معرفی و دانلود کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل

عکس جلد کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل

کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل نوشته محمود رضایی‌نیا، چکیده‌ای از جلد 1 تا 10 کتاب تفسیر و نقد و تحلیل مثنوی جلال الدین محمد مولوی اثر محمدتقی جعفری است و اشعار این شاعر بزرگ را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مولانا جلال‌الدین بلخی که بود؟

مولانا جلال‌الدین بلخی در ششم ربیع‌الاول سال 604 هجری قمری در بلخ متولد شد. پدرش مولانا محمدبن حسین خطیبی به بهاءالدین ولد معروف بود. او در زمان محمد خوارزم‌شاه می‌زیست و در سن سیزده سالگی با پدرش از بلخ راهی قونیه شد و مورد استقبال فراوان قرار گرفت. برهان‌الدین محقق ترمذی مرید راستین پدر مولانا بود. زمانی که او به قونیه آمد، پدر مولانا یک سال پیش فوت کرده بود. او به مولانا گفت که از پدرت چیزهایی آموختم که به تو می‌آموزم.

مولانا 9 سال با برهان‌الدین هم‌نشین بود و ریاضت بسیار کشید. مولانا در چهل سالگی به عنوان مردی عارف و دانشمند شناخته می‌شد. او در سال 642 با شمس‌الدین محمدبن ملک راد تبریزی آشنا شد. این دیدار قلب و روح مولانا را بگداخت و او را شیدا کرد. پسر مولانا سلطان ولد نام داشت.

از جمله آثار مولانا می‌توان به فیه مافیه، غزلیات، مثنوی، مکاتب و مجالس مسلبه اشاره کرد. مولوی در سال 672 هجری قمری در سن 68 سالگی درگذشت.

با محمدتقی جعفری بیشتر آشنا شویم:

محمدتقی جعفری در سال 1304 خورشیدی در شهر تبریز به دنیا آمد. در جوانی به درجه اجتهاد نائل شد. در فلسفه و عرفان نزد آقامیرزا مهدی آشتیانی در تهران و شیخ مرتضی طالقانی در نجف اشرف کسب فیض نمود. تا به حال بیش از هشتاد اثر از او به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل می‌خوانیم:

(نفحات حق)

نفحات حق کار خود را می‌کند و بر انسان‌ها می‌وزد و می‌گذرد.

گروهی از آن بهره می‌برند و روح خود را نوازش می‌دهند.

گروهی بدون توجه مشغول کار خود هستند و از آن بهره نمی‌برند.

عارف جهان بیرونی را در یک وحدت عالی می‌بیند و درون خود را با تزکیه‌ای که انجام داده است. هرگونه خلأ روحی را برکنار ساخته است.

مولوی می‌گوید:

بر دل عارف هزاران غم بود، گر ز باغ دل خلالی کم بود

عالی‌ترین مقام انسان این است که بتواند درون خود را آن‌چنان در اختیار داشته باشد که درنتیجه یک وحدت و هماهنگی بسیار عالی در آن ایجاد نماید.

فهرست مطالب کتاب

زندگی‌نامه مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
زندگی‌نامه استاد محمد تقی جعفری
پیشگفتار
جلد اول
جلد دوم
جلد سوم
جلد چهارم
جلد پنجم
جلد ششم
جلد هفتم
جلد هشتم
جلد نهم
جلد دهم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل
نویسنده
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات139
زبانفارسی
شابک978-622-703786-9
موضوع کتابکتاب‌های نقد و بررسی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل

برای دریافت کتاب من طبیعی، من انسانی، تکامل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.