معرفی و دانلود کتاب گذر از عشق‌های سمی

عکس جلد کتاب گذر از عشق‌های سمی
قیمت:
۴۶۰۰۰ تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب گذر از عشق‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گذر از عشق‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گذر از عشق‌های سمی

سوزان فوروارد روانشناس برجسته و متبحر عصر حاضر، نتایج سال‌ها تجربه‌ى کار حرفه‌اى و روان‌درمانى‌اش را در کتاب گذر از عشق‌های سمی با شما به اشتراک می‌گذارد. او برگرفته از تجربیاتش در زمینه‌ى تشخیص تفاوت‌هاى عشق سالم و وابستگى عاطفى، راهکارهایی فوق‌العاده ارائه می‌دهد که با آگاهی از آن‌ها می‌توانیم از عشق‌های وسواسی و ناسالم نجات پیدا کنید.

درباره کتاب گذر از عشق‌های سمی

عشق از جمله مسائل تاثیرگذار زندگی انسان‌هاست که تاکنون از دیدگاه‌های مختلفی درباره آن بحث و جدل شده است. احتمالاً تا زمانی که آخرین بشر بر روی کره زمین نفس می‌کشد، همچنان مفهوم پررمز و راز عشق جاری باشد. به دلیل تأثیر انکارناپذیر عشق در زندگی یکی از وظایف ما این است که با تأمل بیشتری به آن بنگریم تا روزی که به نقطه‌ی انتخاب رسیدیم، بتوانیم درست را از نادرست تشخیص دهیم.

کتاب حاضر در مورد عشق‌های وسواسی صحبت می‌کند؛ عشق‌های ناسالم چهره‌هاى گوناگون و متفاوتى دارند؛ نظیر پرستارى که احساساتی عاشقانه به یکى از پزشکان متأهل بیمارستان دارد و دائم با یاد و رؤیاى برقرارى رابطه با او روزگار مى‌گذراند، شوهرى که شبانه‌روز همسر بى‌گناه و وفادارش را زیر نظر دارد تا مطمئن شود که به او خیانت نمى‌کند، کارگردانى که به تازگى ازدواج کرده اما به همسرش وفادار نیست و بسیاری روابطی از این دست، همگى نمونه‌هاى زنده‌اى از عشق وسواسی هستند که در زندگی واقعی با آن‌ها سروکار داریم.

اگر شما تصور مى‌کنید یا تردید دارید که خودتان نیز ممکن است یکى از کسانى باشید که دچار «وسواس عاطفى» شده‌اید، سوزان فوروارد به شما کمک می‌کند تا چنین تجربه‌ى دردناکى را همراه بلاتکلیفى و گنگى و اضطرا‌هایش پشت سر بگذارید و رو به آینده‌اى سالم و ارتباطاتى بى‌دغدغه حرکت کنید.

فراموش نکنیم که چه بسیار افرادى که در برخورد با فردى دیگر، چاله‌ها و گره‌هاى روانى خود را با مفهوم عشق اشتباه مى‌گیرند و خدا مى‌داند که چنین اشتباه رایجى آن‌ها را تا به کجا مى‌کشاند.

شما و بسیارى از افراد دیگر به کمک روش‌های معقول کتاب گذر از عشق‌های سمی (Obsessive Love) مى‌توانید بیاموزید که راه‌هاى منطقى و سالم‌ براى برآوردن نیاز به عشق و دوست‌داشته‌شدن وجود دارد. باید بدانید و مطمئن باشید که مى‌توانید بر روابط اشتباه غلبه یابید. کافى است بدانید مى‌توانید هر آنچه در پى باور و یادگیرى‌هاى اشتباه، وارد نظام رفتارى‌تان شده است، محو و کم‌رنگ و بى‌تأثیر کنید.

براى اینکه بتوانید خود را از اسارت تارهاى چسبنده‌ى عشق وسواسى خلاص کنید، باید ابتدا دریابید که این نیرو و احساسات تا چه میزان بر زندگى شما تأثیر گذاشته و آن را تحت کنترل خود درآورده است. رفتارهاى وسواس‌گونه و اختلالات فکرىِ وسواسى خودبه‌خود سازوکارها و اهرم‌ها و دکمه‌هاى خاص، یعنى انکار و پنهان‌کارى، و همچنین پیچیدگى منحصربه‌فرد خود را دارند، اما سوزان فوروارد (Susan Forward) به شما نشان مى‌دهد که چگونه با شناسایى درست این اهرم‌ها و آگاهى از سازوکار آن‌ها مى‌توانید تغییرات مثبتى در زندگى خود پدید آورید.

کتاب گذر از عشق‌های سمی روش‌ها و عملکردهاى خاصى را به شما مى‌آموزد تا به جاى اینکه تحت کنترل عواطف و احساسات غیرمنطقى و طوفانى باشید، بتوانید اختیار خود و عواطف و هیجانات‌تان را به دست گیرید. با مطالعه‌ى این کتاب مى‌آموزید که چگونه بدون اینکه احساسات هیجانى و شدید عاطفى به فردى دیگر پیدا کنید، بتوانید روابط و عواطفى مناسب و متمدنانه با او برقرار کنید.

اگر هم شما آن طرف قضیه ایستاده‌اید، یعنى سوژه‌ى عشقى فردى دیگرید، کتاب گذر از عشق‌های سمی به شما نشان مى‌دهد که در کشمکش با چنین جریاناتى تنها نیستید و به علاوه هدایت‌تان مى‌کند تا بتوانید زندگى عادى و طبیعى‌تان را به نقطه‌اى بدون اضطراب و باثبات بازگردانید. تجربیات آدم‌هایى که در این کتاب با آن‌ها آشنا خواهید شد، به شما کمک خواهد کرد موقعیتى را که در آن به سر مى‌برید، بهتر درک کنید. در کتاب حاضر مى‌آموزید که چگونه با تصمیم‌گیرى‌هاى دشوار مواجه شوید.

مطالعه‌ى این اثر به شما کمک مى‌کند رفتارهاى مزاحم و آسیب‌زننده‌ى فرد مقابلتان را متوقف کنید. همچنین با نوع بخصوصى از گفت‌وگو و برخورد و روش‌هاى مقابله آشنا خواهید شد که به شما کمک مى‌کند تا از فشارها و اصرارهاى فردى که رهایتان نمى‌کند، رهایى یابید، اعم از اینکه این فشارها ناراحت‌کننده یا واقعا خطرناک و آسیب‌رسان باشند.

در نکوداشت کتاب گذر از عشق‌های سمی

- بار دیگر، سوزان فوروارد به شیوه‌ای منحصربه‌فرد و دلسوزانه‌ی خود نوری بر روابط تابیده است. (باربارا دی‌آنجلیس، نویسنده)

کتاب گذر از عشق‌های سمی مناسب چه کسانی است؟

اگر شما هم در درگیر عشق‌های سمی و روابط عاطفی نامطلوب هستید، مطالعه‌ی کتاب گذر از عشق‌های سمی می‌تواند نجات‌دهنده شما باشد.

سوزان فوروارد را بیشتر بشناسیم

سوزان فوروارد برگزارکننده‌ى سمینارهاى آموزشى بى‌شماری در امریکا و سراسر دنیاست و کتاب‌هاى او از پرفروش‌ترین‌هاى روانشناسى براى کسانى است که در پىِ تعلیم و تربیت خودند. از دیگر آثار این روان‌شناس مطرح کتاب‌هاى والدین سمى و مادران سمى است.

جملات برگزیده کتاب گذر از عشق‌های سمی

- فرد مورد علاقه‌تان نمى‌تواند زخم‌هاى کودکى‌تان را ترمیم کند.
- هنگام شروع رابطه‌اى هیجان‌انگیز، نارسایى‌ها و ناکارآمدى‌هایمان را ناچیز نشان مى‌دهیم یا مخفى مى‌کنیم.
- تفاوت عشق معقول و سالم با عشق وسواس‌گونه زمانى آشکار مى‌شود که طرد و قطع رابطه قدم به این ماجرا بگذارد.
- عاشقان وسواسى بسیار اصرار دارند که جلوه دهند حضور فرد مقابلشان چگونه موجب زیباترشدن و مفیدبودن زندگى آنان شده است که البته این بیشتر ریشه در فانتزى‌هاى جنسى و خواسته‌هاى اولیه‌شان دارد.

در بخشی از کتاب گذر از عشق‌های سمی می‌خوانیم

عجیب نیست که عاشق وسواسى براى ممانعت از قطع رابطه، شما را تهدید به خودکشى کند؛ یعنى نهایتِ فشار و آزار روانى. چراکه ماندن و رفتنِ شما را عامل تهدید و حتى اقدام به خودکشى مى‌بیند. این موقعیت براى گلوریا در پى ترکِ جیم رخ داد.

تقریبا یک ماه بیشتر از آغاز آشنایى‌مان نگذشته بود که دریافتم به ادامه‌ى این رابطه رغبتى ندارم، اما شاید دو ماه طول کشید تا بتوانم اقدامى بکنم. وقتى براى نخستین‌بار به او گفتم که مى‌خواهم رابطه‌مان را تمام کنم، او شروع به گریه و زارى کرد و تهدید کرد خود را از صخره به پایین پرتاب مى‌کند یا اینکه بدون من، دیگر انگیزه‌اى براى ادامه‌ى زندگى ندارد. هرچند گفته‌هایش به نظرم اغراق‌آمیز مى‌آمد، اما ازآنجاکه آدمى غیرقابل‌پیش‌بینى بود، مى‌ترسیدم که مبادا تهدید خود را عملى کند. پس ناچار شدم براى آرام‌کردنش به او بگویم: «خب، فرصت دیگرى به تو خواهم داد تا شاید دست از این کنترل‌کردن‌ها و حس مالکیتت بردارى». شروع به قسم‌خوردن و قول‌دادن کرد، اما هر بار فقط مدت کوتاهى مى‌توانست رفتارهایش را کنترل کند.

در واقع، گلوریا براى کاهش ترسش از اقدام جیم به خودکشى و احساس سنگین گناه ناشى از آن، باج‌دهنده‌ى عاطفى شده بود و دائم باج مى‌داد و هر بار از تصمیم خودش براى ترکِ جیم عقب‌نشینى مى‌کرد، اما واقعیت این بود که با هر بار عقب‌نشینى، به جیم ثابت مى‌کرد که با چنین تهدیدى، به رابطه‌اش ادامه خواهد داد.

هر بار با تهدیدش به خودکشى، مستأصل و درمانده به رابطه‌ام ادامه مى‌دادم، ولى پس از مدت کمى، باز سر نقطه‌ى اول بودم و به پایان رابطه فکر مى‌کردم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ى مترجم
پیشگفتار
بخش اول: عاشقان سینه‌چاک
1: معبود بى‌همتا
2: هجومِ سیلاب
3: از پیگیرى تا انتقام
4: عقده‌ى ناجى‌بودن
بخش دوم: مخاطب عاشقانِ وسواسى شدن
5: مخاطب هم وسواسى
6: وقتى قطع رابطه کارى است بس دشوار!
7: وقتى قطع رابطه منجر به خشونت مى‌شود
بخش سوم: رهایى از وابستگى و وسواس عاطفى
8: وسواسِ ضرورت ادامه‌دادن رابطه
9: آماده‌ى رهایى شوید
10: برچیدنِ بساط وسواس
11: رویارویى با واقعیت و ماهیت رابطه
12: محوکردن اشباح گذشته
13: توازن خود را حفظ کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گذر از عشق‌های سمی
نویسنده
مترجممینا فتحی
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-340-279-9
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۴۶۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گذر از عشق‌های سمی

Asie Yavari
۱۴۰۱/۴/۲۵
کتابی فوق العاده است که در دنیای پرفریب امروزی مطالعه‌اش برای همگان ضروریست. متاسفانه بسیاری افراد وابستگی‌های ناشی از سایه‌های درون خود را بعنوان عشق تلقی میکنند و پس از رسیدن به معشوق خیالی چون درمی یابند آنچه بدست اورده‌اند همان چیزی نبوده که عمیقا خواسته‌اند سرخورده میشوند، نیز طرف مقابل نیز و دچار تجربه‌ای تلخ میگردد. درحقیقت باشناخت خود آگاهی از خود، جذابیت‌های اطرافیان برایمان روشن میشود و به این ترتیب کمتر دچار خطا میشویم و این کتاب دراین راستا بسیار موثر است.
masome eghbali
۱۴۰۱/۵/۶
کتاب فوق العاده مفیدی بود و بیان کننده رفتارهای اشتباهی که در دوران عاشقی با معشوقه خود داریم و چکار کنیم کنترلشون کنیم و اینکه همه رفتارهای وسواس گونه ما به دوران کودکی و اتفاقاتی که در اون دوران گذشته برمیگرده
فاطمه صفری
۱۴۰۱/۶/۲۲
این کتاب عالیه حتی واسه کسایی که هنوز تجربه عشقی ندارن کتابهای دیگه‌ی سوزان هم مثل والدین سمی و مادران سنی هم عالین من عاشق روانشناسی اینا هم همشون جنبه روانشناسی دارن😍
سجاد شهابی
۱۴۰۱/۹/۳۰
این کتاب میتونه جلوی یه فاجعه بزرگ عاطفی در زندگی شخصی هر فرد بگیره
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب گذر از عشق‌های سمی

برای دریافت کتاب گذر از عشق‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.