معرفی و دانلود PDF کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما

برای دانلود قانونی کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما

کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما نوشتۀ توماس هاوارد، گری دبلیو کی هو و جاش لوئیس، به سوالات شما در رابطه با انواع آسیب‌های جسمی یا روانی حین ورزش به زبان ساده پاسخ می‌دهد.

امروزه اصطلاح آسیب‌شناسی به عنوان معادل دقیق کلمۀ Pathology استفاده می‌شود. Patho به معنای بیماری و آسیب است که به هر شرایط غیرمعمولی در بدن یا روان گفته می‌شود که باعث ناراحتی، اختلال کارکرد یا تنش در فرد مبتلا یا افراد در ارتباط با فرد مبتلا می‌گردد و Logy به مفهوم مطالعه، بررسی و تحقیق است.

جهت پیشگیری و درمان آسیب‌های ورزشی شناخت آناتومی بدن، آگاهی از فرآیند آسیب و تشخیص صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است. درمان نقطۀ انتهایی عبارت «پیشگیری - آسیب - درمان» است و هدف آن مهار آسیب، ترمیم آن به درست‌ترین شکل و سریع‌ترین زمان و آماده‌سازی دوبارۀ ورزشکار برای برگشتن به فعالیت‌های ورزشی خود است.

بدون تردید بهترین روش مقابله با آسیب، پیشگیری از بروز آن است. توماس هاوارد (Thomas M. Howard)، گری دبلیو کی هو (Garry WK Ho) و جاش لوئیس (Edward Josiah Lewis) در کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما (100 questions and answers about your sports injury) این نکته را مطرح می‌کنند که باید تلاش کرد با فعالیت‌های منظم بدنی، تغذیۀ درست و اجتناب از موراد استرس‌زا در طی زندگی، تن و روان را نیرومند و قوی نگه داشت. قوی بودن و آمادگی روانی بالا باعث تداوم زندگی همراه با سلامتی می‌شود. طبق گفتۀ داروین «تنها قوی‌ترین‌ها می‌توانند به بقا ادامه دهند.»

در بخشی از کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما می‌خوانیم:

عوارض سه‌گانه در زنان ورزشکار مجموعه‌ای از سه عارضه‌ی: پوکی استخوان، آمنوره (فقدان عادت ماهانه) و شکستگی‌های فشاری هستند. در واقع این سه تشخیص از هم جدا نیستند و کاملاً به هم وابسته‌اند. علت اصلی همه‌ی این عوارض مصرف ناکافی انرژی (تغذیه مناسب) متناسب با سطح فعالیت آن‌هاست. زن ورزشکاری که از سویی به سختی تمرین می‌کند و از سوی دیگر کالری مصرفی خود را محدود نگه می‌دارد یا آن را به اندازه‌ی کافی افزایش نمی‌دهد، فشارهای زیادی را بر بدن خود تحمیل می‌کند. این فشارها سبب اختلال و بی‌نظمی در عادت ماهانه و سرانجام قطع آن می‌شود.

بخشی از این مشکل مربوط به کاهش سطح هورمون استروژن است. این مسئله به همراه تغذیه‌ی نامناسب سبب می‌شود تا تکامل استخوانی که باید تا سن سی سالگی رخ دهد دچار کندی و تاخیر شود، در واقع کلسیم از استخوان‌ها فروشویی می‌شود. وقتی این شرایط با فشارهای ناشی از ورزش یا تمرین فرد همراه شود، در ادامه شکستگی‌های فشاری را به دنبال خواهد داشت. یک تدبیر پیشگیرانه‌ی ساده اینست که: زن ورزشکار کالری کافی متناسب با سطح فعالیت بدنی خود مصرف کند که معمولاً حدود 1200 تا 1500 کالری است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش 1: دانستنی‌های عمومی
بخش 2: آسیب‌های سر، صورت و گردن
بخش 3: آسیب‌های اندام فوقانی
بخش 4: آسیب‌های تنه
بخش 5: آسیب‌های اندام تحتانی
بخش 6: آسیب‌های ویژۀ ورزشی
تمرینات
واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما
نویسنده، ،
مترجمپویان ثابت، مسعود حاجیانی، محمود توکلیان فرد
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۲۹
زبانفارسی
شابک978-600-5751-83-3
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما

برای دریافت کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره آسیب‌های ورزشی شما و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.