معرفی و دانلود کتاب آب، آسمان

عکس جلد کتاب آب، آسمان
قیمت:
17600 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آب، آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آب، آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آب، آسمان

کتاب آب، آسمان به قلم آذردخت بهرامی، با رویکردی تاملی و متفاوت به فنگ‌شویی و دنیای زنانه، زندگی زنی پرستار به نام ناهید را به تصویر می‌کشد که با وجود ازدواج، سایه‌ی عشق قدیمی او‌ بر زندگی مشترکش سنگینی کرده و نمی‌تواند اتفاقات و خاطرات گذشته را به راحتی از یاد ببرد.

درباره‌ی کتاب آب، آسمان:

ناهید زن پرستاری است که پیش از ازدواج دل در گرو مردی به نام سامان داشته اما سامان با زنی دیگر ازدواج می‌کند و ناهید هم با پسرعموی شکاکش به نام نوید زندگی مشترکی را آغاز می‌کنند. با وجود زندگی عاشقانه و خوبی که نوید تلاش کرده برای او بسازد، ناهید در افکار و دنیای خودش مدام خاطرات و اتفاقات گذشته که روحش را آزار می‌دهند، مرور می‌کند. او به فنگ‌شویی علاقه دارد و تلاش کرده تا در چیدمان خانه‌اش از این مکتب استفاده کند. ناهید خود می‌داند که باید گذشته و خاطرات مرد دیگر را کنار بگذارد اما فراموش کردن این گذشته برایش به قدری دردناک است که گویی می‌خواهد عضوی از بدنش را از خود جدا کند...

آذردخت بهرامی برای خلق رمان آب، آسمان از ایده‌ی فنگ‌شویی استفاده کرده که در سالیان اخیر به نوعی نگاه و فلسفه زندگی در میان برخی انسان‌ها به ویژه قشر متوسط و مرفه رواج پیدا کرده است. فنگ‌شویی مکتبی است که به ظاهر برای نظم و دکوراسیون داخل منزل و پرهیز از آشفتگی جلوه می‌کند اما از منظری دیگر نوعی رویکرد به زندگی است که بر روحیات و نوع نگاه افراد در جنبه‌های مختلف تاثیر می‌گذارد.

عدد پنج عددی مقدسی در فنگ‌شویی است و بر این اساس پنج عنصر اساسی جهان یعنی خاک، چوب، آتش، آب و فلز عامل ایجاد تغییر در آن هستند و هر کدام آفریننده‌ی عنصر بعدی هستند. ویژگی‌ای که استفاده از فنگ‌شویی را در کتاب آب، آسمان را به اثری خاص نبدیل می‌کند، نحوه استفاده از این نگاه و رویکرد فلسفی آن است که تلاش شده تا در جهت غنای داستان از آن استفاده شود به گونه‌ای که نه تحمیلی باشد و نه خنثی و بی‌اثر.

فنگ‌شویی در این کتاب به گونه‌ای با داستان در آمیخته که به جزیی جدانشدنی از آن بدل شده است. نامگذاری عناوین فصل‌های داستان نیز بر اساس عناصر پنج‌گانه انتخاب شده‌اند. در کتاب "آب، آسمان" افکار، روزمرگی‌ها، حوادث ساده، ماجراهای عادی زندگی و... با قلمی شیوا خلق شده‌اند که با قوانین فنگ‌شویی در می‌آمیزند و داستانی ناب را شکل می‌دهند.

کتاب آب، آسمان مناسب چه کسانی است؟

اگر به خواندن رمان‌های ایرانی در ژانری متفاوت و نو علاقه دارید، خواندن این اثر خاص به شما پیشنهاد می‌شود.

آذردخت بهرامی را بیشتر بشناسیم:

وی متولد 1345 در تهران است و به عنوان نویسنده، نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس شناخته می‌شود. بهرامی نویسندگی را در اوایل دهه‌ی هفتاد با شرکت در کارگاه‌های داستان هوشنگ گلشیری آغاز کرد. اکثر داستان‌های او با حال و هوایی زنانه همراه هستند. آذردخت بهرامی تاکنون جوایزی ادبی چون «روزی، روزگاری»، جایزه «منتقدان و نویسندگان مطبوعات» را دریافت کرده و کاندید جوایزی چون «هوشنگ گلشیری»، «پکا» و «واو» نیز شده است. از دیگر آثار بهرامی می‌توان به «سوتیکده‌ی سعادت، پرشین فامیلز دات کام»، «شب‌های چهارشنبه»، «آهن‌قراضه، نان خشک، دمپایی کهنه» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب آب، آسمان می‌خوانیم:

دنبال داروی نوید می‌گشتم. از همان روزها بود. ناصرخسرو را خیلی راحت اما دفترشان را با پرس‌وجوی بسیار یافته بودم. سرتاپایم را برانداز کرده بود و گفته بود: «چند‌تا می‌خوای؟ جعبه‌ش صد و بیست‌تاییه، اما برای این‌که دست‌خالی نری، آدرس می‌دم بیا. شاید بتونم برات جور کنم.» آدرس خانه‌اش را داده بود و شماره‌تلفنش را و کنار ساعتِ تماس نوشته بود: نُه شب به بعد. کجای قیافه‌ام او را به این فکر انداخته بود؟ عشوه که بلد نبودم؛ آرایش که نداشتم؛ صدایم را که نازک نکرده بودم، وقت حرف زدن، نیم‌لبخندی هم نزده بودم. چرا باید این فکر را می‌کرد؟

این پله‌ها را تا‌به‌حال نشمرده‌ام. دو، شوهرش نیامد، چهار، می‌دانستم، شش، حتا ناراحت هم نشد، هشت، سکوت هم نکرد که فکر کنم ناراحت شده؛ دوازده، خیلی راحت گفت، چهارده، «وقت کنم، شاید بیام!»، شانزده. دیگر نمی‌شمرم. نمی‌دانم اگر نوید بفهمد، چه می‌کند! فلز بود، اگر بود. خاک در تضاد با آب است. مرد، راننده‌ی تاکسی بود. وضع مالی خوبی هم نداشت، معلوم بود؛ اما وقتی شنید مراقبت مهم است، دو ماه کارش را رها کرد و آمد بیمارستان. کمپوت و پسته و آناناس و نارگیل و فندق و گردو بود که برای زنش می‌خرید. سوختگی‌ها خیلی زودتر از معمول خوب شد. اگر نوید جای من بود، چه می‌کرد؟ اگر بفهمد چه؟ شوهر زهرا نیامد. می‌دانستم نمی‌آید. «اگر» را با تأکید گفته بود. نیامد. اگر خاک در تضاد با آب است، فلز اضافه کنید.

فهرست مطالب کتاب

خاک
چوب
آتش
آب
فلز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آب، آسمان
نویسنده
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات309
زبانفارسی
شابک978-600-229-302-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
17600 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آب، آسمان

E H
۱۴۰۰/۲/۱۲
سلام
در مورد بانویی پرستار که بعد از پانزده سال زندگی با پسرعمویش هنوز به عشق سابقش فکر میکند. نکته جالب کتاب باورهای او در مورد تعداد اشیا و نشانه هر ماده و یا عدد است.
اصول فنگشویی، انرژی، چیدمان، راز اعداد در این کتاب به زیبایی آورده شده است.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب آب، آسمان

برای دریافت کتاب آب، آسمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.