معرفی و دانلود PDF کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C

برای دانلود قانونی کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C

آیا به دنبال تمرین‌هایی برای سنجیدن مهارت‌های برنامه‌نویسی خود هستید؟ حمیدرضا افشار راد در کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C تمریناتی متنوع در اختیارتان قرار می‌دهد که به شما در رسیدن به این هدف کمک می‌کند. لازم به ذکر است که جواب هر سوال را می‌توانید به دو زبان سی و سی پلاس پلاس مشاهده کنید.

درباره کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C, C:

برنامه‌نویسی حرفه‌ای است که برای کسب مهارت در آن به تمرین مداوم و روبه‌رو شدن با چالش‌های جدید نیاز دارید. اگر شما نیز یکی از تازه واردان این حوزه هستید، کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C, C می‌تواند با ارائه سوالات مختلف و متنوع ذهن شما را درگیر کند و در نتیجه مهارت‌های شما را توسعه دهد. یکی از نقاط قوت این کتاب ارائه دو توضیح به زبان‌های C و ++C برای هر سوال است که توسط حمیدرضا افشار راد نوشته شده و شما را از مراجعه به منابع زبان دیگر بی‌نیاز می کند. البته در مواردی که تفاوت بین دو کد منبع C و ++C تنها در خصوص توابع ورودی و خروجی بوده، برای پرهیز از طولانی شدن توضیحات فقط برنامه به زبان C توضیح داده شده و سپس به ذکر تفاوت CPP اکتفا شده است.

لازم به ذکر است سوالاتی که در این اثر گردآوری شده‌اند مباحث گسترده‌ای را پوشش می‌دهند. برنامه‌های معمولی، ساختار شرطی (Decision Statement)، حلقه (Loop)، آرایه یک‌بعدی (One Dimensional Array)، رشته (String)، آرایه دوبعدی (Two Dimensional Array)، تابع (Function)، اشاره‌گر (Pointer) و فایل (File) عناوینی هستند که با پیشروی در کتاب 110 C and c++ programming language solved problems به ترتیب با آن‌ها مواجه می‌شوید و سطح آن‌ها از آسان به سخت تغییر می‌کند.

کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C, C مناسب چه کسانی است؟

اگر به تازگی وارد حوزه برنامه‌نویسی شده‌اید و تصمیم دارید مهارت‌های خود در حل مسئله با زبان C و C++ را توسعه دهید، این کتاب مناسب شماست.

در بخشی از کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C, C می‌خوانیم:

شرح عملکرد کلاس BozorgtarinMoghsumClass:

صفت z: از نوع عدد صحیح و خصوصی بوده و به عنوان متغیر کمکی جهت محاسبه به کار می‌رود.

صفت x: از نوع عدد صحیح و عمومی بوده و اولین عدد ورودی را در خود نگهداری می‌کند.

صفت y: از نوع عدد صحیح و عمومی بوده و دومین عدد ورودی را در خود نگهداری می‌کند.

متد Calculate: این متد از یک حلقه while تشکیل شده و بزرگترین مقسوم علیه مشترک دو صفت x و y را محاسبه می‌نماید. بزرگترین مقسوم علیه مشترک عددی‌ است که باقیمانده تقسیم هر یک از دو صفت مذکور بر آن عدد، صفر باشد. در حلقه while مقدار باقی‌مانده تقسیم دو صفت x و y به دست می‌آید و در صفت z قرار می‌گیرد. سپس باقیمانده تقسیم عدد کوچکتر بر مقدار z از طریق حلقه while محاسبه می‌گردد. این حلقه آنقدر تکرار می‌شود تا این که مقدار باقیمانده تقسیم، برابر صفر گردد. در بدترین حالت، عدد 1 بزرگترین مقسوم علیه مشترک خواهد بود. نتیجه محاسبه در صفت x قرار خواهد داشت. نام این روش، پلکانی نام دارد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه ناشر
مقدمه مؤلف
فصل اول: برنامه‌های معمولی 
فصل دوم: ساختار شرطی (DECISION STATEMENT)
فصل سوم: حلقه (LOOP)
فصل چهارم: آرایه یک بعدی (ONE DIMENSIONAL ARRAY)
فصل پنجم: رشته (STRING)
فصل ششم: آرایه دوبعدی (TWO DIMENSIONAL ARRAY)  
فصل هفتم: تابع (FUNCTION)
فصل هشتم: اشاره‌گر  (POINTER)
فصل نهم: فایل (FILE)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C
نویسنده
ناشر چاپی موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات319
زبانفارسی
شابک978-622-218-173-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش برنامه نویسی
قیمت نسخه الکترونیک
135000 ت - 14.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C

عرفان
۱۴۰۱/۱۲/۵
برای تمرین کتاب خوبی هست ولی تاکید می‌کنم کافی نیست
ممنون از کتابراه
حجی
۱۴۰۲/۳/۱۹
کتاب خوبی بود ولی درمورد ساختمان‌ها هیچ تمرینی وجود نداشت
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C

برای دریافت کتاب 110 سوال حل شده زبان برنامه نویسی ++C,C و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.