معرفی و دانلود کتاب نابغه تنبل: کارهای مهم را انجام دهید و امور بی‌اهمیت را رها کنید

عکس جلد کتاب نابغه تنبل: کارهای مهم را انجام دهید و امور بی‌اهمیت را رها کنید
قیمت:
28900 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نابغه تنبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نابغه تنبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نابغه تنبل: کارهای مهم را انجام دهید و امور بی‌اهمیت را رها کنید

کندرا آداچی در کتاب نابغه تنبل، ما را با روش‌هایی آشنا می‌کند که نابغه‌های تنبل آن‌ها را در زندگی‌شان به کار می‌گیرند. این کتاب پرفروش‌ نیویورک تایمز، با اصول ساده و کاربردی خود، زندگی‌مان را دگرگون خواهد کرد و به ما مسیری را نشان خواهد داد که در آن می‌توانیم هم‌زمان هم نابغه باشیم و هم تنبل.

درباره‌ی کتاب نابغه تنبل:

مسئله بر سر این نیست که کمتر کار کنیم یا بیشتر، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که کاری را انجام دهیم که برایمان مهم است. این نکته‌ی به‌ظاهر ساده شالوده‌ی کتاب نابغه تنبل (The Lazy Genius Way) را شکل می‌دهد، کتابی که به ما کمک می‌کند تا درباره‌ی آنچه برایمان مهم است نابغه باشیم و در مورد آنچه اهمیتی برایمان ندارد تنبلی کنیم.

کندرا آداچی (Kendra Adachi) راه سایر کتاب‌های خودیاری را پیش نمی‌گیرد؛ او به ما توصیه نمی‌کند حتماً در لحظه زندگی کنیم، رؤیاهای بزرگ داشته باشیم، پیش از طلوع خورشید از خواب بیدار شویم، و در یک کلام، بهترین باشیم. بلکه آداچی به ما نشان می‌دهد که چگونه، بدون برهم زدن آرامشمان، سازنده و مفید باشیم. با تمرکز بر سیزده اصل مطرح‌شده در کتاب نابغه تنبل می‌توانیم برای مشکلاتمان راه‌حل‌هایی مناسب پیدا کنیم و از زمانی که در اختیار داریم به بهترین شکل بهره ببریم.

کتاب نابغه تنبل، با دستورالعمل‌های ساده و کاربردی خود، توانسته در بین پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز جای بگیرد، و نویسنده‌ی آن وبسایتی در این زمینه دارد که در آن نیز به ما یاد می‌دهد چگونه در زمینه‌ی والدگری، کارهای آشپزخانه و مدیریت زمان نابغه‌ای تنبل باشیم.

نکوداشت‌های کتاب نابغه تنبل:

- اگر به شما گفته‌اند که تنبلی هیچ فایده‌ای ندارد، این کتاب را بخوانید و بگذارید کندرا آداچی فکر و زندگی‌تان را برای همیشه تغییر دهد. (مک‌کلین اسمیت)

- کتاب نابغه تنبل دستورالعملی است برای خلق یک زندگی خانگی سخاوتمندانه و کم‌استرس. (جنیا اسمیت و اس. دی. اسمیت)

- همیشه وقتی پای خانه در میان بود، تنبلی می‌کردم. نتیجه‌اش چندان عجیب نبود؛ سطل‌های زباله پر بودند، لباس‌ها در ماشین‌لباس‌شویی کپک می‌زدند و همه‌چیز درهم‌وبرهم بود. اما کندرا آداچی روش بهتری را به ما نشان می‌دهد. کتاب نابغه تنبل به شما نمی‌گوید که سرآشپزی عالی شوید و قرنیزهای خانه را با مسواک تمیز کنید. کندرا راه میانه‌ای را پیش می‌گیرد. (جیمی گلدن)

کتاب نابغه تنبل برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید زمان خود را بهتر مدیریت کنید بی‌آنکه تغییری اساسی در زندگی خود به وجود آورید، این کتاب شما را به هدفتان خواهد رساند.

با کندرا آداچی بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر که قصد داشته معلم زبان انگلیسی شود حالا راه دیگری را در پیش گرفته و به گفته‌ی خود، نابغه‌ای تنبل است، زیرا فقط بر چیزهایی تمرکز می‌کند که مهم‌اند و سایر چیزها را رها می‌کند.

کندرا آداچی تا کنون دو کتاب در این زمینه نوشته است و وبسایت و پادکستی را نیز حول موضوع نابغه تنبل اداره می‌کند. این نخستین کتاب اوست که به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب نابغه تنبل می‌خوانیم:

رایج‌ترین راه‌حل برای رفع احساس خستگی این است: ساده‌سازی. کار کمتری انجام بده، کمتر در اینستاگرام فعالیت کن، تعهدات خودت را کمتر کن، کارهایت را برون‌سپاری کن و به برخی درخواست‌ها نه بگو. در عوض، وارد فعالیت‌های اجتماعی شو، عضو یک کتابخانه‌ شو و در حیاط خانه گوجه‌فرنگی‌ بکار! همچنین، اگر می‌خواهی ازدواجت پایدار باشد، خودت برای بچه‌ها غذا درست کن، برای خودت کار دومی دست‌وپا کن و شبی را برای صرف شام در یک رستوران با همسرت اختصاص بده.

به نظر شما انجام این کارها چقدر ساده است؟ طبق تجربه من، ازدواج، کارآفرینی و باغبانی همه جزو کارهای بسیار پیچیده‌ هستند.

مفهوم زندگی ساده برای مسیحیان حتی می‌تواند پیچیده‌تر از این هم باشد. عیسی فردی بود بی‌خانمان با دوازده نفر دوست. او برای تأمین غذا و محل خواب خود محتاج دیگران بود. زندگی او فقط متمرکز بر یک هدف خاص بود و نسبت به مابقی امور زندگی سهل‌گیری بسیاری می‌کرد. هرچند خود عیسی مسیح چنین شرایطی داشته اما در کتاب مقدس و در حکمت 31 (که در مورد آن سوءبرداشت‌های زیادی نیز وجود دارد) گفته شده است که: «زن باید قبل از طلوع آفتاب بیدار شود، برای خانواده‌اش لباس بدوزد، کشاورزی کند و بدن ورزیده‌ای داشته باشد.»

باوجود چنین تعارضی، آیا کسی می‌تواند توضیح دهد که من باید دقیقاً به چه چیزی اهمیت بدهم تا بتوانم زندگی خودم را داشته باشم؟

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
چگونه مانند یک نابغه تنبل فکر کنیم؟
اصل اول نابغه تنبل: یک‌بار تصمیم بگیرید
اصل دوم نابغه تنبل: با گام‌های کوچک شروع کنید
اصل سوم نابغه تنبل: پرسیدن سؤال جادویی
اصل چهارم نابغه تنبل: زندگی کردن در فصول زندگی
اصل پنجم نابغه تنبل: ایجاد روتین مناسب
اصل ششم نابغه تنبل: تنظیم قوانین خانگی
اصل هفتم نابغه تنبل: هر چیزی را سر جای خود بگذارید
اصل هشتم نابغه تنبل: با دیگران ارتباط داشته باشید
اصل نهم نابغه تنبل: دسته‌بندی کارها
اصل دهم نابغه تنبل: بررسی ضروری بودن امور
اصل یازدهم نابغه تنبل: نظم و ترتیب صحیح در انجام کارها
اصل دوازدهم نابغه تنبل: برنامه‌ریزی برای استراحت
اصل سیزدهم نابغه تنبل: با خود مهربان باشید
چگونه مانند یک نابغه تنبل زندگی کنیم؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نابغه تنبل: کارهای مهم را انجام دهید و امور بی‌اهمیت را رها کنید
نویسنده
مترجمناصر امامی، علیرضا نظری انامق
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات302
زبانفارسی
شابک978-622-98183-7-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
28900 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نابغه تنبل

سعید سعیدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
راستش من رو خیلی راضی نکرد. اوایل کتاب جذب شدم اما وقتی اغلب صفحات رو خوندم احساس کردم این همه قاعده که خیلی‌ها را ناخودآگاه در منزل استفاده می‌کنیم، بیشتر ذهن رو دچار وسواس بیشتر می‌کنه. خیلی از نکات یک سری بدیهیاته که با خاطرات زندگی نویسنده تلفیق شده. شاید به درد خانم‌های خانه دار بیشتر بخوره. و هرچند اونها هم خیلی از این نکات رو میدونند. پیشنهاد نمی‌کنم هزینه کنید. کلا چند جمله اصلی داره: هرچیز را سرجایش قرار بده. چطور می‌تونم کاری کنم که کار از دفعه بعد راحت تر انجام بشه
positive psychology
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
این کتاب بسیار عالیه. اولا در سایت‌هایی مثل گودریدز نمره بسیار بالا و نقدهای خوبی گرفته. در ثانی اینکه با سایر کتاب‌های موفقیت فرق داره. نویسنده کتاب تاکیدی بر تلاش بیش از حد و برنامه ریزی خیلی دقیق نداره. در عوض تاکید داره که باید چیزهایی که در زندگی‌مون مهم هستند رو بشناسیم و در مورد اونها مانند نابغه‌ها یا بهتر بگیم مانند یک انسان پرتلاش باشیم‌. اما در مورد امور کم اهمیت می‌تونیم تنبل باشیم!
ستاره خ
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کتاب یک ایده مرکزی داره: هر چیزی براتون مهمه، براش وقت و انرژی بذارید و چیزهایی که مهم نیستن رو حذف کنید. بعد با داستان‌های جالبی سعی می‌کنه اصولی برای اجرای این ایده معرفی کنه.
داستان‌ها به دلیل اینکه نویسنده خانم هست بیشتر درباره موضوعات مختص خانم‌ها هست اما مهم درس‌هایی هست که میشه گرفت و اجرا کرد. نتیجه نهایی ذخیره زمان بیشتر هست تا برای چیزهایی که براتون مهمن صرف کنید.
Fatemeh.M
۱۴۰۲/۴/۱۲
درست فکر و برنامه ریزی کردن و بعد طبق برنامه عالی پیش رفتن بدون تشویش و سرگردانی و انجام کارهای زیاد و بیهوده، یک اتفاق خیلی عالی در زندگی است. من واقعا برای کارهای بیهوده وقت و انرژی زیادی میذارم و برای انجام کارهای مهم دچار مشکلات زیادی میشم. نابغه تنبل بودن سخته اما به نظرم اگه تمرین کنم شاید بتونم از پسش بربیام.
Parva Namiranian
۱۴۰۱/۹/۷
این کتاب بینظیر است. حداقل سه بار خواندمش، واقعا نکات کاربردی دارد، از انتخاب هدیه سال نوی مربی مهدکودک تا ست کردن لباس نکاتی را می‌آموزند که زندگی را آسانتر میکند. فوق العاده است.
yasaman malmir
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
واقعا بدرد من که خیلی نظم دادن به خونه رو بلد نبودم خورده و به نظرم قواعدی که یاد میگیرید توی این کتاب در هر جایی و هر زمانی بدردتون میخوره هرکی این کتاب رو بخونه یک قدم جلوتر از بقیه ایستاده،،،،،،
دوران
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
شروع جذابی داشت که به خوندنش ادامه بدم، برخلاف برخی کتب بلاخره کتابی هم دیدم که از دید ما تنبلها هم به زندگی نگاه کنه 👍
red rose
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
مقدمه و بخش‌هایی از کتاب رو خوندم و انصافا نویسنده قلم بسیار عالی و نکات ارزشمندی برای گفتن دارد. ترجمه هم بسیار خوب بود تا اینجای متن.
کوروش صادقى
۱۴۰۲/۱/۱۰
راستش کتاب بسیار جالبی است. مهمترین و اصلی‌ترین نکته کتاب اینه که، فقط برای چیزهایی وقت بزارید که براتون مهمه و اولویت بالایی دارند و بقیه رو حذف کنید.
Narjes Jakestani
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
کتاب خوبیه به ادم یاد میده چطور وقتش رو صرف چیزایی کنه که اهمیت بیشتری دارن‌و چجوری توی وقتش صرفه جویی کنه و هم‌چنین خودش رو با کارای مختلف خسته نکنه
Milad SabzehAra
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
کتاب خوبی بود، نگاه چند بعدی کتاب عالی هست
said sabouri
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
کتاب بسیار خوبی است و ترجمه بسیار روان و خوبی دارد..
سرور وارثی
۱۴۰۱/۸/۲۵
کتاب خوبی بود ولی برای آدم حرف گوش نکنی مثل من، خیر مناسب نبود:)) 🤦🏻‌♀️
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
حتما کتاب خوب و مفید برای دوستانی ک کم کاری و تنبلی ب عجز رسوندتشون
سمیرا آزادپیما
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
سه فصل اول و خوندم و خیلی جالب بود
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب نابغه تنبل

برای دریافت کتاب نابغه تنبل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.