کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2018, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب عزاداران بیلhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-عزاداران-بیل/book/35658کتاب عزاداران بیل، تالیف غلامحسین ساعدی، مجموعه هشت داستان پیوسته درباره فلاکت‌های مدام مردمان روستایی به نام بیل است.

این مجموعه از داستان‌های روستایی غلامحسین ساعدی محسوب می‌شود. به نظر منبع الهام ساعدی در این کتاب، نقاب مرگ سرخ اثر ادگار آلن پو بوده است و از روی داستان چهارم این مجموعه، فیلم گاو ساخته شد. کتاب عزاداران بیل شامل هشت قصه کوتاه است که در ظاهر هرچند اتفاق‌های داستان‌ها ربطی به هم ندارد ولی شخصیت‌های داستان‌ها در این هشت قصه تکرار...]]>Wed, 19 Sep 2018 22:58:00 GMTکتاب گابریل گارسیا مارکزhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-گابریل-گارسیا-مارکز/book/35674کتاب گابریل گارسیا مارکز نوشته داگمار پلوئتس، از مجموعۀ بزرگان اندیشه و هنر جهان است. فکر تدوین این مجموعه چند سال پیش مطرح شد و هدف از آن، آشنایی هر چه بیشتر با زندگی و آثار کسانی بود که بر اندیشۀ جهان امروزی تأثیر نهاده‌اند. متون اصلی این مجموعه کتاب‌های انتشارات روولت آلمان است که با عنوان تک‌نگاری‌های رورورو منتشر می‌شود.

گابریل گارسیا مارکز خالق برخی از مشهورترین رمان‌های قرن بیستم است که با وجود مضامین بومی و ملی، کشورش را بازگو می‌کند، در تمام دنیا...]]>Wed, 19 Sep 2018 22:49:00 GMTکتاب اضطراب: سمینار ژاک لاکانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اضطراب-سمینار-ژاک-لاکان/book/35606کتاب اضطراب: سمینار ژاک لاکان برای فعالان حوزه‌ی روانکاوی و دانشجویان و اساتید رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، ادبیات و نظریۀ انتقادی جامعه‌شناسی و روانشناسی جالب و قابل‌ توجه است. این اثر در قالب مقدمه‌ای بر ساختار اضطراب، پنجمین کتاب از سمینارهای ژاک لاکان محسوب می‌شود.

به نظر نمی‌آید اضطراب (Anxiety) بتواند شما را در جایگاه یک روانکاو تحت فشار بگذارد. ولی راه دوری نمی‌رود اگر بگوییم که اضطراب باید این کار را بکند. در...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:25:00 GMTکتاب سپید دندانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سپید-دندان/book/35678کتاب سپید دندان شاهکار جک لندن نویسنده‌ی آمریکایی محسوب می‌شود که به مسائل اخلاقی، تقابل وحشی‌گری و تمدن انسانی می‌پردازد و موضوع آن پیرامون زندگی سگی است که خون گرگی دارد.

سپید دندان (White Fang)، ماجرای توله سگی است که توسط یک بومی سرخپوست گرفتار می‌شود و در ازای غذا و سرپناه به خدمت او درمی‌آید. خوی گرگی سپید دندان دائماً توسط همنوعان رقیبش به مبارزه خوانده می‌شود و به همین دلیل کاملاً اهلی نشده است. یک‌ بار...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:25:00 GMTکتاب اشتباهات متداول در زبان انگلیسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اشتباهات-متداول-در-زبان-انگلیسی/book/35654کتاب اشتباهات متداول در زبان انگلیسی نوشتۀ پل هنکاک، شما را با خطاهایی که تمامی زبان‌آموزان در ابتدا مرتکب می‌شوند و شیوۀ اجتناب از آن‌ها آشنا می‌کند.

کتاب اشتباهات متداول در زبان انگلیسی (Common errors in English)، متشکل از ده فصل است و در هر فصل عناوینی مانند سفر، کار، تحصیل و خانواده ذکر شده‌اند. هر فصل از پنج بخش تشکیل شده است و روی هم بیش از 300 مثال از متداول‌ترین اشتباهات زبان انگلیسی، مانند اشتباه در کاربرد واژگان، حروف اضافه...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:24:00 GMTکتاب راهکارهای مقابله با فرسایش خاک در طبیعتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-راهکارهای-مقابله-با-فرسایش-خاک-در-طبیعت/book/35432در کتاب راهکارهای مقابله با فرسایش خاک در طبیعت تالیف روشنک دستگاه، به بخشی از قوانین طبیعی خاک که به نحوی در ارتباط با رشد و نمو گیاه است، پرداخته شده.

بی‌تردید خاک یکی از اساسی‌ترین نیاز‌هایی است که بشر امروز بیش از گذشته به آن می‌بایست توجه نموده و اهمیت دهد. چرا که امروزه بشر به زراعت اهمیت فراوانی قائل است و برای تامین غذا و پوشاک خود شدیدا بوجود آن نیازمند است که بایستی ارتباطی تنگاتنگ با آن داشته باشد. تعریفی که از خاک تاکنون شده است عبارت است از این که چون خاک محیطی...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:23:00 GMTکتاب زندگینامه و زیارتنامۀ حضرت علی ابن محمد امام‌زاده قاضی الصابر (ع)https://www.ketabrah.ir/کتاب-زندگینامه-و-زیارتنامۀ-حضرت-علی-ابن-محمد-امام-زاده-قاضی-الصابر-ع/book/35350کتاب زندگینامه و زیارتنامۀ حضرت علی ابن محمد امام‌زاده قاضی الصابر (ع) نوشتۀ محمدحسین صادقی، شرح مختصری از زندگانی حضرت قاضی صابر مدفون در ونک تهران است.

نام مبارک این ستارۀ درخشان حضرت علی ابن محمد و کنیۀ شریفش ابوالقاسم ملقب به حضرت قاضی‌الصابر (ع) می‌باشد. نسب این مرد الهی با چهار واسطه به امام‌زاده محمد (تجریش) و با ده واسطه به امام چهارم حضرت علی‌ابن الحسین، زین‌العابدین (ع) می‌رسد و از نوادگان بی‌بی حضرت شهربانو...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:21:00 GMTکتاب موفقیت ۱۰۰٪ در سواد اطلاعاتیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-موفقیت-۱۰۰٪-در-سواد-اطلاعاتی/book/35566کتاب موفقیت ۱۰۰٪ در سواد اطلاعاتی نوشته‌ی امی ‌سولومون، گوئن ویلسون و تری تیلور، از مهارت‌های مهمی بحث می‌کند که باعث فراگیری سواد اطلاعاتی و در نتیجه موفقیت دانشگاهی و حرفه‌ای افراد می‌شود.

ثبت‌نام شما در دانشگاه بیانگر این است که می‌خواهید از نظر شخصی و حرفه‌ای پیشرفت کنید. تجربه‌ی گذراندن دانشگاه و فعالیت‌های حرفه‌ای بعدی، شما را ملزم می‌کند برای انجام وظایف...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:21:00 GMTکتاب کارآفرینی و بازار کار در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاعاتیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کارآفرینی-و-بازار-کار-در-کتابخانه-ها-و-مراکز-اطلاعاتی/book/35672کتاب کارآفرینی و بازار کار در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاعاتی نوشته‌ی محمد حسن زاده و غزاله عالی مجموعه‌ای از مقالات پنجمین همایش سراسری اتحادیه انجمن‌های علمی - دانشجویی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران (دکا) است.

در بخشی از کتاب کارآفرینی و بازار کار در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاعاتی می‌خوانیم:

امروزه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه، مساله بیکاری است. این معضل به اشکال مختلف بروز می‌کند و گروه گسترده‌ای از نیروی...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:21:00 GMTکتاب روش‌های نوین گندزدایی فاضلابhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-روش-های-نوین-گندزدایی-فاضلاب/book/35697کتاب روش‌های نوین گندزدایی فاضلاب نوشته‌ی تارا حبیب زاده به طراحی سیستم‌های ضدعفونی کردن نظیر تعداد کالیفرم‌های موجود در فاضلاب، مشخصات فیزیکی فاضلاب، نحوه تماس و زمان تماس کلرین‌ها با فاضلاب می‌پردازد.

در بخشی از کتاب روش‌های نوین گندزدایی فاضلاب می‌خوانیم:

به موازات استفاده از کلر در صنعت تصفیه آب و فاضلاب، همواره تلاش‌هایی به منظور دستیابی به روش‌های تئوری که مقادیر اپتیمم کلر را برای شرایط مختلف و انواع مختلف جریان‌ها به دست دهد،...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:21:00 GMTکتاب جاهلیت اعتقادی و رفتاری با رویکرد قرآنیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-جاهلیت-اعتقادی-و-رفتاری-با-رویکرد-قرآنی/book/35221کتاب جاهلیت اعتقادی و رفتاری با رویکرد قرآنی نوشته‌ی میترا بهرامی و لعیا فلسفی، مجموعه‌ای از عقاید و اندیشه‌ها، اخلاق و رفتارهای جاهلی و مهم‌ترین عوامل و آثار جاهلیت و جهل گرایی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

یکی از اهداف قرآن کریم، تغییر فرهنگ و ایجاد تحوّل بنیادی در ساختار جامعه عصر نزول بوده است. این جامعه دارای خصوصیّات و ویژگی‌هایی بوده که قرآن کریم از آن‌ها تعبیر به «جاهلیّت» می‌کند. از آن‌جا که ساختار جامعه عصر...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:20:00 GMTکتاب تجزیه و تحلیل استاتیک ترسیمیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تجزیه-و-تحلیل-استاتیک-ترسیمی/book/35467کتاب تجزیه و تحلیل استاتیک ترسیمی نوشتۀ یحیی چوپانی، به عنوان یک مکمل آموزشی برای دانشجویان مهندسی مکانیک، عمران و دیگر رشته‌های مهندسی گردآوری شده است.

استاتیک ترسیمی (Graphical Statics) یک روش استاندارد برای حل مسائل مکانیکی است که اساس آن بر مبنای قوانین هندسی می‌باشد و یک ابزار مفید برای تجسم کردن مسائل پیچیدۀ مهندسی است. این روش جایگزین روش‌های مدرن تحلیلی می‌باشد و برای حل مسائلی نظیر برآیند و نقطۀ اثر نیروها، تعیین مرکز ثقل اجسام، محاسبۀ خرپاها، تجزیه...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:20:00 GMTکتاب ژاله‌کشhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-ژاله-کش/book/35612کتاب صوتی ژاله‌کش اثر ادویج دانتیکا، رمانی به یاد ماندنی درباره‌ی عشق، ندامت، بخشش، امید و رستگاری است، شخصیت اصلی رمان مهاجری از کشور هائیتی‌ست که با همسر و دخترش زندگی آرامی را می‌گذراند، ولی او رازی وحشتناک را پنهان کرده.

ژاله‌کش (The dew breaker) روایتی جذاب و پرکشش است؛ از ماجرای ساده‌ی بین دو نفر شروع می‌کند، کم‌کم بسط می‌یابد و در نهایت زندگی‌های بسیاری را در برمی‌گیرد. این داستان، ریشه در اتفاقات مستند و تکان‌...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:12:00 GMTکتاب مرخصی عاشقانهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-مرخصی-عاشقانه/book/35666کتاب صوتی مرخصی عاشقانه اثر دوروتی پارکر به صورت مجموعه‌ داستان‌های کوتاه، حضور زنان در جامعه را نقد و بررسی می‌کند، حضوری که همیشه پر رنگ، اما منفعلانه، احساساتی، وابسته و دنباله‌روی حضور مردان است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

پارکر در داستان‌های کوتاه کتاب صوتی مرخصی عاشقانه (The Sexes)، به عنوان یک نویسنده زن، جایگاه و نقش زنان در جامعه را مورد نقد قرار می‌دهد. عنوان داستان‌ها عبارتند از:...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:12:00 GMTکتاب سلام نیشابورhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-سلام-نیشابور/book/35686کتاب صوتی سلام نیشابور به تفسیر شهر زیبای نیشابور، شهری در استان خراسان رضوی، مرکز شهرستان نیشابور و دومین شهر بزرگ استان‌های خراسان پس از مشهد، می‌پردازد.

نیشابور از مهم‌ترین مراکز جمعیتی، فرهنگی، گردشگری، صنعتی و تاریخی شمال شرق ایران به شمار می‌آید و به عنوان یکی از نمادهای تاریخ و فرهنگ ایران مطرح شده‌ است. ریوند، نیسایه، ابرشهر، نیسابور، نشابور، شهر فیروزه، اُمُ البلاد خراسان، شهر شادیاخ از نام‌های قدیمی و دیگرِ شهر و منطقه نیشابور است. شهرها و روستاهای دیزباد، خرو، بار،...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:12:00 GMTکتاب کاریکاتورهای موردیلوhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کاریکاتورهای-موردیلو/book/35680پدرام حکیم زاده در کتاب کاریکاتورهای موردیلو، به بررسی آثار گیلرمو موردیلو، هنرمند خلاق آرژانتینی می‌پردازد.

گیلرمو موردیلو (Guillermo Mordillo) یکی از کاریکاتوریست‌های معروف است که تاکنون برنده چندین جایزه شده ‌است.

موردیلو در چهارم اوت ۱۹۳۲ در شهر بوئنوس آیرس آرژانتین دیده به جهان گشود. وی عرصه فعالیت‌های هنری خود را تنها به کار در مجلات و چاپ کتاب خلاصه نکرد، بلکه آثار وی به شکل تقویم، کارت پستال‌های فکاهی عروسک و اسباب بازی برای کودکان، نقاشی و پویانمایی نیز...]]>Wed, 19 Sep 2018 21:04:00 GMTکتاب قانون اساسی کشور روسیهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قانون-اساسی-کشور-روسیه/book/34866کتاب قانون اساسی کشور روسیه، به تشریح سیستم دولت و همچنین حقوق مدنی همه شهروندان روسی و کسانی که در کشور روسیه زندگی می‌کنند، می‌پردازد.

کشور روسیه (Russia) با نام رسمی فدراسیون روسیه (Российская Федерация) پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ،...]]>Wed, 19 Sep 2018 20:56:00 GMTکتاب بررسی رموز (المر) و (طس) در آیات الهیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بررسی-رموز-المر-و-طس-در-آیات-الهی/book/35538کتاب بررسی رموز (المر) و (طس) در آیات الهی نوشته‌ی علی خرامان خسروشاهی به بررسی اعجاز و شگفتی‌های آیات قرآن کریم می‌پردازد.

]]>
Wed, 19 Sep 2018 20:26:00 GMT
کتاب آموزش ساده مدیتیشنhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-آموزش-ساده-مدیتیشن/book/35709کتاب صوتی آموزش ساده مدیتیشن اثر افشین عباس پور به شما کمک می‌کند بار ترس، نگرانی و اضطراب در زندگیتان را کاهش دهید. 

مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز می‌تواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس، فرائض دینی و... صورت گیرد. هدف از مدیتیشن آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش و کاهش استرس است. مدیتیشن موجب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی می‌شود. 

مدیتیشن می‌تواند به آرامش افراد در استرس، به...]]>Wed, 19 Sep 2018 17:48:00 GMTکتاب شیوه‌های تقویت حافظهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شیوه-های-تقویت-حافظه/book/35648جیم دین در کتاب شیوه‌های تقویت حافظه به بررسی عوامل حافظه‌ای دقیق، ابزار اساسی حافظه، غلبه بر فراموشی و حواس می‌پردازد.

داشتن حافظه‌ای خوب حقیقتا برای هر فردی مهم است. یادآوری چهره‌، نام، واقعیت، اطلاعات، تاریخ، رویداد‌، شرایط و دیگر چیزها در زندگی روزمره، معیاری است برای اندازه‌گیری قابلیت شما در کسب موفقیت در جامعه پر‌سرعت و متکی‌ بر اطلاعات این روزها. با بهره‌مندی از حافظه‌ای خوب، دیگر ترس از فراموش‌ کردن امور مهم یا قرار ‌دادن...]]>Tue, 18 Sep 2018 22:43:00 GMT