معرفی و دانلود کتاب به امین بگو دوستش دارم

عکس جلد کتاب به امین بگو دوستش دارم
قیمت:
۳۹۶۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به امین بگو دوستش دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به امین بگو دوستش دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به امین بگو دوستش دارم

مریم راهی در کتاب به امین بگو دوستش دارم، روایتگر قصه چهار شخصیت بزرگ تاریخ اسلام است. او در قالب داستان، مستندی روایی تاریخی را حکایت می‌کند و زندگی بزرگان دین اسلام را از زوایایی جدید و متفاوت به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب به امین بگو دوستش دارم:

این رمان داستانی است درباره چهار شخص مهم و برجسته تاریخ صدر اسلام که از حامیان حضرت محمد (ص) بودند؛ حضرت عبدالمطلب پدربزرگ، ابوطالب و حمزه دو عموی پیامبر و جعفربن ابی طالب پسرعموی ایشان. آغاز رمان با دیدن خوابی توسط عبدالمطلب شکل می‌گیرد؛ خوابی که در آن هاجر همسر ابراهیم نبی از او درخواست می‌کند تا تشنگی فرزندش اسماعیل را رفع سازد و وی را به حفر مجدد چاه زمزم که سالیان گذشته به وسیله یکی از قبیله‌ها پر شده بود تشویق و هدایت می‌کند و این شروع روایتی ناب و زلال از زندگانی پیامبران است.

داستان این کتاب به حوادث شهر مکه پیش از میلاد پیامبر و حتی پیش از ولادت پدر ایشان پرداخته و تا زمان نوجوانی حضرت محمد و قرن هشتم هجری ادامه یافته است. در واقع می‌توان گفت این رمان روایتی 85 ساله از رخدادهای تاریخ صدر اسلام ارائه می‌دهد. در این اثر با تعدد شخصیت و ماجراهای فراوانی مواجه هستید که تعلیق بسیاری به همراه دارد.

رمان به امین بگو دوستش دارم از چندین زاویه روایت می‌شود که هر زاویه از جذابیت و تأثیرگذاری خاص و منحصربه‌فردی برخوردار است. اول اینکه روایت‌های کمتر شنیده شده و ناب فراوانی در دل خود دارد که ارزشمندی و اهمیت پژوهش برای نوشتن اثر را نزد نویسنده نشان می‌دهد. تک‌تک خطوط این رمان به زیبایی اطلاعات و تسلط بسیار نویسنده از موضوع موردنظر را به رخ می‌کشد.

مریم راهی در رمان خود از نثری استفاده کرده که از روایتی تاریخی برخوردار است و واژه‌ها و جملات فارسی را به بهترین شکل ممکن در کنار هم به کار برده تا مخاطب بتواند هم‌زمان حس بکر سخنوری عرب جاهلی را در کنار رمزآلود بودن این حکایت تاریخی درک کند و از رمان نهایت لذت را ببرد.

نویسنده همچنین موفق شده با تبحر هم چه تمام‌تر به شخصیت‌پردازی و توصیف میزانسن‌های روایی برای داستان بپردازد. او در این کتاب سکانس‌ها و صحنه‌های داستانی را با تعدد و ضرب‌آهنگ بالا و مهارت زیاد در کنار هم گذاشته تا توانایی و چیره‌دست بودن خود را در نوشتن یک اثر داستانی تاریخی به نمایش بگذارد.

راهی در رمان خود ابوطالب را فردی باایمان به تصویر کشیده که به اسلام معتقد است اما ایمانش را مخفی نگه می‌دارد و این‌گونه مصلحت می‌داند که کسی از موضوع بویی نبرد اما اعتقادات، حمایت‌ها، عبادات و رازونیازهای ابوطالب بیانگر این است که او پیرو حضرت ابراهیم بوده و از زمانی که پیرو پیامبر اکرم می‌گردد، هیچ کدام از مشرکان باخبر نمی‌شوند و تنها اطرافیانش از این موضوع آگاه هستند.

کتاب به امین بگو دوستش دارم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های تاریخی علاقه‌مند هستید، خواندن این رمان را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب به امین بگو دوستش دارم می‌خوانیم:

اینجا در این سنگ‌زار خشک، معجزه را خوب می‌شناسند، حتی اگر به‌زبان قبولش نداشته باشند. بعد از زمزم روزی به‌ خود آمدم و متوجه شدم هرچه می‌گویم اطاعت می‌شود. ندیده بودند جدم قصی بن کلاب، قبیلۀ خُزاعه را از مکه بیرون کرد و برخی از اولاد اسماعیل را که به دست خزاعه از مکه اخراج شده بودند به شهر بازگرداند. ندیده بودند پدرم هاشم آن‌ها را از تشنگی نجات داد و تجارت را به مکه آورد. ندیده بودند هاشم با دو رحلۀ زمستان و تابستان نان آورد برای سفره‌ها. تمامی را نادیده گرفتند و سر سوزنی اطاعت نکردند، اما خدا را شکر که حفر زمزم را دیدند و مطیع شدند.

سنت‌هایی دارند عرب‌ها که نادرست است، می‌بایست اصلاحش کنم حال که حرفم مُطاع است. با محارم ازدواج می‌کنند، از راه دیوار به خانه‌های‌شان وارد می‌شوند، به نذر خود پایبند نیستند، اموال یکدیگر را به سرقت می‌برند، شراب می‌نوشند و مستانه زنا می‌کنند، دختران‌شان را پس از تولد زنده‌زنده در گور می‌گذارند، میهمان را عزیز نمی‌دارند، جامه از تن به‌در می‌کنند هنگام طوافِ خانه، و طواف نمی‌دانند چیست.

من آنچه را که می‌دانستم درست است، گفتم و کنار ایستادم تا ببینم چه می‌کنند. گفتم ازدواج با محارم ناشایست است، برای خانه‌های‌تان در قرار دهید و از راه آن رفت‌وآمد کنید، به نذر خود پایبند باشید، شراب ننوشید و زنا نکنید، پوشیده هفت‌بار بچرخید دور خانه و این است طوافی که ابراهیم با خود آورد، دختران‌تان را همانند پسران‌تان دوست بدارید و از میهمان پذیرایی کنید.

سخت نبود تشخیص پسندیده از ناپسند. کار بزرگی نکردم اگر گفتم شراب ننوشید. کیست که نداند زن نیز همانند مرد حقوقی دارد؟ چه کس حاضر می‌شود برای رفت‌وآمد، از دیوار بالا رود و پایین بپرد؟ اما شراب برای‌شان عقلی باقی نمی‌گذاشت که به کارش ببندند.

فهرست مطالب کتاب

عبدالمطّلب
ابوطالب
جعفر
ابوطالب
حمزه
جعفر
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به امین بگو دوستش دارم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۳
زبانفارسی
شابک978-622-208751-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۹۶۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب به امین بگو دوستش دارم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب به امین بگو دوستش دارم

برای دریافت کتاب به امین بگو دوستش دارم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.