معرفی و دانلود کتاب به چی علاقه داری؟

عکس جلد کتاب به چی علاقه داری؟
قیمت:
۱۱۵۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به چی علاقه داری؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به چی علاقه داری؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به چی علاقه داری؟

کتاب به چی علاقه داری؟ نوشته‌ی مایکل ج. بک، استانیس ماروسک بک و سیینا بک، به شما کمک می‌کند تا با پرسش و پاسخ درباره‌ی مسائلی همچون اهداف و تمایلات، تجربیات زندگی، خاطرات و همچنین بررسی روابط و جنبه‌های مختلف آن، به شناخت بهتری از همسر یا شریک زندگی خود برسید.

آیا تاکنون به ‌این موضوع فکر کرده‌اید چه چیزهایی را در مورد افرادی که برایتان اهمیت دارند، نمی‌دانید؟ برایتان تعجب‌آور نیست که چرا همسرتان دیگر از شما سؤالی نمی‌کند؟ آیا تا به حال در مورد اولین باری که همسرتان شخصی را بوسیده و یا رابطه‌ی او با مادرش، فکر کرده‌اید؟ آیا دوست دارید که همسرتان در مورد گذشته‌ی شما پرس‌و‌جو کند؟

دوست دارید چه چیزهای بیشتری در مورد همسر خود بدانید؟ آیا مایل هستید طرف مقابلتان سؤالاتی در مورد گذشته، هدف‌ها و افکاری که ذهن شما را به خود مشغول کرده، بپرسد؟ آخرین باری که یک خواب، خاطره یا یکی از آرزوهایتان را با یکدیگر در میان گذاشتید چه زمانی بوده است؟ مطمئناً سؤالاتی از این قبیل در فکر شما وجود دارند و اکنون وقت پرسیدن آن‌ها فرا رسیده است. کتاب به چی علاقه داری؟ (Questions for couples) شما را یاری خواهد کرد تا به شریک زندگی‌تان نزدیک‌تر شوید.

جامعه‌ی امروزی ما واکنشی خالی از ترس و به اصطلاح روراست نسبت به مسائل زناشویی دارد و در این زمان استثنائی در تاریخ فرهنگی‌ اجتماعی ما، تار و پود ارزش‌ها و سنن قدیمی توسط رسانه‌ها، سیستم آموزشی و حتی دولتمردان از هم گسیخته شده که ‌این امر فضا را برای بحث و گفت‌وگوی آزادانه در جلسات مختلف تبادل نظر باز می‌کند. زمانی مناسب و مکانی راحت را برای خواندن این کتاب در نظر بگیرید، با خود خلوت کنید و مطمئن شوید که صدای تلفن مزاحم کار شما نخواهد شد. نگاهی به سؤالات بیندازید و سؤالی را که تا به حال از کسی نکرده‌اید، پیدا کنید.

مایکل ج. بک (Michael j. Beck)، استانیس ماروسک بک (Stanis Marusak Beck) و سیینا بک (Seana Beck)، سؤالات این کتاب  را دقیقاً بر اساس موضوعاتی طرح کرده‌اند که در جلسات روانشناسی، از مراجعین خود می‌پرسند. از آن‌ها می‌خواهند تا به آرزوها، اهداف، تجربیات زندگی و تأثیرات‌شان، احساسات درونی‌شان، آرمان‌ها، خاطرات گذشته و احساسات خود درباره‌ی روابطشان با دیگران فکر کنند. این موضوعات معرفی‌کننده‌ی شرایط و افکاری هستند که اکثر مردم نمی‌توانند در طول یک روز عادی به آن‌ها فکر نکنند.

تلفیق این مسائل به شما کمک خواهد کرد تا به شناخت کامل‌تری از شریک زندگی‌تان برسید. البته می‌توانید از پاسخگویی به سؤالاتی که مشکل هستند و نامناسب به نظر می‌رسند و یا بیش از اندازه شخصی هستند، بپرهیزید. مطمئناً به جواب‌هایی خواهید رسید که نه می‌توان گفت درست هستند و نه قاطعانه می‌توان گفت اشتباه هستند. شما می‌توانید چندین سؤال را بررسی یا برای مدتی طولانی روی یک سؤال تمرکز کنید. یگانه شرط برای استفاده از کتاب حاضر این است که باید از مطرح کردن سؤالاتی که خودتان تمایلی به پاسخ دادن به آن‌ها ندارید، اجتناب کنید. برای ایجاد کردن یک جو صمیمی و راحت، هرگز نباید یکی از طرفین احساس کند که مجبور است بیشتر از دیگری در مورد خودش اطلاعات بدهد و صحبت کند.

در بخشی از کتاب به چی علاقه داری می‌خوانیم:

با زندگی کردن در شهر احساس راحتی بیشتر می‌کنید یا با زندگی کردن در حومه‌ی شهر؟ چه ویژگی‌های محیطی باعث می‌شوند تا احساس راحتی بکنید؟ مثلاً زندگی در کنار دریا شما را خوشحال می‌کند یا زندگی کردن در نزدیکی کوهستان؟
درباره‌ی زمانی صحبت کنید که عصبانیت شما باعث شده به چیزی آسیب برسانید. در اثر این عصبانیت به چه چیزی آسیب رسانده‌اید؟
آیا تا به حال در زندگی با کسی برخورد داشته‌اید که آن‌قدر بد به شما صدمه زده باشد، که هیچ وقت نتوانید او را ببخشید؟ این اتفاق چگونه رخ داده است؟
چه چیزی به شما احساس امنیت می‌دهد؟
آیا برایتان اتفاق افتاده که احساس درونی خود را درباره‌ی موضوعی مخفی کنید؟ آیا مخفی کردن در آن شرایط عمل عاقلانه‌ای بوده؟ در نهایت نتیجه‌ی آن موضوع چه شد؟
آیا تا به حال خواسته‌ی بچگانه و مسخره‌ای داشته‌اید؟ آیا به ‌این خواسته جامه‌ی عمل پوشانده‌اید؟
آیا در حال حاضر با مشکلاتی در زندگی‌تان مواجه هستید که احساس کنید از نظر جسمی و روانی توانایی مقابله با آن‌ها را ندارید؟
به نظرتان در مواقع عصبانیت، چگونه بر خود مسلط می‌شوید؟ آیا در شرایط مختلف با روش‌های متفاوتی بر عصبانیت خود غلبه می‌کنید؟
آیا تا به حال به خودکشی فکر کرده‌اید؟ نظرتان درباره‌ی این موضوع چیست؟ و در مورد افرادی که دست به چنین کاری می‌زنند، چطور قضاوت می‌کنید؟
آیا با گذشت زمان نگرش شما به عشق تغییری کرده است؟ نگرش فعلی شما نسبت به این موضع چیست و در گذشته نظرتان درباره‌ی این موضع چه بوده است؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
رابطه‌ی ما
روابط با دیگران
عواطف و آرزو‌ها
اهداف و تمایلات
تجربیات زندگی و باورها
خاطرات
درباره‌ی نویسندگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به چی علاقه داری؟
نویسنده، ،
مترجمامید هدایت پور
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۸
زبانفارسی
شابک978-964-8630-72-5
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۵۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب به چی علاقه داری؟

باران فاتحی
۱۳۹۷/۷/۲۳
کتاب جالبی بود‌ باعث‌میشد حرفی برای گفتن داشته باشیم و نسبت بهم شناخت پیدا کنیم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب به چی علاقه داری؟

برای دریافت کتاب به چی علاقه داری؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.