کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2018, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب شکسپیر عاشقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شکسپیر-عاشق/book/34624در کتاب شکسپیر عاشق نوشتۀ علی بخشی، تلاش شده، جملات و قطعاتی مستقل و با معنا از تراژدی‌های شکسپیر به ترتیب تاریخ انتشار نمایشنامه‌ها ارائه شوند. این کتاب به صورت دو زبانه (فارسی - انگلیسی) است.

از سال‌های نخست زندگی ویلیام شکسپیر جز مدارک غسل تعمید او در 26 آوریل 1564 در کلیسای شهر استراتفورد آگاهی چندانی نداریم. پدر شکسپیر را گاه تاجر و گاه کارگزار دولت دانسته‌اند. ویلیام جوان به دلایل نامعلومی ترک تحصیل می‌کند و به کار می‌پردازد. او در 27 نوامبر 1582 با آن...]]>Sun, 15 Jul 2018 18:04:00 GMTکتاب ریپ ون وینکل و افسانه دره خفتهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ریپ-ون-وینکل-و-افسانه-دره-خفته/book/34497افسانه، تعلیق، راز آلودگی، ماجراهای عاشقانه و طنز؛ همه را می‌توان در کتاب ریپ ون وینکل و افسانه دره خفته نوشتۀ واشنگتن ایروینگ، که شاهکار ادبیات آمریکایی است، یافت.

«افسانه درّه خفته» صرفا یک داستان از اشباح نیست، بلکه چیزهایى در آن مى‌بینیم که در کتب تاریخ جایشان خالى است مانند این مسئله که مردم خارج از شهرهاى بزرگ و مجالس سیاسى واقعا چگونه زندگى مى‌کردند؟ این داستان درباره رؤساى جمهور یا پادشاهان، سناتورها و ژنرال‌ها نیست بلکه درباره مردم عادى است که نگران زندگى...]]>Sun, 15 Jul 2018 17:06:00 GMTکتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تعلیم-و-تربیت-هوشیارانه-فرزندان/book/34619کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان نوشته‌ی سوزان استیفلمن، به شما کمک می‌کند وقتی با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شوید که فرزندانتان فرا روی شما قرار می‌گیرند، متوجه خطای رفتاری خودتان بشوید و آن‌ها را برطرف کنید.

در گذشته، تعلیم و تربیت کاملاً با اقتدار و خیلی جدی انجام می‌شد، اما در جامعه‌ی امروز ما بسیاری از والدین نمی‌دانند چگونه با فرزندان خود رفتار کنند و چگونه آن‌ها را تربیت کنند. معمولاً در محیط خانواده هیچ شالوده و چهارچوب مناسبی...]]>Sun, 15 Jul 2018 16:51:00 GMTکتاب زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-زن-ها-در-زندگی-من-یا-دلف-معبد-دلفی/book/34605کتاب زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی نوشته‌ی فرید قدمی، رمان طنزی درباره‌ی زن‌هایی است در زندگی نویسنده‌ای که از روزهای کودکی‌اش یک پری از او محافظت می‌کند.

این پری معبد دلفی و یار آپولون فرزند زئوس؛ اکنون در کار تشکیل پرونده‌ای علیه هنری کیسینجر، سیاستمدار آمریکایی است تا او را پای میز محاکمه بکشاند. موضوع این رمان ترکیبی از سیاست، فانتزی، طنز و اسطوره است. نویسنده‌ی این کتاب نه از طریق پژواک صدای خود در مخاطبان و...]]>Sun, 15 Jul 2018 16:27:00 GMTکتاب کثیف‌ترین مرد جهانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کثیف-ترین-مرد-جهان/book/34496کتاب کثیف‌ترین مرد جهان، مجموعه‌‌ای از سی و هفت قطعه ادبی، به صورت دو زبانه (فارسی - انگلیسی) اثر شل سیلورستاین است؛ شاعری با روح کودکانه و افکاری عمیق و حکیمانه.

شل سیلورستاین (Sheldon Allan Silverstein)، شاعر، نویسنده، کاریکاتوریست، آهنگساز، نوازنده، فیلم‌نامه‌نویس و خواننده آمریکایی بود. از آثار معروف او می‌توان به کتاب درخت بخشنده اشاره کرد.

در بخشی از کتاب کثیف‌ترین مرد جهان (The Dirtiest Man In The World) می‌خوانید:

هر شب ساعت...]]>Sun, 15 Jul 2018 16:08:00 GMTکتاب ناگویی هیجانی و آسیب‌پذیری بیماران سرطانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ناگویی-هیجانی-و-آسیب-پذیری-بیماران-سرطانی/book/34191حنانه سعدآبادی شاهرودی، در کتاب ناگویی هیجانی و آسیب‌پذیری بیماران سرطانی، با هدف ارزیابی عوامل موثر بر آسیب‌‌پذیری روانی بیماران سرطانی، به بررسی تاثیر ناگویی هیجانی و کیفیت زندگی پرداخته است.

سرطان یکی از بیماری‌های مزمن و غیر واگیردار است که سلامت افراد جامعه را به خطر انداخته، بر جسم، روان و وضعیت اجتماعی و اقتصادی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. این بیماری در اثر رشد و انتشار غیر قابل کنترل سلول‌های غیر طبیعی ایجاد می‌شود و اگر این بیماری کنترل و درمان نشود...]]>Sun, 15 Jul 2018 15:40:00 GMTکتاب یک کار خوبhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-یک-کار-خوب/book/34579کتاب صوتی یک کار خوب نوشته محمود پوروهاب، مجموعه‌ای از 10 داستان کوتاه است که برای گروه سنی «ب»،«ج» و بر اساس احادیث و روایات نوشته شده است.

این داستان‌ها روایاتی آموزشی و اخلاقی از زندگی معصومین هستند. عناوین داستان‌ها عبارت‌اند از: 

خروس پر طلایی که براساس داستانی از حضرت محمد (ص) است و داستان خروسی را نقل می‌کند که برای پختن نان از دیگر حیوانات از جمله سگ، گربه و موش کمک می‌خواهد اما...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:58:00 GMTکتاب مجموعه مقالات ششمین همایش و جشنواره HSE و پیشگیری از حوادثhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مجموعه-مقالات-ششمین-همایش-و-جشنواره-HSE-و-پیشگیری-از-حوادث/book/34583کتاب مجموعه مقالات ششمین همایش و جشنواره HSE و پیشگیری از حوادث نوشته‌ی عادل علاف صالحی و سایه مهری چمبلی، به مباحثی چون؛ راهکارهای ارتقاء بهداشت، ایمنی و محیط زیست در مدیریت شهری، تحلیل حوادث صنعتی جهت ترویج ایمنی و آموزش HSE و... می‌پردازد.

در بخشی از کتاب مجموعه مقالات ششمین همایش و جشنواره HSE و پیشگیری از حوادث می‌خوانیم:

چنان‌چه اقدامات اساسی، فوری و بازدارنده در زمان شرایط اضطراری و بحران بصورت موثر صورت نگیرد، حجم ویرانی‌ها و خسارات به حدی بالا...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:55:00 GMTکتاب سیاست کیفری ایران در خصوص واگذاری بخش دولتی به بخش خصوصی در راستای قانون اساسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سیاست-کیفری-ایران-در-خصوص-واگذاری-بخش-دولتی-به-بخش-خصوصی-در-راستای-قانون-اساسی/book/34258کتاب سیاست کیفری ایران در خصوص واگذاری بخش دولتی به بخش خصوصی در راستای قانون اساسی نوشته وحید خسروی، به بررسی ساختار اقتصادی کشور در ادوار پیشین، حدود اجرایی اصل 44 قانون اساسی، جایگاه کلی و ماهیتی مالکیت در شرع مقدس و بررسی و شناخت سیاست جنایی در ورای قانون اساسی می‌پردازد.

در نظام جمهوری اسلامی ایران اصل حاکمیت الله بر همه شئون زندگی آحاد جامعه سایه انداخته است. در این اصل بحث از قلمرو ضوابط انواع مالکیت‌ها در این چهارچوب معنا می‌شود که همه انواع این مالکیت‌ها در یک مجموعه منسجم که همگی برای نیل به اهداف...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:39:00 GMTکتاب بررسی جزای نقدی در قوانین کیفری کنونیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بررسی-جزای-نقدی-در-قوانین-کیفری-کنونی/book/34240کتاب بررسی جزای نقدی در قوانین کیفری کنونی نوشته‌ی ژیلا محمودی، به بررسی آیین دادرسی مجازات نقدی جایگزین حبس در زندان پرداخته است.

انسان محتاج به جامعه، نیازمند قانون و استقرار آن منوط به وجود ضمانت اجراهاست. ابتدا مجازات‌های بدنی ضمانت اجرای نقض بسیاری از مقررات بود. به تدریج افکار تازه با احتیاجات نوین وضع کیفرها را تغییر داد به نحوی که از خشونت‌های قبلی تا حدی کاسته شد. متعاقب آن فکر ایجاد مجازات‌هایی اثربخش با توجه به نوع جرم ارتکابی و سایر عوامل دیگر مورد توجه...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:32:00 GMTکتاب من بادرانی‌امhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-من-بادرانی-ام/book/34442در کتاب من بادرانی‌ام نوشتۀ محمد کیانمهر و محمد غلامی نژاد ثانی آبادی، اصول بازاریابی شبکه‌ای را از زبان موفق‌ترین لیدرهای این صنعت می‌خوانید. من بادرانی‌ام قصه‌ای خیالی نیست. تلاشی است برای ثبت یک جهاد اقتصادی در سال‌هایی که اقتصاد ایران با مشکلات فراوانی روبه‌رو بود.

داستان زندگی امیر، داستان زندگی من و شماست! داستان زندگی هر کسی است که با تمام وجودش می خواهد دولتمند شود! امیر رویاهای بزرگ دارد اما با مشکلات بسیار در زندگی روزمره اش...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:23:00 GMTکتاب گچ پژ: عصفوریه‌های محسن رضوانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گچ-پژ-عصفوریه-های-محسن-رضوانی/book/34602کتاب صوتی گچ پژ: عصفوریه‌های محسن رضوانی اولین اثر رضوانی، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه طنز اجتماعی با لهجه قدیم تهرانی یا همان قجری است.

نویسنده با استفاده از اصطلاحات دوره قاجار متن‌های خود را پیش می‌برد و از این دریچه به مسائل پیرامون خود که عموما مسائل روز اجتماعی هستند، می‌پردازد.

در بخشی از کتاب صوتی گچ پژ: عصفوریه‌های محسن رضوانی می‌شنویم:

سر شب، ایوان منزلتان خبرهایی بود...
گویا علمک...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:04:00 GMTکتاب غرور: هفت گناه کبیرهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-غرور-هفت-گناه-کبیره/book/34463کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره اثر مایکل اریک دایسون درباره‌ی غرور و تکبر است که سرچشمه و مسبب گناهان اخلاقی دیگر می‌گردد و انسان را به سمت هلاکت و شقاوت رهنمون می‌سازد.

کتاب غرور (Pride: the seven deadly sins) پنجمین کتاب از مجموعه هفت گناه کبیره است. غرور همان چیزی نیست که قبلا بود، و هنگامی که اثر مایکل اریک دایسون (Michael Eric Dyson) درباره این موضوع خوانده شود، شمار زیادی از فلاسفه‌ای که درباره این موضوع اظهار نظر کرده‌اند، پی خواهند برد که...]]>Sun, 15 Jul 2018 14:03:00 GMTکتاب توتو پرواز می‌کندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-توتو-پرواز-می-کند/book/34585کتاب صوتی توتو پرواز می‌کند اثر هیو ایون می، داستان کوتوله‌های بازیگوشی است که در جنگلی زیبا و سرسبز درون خانه‌هایی شبیه قارچ، زندگی می‌کردند. نام یکی از آن کوتوله‌ها توتو بود.

کوتوله‌ها داخل لوبیا سبز می‌خوابیدند. آن‌ها با مورچه‌ها و حلزون‌ها همسایه بودند و هر روز با هم بازی می‌کردند. اما همشان یک مشکلی داشتند. آن‌ها از گربه‌ها خیلی می‌ترسیدند.

توتو هر روز به جنگل می‌رفت و میان درخت‌ها و...]]>Sun, 15 Jul 2018 13:04:00 GMTکتاب مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی به وسیله‌ی رهبریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مدیر-یک-دقیقه-ای-افزایش-اثربخشی-به-وسیله-ی-رهبری/book/34601کن بلانچارد و اسپنسر جانسون در کتاب صوتی مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی به وسیله‌ی رهبری، شما را با نکات ارزشمندی از یافته‌های خود در زمینه‌ی علوم‌ پزشکی و علوم رفتاری آشنا و روشن می‌کنند که انسان‌ها چگونه می‌توانند به «بهترین» وجه با هم کار کنند.

منظورمان از کلمۀ «بهترین» این است که، افراد چگونه با کمک یکدیگر به نتایجی ارزشمند و مفید دست می‌یابند و نسبت به خود و افرادی که با آن‌ها...]]>Sun, 15 Jul 2018 13:04:00 GMTکتاب گلوله برفی: وارن بافت و سبک زندگی تجاری اوhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گلوله-برفی-وارن-بافت-و-سبک-زندگی-تجاری-او/book/34617اشلی شرودر در کتاب صوتی گلوله برفی: وارن بافت و سبک زندگی تجاری او، به شما می‌آموزد که چگونه به جایی برسید که بدون کار کردن پول به حساب‌تان واریز شود. شاید به نظر رویایی باشد اما وارن بافت، ثروتمندترین مرد دنیا نشان داد که می‌تواند تبدیل به واقعیت شود.

اشلی شرودر در میکروکتاب گلوله برفی (The Snowball)، از زندگی و نحوه ثروتمند شدنش می‌گوید. این که چگونه زمانی که کل بازار در رکود بود، او هر روز ثروتمندتر می‌شد. گوله برفی، همان میراث بافت است که هر روز...]]>Sun, 15 Jul 2018 13:04:00 GMTکتاب تشدید مجازات در قانون مجازات اسلامی جدیدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تشدید-مجازات-در-قانون-مجازات-اسلامی-جدید/book/30855سید بنان شاه جهان پور در کتاب تشدید مجازات در قانون مجازات اسلامی جدید، به یکی از مهم‌ترین مباحث مربوط به حقوق کیفری یعنی تشدید مجازات می‌پردازد.

تشدید مجازات یکی از مباحث مهم مربوط به حقوق کیفری می‌باشد که اعمال و اجرای آن رعایت اصول پذیرفته شده در هر نظام حقوقی را می‌طلبد. برای اعمال آن باید از اصولی که مبنای نظام‌های کیفری قلمداد می‌شوند و سال‌های سال برای تبیین و اجرای آن‌ها زحمت کشیده شده است مدد گرفت. اگر تشدید مجازات بدون رعایت این اصول و نقص قوانین...]]>Sun, 15 Jul 2018 11:14:00 GMTکتاب هیچ‌جایی‌هاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-هیچ-جایی-ها/book/34537کتاب هیچ‌جایی‌ها، شامل مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه به قلم هدیه رضائی است، که هر کدام از این داستان‌‌ها می‌تواند قصۀ زندگی اکثر ما باشد. 

در بخشی از کتاب هیچ‌جایی‌ها می‌خوانیم:

با هم که تنها شدیم، آخرین پک را به سیگارش زد و پرسید:
- می‌خوام خاموشش کنم، چی شد؟

اولتیماتوم‌ها‌ هم رنگ عادت‌ها‌ی روزمره را به خودشان می‌گیرند. رنگ سن و سال آدم‌ها‌،...]]>Sat, 14 Jul 2018 16:24:00 GMTکتاب چگونه ایده‌های خلاق ایجاد کنیم؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-چگونه-ایده-های-خلاق-ایجاد-کنیم/book/34536کتاب چگونه ایده‌های خلاق ایجاد کنیم؟ نوشته‌ی بری هاکینز، شیوه‌هایی برای دست‌یابی به ایده‌ها و خلق آن‌ها را مطرح می‌کند.

بری هاکینز (Barrie Hawkins) در این کتاب می‌گوید هر پیشرفتی با ایده‌ای شروع می‌شود. این ایده می‌تواند برای محصول، اندیشه کلی، روندی نو و یا فعالیت‌های بازاریابی جدیدی باشد. اگر تو بتوانی توانایی خود را در خلق ایده‌ها گسترش دهی، قادر هستی هر کاری را انجام دهی.

هر کسب و کار، سازمان و تشکیلات می‌تواند از...]]>Sat, 14 Jul 2018 16:23:00 GMTکتاب گیاهان داروییhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گیاهان-دارویی/book/34384کتاب گیاهان دارویی نوشته شهره جهانشاهی و محسن عصفوری، منطبق بر استانداردهای آموزش گیاهان دارویی بوده که مروری بر چگونگی تولید، فرآوری و آشنایی با محصولات رایج را بیان می‌دارد.

گیاهان دارویی به عنوان مکمل دارویی به صور داروهای خام، داروهای فرآوری، ادویه‌جات، عطرها و غذا دارو تحول عظیمی را در پزشکی، صنعت و کشاورزی به وجود آورده است. بنابراین روش‌های بهینه تولید و هماهنگی عرضه محصولات با توجه به چگونگی نیاز مصرف کنندگان قابل توجه است. بدیهی است رعایت استانداردهای تولید...]]>Sat, 14 Jul 2018 16:02:00 GMT