کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2017, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب آدم‌ها و قضا و قدرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آدم-ها-و-قضا-و-قدر/book/28565کتاب آدم‌ها و قضا و قدر، به تالیف فریده چوبچیان، به ما نشان می‌دهد که گاهی هم می‌توانیم خارج از سرنوشت و قضا و قدر خود، به زندگی نکاه کنیم و رویا ببافیم، تا زتدگی را زیباتر ببینیم.

همیشه نه، اما در بسیاری از مواقع خارج از قضا و قدر آدم‌ها می‌توانند در سرنوشت خود سهیم باشند. با همه تلخی آن‌چه پیش‌بینی می‌شود، فریماه هنوز به آینده پژمان امیدوار است. البته نه به اندازه آینده آیدا. سرنوشت آیدین که جای خود داشت. تا زمانی که کودک بود و آرزوهایش به چند وعده غذا و...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:47:00 GMTکتاب یک پرتقال کوکی (فیلمنامه)https://www.ketabrah.ir/کتاب-یک-پرتقال-کوکی-فیلمنامه-/book/28558کتاب یک پرتقال کوکی (فیلمنامه)، به همراه یک گفتگو براساس رمان آنتونی برجس به همین نام، یک کار وسوسه‌برانگیز دیگر از استنلی کوبریک است، که وقتی کشف‌اش می‌کنید دلتان می‌خواهد فیلم‌هایش را حداقل چند سال یک بار مرور کنید.

ارائه‌ی فیلمنامه‌های کوبریک، چنین حالتی دارد؛ در پس وسوسه‌ی ترجمه‌ی چشمان باز بسته،‌ تجربه‌ی آشنایی با درخشش است و در مقابلش 2001 یک اودیسه‌ی فضایی و دکتر استرنج‌لاو قرار می‌گیرند تجربه‌ی خوانش...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:43:00 GMTکتاب مردم درباره شما چه می‌گویند؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-مردم-درباره-شما-چه-می-گویند-/book/28597کتاب مردم درباره شما چه می‌گویند؟، پنجاه درس برای افزایش و حفظ محبوبیت شما، آموزش می‌دهد. این درس‌ها حاصل سی سال تجربه فردی فرانک پیترز در مدیریت بحران و مدیریت محبوبیت و مشاوره سازمان‌ها و برندهای بزرگ جهان است.

کتاب مردم درباره شما چه می‌گویند؟ (What Are They Saying About You) برای همه افرادی که به اهمیت محبوبیت و اعتبار فردی در عصر حاضر پی برده‌اند مفید است و همه باید آن را مانند یک راهنمای جیبی، همیشه همراه داشته باشند. اگر این درس‌ها را خوب...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:43:00 GMTکتاب تأثیر اعداد، حروف و ستارگان بر بیماری‌ها، روان و سرنوشت انسانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تأثیر-اعداد-حروف-و-ستارگان-بر-بیماری-ها-روان-و-سرنوشت-انسان/book/14856فاروق صفی زاده در کتاب تأثیر اعداد، حروف و ستارگان بر بیماری‌ها، روان و سرنوشت انسان، پژوهش‌های بیست سالۀ خود را در زمینۀ درمان روان بیمار به وسیلۀ عدد، حرف و تاثیر ستارگان بیان کرده است.

بدون شک ایران باستان سرزمین شگفتی‌ها، رموز و اسرار متافیزیک و همه‌ی دانش‌های جهانی بوده است. دانشمندان و مغان ایران باستان سرآمد همه‌ی علوم و دانش‌های جهانی و متافیزیک و علوم نهان بوده‌اند. بر پایه‌ی متون باستانی و دینی ایرانی، ایرانیان هزاران سال پیش از دانشمندان...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:33:00 GMTکتاب پیام عشقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-پیام-عشق/book/28530کتاب پیام عشق اثر مهران محمدی می‌تواند پیامی روزانه برای شما داشته باشد، کافی‌ست تمرکز کنید و یک عدد از 1 تا 50 انتخاب کنید تا پیام روزانهٔ خود را بگیرید.

بهتر است در هر روز، بیش از یک عهد را نخوانید، زیرا هر عهد و پیامش مستقل از بقیه است و ممکن است مفاهیمی در آن‌ها تکرار شده باشد.

ما درگیر زندگی شده‌ایم، هر روز هزار کار داریم که باید انجام دهیم، هر روز نگران کارهای عقب افتاده‌مان هستیم، هر لحظه می‌خواهیم خود را اثبات کنیم و بگوییم هستیم اما یک لحظه صبر کن،...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:33:00 GMTکتاب چراغ راه خوشبختیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چراغ-راه-خوشبختی/book/28601با خواندن کتاب چراغ راه خوشبختی اثر آرن وگا و ترجمه مهتاب علیمرادی شما می‌توانید از هرآنچه که مانع موفقیت شماست، خلاص شوید. به زندگی خود نگاهی بیندازید و همین حالا برای تغییر آن اقدامی کنید.

ترس زاییدهٔ ذهن ماست. با همهٔ وجود، با ترس‌های خود مواجه شوید، ذهنتان را با افکار بیهوده مغشوش نکنید. کنترل زندگی‌تان به دست شماست. حتی اگر مسیری را اشتباه رفتید و جهت درست را گم کردید، می‌توانید همان مسیر را برگردید و راه مناسب را پیش بگیرید. کتاب چراغ...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:28:00 GMTکتاب چگونه انحصار طلبی کارکنان را متوقف کنیم؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-چگونه-انحصار-طلبی-کارکنان-را-متوقف-کنیم-/book/28465در کتاب چگونه انحصار طلبی کارکنان را متوقف کنیم؟ اثر هاجر فرهمند، سعی شده با نثری روان و ساده، انواع مختلف انحصارطلبی، دلایل لزوم توقف انحصارطلبی و چگونگی شکل‌گیری انحصارطلبی در سازمان‌ها بیان شود.

تاثیرات نامحسوس این پدیده رایج در سازمان‌های دولتی تشریح گردد و نهایتاً راهکارهایی جهت توقف انحصار طلبی کارکنان و واکنش‌های احتمالی انحصار طلبان در برابر تغییرات ارائه شود. انحصار در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند، آزادی عمل و عقیده...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:25:00 GMTکتاب آزمایشگاه پایگاه داده با SQL Server 2012https://www.ketabrah.ir/کتاب-آزمایشگاه-پایگاه-داده-با-SQL-Server-2012/book/28503از ویژگی‌های کتاب آزمایشگاه پایگاه داده با SQL Server 2012، پیوستگی مطالب، مثال­‌ها و اجرا مسائل آن بر روی بانک اطلاعاتی SQL Server است. تمام مطالب این کتاب با توجه بر فصل مصوب وزارت علوم و تحقیقات، به زبان ساده و روان تدوین گردیده است.

امروزه حجم زیادی از داده، ذخیره، پردازش و بازیابی می­‌شوند. از طرف دیگر، در سیستم‌­های امروزی از قبیل سیستم­‌های تجارت الکترونیک، داده‌­کاوی، مدیریت مشتریان و پشتیبانی تقسیم داده جایگاهی بسیار مهمی دارد، درس آزمایشگاه پایگاه...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:16:00 GMTکتاب ثروتمند در روسیهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ثروتمند-در-روسیه/book/28295کتاب ثروتمند در روسیه برنده جوایزی چون پولیترز، انجمن ملی منتقدان کتاب و اُ. هنری شده است. این کتاب دربردارنده دو داستان کوتاه از جان آپدایک، نویسنده آمریکایی است. این دو داستان ماجرای سفر «هنری بچ» نویسنده، به اروپا و بازدید او از دو کشور روسیه و رومانی، با هدف مبادلات فرهنگی است.

در داستان نخست، با عنوان ثروتمند در روسیه Rich in Russia، ماجرای ورود هنری بچ به روسیه و اقامت کوتاه او در این کشور و ارتباط او با مترجمش، خانم «اکاترینا الکساندرونا» روایت شده است. هنریچ در این...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:12:00 GMTکتاب مجله راز - شماره 119https://www.ketabrah.ir/کتاب-مجله-راز-شماره-119/book/28603شماره 119 مجله راز منتشر شد.

در شماره 119 دوهفته‌نامه راز می‌خوانید:

شش راز قانون جذب، خرید مواد غذایی به‌شیوه هوشمند، موفق‌های دوست‌داشتنی - وارن‌باف، آشتی با رنگ‌ها، بیزینس به زبان ساده - هم لذت، هم ثروت، خودت را دست‌کم نگیر و... .

در راز اول می‌خوانید:

خوب شد قضا و قدر واقعیت ندارد! خوب شد نمی‌توان آینده را از روی اتفاقات گذشته پیش‌بینی کرد. خوب شد هیچ لوحی سرنوشت انسان را از پیش ننوشته. خوب شد ما فقط آدمک‌هایی نیستیم که...]]>Mon, 18 Dec 2017 22:09:00 GMTکتاب گل نرگسhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گل-نرگس/book/28335کتاب گل نرگس، مجموعه‌ای از اشعار کودکانه اخلاقی و آموزنده سروده اصغر قمی اویلی است.

این مجموعه کتاب حاوی سروده‌های خیال‌انگیز کودکانه آمیخته با نکات پندآموز، با استفاده از تصاویر گرافیکی بسیار متنوع و جذاب جهت فعال نمودن قدرت فکری کودک شما، آماده گردیده است. نمادها و تصاویر با تنوع رنگی برای ذهن کنجکاو فرزندانتان جذاب بوده و در بارگذاری نکات در حافظه‌اش، به او کمک می‌کنند.

در بخشی از کتاب گل نرگس می‌خوانیم:

فرشته‌ای ترد و ظریف، مثل گلا خوب و...]]>Mon, 18 Dec 2017 20:14:00 GMTکتاب افزایش یادگیری ذهنhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-افزایش-یادگیری-ذهن/book/28439با انجام تکنیک‌های کتاب افزایش یادگیری ذهن اثر عماد برهانی قادر خواهید بود حافظه خود را تقویت کنید تا در مدت زمان کمتر، یادگیری بیشتری داشته باشید.

توانایی یادگیری سریع، سرمایه فوق‌العاده باارزشی است. افرادی که می‌توانند مفاهیم جدید را به سرعت یاد بگیرند و درک کنند، مزیت ویژه‌ای نسبت به کسانی‌ که مدام با خود کلنجار می‌روند و همیشه هم به در بسته می‌خورند، دارند. این افراد قادرند اطلاعات جدیدی را که آموخته‌اند در مدت زمان کوتاهی پردازش کنند و از مهارت‌های...]]>Mon, 18 Dec 2017 16:17:00 GMTکتاب پنجره اولhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-پنجره-اول/book/28540کتاب پنجره اول نوشته مهدی خدامیان آرانی اولین جلد از مجموعه در جست‌وجوی حقیقت است. این کتاب در مورد معنویت، مصدر جعلی و به معنای معنوی بودن است.

معنوی در لغت‌نامه دهخدا چنین معنا شده است: حقیقی، راست، اصلی، ذاتی، مطلق، باطنی و روحانی. معنایی که فقط به وسیله قلب شناخته می‌گردد و زبان را در آن بهره‌ای نیست.

در بخشی از متن کتاب پنجره اول می‌خوانیم:

«گناه نکن، اگر گناه کنى تو را در جهنّم مى‌سوزانم.»
خدایى که من او را...]]>Mon, 18 Dec 2017 16:16:00 GMTکتاب ترگل، بیست دلیل عقلی و روانشناسی برای حجابhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ترگل-بیست-دلیل-عقلی-و-روانشناسی-برای-حجاب/book/28522کتاب ترگل، بیست دلیل عقلی و روانشناسی برای حجاب اثر عماد داوری دولت آبادی، کتابی است تمام‌ رنگی که با ادبیاتی روان، دلایل عقلی حجاب را تبیین می‌کند، این کتاب به مقدمه حضرت آیت الله سیدابوالحسن مهدوی مزین شده است.

هرچه زمان می‌گذرد و پژوهشگران به دستاوردهای علمی جدیدی دسترسی پیدا می‌کنند، شگفتی‌های بسیار و نظم‌های تازه‌ای در جهان کشف می‌شود که هر دانشمندی را معترف به علم و قدرت بی‌پایان خالق می‌کند و هر عالمی را به خضوع و خشوع در مقابلی خالق...]]>Mon, 18 Dec 2017 10:15:00 GMTکتاب مکمل رازhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مکمل-راز/book/28582کتاب مکمل راز اثر بیل هریس و ترجمه افشین ابراهیمی یکی از کتاب‌های مجموعهٔ تعالیم آموزگاران راز به‌شمار می‌آید. مکمل راز به شما کمک می‌کند راز سعادت، سلامت و ثروت را پیدا کنید و بتوانید قانون جذب و جزییات عملی آن را واضح‌تر و کاربردی‌تر به‌کار گیرید.

فیلم «راز» در سال ۲۰۰۶ و به‌دست گروهی استرالیایی ساخته شد. فکر اصلی این فیلم از راندا برن بود که خود، حدود یک سال و نیم پیش از ساخت فیلم با قانون جذب آشنا شده و با استفاده از آن زندگی...]]>Sun, 17 Dec 2017 22:25:00 GMTکتاب مسافر بی‌توشه و زندگی یک هنرمند (دو نمایشنامه)https://www.ketabrah.ir/کتاب-مسافر-بی-توشه-و-زندگی-یک-هنرمند-دو-نمایشنامه-/book/28557کتاب مسافر بی‌توشه و زندگی یک هنرمند (دو نمایشنامه)، از دیگر آثار ژان آنوی است که با خواندن آن دچار دوگانگی مؤثر و ناگزیری میان آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی می‌شوید.

ژان‌ ماری لوسین پییر آنوی ژان آنوی (Jean Anouilh) در 23 ژوئن 1910 در روستای سریسول در نزدیکی شهر بوردو در فرانسه به‌دنیا آمد. در سال 1932، اجرای نخستین نمایشنامه‌اش سمور که در سال 1929 نوشته بود با شکست مواجه شد، اما او چندین نمایشنامه‌ی دیگر نوشت. در چند سال بعد، او با مشکل فقر تولید...]]>Sun, 17 Dec 2017 21:23:00 GMTکتاب ماهنامه گزارش موسیقی - آذر و دی 1396 (مسلسل 95)https://www.ketabrah.ir/کتاب-ماهنامه-گزارش-موسیقی-آذر-و-دی-1396-مسلسل-95-/book/28549شماره 95 ماهنامه گزارش موسیقی با موضوع دو فرهنگ در یک کالبد و گفت‌وگو با کیومرث پیرگلو منتشر شد.

]]>
Sun, 17 Dec 2017 20:24:00 GMT
کتاب داستان پر آب و تاب یک پرندهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-داستان-پر-آب-و-تاب-یک-پرنده/book/28560کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده، شامل هشت داستان از دو طنزپرداز معروف، مارک تواین و جیمز تربر است که علاوه بر طنز، به مضامین اخلاقی و اجتماعی نیز پرداخته است.

این داستان‌ها عبارتند از: مردی که هدلی برگ را به فساد کشید، داستان پر آب و تاب یک پرنده، زندگی پنهانی والترمیتی، اسرار جنایت تراژدی مکبث، سرانجام شوم آقای بروهل، شبی که تخت‌خواب روی بابا سقوط کرد، روزی که سد شکست، شبی که شبح به خانه ما رخنه کرد.

ساموئل لنگهورن کلمنز معروف به مارک تواین...]]>Sun, 17 Dec 2017 20:14:00 GMTکتاب گوگل چگونه کار می‌کندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گوگل-چگونه-کار-می-کند/book/28520کتاب گوگل چگونه کار می‌کند، به تالیف اریک امرسون اشمیت، جاناتان روزنبرگ و الن ایگل، به عامل اصلی بزرگ‌ترین دست‌آوردهای شرکت گوگل و البته بعضی از شکست‌های آن اشاره می‌کند، که در واقع شروع از اصول پایه همان چیزی بود که گوگل را به حرکت درآورد.

همه ما احساس می‌کنیم با هر انتخاب، تا حد زیادی استقلال خواهیم داشت و آزاد خواهیم بود که از ابتدا به اصول و قوانین دنیای واقعی فکر کنیم تا این که مجبور باشیم خرد متداول را...]]>Sun, 17 Dec 2017 17:19:00 GMTکتاب امواج سرخ: مجموعه داستان‌های کوتاهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-امواج-سرخ-مجموعه-داستان-های-کوتاه/book/28563کتاب امواج سرخ (مجموعه داستان‌های کوتاه)، مجموعه‌ای جالب و خواندنی از داستان‌های کوتاه اثر نویسندگان مشهور داستان‌نویسی، همچون: آنتوان چخوف، ایتالو کالوینو، بروس هالند راجرز و تعداد زیاد دیگری است. 

آنتوان چخوف (Anton Chekhov) در سال 1860 در یکى از شهرهای جنوبى در شهر کوچک تاگانروگ به‌ دنیا آمد. در سال 1880 به دانشکده‌ى پزشکى مسکو وارد شد و از همان هنگام به نوشتن داستان‌هاى کوتاه، داستان‌هاى طنز،...]]>Sun, 17 Dec 2017 16:57:00 GMT