معرفی و دانلود PDF کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست

عکس جلد کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست
قیمت:
18500 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست

آیا با روش‌های درست تصمیم‌گیری آشنا هستید؟ کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست نوشته‌ی نیل راسل جونز، راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین تصمیمات را بگیرید. تکنیک‌های این کتاب به شما در تجزیه و تحلیل ریسک‌ها، شناسایی نتایج احتمالی و در نهایت انتخاب آگاهانه کمک می‌کند.

درباره‌ی کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست:

تصمیم‌گیری روشی پیشگیرانه برای بهتر کردن موقعیت و نتایج در زندگی است که معمولاً انتخابی از روی آگاهی بین یک یا چندین گزینه است. با تصمیم‌گیری می‌توان تاثیرگذاری ریسک و یا عامل شانس در زندگی را به حداقل رساند.

مسئله‌ی مهم این است که چگونه از عهده تصمیم‌های مشکل بربیاییم و مطمئن شویم تا آن جایی که امکان دارد بی‌دردسر اتخاذ شده‌اند. این موضوع نیازمند یک روش صحیح منسجم و سطحی مناسب از جزئیات است. این موضوع اهمیت دارد که مطمئن شویم که ریسک به حداقل رسیده باشد یا دست‌کم آن را درک کرده باشیم.

نیل راسل جونز (Neil Russell-Jones) در کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست (The Decision-Making Pocketbook) به ما نشان می‌دهد که ما هر روز در حال تصمیم‌گیری هستیم و تصمیمات ما از اهمیت‌های متفاوتی برخوردارند و برخی از آن‌ها که مهم‌تر هستند، پیامدهای بیشتری دارند. اما برخی از انتخاب‌ها را می‌توان ساده اتخاذ کرد در حالی که اکثر تصمیم‌ها فوق‌العاده مشکل هستند.

این کتاب شامل همه‌ی چیزهایی است که شما باید از مفهوم و کارکرد تصمیم‌گیری بدانید. از درک اجزای کلیدی یک تصمیم گرفته تا چارچوبی برای تصمیم‌گیری با روش‌شناسی و مطالعات موردی. همچنین کتاب حاضر به تفاوت‌های بین تصمیم‌گیری فردی و رسیدن به اجماع در یک تیم یا گروه می‌پردازد.

کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست دو بخش دارد: بخش اول شامل یک مقدمه است که توضیح می‌دهد که یک تصمیم دقیقا چه معنا و تعریفی دارد. بخش دوم به واکاوی مفهوم این نظم می‌پردازد و نیروها، روش‌ها و ابزار گروهی و چگونگی بیان تصمیم را بررسی می‌کند.

کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست مناسب چه کسانی است؟

اگر همیشه در انتخاب‌هایتان مردد هستید و نمی‌توانید به تصمیم‌گیری درستی برسید، کتاب حاضر به شما پیشنهاد می‌شود.

جملات برگزیده‌ی کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست:

- آنچه را که می‌دانید خیلی کم‌تر از آن است که فکر می‌کنید.
- شما باید سطح مناسبی از دانش داشته باشید تا یک تصمیم آگاهانه بگیرید.
- برای این که بتوانید ریسک‌ها را بررسی کنید باید تعادلی بین ریسکِ تصمیم و مقدار دانش‌تان ایجاد کنید.
- تصمیم‌ گرفتن این نیست که آیا ریسک بکنیم یا نه، بلکه این است که چگونه ریسک‌های منطقی بکنیم.

در بخشی از کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست می‌خوانیم:

تحقیق‌هایی درباره‌ی تفاوت بین تصمیم‌گیری‌های فردی و گروهی صورت گرفته است.

بسیاری از افراد که دوره‌های سرپرستی یا مدیریت را گذرانده‌اند باید در مسابقه بقای ناسا یا نوعی از آن شرکت کرده باشند. معمولاً شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که چندین شاخص و تعداد محدودی اقلام را می‌توانید از آنهایی که موجود هستند، بردارید تا در بقای‌تان به شما کمک کند. (معمولاً شما در بیابان یا جنگل سقوط کرده‌اید یا در فضا و یا در جزیره‌ای تک و تنها رها شده‌اید) از شما می‌خواهند درجه اولویت انتخاب خود را از اقلامی که به عنوان یک فرد انتخاب می‌کنید، ذکر کنید. این یادداشت می‌شود.

بعداً شما را در میان گروه‌هایی قرار می‌دهند و همان روند انتخاب اقلام را طی می‌کنید ولی این بار در معرض دیدها و دیدگاه‌های بسیار مختلفی قرار می‌گیرید. شما مجبور هستید در مورد اقلام اصلی به توافق برسید. این را با فهرست‌های انفرادی مقایسه می‌کنند و مورد بحث قرار می‌دهند. نتیجه این است که اعضای گروه در انتخاب اقلام، خودشان را با تصمیم گروه وفق می‌دهند. این همچنین تمرینی است برای بررسی رفتارها.

در بخش اعتبار، تحقیقات، تصمیم‌های گروهی مربوط به وام را که توسط هیئت‌های اعتباری صورت گرفته بود با تصمیم‌هایی مقایسه کردند که توسط افراد اتخاذ شده بود. نتایج تکان‌دهنده بود: گروه‌ها مایل بودند تصمیم‌های وام پرمخاطره‌تری از افراد بگیرند. در حالی که این امر این عقیده را رد می‌کند که بازرگانان (افراد) ریسک می‌کنند نه گروه‌ها، نتایج واقعاً خیلی جذاب از آب در نمی‌آیند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
نظامی برای تصمیم‌گیری
بررسی تکیه‌گاه تصمیم
روانشناسی تصمیم‌گیری
انتقال یک تصمیم
نتایج

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست
نویسنده
مترجممهین خالصی
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات113
زبانفارسی
شابک978-964-8630-87-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
18500 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست

برای دریافت کتاب بله یا خیر: انتخاب با شماست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.