معرفی و دانلود کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

عکس جلد کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی نوشته جیمز آلن، راهنمایی ساده و عملی است که براساس آن درمی‌یابید افکار درونی شما شکل‌دهنده خوشبختی و موفقیت‌تان هستند و با هدایت آن‌ها می‌توانید به خواسته‌هایتان دست پیدا کنید. این اثر در حدود 100 سال در زمره‌ پرفروش‌ترین‌ها قرار داشت.

درباره‌ کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی:

جیمز آلن (James Allen) با نوشتن کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی (As a Man Thinketh) قصد داشته تا زنان و مردان را به کشف خود و درک این حقیقت که خودشان خالق خویش‌اند تشویق و ترغیب کند. آفریننده‌ اصلی لایه درونی شخصیت و لایه بیرونی شرایط ذهن انسان است و اگر شخصی تا به امروز زندگی‌اش را در درد و رنج و غفلت گذرانده، احتمالاً بعد از خواندن این کتاب به شادی و آگاهی می‌رسد.

«تو همانی که می‌اندیشی» این واژگان قصار، نه تنها همه‌‌ وجود انسان را دربرمی‌گیرد، بلکه به قدری کامل است که تمام شرایط و اتفاقات زندگی آدمی را نیز شامل می‌شود. انسان به معنای واقعی حاصل اندیشه‌های خود است و شخصیتش مجموعه‌ کاملی از همه تفکرات و اندیشه‌های اوست.

هر کردار و رفتار بشر، از دانه‌های نهان در اندیشه‌اش برگرفته شده است و بدون آن‌ها توانایی بروز ندارد. درست همچون گیاهی که از دانه به وجود می‌آید. این موضوع، هم به بخش عمل‌های ذاتی و هم به آن‌هایی که سنجیده به شمار می‌روند مربوط است، مانند کارهایی که حساب شده انجام می‌شوند.

قانون جهانی جذب، فارغ از مسیری که برای تفکر برمی‌گزینید از شما دستور می‌گیرد. جسم آدمی در بند ذهن او اسیر است و از آن پیروی می‌کند، چه اندیشه‌ها آگاهانه انتخاب و چه ناخودآگاه بازگو شده باشند. تراوش افکار غیراخلاقی در ذهن، بدن را بسیار سریع به ناخوشی و تباهی می‌کشاند. بدن با افکار زیبا و شاد، به جوانی و زیبایی می‌نشیند. ذهن آدمی همچون باغی است که می‌تواند هوشمندانه پرورش داده شود یا رها گردد، اما چه بپرورد و چه به آن توجهی نشود، خواه ناخواه به بار می‌نشیند. اگر دانه‌ مفیدی در آن کاشته نشود علف‌های هرز همه‌ی باغ را دربرمی‌گیرد و هر روز بیشتر می‌شود.

در کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی این نکته بیان می‌شود که شما حاصل تفکری هستید که در ذهن خود پرورش می‌دهید. اگر اندیشه‌ انسان شیطانی باشد، نتیجه‌ آن چیزی جز درد و عذاب نخواهد بود، درست به همان شکل که ارابه از پسِ گاو می‌آید، اندیشه‌ انسان نیز اگر پاک و ناب باشد، خوشبختی و سعادت همانند سایه به دنبالش خواهد رفت.

به عقیده‌ بعضی از صاحب‌نظران، این کتاب را می‌توان سنگ بنای جنبش خودیاری و تفکر نوین به حساب آورد. همچنین این اثر الهام‌بخش استادان و نویسندگان موفقیت بسیاری همانند نورمن وینسنت پیل، ارل نایتینگل، دنیس ویتلی و جان مکسول بوده است. جیم ران این اثر را در لیست 20 کتابی قرار داده که هر شخصی حتماً باید آن را در زندگی‌اش بخواند.

کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید تغییری درون خود و شرایط و موقعیت‌تان ایجاد کنید و به رویاهایی که در سر دارید دست یابید این کتاب را از دست ندهید.

با جیمز آلن بیشتر آشنا شویم:

جیمز آلن در 28 نوامبر سال 1865 در شهر لستر انگلستان زاده شد. او در یک خانواده چهار نفره از طبقه فرودست جامعه زندگی می‌کرد و دو برادر کوچک‌تر از خود داشت. 15 ساله بود که پدرش مورد حمله قرار گرفت و به قتل رسید و آلن ناچار شد تحصیلاتش را برای تأمین مخارج خانواده رها کند.

او تا سال 1902 در مؤسسات تولیدی و تجاری مختلف به حرفه‌ منشی‌گری مشغول بود. آلن که تحت تأثیر آثار تولستوی قرار داشت، در 38 سالگی همراه همسر و دخترش به یک ویلای کوچک در شهر ایلفراکامب رفت و شروع به نویسندگی کرد.

پس از 9 سال، او 19 عنوان کتاب را به ثبت رساند و به کمک همسرش مجله‌ فلسفی پرتو خرد را چاپ کرد. محتوای اغلب آثار آلن، بهره‌گیری از نیروی فکر برای توسعه شخصیت و بهبود شرایط زندگی است.

جیمز آلن با انتشار دوره‌ «انسان اندیشه است» در بین مردم به شهرت و محبوبیت رسید. این دوره به مدت 55 دقیقه توسط معاون او ضبط و به صورت صوتی منتشر شد. به جرأت می‌توان گفت این دوره همچنان یکی از بهترین دوره‌ها در زمینه‌ قانون جذب است.

جملات برگزیده کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی:

- جهان بازتاب ما است؛ آینه‌ای که تفکرات ذهنی را می‌نمایاند.
- شما همانی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید. شما بر اساس چیزی که هستید، عمل می‌کنید.
- اگر با افکاری که شریف و خالص هستند، زندگی کنید، شادمانی همانند سایه به دنبالتان خواهد آمد.
- افکاری که در ذهن دارید، مسیر شما را تعیین کرده و زندگی شما را برای بهتر یا بدتر شدن هدایت می‌نمایند.
- رویایی که در ذهن خود دارید، آرمانی که در قلب خود دارید؛ این همان چیزی است که شما زندگی خود را با آن خواهید ساخت و به آن تبدیل خواهید شد.
- اگر اندیشه‌های عبث و بی‌مهر و محبت داشته باشید، به درد و مصیبت گرفتار می‌شوید؛ همان‌طور که گاوآهن به دنبال گاو کشیده می‌شود.

در بخشی از کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی می‌خوانیم:

جسم یکی از خدمتکاران ذهن است. جسم از دستورهای ذهن، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه، پیروی می‌کند. ذهن آگاه فرمان می‌دهد تا ماهیچه‌ها منقبض شوند و بدن ما را حرکت دهند؛ در حالی که ذهن ناخودآگاه، سیستم عصبی غیرارادی ما را هدایت می‌کند، ضربان قلب، گردش خون، تنفس و دیگر فرآیندهای بدنی را کنترل می‌کند.

سلامتی و ظاهر ما، مانند شرایط ما، توسط افکار ما شکل می‌گیرد. افکار منفی، بدن را به اختلال، بیماری و زوال هدایت می‌کنند. افکار مثبت و سازنده، بدن را انرژی می‌دهد و نور جوانی را در بدن آشکار می‌کند.

در طول زمان، افکار ناسالم خود را در بدن ضعیف، چاق یا بیمار نشان می‌دهند. افکار تن‌پرورانه، سبک زندگی بی‌تحرک را تشویق می‌کنند. اندیشه‌های هوس‌رانی و لذت‌جویی می‌توانند منجر به پرخوری شوند. افکار مضطرب، استرس‌زا و نگرانی، سیستم هشدار داخلی ما را از بین می‌برند، فشار خون را بالا می‌برند، تنفس سریع و سطحی می‌شود و بدن هورمون‌های واکنش به استرس را رها می‌کند. وقتی این اتفاق به صورت مداوم رخ می‌دهد، غدد ما تخلیه می‌شوند و سیستم ایمنی ما ضعیف می‌شود.

برعکس، افکار مثبت نیز سلامت و سیستم ایمنی ما را تقویت می‌کنند. اندیشه‌های قدرتمند، مطمئن، دلسوزانه، پاک و شاد، خود را در بدنی قوی، پر جنب و جوش، زیبا و باوقار نشان می‌دهند.

در حالی که ممکن است به صورت ژنتیکی، خصلت‌هایی را از پدر و مادر خود به ارث ببرید، ابزارهای لازم برای ساختن بدنتان در دستانتان هستند و موادی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت به شما بستگی دارند. (این‌ها شامل غذاهایی هستند که می‌خورید و تمرین‌هایی هستند که شما انجام می‌دهید.) دو سازنده که دارای یک طرح یکسان هستند، می‌توانند دو خانه کاملاً متفاوت بسازند؛ یکی ارزان‌قیمت، بدساخت که سریع خراب می‌شود و دیگری ساخته‌شده با مهارت عالی، مجلل و بادوام.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیشگفتار
فصل اول: شخصیت
فصل دوم: شرایط
فصل سوم: سلامت
فصل چهارم: هدف
فصل پنجم: موفقیت
فصل ششم: رویاها
فصل هفتم: آرامش
تمرین: زندگی آرمانی خود را مجسم کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی
نویسنده
مترجمهانیه منشی زاده
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

حسین قارلقی
۱۴۰۰/۵/۳۰
کتاب فوق العاده ایی هست، نکته مثبت در کتاب عمل گرایی اون هست، چیزی که در بیشتر کتاب‌های خودیاری بهش آنچنان که باید پرداخته نشده، کتاب کاملا واقع گراست، قرار نیست معجزه کنه قرار نیست گولتون برنه و سرتون رو گرم کنه، کتاب پر از واقعیات هست که میتونه با منطق شما را موفق کنه. واقعا کتاب پخته ایی هست. توصیه میشود
Morteza Jahannabard
۱۴۰۱/۱/۳۰
کتاب خوبیه واسه کسایی که دوست دارن تو خودشون تغییراتی بدن ولی کتاب طولانی نمیتونن بخونن. نظر من اینه که در کنار کتاب ناخودآگاه ذهن جوزف مرفی و توهمانی هستی که می‌اندیشی. استر، اینم بخونی بد نیست
Alirezz 11
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
کوتاه و عالی تاثیر امواجی که از خودتون میفرستید و دریافت می‌کنید رو شرح میده، اگه میخواید حس و حالتون خوب باشه توصیه میکنم هفته‌ای ۱ بار یا هر چند روز این کتاب کوتاه رو مرور کنید.
سحر جهان‌پرور
۱۴۰۰/۵/۲۵
تمرین آخرش خوب بود
کنار کتابهایی مفصل و جامعی مثل اثر مرکب و غیره نیازه این کتابای کوتاه هم خوند کمک میکنه موفقیت ملکه ذهنی بشه دقیقا مثل خلاصه برداری
نرگس حاتمی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خیلی کوتاه و مفید و بنظرم اگه هر شب و مرور تمرین کنید باعث میشه که کلمات را حفظ و تکرار کنید و برایتان عادت شود پیشنهاد میکنم بخرید
مریم رحمانیان
۱۴۰۰/۴/۲۸
اصلا خوب نبود توصیه میکنم نخونید، برای کسانی که کتاب‌های دیگر در این زمینه را خوانده‌اند این کتاب خیلی عجولانه ک پاراگرافی و سطحی هست
محمدی میرزاحسین
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
کتاب تنها چیزی هست که نه تنهات میزاره ن اذیتت میکنه ن سر کارت میزاره، دوست خوب فقط کتابه، این شعار نیست حقیقته
Kia2 Bakh
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
با اینکه کتاب کم حجمی است ولی از نظر محتوا بسیار پر بار است و فشرده‌ای از چند کتاب است دارای جملات انگیزشی و کوتاه است
سنا سنایی
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
این کتاب شروعی برای خلق تغییرات بزرگ در سبک زندگی و روش تفکر هر فردیست که دنبال بهترشدن و داشتن زندگی ایده آل است
سمیه جنابی
۱۴۰۰/۴/۲۵
خیلی مختصر و مفید تمام قانون جذب رو در سی صفحه خلاصه کرده بود بسیار جالب و خواندنی بود حتما این کتاب رو بخونید
مینا مهجوری
۱۴۰۰/۲/۲۲
جملات کلیشه‌ای و تکراری، مطلب جدیدی برای گفتن نداشت متاسفانه...
سمیه جهانگیری
۱۴۰۰/۴/۹
اولش توجه نکردم چند صفحه است، خیلی کوتاه بود، ولی میتونه مفید باشه اگه بهش عمل کنید.
موفق
۱۴۰۱/۱۰/۱
نگاهم به زندگی عوض شد. البته مهمه که کتاب رو با اصول مرور بخونی
سالار هلاکوئی
۱۴۰۰/۴/۱۴
خیلی پر مغز و عمیق بود با اینکه ۳۰ صفحه بود ولی یه دنیا حرف توش داشت
fatemeh hiva
۱۴۰۱/۴/۲۱
تعریفشو زیادشنیده بودم ولی اونجور میخواستم نبود
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

برای دریافت کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.