کتاب می خوانید:
ساتسوکی آن شب روی تخت بزرگ و نابش گریست. فهمید که به مرگ نزدیک می‌شود. فهمید که سنگ سفید و سختی در درونش است و مارِ سبز فلس‌داری جایی در تاریکی کمین کرده. به فکر بچه‌ای افتاد که هرگز به دنیا نخواهد آورد. آن بچه را از بین برده و در چاه بی‌انتهایی انداخته بود. سپس 30 سال وقتش را صرف تنفر از مردی کرده بود. امیدوار بود که او در رنج و عذاب بمیرد. برای اینکه به آرزویش برسد قلباً آرزو می‌کرد زلزله‌ای رخ دهد. به خودش گفت، «من تنها کسی هستم که اون زلزله رو ایجاد کرد. او بود که قلبو و جسممو به سنگ تبدیل کرد.» میمون‌های خاکستری از فاصله‌ای دور به او خیره شده بودند. زندگی و مرگ تا حدی ارزش یکسانی دارند.

ادامه
فهرست مطالب

بشقاب پرنده در کوشیرو
منظره‌ای با اتوی چُدنی
تایلند
قورباغه‌ی عظیم توکیو را نجات می‌دهد
شیرینی عسلی

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Nafas Na
۱۳۹۶/۴/۱۴
عالی بود
Mostafa Sh
۱۳۹۶/۳/۲۷
جذاب و گیرا
zohal aryana
۱۳۹۶/۲/۲۸
خوب
شین ر
۱۳۹۶/۲/۲۴
بد نبود...
M Deilami
۱۳۹۶/۲/۷
عالی
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه