معرفی و دانلود PDF کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

عکس جلد کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک
قیمت:
14000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک به قلم پدرام حکیم زاده، همراه با دویست تصویر، هنر مهم‌ترین تمدن‌های قاره باستانی آمریکای لاتین را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

بررسی تمدن‌های باستانی و کشف رمز و راز ابعاد گوناگون زندگی مردم آن دوران، جذابیت‌های خاص خود را دارد. هنر بازتاب روشنی از هر تمدن را در اختیار سایرین قرار می‌دهد که با مطالعه آن درک بیشتر و بهتری از آن تمدن به دست می‌آید. آمریکای لاتین سه تمدن قدیمی جهان را در خود دارد و در تمام ادوار، باستان‌شناسان و اهل هنر به آن توجه بسیار داشته‌اند.

در بخشی از کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک می‌خوانیم:

جامعه مایا در دوران پیشاکلاسیک مبتنی بر زندگی قبیله‌ای بود و هر قبیله رئیسی جداگانه داشت که بر فعالیت‌های مذهبی و خانوادگی و تجاری قبیله نظارت می‌کرد. در مرحله پایانی دوران پیشاکلاسیک سیستم نوین حکومتی مبتنی بر حکومت مرکزی در جامعه مایا پدید آمد و آن این بود که مایاها به این نتیجه رسیدند که در یک جامعه شاه بهتر از رئیس می‌تواند به امورات همه مردم رسیدگی کند.

شاه واسطه ارتباط خدایان و انسان تلقی می‌شد و کم‌کم پذیرش نظام شاهی، در جامعه مایاها همه‌گیر شد. کاهنان مذهبی این نکته را برای دردست داشتن نفوذ تأیید کردند و این باور رایج شد که سرپیچی از فرمان شاه موجب عقوبت خدایی و زمینی خواهدبود. شاهان مایا برای برقراری هرچه بیشتر نظم در قلمرو تحت امر خود به ایجاد نظام طبقاتی دست زدند و روحانیان و نظامیان را از خویشاوندان خویش برگزیدند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
تمدن مایا
آثار هنری  تمدن مایا
تمدن اینکا
آثار هنری  تمدن اینکا
تمدن آزتک
آثار هنری  تمدن آزتک
ضمیمه  - تمدن آزتک از نگاهی دیگر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات249
زبانفارسی
شابک978-622-739597-6
موضوع کتابکتاب‌های هنری
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

رسول احمدیزاده
۱۴۰۲/۱/۲
خیلی مختصربود ارزش چندانی نداشت
آرش آرش
۱۴۰۰/۳/۲۲
بد نیست میشه ازش استفاده کرد
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

برای دریافت کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.