کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2017, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب تأمین آب در بحرانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تأمین-آب-در-بحران/book/26635کتاب تأمین آب در بحران اثر عباس علاف صالحی و آیگین امیدی، مناطقی را مد نظر دارد که در معرض سرما قرار دارند. این سرما یا ناشی از موقعیت جغرافیایی منطقه است (عرض جغرافیایی بالا یا حوزه قارهای غیر گرمسیری) و یا به دلیل کوهستانی بودن منطقه و ارتفاع نسبتاً زیاد در مقایسه با نواحی اطراف است.

این کتاب در واقع ترجمۀ کتابی تحت عنوان (Out In The Cold) است که توسط دانشگاه Loughborough انگلستان به قلم Mark Buttle و Michael Smith که از امدادرسانان باتجربه و باسابقه می‌باشند،...]]>Thu, 19 Oct 2017 17:47:00 GMTکتاب مبانی ازدواج و تشکیل خانوادهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مبانی-ازدواج-و-تشکیل-خانواده/book/26758کتاب مبانی ازدواج و تشکیل خانواده اثر سید ابوالقاسم مهری نژاد، در راستای انجام ازدواج‌های مناسب، عقلانی، موفق‌تر و درنهایت آرامش روحی و روانی فرزندان شاهد تالیف گردیده است.

ازدواج یکی از مراحل مهم زندگی انسان به شمار می‌رود و یافته‌های بسیار و گوناگون درباره جنبه‌های ازدواج، اهمیت آن را در سلامت جسمانی و روان‌شناختی انسان نشان می‌دهد. در دهه‌های اخیر، توجه بسیاری از پژوهشگران و متخصصان بالینی و خانواده به کیفیت روابط زناشویی، رضایت زوجین و تأثیر آن...]]>Thu, 19 Oct 2017 17:47:00 GMTکتاب رنگ‌های شادhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رنگ-های-شاد/book/26581مجموعه‌ی پنج‌جلدی بچه‌های کاموایی، نوشته امیرهوشنگ اقبال پور مفاهیم اجتماعی و رفتارهای درست در هنگام بازی و دیگر تعاملات اجتماعی و شناخت مفهوم عدد، رنگ، شکل را به نحو سرگرم‌کننده و شاد باشخصیت‌های جذاب کاموایی، ارائه می‌نماید و یک فضای آموزشی متفاوت را برای کودکان حدود ۳ سال ایجاد می‌کند.

اولیا و مربیان گرامی می‌بایست ضمن صحبت درباره‌ی هر تصویر، به نکته‌های آموزشی و تربیتی به‌طور غیرمستقیم اشاره کنند تا مفاهیم موردنظر در ذهن کودک روشن شود و در...]]>Thu, 19 Oct 2017 17:44:00 GMTکتاب کباب غازhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کباب-غاز/book/26749کتاب صوتی کباب غاز اثر محمدعلی جمالزاده، اولین نویسنده داستان کوتاه در ایران است. در داستان کباب غاز گوشه‌هایی از زندگی ایرانیان در دوره‌ی مشروطه به صورتی انتقادی و با نثری ساده طنزآمیز و آکنده از ضرب المثل‌ها و اصطلاحات عامیانه بیان شده است.

کباب غاز از مجموعه داستان یکی بود یکی نبود انتخاب شده که از جمله کتاب‌های فراموش نشدنی در تاریخ ادبیات داستانی ایران است. این اثر در هنگام انتشار سر و صداهای...]]>Wed, 18 Oct 2017 23:10:00 GMTکتاب یکی بس استhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-یکی-بس-است/book/26582مجموعه‌ی پنج‌جلدی بچه‌های کاموایی، نوشته امیرهوشنگ اقبال پور مفاهیم اجتماعی و رفتارهای درست در هنگام بازی و دیگر تعاملات اجتماعی و شناخت مفهوم عدد، رنگ، شکل را به نحو سرگرم‌کننده و شاد باشخصیت‌های جذاب کاموایی، ارائه می‌نماید و یک فضای آموزشی متفاوت را برای کودکان حدود ۳ سال ایجاد می‌کند.

اولیا و مربیان گرامی می‌بایست ضمن صحبت درباره‌ی هر تصویر، به نکته‌های آموزشی و تربیتی به‌طور غیرمستقیم اشاره کنند تا مفاهیم موردنظر در ذهن کودک روشن شود و در...]]>Wed, 18 Oct 2017 22:47:00 GMTکتاب چند نامه برای ریمیدیوسhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چند-نامه-برای-ریمیدیوس/book/26759کتاب چند نامه برای ریمیدیوس اثر ابراهیم رها دربردارنده ۸ نامه با نگاهی انتقادی و طنز‌آمیز میان دو شخصیت به نام‌های پدرو و ریمیدیوس در دهه ۷۰ میلادی در شیلی است.

در بخشی از کتاب چند نامه برای ریمیدیوس می‌خوانیم:

ریمیدیوس، سلام

به تو مژده بدهم که چند روز دیگر شاید کارفرما لاپورته رودریگز از سفر برگردد و چند روز بعدترش به حساب کارگران رسیدگی کند و حتی احتمال دارد اگر اوضاع مالی را مناسب ببیند به مسئول حسابداری آقای رکوبا دومینگوئز بگوید بیاید به اتاقش و آن...]]>Wed, 18 Oct 2017 22:20:00 GMTکتاب در تاریکی سوزانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-در-تاریکی-سوزان/book/26542کتاب در تاریکی سوزان اثر آنتونیو بوئرو بایخو، یک تراژدی به تمام معنا در کلیه‌ی ابعاد کلاسیک آن است. اثری موجز و سراسر مشحون از جدالی به تمام معنا در تمام ابعاد اجتماعی، فلسفی، روانشناختی و انسانی میان دو قهرمان جوان آن.

کنش با ورودِ شاگردی جدید به یک مؤسسه‌ی نابینایان آغاز می‌گردد که مدیریت آن و برخی شاگردانِ قدیمی و ارشد در یک تبانی مفهومِ زندگی را در وجهِ مادی و معنایی آن- با عباراتِ پرطمطراقی نظیرِ شادی، هنرِ تعلیم و تربیت و اراده‌ی فولادی و استقرار وسایل بازیِ مخصوص...]]>Wed, 18 Oct 2017 20:21:00 GMTکتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان(ع)https://www.ketabrah.ir/کتاب-جاهلیت-مدرن-در-رویارویی-با-امام-زمان-ع-/book/26668کتاب جاهلیت مدرن در رویارویی با امام زمان (ع) اثر اسماعیل شفیعی سروستانی دارای ۲ بخش از جمله مباحث نظری و مباحث مصداقی است. هر فصل از آن به بخش‌هایی اعم از جاهلیت مدرن و پوستین وارونه اسلام، جاهلیت دوم در آخرالزمان، مهدویت رودررو با جاهلیت، معنا و مفهوم جاهلیت، مرگ جاهلی و سرمایه‌داری، موجد خودآرایی جاهلی است.

در این کتاب نویسندگان با استفاده از مولفه‌های جاهلیت اول، به سراغ عصر می‌آیند و ثابت می‌کنند که تمامی ویژگی‌های جاهلی جاهلیت اول (در شبه‌جزیره عربستان)، در...]]>Wed, 18 Oct 2017 19:43:00 GMTکتاب گیله مردhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گیله-مرد/book/25038کتاب صوتی گیله مرد نوشته‌ی نویسنده‌ی معاصر برجسته‌ی پارسی بزرگ علوی، با صدای شیوای آرمان سلطان‌زاده روایت شده است. این کتاب مجموعه داستان بوده که، داستان اصلی آن گیله‌ مرد، روستایی گیلانی مبارزی است که به جنبش دهقانی می‌پیوندد و پس از هجوم مأموران و کشته شدن زنش به جنگل پناه می‌برد.

گیله مرد در نوع خود اثری تاریخی قهرمانی به شمار می‌آید. داستان حول شخصیت سه مرد می‌چرخد که هر یک از نقاط متفاوت ایران و با خلق‌وخوی متفاوت در کنار هم...]]>Wed, 18 Oct 2017 18:52:00 GMTکتاب مگه تو مملکت شما خر نیس؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-مگه-تو-مملکت-شما-خر-نیس-/book/25058کتاب صوتی مگه تو مملکت شما خر نیس؟ مجموعه داستانی نوشته‌ی عزیز نسین و ترجمه‌‌ی ارسلان فصیحی است و با صدای گرم و دل‌نشین آرمان سلطان زاده روایت شده است. کتاب حاضر شامل بهترین داستان‌های طنز عزیز نسین بوده که مترجم آن‌ها را از کل آثارش انتخاب و ترجمه کرده است.

مَحمَت نُصرَت معروف به عزیز نسین (Aziz Nesin) نویسنده، طنزنویس و مترجم اهل ترکیه است. بیشتر آثار او، هجویه‌ای است در برابر نابرابری‌های جامعه ترکیه و دشواری‌های زیستی مردم، او موفق به دریافت...]]>Wed, 18 Oct 2017 18:52:00 GMTکتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نامه-به-کودکی-که-هرگز-زاده-نشد/book/25081کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد نوشته نویسنده و خبرنگار ایتالیایی، اوریانا فالاچی است که در سال ۱۹۷۵ انتشار یافت. این کتاب با زاویه دید اول شخص و در قالب نامه‌ای از طرف زنی جوان خطاب به جنینی که در بطن خود دارد، با صدای گرم و دل‌نشین میترا پور رمضان روایت می‌شود.

کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد (Letter to a Child Never Born) درباره زنی است که باردار می‌شود و در میان حیات و عشق‌ ورزیدن یا سقط فرزندش دچار تردید می‌گردد. اوریانا فالاچی به‌سان...]]>Wed, 18 Oct 2017 18:52:00 GMTکتاب تفتیش عقایدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تفتیش-عقاید/book/25091کتاب صوتی تفتیش عقاید اثر دبورا بکراش برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می‌کند. این کتاب توسط مهدی حقیقت‌خواه به زبان فارسی ترجمه‌ شده است و اکرم پریمون با صدای گرم و دل‌نشین خود آن را روایت می‌کند.  

تفتیش عقاید (The inquisition) که به معنی بازرسی و تفحص در باورهای افراد است، به اعمالی گفته می‌شود که یک موضع صاحب قدرت، مردم را به دلیل باورهایی که دارند، بازخواست می‌کند. مشهورترین آن، تفتیش عقاید در اروپای مسیحی...]]>Wed, 18 Oct 2017 18:52:00 GMTکتاب اندوهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اندوه/book/26757کتاب صوتی اندوه اثر آنتون چخوف، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجستهٔ روس است که در زمان حیاتش بیش از ۷۰۰ اثر ادبی آفرید. او را مهم‌ترین داستان‌نویس کوتاه برمی‌شمارند.

این کتاب با عنوان‌های دل‌تنگی و سوگواری نیز به فارسی ترجمه شده است. کتاب صوتی اندوه، داستان مردی به نام ایونا پتاپف (سورچی پیر) است که پسرش را از دست داده و در اطرافش کسی را پیدا نمی‌کند تا با او درد دل کند. به هرکس روی...]]>Wed, 18 Oct 2017 18:10:00 GMTکتاب داش آکلhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-داش-آکل/book/26748کتاب صوتی داش آکل اثر صادق هدایت، یکی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین داستان‌های کوتاه این نویسنده است. داش آکل یکی از ده داستان کوتاه مجموعه سه قطره خون است که نخستین بار در سال 1311 به چاپ رسید و منتشر شد.

کتاب صوتی داش‌آکل، داستان لوطی مشهور شیرازی است که خصلت‌های جوانمردانه‌اش او را محبوب مردم ضعیف و بی‌پناه شهر کرده است. اما کاکارستم که گردن‌کلفتی ناجوانمرد است و به همین سبب، بارها ضرب شست داش آکل را چشیده، به شدت از او نفرت دارد و در پی فرصتی است تا زهرش را...]]>Wed, 18 Oct 2017 18:07:00 GMTکتاب آموزش الفبای کاربری کامپیوترhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آموزش-الفبای-کاربری-کامپیوتر/book/25187کتاب صوتی آموزش الفبای کاربری کامپیوتر اثر محمدرضا سواری سرشار از نکته‌های با ارزش و مهم تجربی، جهت انتقال سریع و آسان مطالب آموزشی به هنرجو می‌باشد. این کتاب با صدای دل‌نشین فرزانه فائزی روایت می‌شود.

خوانندگان با هر سطح علمی در زمینه کاربری رایانه، می‌توانند از کتاب صوتی آموزش الفبای کاربری کامپیوتر بهره‌مند شوند. این کتاب صوتی به شما کمک خواهد کرد تا صحیح بیاموزید و حرفه‌ای بیان کنید.

Wed, 18 Oct 2017 17:42:00 GMT
کتاب جهان از قصه‌ها سرشته شده استhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-جهان-از-قصه-ها-سرشته-شده-است/book/26677کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است اثر مسیحا برزگر، حاوی قصه‌هایی گوناگون است و مانند کتاب قصه‌ی هزار و یک ‌شب، گرچه قصه‌هایش با هم متفاوت‌اند، اما در یک نقطه به هم مربوط می‌شوند: دلِ شهرزاد قصه‌گو، مسئله، قصه‌ها نیستند، بلکه ربط ما به این قصه‌هاست.

در کتاب صوتی جهان از قصه‌ها سرشته شده است می‌شنویم:

جهان، کتاب است. جهان، با تمامی تضادها، سایه روشن‌ها و حوادثِ تلخ و شیرین‌اش، به کتابِ قصه می‌مانَد. مساله،...]]>Tue, 17 Oct 2017 19:54:00 GMTکتاب کاندیدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کاندید/book/25024در سرتاسر کتاب کاندید اثر فرانسوا ولتر، سه کلمه خفقان، رخوت و رنج دیده می‌شود. ولتر، نابغه‌ای در به تصویر کشیدن ظلم و استبداد و از بزرگ‌ترین منتقدین سیاسی قرن هجدهم است.

کتاب کاندید (Candide) یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است و در دوران حیات نویسنده بیست بار تجدید چاپ شد و آن را در ردهٔ موفق‌ترین آثار ادبی فرانسه قرار دارد. این کتاب در واقع شرح مبسوطی از نظریه‌های فلسفی فرانسوا ولتر (Francois Voltaire) در قالب یک داستان مهیج است.

این کتاب در واقع...]]>Tue, 17 Oct 2017 19:31:00 GMTکتاب از عشق و شیاطین دیگرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-از-عشق-و-شیاطین-دیگر/book/25020کتاب صوتی از عشق و شیاطین دیگر اثر گابریل گارسیا مارکز، داستان عشق دختر پر شر و شور و همچنین کشیش کتابخوانی است که برای نظارت بر مراسم جن‌گیری او انتخاب شده است.

سییروا ماریا دختری است که با بی‌توجهی والدینش مواجه شده و در کنار خدمتکاران با آداب رسوم آفریقایی بزرگ می‌شود تا جایی که زبان آن‌ها را هم یاد می‌گیرد. روزی به همراه یکی از خدمتکاران در بازار بود که سگ‌هاری او را گاز می‌گیرد. این خبر به گوش اسقف منطقه می‌رسد و او مدعی...]]>Tue, 17 Oct 2017 19:20:00 GMTکتاب 1984https://www.ketabrah.ir/کتاب-1984/book/25014کتاب صوتی 1984 اثر جورج اورول، رمانی است که در عین سیاسی بودن، سیاسی نیست؛ رمان سیاسی تاریخ مصرف دارد اما این داستان، هنوز هم خواندن دارد؛ رمانی که هیچگاه کهنه نمی‌شود و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان می‌کند که کتاب برای عصر او نوشته شده است. زیرا فریاد اعتراض انسان‌هاست در برابر حاکمانی که فردیت یک انسان و عشق میان او و دیگری را با هلهله در زیر پا له می‌کنند و آن‌ها مقاومت می‌کنند. این کتاب تاکنون به بیش از ۶۰ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده...]]>Tue, 17 Oct 2017 19:15:00 GMTکتاب مرگ در ونیزhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مرگ-در-ونیز/book/25061کتاب صوتی مرگ در ونیز، رمان کوتاهی به قلم توماس مان نویسنده و منتقد نامدار آلمانی است. مرگ در ونیز دربردارنده‌ی برخی مسائل است که خود نویسنده با آن‌ها درگیر بوده و الهام‌گرفته از اتفاقاتی است که در طول زندگی برای او افتاده است.

توماس مان در دوره‌ی شیوع وبا در جزیره‌ای نزدیک ونیز بوده و بعدتر به این شهر سفر کرده است چرا که او نیز همانند قهرمان داستان مرگ در ونیز (Death In Venice) به مرحله‌ای رسیده است که چشمه الهاماتش در نویسندگی خشکیده است و نیاز به گریز از وضعیت...]]>Tue, 17 Oct 2017 19:15:00 GMT