معرفی و دانلود کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

عکس جلد کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند
قیمت:
44000 تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند نوشته‌ی دانیل ام کلاین، درباره‌ی سفری جذاب به دنیای فلسفه با چاشنی طنز همراه با جملات قصار است که در یک گردش تفریحی - فلسفی به زندگی افرادی چون بیکن، نیچه، ارسطو و... می‌­پردازد.

دانیل ام کلاین (Daniel M. Klein) زمانی که در دانشگاه هاروارد مشغول خواندن فلسفه بود، جملات کوتاه و مهم فیلسوفان محبوبش را در دفترچه‌ای می‌نوشت به این امید که روزی به وسیله‌ی آرای فلاسفه به راز بهتر زیستن زندگی پی ببرد. او بعد از نیم قرن در فصل‌هایی کوتاه و پر مفهوم جملات این دفترچه را دوباره بازنویسی کرد و تأثیرات این تفکرات را بر زندگی شخصی و جامعه‌ی اطرافش تحلیل و بررسی نمود.

هم اکنون او با حدود شصت سال سن و پس از سال‌ها مطالعه در فلسفه به بررسی جملات و سبک زندگی فلاسفه‌ی دفترچه‌اش می‌پردازد که باعث آشنایی هر چند ناچیز شما با دنیای پیچیده‌ی فلسفه می‌شود. فلسفه برای اکثر شما اتفاق سخت و پیچیده‌ای است و هر کسی نمی‌تواند آن را لمس کند، به همین دلیل افرادی که شیرینی این دنیا را چشیده باشند بسیار کم هستند.

کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند (Every time I find the meaning of life, they change it on how to live wisdom of the great philosophers) برگزیده‌ای از جملات کوتاه و پرمفهومی از تأثیرگذارترین متفکران و فیلسوفان تاریخ همراه با تحلیل‌های شخصی کلاین درباره‌ی هر یک از آن‌ها است. مطالعه‌ی این اثر بیشتر از این‌ که به پرسش‌های شما درباره‌ی زندگی پاسخ دهد، ذهن شما را درگیر پرسش‌های بیشتری خواهد کرد.

جملات برگزیده‌ی فلاسفه در کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند:

- لذت چیزی را که در اختیار داری، با آرزو و میل چیزی که نداری ضایع نکن. به خاطر داشته باش چیزی که اکنون داری، چیزی بوده که زمانی آرزوی داشتنش را داشتی. (اپیکور، فیلسوف یونانی لذت‌گرا)
- هنر زندگی کام‌جویی در هر لحظه و هر مکان است و لذیذترین و ماندگارترین لذت‌ها نه ذهنی هستند و نه همیشه اخلاقی. (آریستیپوس، فیلسوف یونانی لذت‌گرا)
- مهندسی ژنتیک و نانو تکنولوژی تمام رنج‌های زندگی احساسی را منسوخ خواهد کرد. این پروژه، بلند پروازانه اما از لحاظ تکنیکی عملی است. همچنین از لحاظ ابزاری منطقی و از لحاظ اخلاقی اجباری است. (دیوید پیرس، فیلسوف بریتانیایی لذت‌گرا)
- زندگی مانند پاندولی است که مدام بین رنج و ملال در نوسان است. (آرتور شوپنهاور، فیلسوف آلمانی)
- نخستین مرحله‌ی اراده‌ی آزاد، اعتقاد به اراده‌ی آزاد است، اراده‌ی معطوف به باور. (ویلیام جیمز؛ فیلسوف پراگماتیست امریکایی)
- راز کسب بیشترین ثمر و بیشترین لذت از زندگی، خطرناک زیستن است. (فریدریش نیچه؛ فیلسوف آلمانی)
- لذات ذهن حداقل به اندازه‌ی لذات جسم مهم هستند. (برتراند راسل؛ فیلسوف انسانگرای بریتانیایی)
- یکی از خوبی‌های رفقای قدیمی و صمیمی این است که شما می‌توانید پیش آن‌ها، خودِ خرتان باشید. (رالف والدو امرسن؛ فیلسوف امریکایی)

در بخشی از کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند می‌خوانیم:

امان از تلخ و شیرین این شوخی کیهانی. هیچ‌کس همچون ساموئل بکت نتوانسته طنز دنیای پوچ را با ظرافت و خشونت توأم برایمان به تصویر بکشد. به خصوص در شاهکارش؛ در انتظار گودو.

این نمایش سرتاسر کشمکشی است بین صراحت و وارونه‌ گویی، امید و ناامیدی. گوش دادن یا خواندن مکالمات استراگون و ولادیمیر در مورد پوچی غیرقابل‌گریز حیاتشان، ما را به خنده می‌اندازد. بعد که متوجه می‌شویم ایده‌های‌شان در مورد حیات خودمان نیز صدق می‌کند باز می‌خندیم البته این‌بار نه از سر نشاط.

تماشای اجرای صحنه‌ای در انتظار گودو آن‌قدر بر من تأثیر گذار بود که بلافاصله متن نمایشش را خریدم و خواندم و این دیالوگش را در دفترم نوشتم. علاوه‌ بر دیدگاه کمیک این درام به حیات بشری، مرا به طور ویژه و شخصی تحت‌تأثیر قرار داد و خاطره‌ای تلخ و شیرین را به یادم آورد.

وقتی من و تام در کالج درس می‌خواندیم معمولاً شب‌ها بیرون می‌آمدیم و روی پله‌های سنگی خوابگاه می‌نشستیم و بدیهه‌ گویی‌های تخیلی می‌کردیم. نمی‌دانم ایده‌ی این بازی چه‌طور به ذهن‌مان رسید، می‌دانم که مست نمی‌کردیم احتمالاً شور و شوق جوانی بود. یک نوع معالجه‌ی من درآوردی برای کنترل استرس و اضطراب‌مان برای ورود به دنیای بزرگ‌سالی و بازار کار، شیوه‌ای برای دور کردن افکارمان از مسائل تنش‌زا و راهی برای بازی با دلشوره‌هایمان. در آن زمان تام قصد داشت به دانشگاه الهیات برود اما برای کشیش شدن تردید داشت من هم که کلاً نقشه‌ای برای آینده‌ام نداشتم.

یک شب وقتی در بحبوحه‌ی امتحانات پایان ترم روی آن پله‌ها نشسته بودیم شروع کردیم به خیال‌بافی در مورد نامه‌هایی که قرار است در آینده که بزرگ و از هم دور شدیم، در ایام کریسمس برای یکدیگر بنویسیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند
نویسنده
مترجمحسین یعقوبی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات162
زبانفارسی
شابک978-600-229-813-3
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق، کتاب‌های جملات قصار
قیمت نسخه الکترونیک
44000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

haleh kordhaghi
۱۳۹۹/۱/۱۸
کتابی هست که باید دو سه باری خونده بشه تا کاملا کلمه به کلمه کتاب تفهیم بشه. البته شاید کمی برا منی که هیچی از فلسفه نمیدونستم سنگین بود ولی بار دومی‌که خوندمش خیلی از قسمت‌های نامفهومش برام حل شد. فلسفه رو به زبان ساده توضیح داده کمی حوصله می‌خواد و تفکر عمیق ولی در‌کل خوندنش رو توصیه میکنم من خیلیییییی چیزا از این کتاب یاد گرفتم اصلا طرز فکر کردنم رو عوض کرد! ترجمش هم خیلی خوب بود.
h r
۱۳۹۹/۲/۱
خوندنش رو حتما پیشنهاد می‌کنم. هم با نقطه نظر افراد مختلف آشنا می‌کنه و هم با بحث‌های ساده اما جالب آدم رو به فکر وا می‌داره. اگرچه نویسنده نظرات و موضع گیری‌های خودش رو هم در این بین بیان می‌کنه اما این رو با هنرمندی نسبی انجام میده, جوری که آدم کمتر احساس کنه که می‌خواد اثبات کنه عقیدش رو و بگه فقط این که من میگم درسته.
ساسان دولت نیا
۱۴۰۲/۵/۳
کتابش بشخصه برای خودم خیلی جالب و مفید بود. نویسنده کتاب میاد نظریه‌های چندتن از فلاسفه و روان کاو هارو نقل میکنه و بعدش به بیان دیدگاه‌های خودش درباره هرکدوم از اون نظریه‌ها میپردازه. پیشنهاد من به شما، مطالعه حداقل ۲ بار این کتاب هستش.
Silver Surfer
۱۳۹۹/۵/۲۸
لذت بخش و آموزنده
چکیده‌ای از مطالب فلسفی و طرز دیدگاه‌های متفاوت به جهان رو مورد بررسی قرار میده و خب دید آدم بازتر میشه.
اما خوندنش باید با حوصله و تفکر همراه باشه.
توصیه میکنم بخونید
مهتاب محمدی کیوانی
۱۴۰۱/۷/۲
یکی از چیزهایی که هر انسانی به دنبال آن است یافتن معنا برای زندگی است چیزی فراتر از زندگی مادی ولی شاید چیزی که باید به آن برسیم این باشد که معنای زندگی یک چیز ثابت نیست و هر باید معنای نو بیافرینیم
سهند _ک
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
حداقل 1 بار هرکسی باید بخونه. خیییییلی جالب و چالش برانگیز.
فرشاد محبی
۱۳۹۸/۶/۷
خوندم عالی و دلچسب و آموزنده
Mohammad
۱۴۰۲/۴/۲۸
بسیار عالی هست گسی که به فلسفه علاقه داره عالیه جملات بزرگان فلاسفه جهان ادم خیلی به فکر فرو میبره
سامان سامانی
۱۴۰۰/۳/۳۰
کتاب بدی نیست و ارزش خوندن داره.. بطور کلی نظرات فلاسفه مختلف در مورد زندگی را خیلی خلاصه بیان میکنه
حمید عالی پور
۱۳۹۹/۲/۱۱
فردی که هفتاد سال فلسفه خونده هنوز توی فلسفه زندگی گمه
کتاب واقعا خوبیه
فرشته محبی
۱۳۹۹/۱/۱۴
از اون دست کتاب‌هایی که باید خوند و فکر کرد. چرا کتاب به این خوبی فهرست نداره!
سین ب
۱۳۹۸/۷/۲۲
این کتاب رو به دوستداران کتاب پیشنهاد می‌دم. مطالب مفید و آموزنده جدیدی یاد خواهید گرفت.
لیلی لطیفی
۱۳۹۸/۷/۱۹
به صورت قابل فهم و کاربردی مسائل فلسفی رو بیان کرده بود
elham mohamadi
۱۳۹۹/۸/۲۰
عاالی بود این کتاب با هر فصلش یه چیزی یاد گرفتم
علی قناعتیان
۱۳۹۹/۷/۲۰
کتاب خوبیه. با زبان شیرین فلسفه رو تشریح میکنه
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

برای دریافت کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.