معرفی و دانلود کتاب بچه‌ها در جشن تولد

عکس جلد کتاب بچه‌ها در جشن تولد
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بچه‌ها در جشن تولد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بچه‌ها در جشن تولد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بچه‌ها در جشن تولد

کتاب بچه‌ها در جشن تولد، مشتمل بر سه داستان کوتاه است. داستان‌های کوتاه ترومن کاپوتی عمدتاً زبانی روان و ساده دارند و عمیق‌ترین احساسات نیز در قالب همین روایت‌های به‌ظاهر ساده بیان می‌شود.

داستان‌های کتاب بچه‌ها در جشن تولد (Children On Thair Birthday)، آثار عمیق و تأثیرگذارند که با تمرکز بر دوران نوجوانی و کودکی شخصیت‌های اصلی داستان، روابط انسانی عمیق بین شخصیت‌ها را در زیباترین شکل آن بیان می‌کند.

در این مجموعه، داستان مانند خاطره‌ای از روزهای گذشته بیان می‌شود؛ روزهایی که حالا دور می‌نمایند، چنان دور که چون دیگر نمی‌توان به آن دست یافت، حالتی افسانه‌ای به‌خود می‌گیرد و این همان نکته‌ای است که کاپوتی سعی بر آن دارد به ما بفهماند: هنوز هم می‌توان انسان بود، هنوز هم می‌توان زیبا بود.

ترومن کاپوتی (Truman Capote)، نویسنده‌ی آمریکایی، در عرصه‌ی ادبیات مدرن جهان، آثار شگرفی را از خود بر جای نهاده است. آثاری چون: «صداهای دیگر، اتاق‌های دیگر»، «صبحانه در تیفانی»، «به خون‌سردی» و مجموعه‌ داستان‌های کوتاهی که هر یک الهام‌بخش بسیاری از نویسندگان بعد از خود بوده است. شاید در پویایی و تحرک آثار ترومن کاپوتی، همین بس باشد که تا کنون قریب بیست فیلم سینمایی و برنامه‌ی تلویزیونی از نوشته‌های او ساخته شده است.

در بخشی از کتاب بچه‌ها در جشن تولد می‌خوانیم:

سرمای شدید باعث سردردش شده بود و او را ترغیب می‌کرد که به واگن گرم برگردد و بخوابد، اما نمی‌توانست یا دست‌کم الان نمی‌توانست و نیازی نبود که علتی برایش بتراشد، چراکه پاسخ‌اش را به خوبی می‌دانست. با صدای بلندی، که بخشی از آن به دلیل این بود که مانع به‌هم‌خوردن دندان‌هایش شود و بخشی هم به این دلیل که می‌خواست مطمئن شود که این صدای خودش است، فریاد زد: «فکر می‌کنم، الان در آلاباما هستیم و فردا به آتلانتا می‌رسیم و من نوزده‌ساله هستم و ماه اوت بیست‌ساله می‌شوم و من دانشجوی سال دوم هستم...» نگاهی به تاریکی اطراف انداخت و امیدوار بود که نشانه‌یی از سپیده‌دم را ببیند. «من از اون مرد متنفرم، اون وحشتناکه و من ازش متنفرم...» و در حالی‌که از حماقت خودش شرمنده و خسته‌تر از آن بود که از واقعیت فرار کند، ساکت شد. می‌ترسید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
خاطره‌ی یک کریسمس
بچه‌ها در جشن تولد
درخت شب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بچه‌ها در جشن تولد
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات112
زبانفارسی
شابک978-600-6867-78-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بچه‌ها در جشن تولد

دنیا رهبری
۱۴۰۱/۷/۱۳
به جز داستان اول که لطیف و جذاب بود، دو داستان دیگر خیلی گیرا نبودند و به‌نظر من موضوع خاصی نداشتند و صرفا شرح وضعیت خاصی بودند که علت پرداختن به آن را متوجه نشدم. کتاب به‌خونسردی از ترومن کاپوتی بسیار متفاوت و جذاب‌تر از این اثرش است و خواندن آن کتاب را پیشنهاد می‌کنم، به‌خصوص اگر به داستان‌های جنایی علاقه‌مند باشید و خواندن شرح حال قاتلین و مقتولین و علل این نوع جرائم برایتان جذاب باشد.
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۲۴
سه داستان کوتاه عالی با محوریت نوجوانان.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب بچه‌ها در جشن تولد

برای دریافت کتاب بچه‌ها در جشن تولد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.