کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2020, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب معنای زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-معنای-زندگی/book/49639کتاب معنای زندگی از برجسته‌ترین آثار ویل دورانت به شمار می‌رود که تلاش می‌کند به کمک اندیشه‌ها و نظرات فیلسوفان شناخته شده‌ی دیگر، به یکی از سؤالات بنیادین فلسفی پاسخ دهد.

کتاب قابل تأمل معنای زندگی (On the Meaning of Life) مطمئناً یکی از بهترین و مهم‌ترین کتاب‌های ویل دورانت (Will Durant) است که در میان آثار فلسفی نیز اثر برجسته‌ای محسوب می‌شود و داستان شکل‌گیری خاص و ویژه‌ای دارد.

در یکی از روزهای پاییزی سال 1930 در حالی که ویل دورانت در خارج از خانه‌اش به...]]>Fri, 07 Aug 2020 23:14:00 GMTکتاب من یک نجات یافته‌ام: 108 داستان درباره غلبه بر سرطانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-من-یک-نجات-یافته-ام-108-داستان-درباره-غلبه-بر-سرطان/book/48242کتاب من یک نجات یافته‌ام: 108 داستان درباره غلبه بر سرطان نوشته‌ی پی. ویجی آناند ردی، داستان افرادی را روایت می‌کند که بر سرطان غلبه کرده‌اند؛ افرادی که با استقامت و امید برای زنده ماندن جنگیدند و هم‌اکنون مانند سایر انسان‌ها زندگی می‌کنند.

به یک زندگی هدفمند فکر کنید؛ خانواده، دوستان و یک شغل پردرآمد و خارق‌العاده را در نظر آورید. تمام لحظه‌های زندگیتان پر از کار و فعالیت است؛ به مهمانی می‌روید و یا مراسم‌های باشکوهی برگزار می‌کنید. یک روز ناگهان به شما می‌گویند سرطان دارید! چه حالی...]]>Fri, 07 Aug 2020 22:56:00 GMTکتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020https://www.ketabrah.ir/کتاب-قدرت-های-برتر-اقتصاد-جهانی-تا-سال-2020/book/48600کتاب قدرت‌های برتر اقتصاد جهانی تا سال 2020 نوشته حمیدرضا اشراف‌زاده، به بررسی اقتصاد بین‌الملل و آینده‌نگری در آن می‌پردازد و رشد اقتصادی ایران و برخی کشورها را تا سال 2020 مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این کتاب ضمن مروری بر اقتصاد جهانی و فرآیند جهانی شدن اقتصاد، به تفصیل موضوع ارتباط اقتصاد ایران، مسائل جهانی شدن و تاریخچه آن از گذشته‌های دور تاکنون پرداخته شده است و سپس مروری بر نظریات اقتصاد سیاسی بین‌الملل، سیستم پولی و مالی بین‌الملل، دموکراسی لیبرال و سرمایه‌داری به عمل آمده است. وضعیت...]]>Fri, 07 Aug 2020 21:50:00 GMTکتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان سادهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-برنامه-نویسی-پایتون-برای-کودکان-و-نوجوانان-به-زبان-ساده/book/49031کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده به قلم علیرضا اسمعیلی و یوسف عباس نژادورزی، ابتدا اهمیت آموزش برنامه نویسی را در سنین پایین بررسی می‌کند، سپس گام به گام مراحل برنامه نویسی پایتون را برای آنان شرح می‌دهد.

یکی از مباحث و مسائلی که امروزه در سراسر دنیا بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته، آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان است. یکی از خصلت‌ها و ویژگی‌های دوران کودکی و نوجوانی این است که یادگیری بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد، لذا آموزش مهارت‌های کلید زندگی...]]>Fri, 07 Aug 2020 21:14:00 GMTکتاب 60 راهکار فوری، ساده و قطعی برای رفع عادات تنبلیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-60-راهکار-فوری-ساده-و-قطعی-برای-رفع-عادات-تنبلی/book/48190کتاب 60 راهکار فوری، ساده و قطعی برای رفع عادات تنبلی نوشته‌ی بهنام محقق به شما کمک می‌کند تا عادت بد تنبلی و تن‌پروری را کنار بگذارید. این اثر در سی روز سبک زندگی‌تان را متحول می‌کند و از شما انسان توانمندی می‌سازد.

کلمه‌ی تنبل معمولاً برای افرادی به کار می‌رود که از انجام کارهای ضروری فرار می‌کنند اما بهنام محقق نظر دیگری دارد. او در کتاب 60 راهکار فوری، ساده و قطعی برای رفع عادات تنبلی (60 simple to stop laziness in 30 days) بیان می‌کند که هیچ فرد تنبلی در دنیا وجود دارد و کسانی که به...]]>Fri, 07 Aug 2020 20:59:00 GMTکتاب آموزش ایمنی فردی به کودکان (کتابی مرجع برای مراقبان کودک)https://www.ketabrah.ir/کتاب-آموزش-ایمنی-فردی-به-کودکان-کتابی-مرجع-برای-مراقبان-کودک/book/49354کتاب آموزش ایمنی فردی به کودکان (کتابی مرجع برای مراقبان کودک) نوشته‌ی فریدا بریگز و میشل ام سی ویتی شما را راهنمایی می‌کند تا فرزندان خود را نسبت به انواع و اقسام آسیب‌ها و تعرض‌ها آگاه کنید و به آن‌ها بیاموزید که در مواجه با این مسائل، سنجیده عمل کنند.

بدون شک دنیایی که در آن به‌سرمی‌بریم از نظر امکانات به اوج خود رسیده و بسیاری از جنبه‌های زندگی را برای انسان امروزی آسان‌تر کرده است، اما در کنار خوبی‌های دنیای مدرن، خطرات و نا‌بهنجاری‌هایی هم به وجود آمده که زندگی بسیاری را تحت...]]>Fri, 07 Aug 2020 20:53:00 GMTکتاب دوره رنسانس گیتارhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دوره-رنسانس-گیتار/book/48632فردریک نود در کتاب دوره رنسانس گیتار، در سه بخش پایه، متوسط و پیشرفته قطعات مهم و معروف موسیقی را تنظیم کرده که نیاز بسیاری از نوازندگان را برطرف خواهد نمود.

بسیاری از نوازنده‌های رشته موسیقی در خارج از کشور بیشتر یک سبک را به عنوان سبک تخصصی خود انتخاب می‌کنند اما نوازنده‌ها باید از همه‌ی سبک‌ها قطعه زده باشند تا حس و حال آن دوره را درک کنند. کتاب دوره رنسانس گیتار (The Renaissance guitar) به عنوان یک گنجینه ارزشمند است که فردریک نود (Frederick Noad) سعی کرده از قطعه‌های محبوب در آن استفاده...]]>Fri, 07 Aug 2020 19:53:00 GMTکتاب مزاج شناسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مزاج-شناسی/book/49057علیرضا قاسمی در کتاب مزاج شناسی، ابتدا اخلاط چهارگانه و انواع مزاج را مورد مطالعه قرار داده، سپس شرح می‌دهد که برای درمان و غلبه بر آن‌ها چه باید کرد.

همه‌ی جنبه‌های زندگی انسان از طبیعت بدن او تاثیر می‌گیرد، غذایی که در طول روز مصرف می‌کنید تاثیرات بسیار مهمی بر اعضای بدن شما خواهد داشت. در بعضی از انواع مزاج، خوردن غذای نامناسب می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد، مانند کسانی که به یک ماده غذایی حساسیت دارند.

در ساده‌ترین حالت مثلاً می‌بینید کسانی که با خوردن یک خرما جوش...]]>Fri, 07 Aug 2020 18:53:00 GMTکتاب اصول فیزیکhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اصول-فیزیک/book/48428کتاب اصول فیزیک نوشته‌ی میلاد اسکندردوست، به بررسی مهم‌ترین و اساسی‌ترین مباحث علم فیزیک همچون نسبیت، کوانتوم، ترمودینامیک، کیهان شناسی و فیزیک هسته‌ای می‌پردازد و شما را با دنیای حیرت‌انگیز این علم آشنا می‌کند.

جهان بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید؛ ولی آیا پیچیدگی به معنای نداشتن قوانین است؟ آیا بی‌نظمی و پیچیدگی ظاهری جهان به معنی ذات تصادفی آن می‌باشد؟ همه ما باید این پیچیدگی‌ها را کشف کنیم. برای یافتن آن هم دو راه وجود دارد. راه اول و فوق‌العاده این است که با فیزیک نظری همواره...]]>Fri, 07 Aug 2020 17:53:00 GMTکتاب چیستان: لوازم‌ التحریر و الفبای انگلیسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چیستان-لوازم-التحریر-و-الفبای-انگلیسی/book/49355کتاب چیستان: لوازم‌ التحریر و الفبای انگلیسی نوشته‌ی حسین مرادی مجموعه‌‌ای از معماهای مختلف در خصوص لوازم‌التحریر و الفبای انگلیسی است که با اندکی فکر کردن می‌‌توانید پاسخ آن‌‌ها را پیدا کنید.

موضوع کتاب چیستان چیست؟

شما می‌توانید خود را با این کتاب جذاب سرگرم نمایید و قدرت تمرکزتان را نیز افزایش هید؛ چرا که کتاب حاضر پر از معماهای جالب و بازی‌های فکری است که از آن‌ها خسته نمی‌شوید.

کتاب چیستان مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی این کتاب...]]>Fri, 07 Aug 2020 17:53:00 GMTکتاب پیرمرد و دریاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-پیرمرد-و-دریا/book/49589کتاب صوتی پیرمرد و دریا نوشته‌ی ارنست همینگوی، کوشش‌های ماهیگیر پیری را روایت می‌کند که روزها است بدون هیچ صیدی از دریا بازمی‌گردد اما ناامید نمی‌شود. او بار دیگر تلاش می‌کند تا ماهیِ بزرگی را صید کند و توانایی‌های خود را به اثبات برساند. این رمان توانست برای خالقش جایزه‌ی ادبی نوبل و پولتیزر را به ارمغان بیاورد.

معرفی رمان پیرمرد و دریا:

رمان پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) را به عنوان یکی از برجسته‌ترین و ماندگارترین رمان‌های همینگوی می‌شناسند و بسیاری از...]]>Fri, 07 Aug 2020 16:58:00 GMTکتاب در جستجوی خوشبختیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-در-جستجوی-خوشبختی/book/49672کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی (میکروکتاب) داستان واقعی کریس گاردنر، یکی از فروشندگان برجسته‌ی‌ آمریکایی را به نمایش می‌گذارد که با وجود تمام سرخوردگی‌های درونی و شرایط سختی که پشت سر گذاشت، توانست به آرزوها و اهداف خود دست یابد.

درباره‌ی کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی:

کریستوفر گاردنر شخصی است که پدرش، او و خانواده‌اش را در کودکی ترک کرد و پس از مدتی سرپرستی‌اش به دست ناپدری فریبکار و حیله‌گری افتاد. او کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته بود و به همین دلیل با خود عهد بست که...]]>Fri, 07 Aug 2020 16:52:00 GMTکتاب اردوی کلاس فرانکلینhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-اردوی-کلاس-فرانکلین/book/49656کتاب صوتی اردوی کلاس فرانکلین نوشته پولت بوقژوا، ماجرای لاک‌پشت کوچولویی را روایت می‌کند که از دایناسور می‌ترسد، با این حال به اردویی می‌رود و در آن‌جا با دایناسوری مواجه می‌شود.

موضوع کتاب صوتی اردوی کلاس فرانکلین چیست؟

فرانکلین از اینکه قرار بود از طریق اردوی مدرسه به یک موزه برود بسیار خوشحال و ذوق زده بود. پیش از رسیدن به موزه دوستش سگ آبی به او گفت که ممکن است در آن‌جا با دایناسور واقعی روبه‌رو شوند.

فرانکلین بسیار نگران شد اما تلاش کرد با سرگرم کردن خود...]]>Fri, 07 Aug 2020 15:51:00 GMTکتاب فرانکلین و طوفانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-فرانکلین-و-طوفان/book/49658کتاب صوتی فرانکلین و طوفان نوشته پولت بوقژوا، داستان لاک‌پشتی را روایت می‌کند که از طوفان و رعد و برق به شدت می‌ترسد و بالاخره موفق می‌شود به کمک دوستانش بر این ترس غلبه کند.

موضوع کتاب صوتی فرانکلین و طوفان چیست؟

فرانکلین در خانه دوستش فاکس مشغول بازی بود که ناگهان می‌بیند طوفان به خانه نزدیک می‌شود، او از ترسش به درون لاکش پناه می‌برد. فرانکلین از ترس رعد و برق حتی برای میان‌وعده‌ها هم از خانه بیرون نمی‌آید.

دوستانش که اوضاع او را اینگونه می‌بینند تلاش...]]>Fri, 07 Aug 2020 15:51:00 GMTکتاب کاربردهای تجارت سیارhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کاربردهای-تجارت-سیار/book/47151کتاب کاربردهای تجارت سیار به قلم روح الله نوری و محمدرحیم اسفیدانی، ابتدا نگاهی اجمالی به سیر تکوین فناوری‌های موبایل‌های هوشمند داشته و سپس کاربردهای تجارت سیار را گام به گام معرفی، تعریف و تشریح نموده است.

تجارت سیار از اجزای گوناگونی همچون زیرساخت‌ها، تکنولوژی‌ها، چالش‌ها و ... تشکیل شده اما نکته‌ی حائز اهمیت در این حوزه، یادگیری و بکارگیری تجارت سیار در دنیای اقتصاد، تجارت و کسب ‌وکار است که این مهم به واسطه‌ی شناخت، درک، کاربرد و تحلیل کاربردهای تجارت سیار امکان‌پذیر...]]>Thu, 06 Aug 2020 22:46:00 GMTکتاب تولد یک زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تولد-یک-زندگی/book/48515کتاب تولد یک زندگی نوشته‌ی محمدعلی قجه، داستان تبدیل شدن دانه سیبی به یک درخت تنومند را روایت می‌کند.

دانه سیبی در دل خاک می‌روید و رشد می‌کند، گل می‌دهد تا آنجا که به درخت بزرگی تبدیل می‌شود. در تمام مسیر مشکلات فراوانی پیش رویش قرار می‌گیرد که حتی باد و طوفان هم توانایی متوقف کردنش را ندارند. او در طول زندگی‌اش دوستانی را می‌یابد که هر یک دنیای زیبا و دل انگیزی دارند اما نه زبانشان را می‌فهمد و نه عمرشان آنقدر بلند است که در کنارش باشند. او در این مسیر طولانی عشق را می‌بیند؛ عشق دو انسانی که به...]]>Thu, 06 Aug 2020 22:45:00 GMTکتاب سیر تحول جلوه‌های خیال شکسپیرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سیر-تحول-جلوه-های-خیال-شکسپیر/book/48565کتاب سیر تحول جلوه‌های خیال شکسپیر نوشته ولفگانگ اچ کلمن، به نقد و تفسیر چند نمایش‌نامه از شکسپیر می‌پردازد و تغییر و تحول صور خیال را در آثار او مورد بررسی قرار می‌دهد.

هرکس که زحمت مقایسه صور خیال نمایش‌نامه آنتونی و کلئوپاترا را با جلوه‌های ‌خیال هنری ششم یا دو نجیب‌زاده از ورونا به خود بدهد، به‌شدت تحت ‌تأثیر تفاوت بسیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. این آثار به قدری دور از هم قرار می‌گیرند که ارتباط و گذار بین این دو سبک تقریباً غیرممکن به نظر خواهد رسید. در صورتی که حقیقت امر...]]>Thu, 06 Aug 2020 22:45:00 GMTکتاب درآمدی بسیار کوتاه بر تفکر و استدلالhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-درآمدی-بسیار-کوتاه-بر-تفکر-و-استدلال/book/49166کتاب درآمدی بسیار کوتاه بر تفکر و استدلال، نوشته جاناتان بی. تی. ایوانز، انواع تفکری که تاکنون مورد پژوهش روان‌شناسان معاصر قرار گرفته و همچنین موضوعاتی مانند شهود و بینش را بررسی و تحلیل می‌کند.

کتاب درآمدی بسیار کوتاه بر تفکر و استدلال (Thinking and reasoning: a very short introduction) همانطور که از عنوانش مشخص است، قدرت فوق‌العاده‌ی تفکر و استدلال انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد. استدلال بشری را پدیده‌ای استثنایی می‌توان نامید که به معنای به نتیجه رسیدن از طریق استنباط است. استدلال قدری پیچیده...]]>Thu, 06 Aug 2020 22:45:00 GMTکتاب راهنمای کامل بارداری، زایمان و مراقبت از نوزادhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-راهنمای-کامل-بارداری-زایمان-و-مراقبت-از-نوزاد/book/48814کتاب راهنمای کامل بارداری، زایمان و مراقبت از نوزاد به عنوان اثری پرفروش سعی دارد تا شما را با بسیاری از اطلاعات کهنه و باورهای غلط در مورد بارداری، زایمان و مراقبت از نوزاد آشنا سازد و کمک می‌کند تا مادران باردار با آگاهی از یافته‌های دقیق علمی، قدم به قدم مسیر تحول جنین خود را به سلامت پشت سر گذارند و صاحب کودکی سالم و سرزنده شوند.

کتاب راهنمای کامل بارداری، زایمان و مراقبت از نوزاد (Pregnancy, childbirth and the newborn) یکی از جذاب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها دربارۀ بارداری، زایمان و مراقبت از نوزاد به شمار...]]>Thu, 06 Aug 2020 21:45:00 GMTکتاب شهامت ابراز وجودhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شهامت-ابراز-وجود/book/48996پیمان صحرایی در کتاب شهامت ابراز وجود با ارائه درس‌ها و آموزه‌هایی کارآمد می‌کوشد تا به شما کمک کند که شهامت و شجاعت خود را شناخته و آن‌ها را به تدریج پرورش دهید و بر افکار و احساسات منفی خود غلبه کنید.

یکی از شروط رسیدن به موفقیت، شجاعت است. برای ورود به جاده‌ی پر پیچ و خم موفقیت نخست باید از دایره‌ی امن زندگی‌تان خارج شوید و باورهای کهنه خود را دور بریزید. در حقیقت موفقیت ماحصل شجاعت خواهد بود و شما باید برای دستیابی به آن شرایط زندگی و کاریتان را تغییر دهید. رسیدن به اهداف، نیاز به جسارت دارد،...]]>Thu, 06 Aug 2020 19:11:00 GMT