کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2019, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب معنای زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-معنای-زندگی/book/42908کتاب معنای زندگی به قلم آلن دوباتن، طیف گسترده‌ای از موضوعات گوناگون از جمله عشق، خانواده، طبیعت و... را مورد مطالعه قرار داده و سپس به شما می‌آموزد که چگونه می‌توانید معنای بیش‌تری به فعالیت‌هایتان بدهید.

تعداد اندکی از انسان‌ها آماده‌ی جست ‌و جو برای یافتن معنای زندگی هستند و چنین راهی را در پیش گرفته‌اند. به عبارت بهتر تمام انسان‌ها چنین بلند پروازی‌هایی ندارند. زندگی‌های معنادار مختص افراد خارق‌العاده است: قدیسان، هنرمندان، دانشمندان، عالمان، پزشکان، فعالان سیاسی‌اجتماعی، کاشفان، رهبران...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:04:00 GMTکتاب مردی به نام اوهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مردی-به-نام-اوه/book/43002کتاب مردی به نام اوه نوشته‌ی فردریک بکمن، درباره‌ی زندگی پیرمردِ عبوس و تنهایی است که به تازگی همسر خود را از دست داده است. او با مرگ همسرش کنار نیامده اما همسایه‌‌ی جدیدِ او با ورودش به داستان، نه تنها پیرمرد قصه را از افسردگی نجات می‌دهد بلکه شخصیتش را هم برای همیشه دگرگون می‌سازد.

فردریک بکمن (Fredrik Backman) ماجرای زندگی پیرمرد 59 ساله‌ای به نام اُوِه را روایت می‌کند. اُوِه مردی است که سال‌ها بر اساس قوانین خود زندگی کرده است و همچنان به تمامی آن‌ها پایبند است اما در دنیای...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:04:00 GMTکتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میردhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بلندی-های-بادگیر-عشق-هرگز-نمی-میرد/book/42605کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد نوشته‌ی امیلی برونته یکی از به یادماندنی‌ترین داستان‌های رمانتیک ادبیات انگلیس محسوب می‌شود. برونته با قلم و زبانی قدرتمند به وصف عشق آتشین و نافرجام هیت‌کلیف و کاترین می‌پردازد.

امیلی برونته (Emily Jane Bronte) برای روایت داستان شورانگیز خود چند راوی انتخاب می‌کند که هیچ‌کدام جزو شخصیت‌های اصلی ماجرا نیستند. نیمی از رمان را لاک‌وود که مستأجر هیت کلیف در ایام میانسالی است تعریف می‌کند و نیمی دیگر را آلن دین برعهده...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:03:00 GMTکتاب سه‌شنبه‌ها با موریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سه-شنبه-ها-با-موری/book/42895کتاب سه‌شنبه‌ها با موری اثر حقیقی و تأثیرگذار میچ آلبوم، از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است. داستان این کتاب براساس شرح رابطه‌ی نویسنده با استاد بیمارش " موری شوارتز " روایت می‌شود. مرد بیماری که در آخرین روزهای زندگی می‌خواهد به درجه کمال برسد.

درباره‌ی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

موضوع کتاب سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays with Morrie) مربوط به رابطه‌ی میچ با استاد بزرگ و زبردست جامعه‌شناسی‌اش است. دوستی آن‌ها از زمان دانشجویی او و شرکت در کلاس‌های درس...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:02:00 GMTکتاب کسب درآمد فوریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کسب-درآمد-فوری/book/42923کریستوفر هوارد در کتاب کسب درآمد فوری، به استراتژی‌های درستی درباره‌ی موفقیت می‌پردازد. اگر می‌خواهید هم در کسب‌ و کار و هم در زندگی موفق شوید، باید آموزش‌های کریس را تجربه کنید. شما در این کتاب با دنیای اعجاب‌آمیز کارآفرینی و جذابیت‌هایش و شیوه‌های کسب درآمد مدبرانه و سریع آشنا می‌شوید.

چگونه رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید؟

در هر رویا آرزویی نهفته است. حتماً شما دوست دارید کاری انجام دهید یا چیزی خلق کنید یا به دست آورید؛ اما برای رسیدن به...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:02:00 GMTکتاب جایگاه مذهب در تربیت کودک (به همراه داستان‌های شیرین دینی - مذهبی اهل بیت)https://www.ketabrah.ir/کتاب-جایگاه-مذهب-در-تربیت-کودک-به-همراه-داستان-های-شیرین-دینی-مذهبی-اهل-بیت/book/42047کتاب جایگاه مذهب در تربیت کودک (به همراه داستان‌های شیرین دینی - مذهبی اهل بیت) به والدین می‌آموزد که چطور شرایطی را در خانواده ایجاد کنند تا فرزندان بهتری تربیت کرده و آموزه‌های دینی را از خردسالی به کودکان خود آموزش دهند.

افراد به جز نیاز‌های مادی به تقویت بنیه‌ی روحی و معنوی خود نیاز دارند. این موضوع حق مسلم و خواست فطری و ذاتی هر فرد است. اما جهان امروزی در صدد است تا این حق را از انسان‌ها دریغ نماید. بشر با تکیه بر تفکر و توانایی ذهنی خود تا به حال نتوانسته برای روح انسان‌ها اقدامی...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب خانواده سوپرانوhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-خانواده-سوپرانو/book/42519کتاب خانواده سوپرانو، اثر دیوید چیس نخستین فیلم‌نامه ترجمه شده از یک سریال تلویزیونی است که داستانش شما را مجذوب خود می‌کند و تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در سال‌های گذشته سریالی با عنوان خانواده سوپرانو (The Sopranos screenplay) ساخته شد که خیلی از رسانه‌های آمریکایی، آن را نقطه عطف عصر طلایی سریال‌سازی می‌دانند، سریالی که تاثیر بسیاری بر فرهنگ عامه جامعه‌ی آمریکا گذاشت. این سریال داستان زندگی پر جنب و جوش گانگستری را به تصویر می‌کشد که سعی دارد تا بین خانواده و تجارت کثیف خود، تعادل منطقی را برقرار...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب اروند یادمان‌های جنوب: قطعه‌ای از آسمانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اروند-یادمان-های-جنوب-قطعه-ای-از-آسمان/book/42772کتاب اروند یادمان‌های جنوب: قطعه‌ای از آسمان به قلم مصطفی احمدی، به منظور آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با منطقه‌ی عملیاتی اروند به نگارش درآمده است. هر یک از کتاب‌های این مجموعه شناسنامه مختصر و مفیدی از یک منطقه هستند.

تمام کتاب‌های مجموعه قطعه‌ای از آسمان، ابتدا به تاریخچه‌ای از گذشته‌ی منطقه پرداخته و در ادامه حوادثی که در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده را شرح می‌دهد. نویسندگان در این کتاب‌ها خاطرات تاریخ‌سازان مناطق جنگ زده را با زبانی ساده به رشته‌ی تحریر در آورده‌اند.

خواندن کتاب‌های این...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب آنابل ملکه جهنم (داستانی ترسناک با یک شروع و نه پایان)https://www.ketabrah.ir/کتاب-آنابل-ملکه-جهنم-داستانی-ترسناک-با-یک-شروع-و-نه-پایان/book/42826هامون طاهری در کتاب آنابل ملکه جهنم (داستانی ترسناک با یک شروع و نه پایان)، ماجرای مهیج عروسکی حادثه‌آفرین را برای کودکان گروه سنی «ب» و «ج» روایت می‌کند. تصمیم‌گیری برای سرنوشت شخصیت‌های اصلی در این داستان وحشتناک، بر عهده‌ی شماست.

فرض کنید امروز روز تولد خواهرتان مرى است. صبح از خواب بیدار می‌شوید، می‌بینید که پدر و مادرتان به همراه مری دارند هدیه‌ها را باز می‌کنند. وقتی که مرى کادوی پدرتان را باز می‌کند، عروسکی را می‌بیند که اسم آن را آنابل می‌گذارد و...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب آرایه‌های پدافند زمین به هوا: رویکردی نوین به دفاع هوایی زمین پایهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آرایه-های-پدافند-زمین-به-هوا-رویکردی-نوین-به-دفاع-هوایی-زمین-پایه/book/42838کتاب آرایه‌های پدافند زمین به هوا: رویکردی نوین به دفاع هوایی زمین پایه‏‫ نوشته‌ی مهدی علی نژاد، با تکیه بر اسناد، مدارک و تجربیات جنگ‌های صورت گرفته در سه دهه‌ی اخیر به اهمیت توسعه‌ی پدافند هوایی و انواع مختلف آن می‌پردازد.

مهدی علی‌نژاد کتاب خود را با توضیح مفاهیم کلی و ضروری آغاز می‌کند و بعد از آن با اشاره به تکنولوژی‌های روز دنیا، چشم‌انداز دفاع هوایی را بررسی می‌کند. در بخشی از کتابِ «آرایه‌های پدافند زمین به هوا: رویکردی نوین به دفاع هوایی زمین...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب آینده جنگ و هوش مصنوعی: مسیر قابل مشاهدهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آینده-جنگ-و-هوش-مصنوعی-مسیر-قابل-مشاهده/book/42939کتاب آینده جنگ و هوش مصنوعی: مسیر قابل مشاهده، با طبقه‌بندی سیستم‌های AI آغاز می‌شود و شما را به درک عمیق‌تری از هوش مصنوعی هدایت می‌کند تا بتوانید یک تحلیل عینی از مسیر توسعه و اشتغال AI انجام دهید.

کتاب آینده جنگ و هوش مصنوعی: مسیر قابل مشاهده (Future warfare: cultivating emerging technologies) به موضوع اصلی «مذاکره عدم اطمینان» می‌پردازد که در موقعیت‌هایی که AI در آن کار می‌کند، تأثیر می‌گذارد و فضای جنگی حاصل از...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب قبل از بعدیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قبل-از-بعدی/book/42955سید ضیاءالدین شفیعی در کتاب قبل از بعدی، تجارب زندگی خود را با زبانی جذاب و روان در قالب آموزه‌هایی تأثیرگذار برای نوجوانان و جوانان به رشته‌ی تحریر درآورده است.

این کتاب شامل چهل یادداشت (با عنوان نیمکت نوشته) است که اگرچه به‌ ظاهر «کم‌ حجم و ساده» به نظر می‌آیند اما هنگامی که به سطور آن با «دیده‌ی دل» نظر بیاندازید، از حقایق اخلاقی «نهفته در کتاب»، سرشار از وجد می‌شوید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این کتاب به جوانان و نوجوانان...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب فضای کسب و کار در ایرانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-فضای-کسب-و-کار-در-ایران/book/42960کتاب فضای کسب و کار در ایران به قلم مرتضی شانی، شرایط کسب و کار ایران را از با توجه به مدل‌های جهانی مورد مطالعه و بررسی قرار داده و شرایط بهبود آن را تحلیل می‌کند.

منظور از واژه فضای کسب و کار، فراهم نمودن شرایط مطلوب جهت فعالیت تمام فعالان اقتصادی، با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن با استفاده از فناوری‌های نوین و کم کردن فرآیندها در فضای رقابتی است؛ لذا مقوله بهبود فضای کسب‌وکار یک الزام اساسی، یک ضرورت تام و یک گام اجتناب ناپذیر محسوب می‌شود. بدون انجام این کار، هرگونه برنامه‌ریزی بیهوده...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب کلاغ سرخhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کلاغ-سرخ/book/42991کتاب کلاغ سرخ نوشته‌ی بهروز عابدی داستانی‌ست کوتاه اما جذاب که که با نثری روان به رشته‌ی تحریر درآمده است.

بهروز عابدی در زندگی خود بهترین و بالاترین لذت را خواندن کتاب می‌داند. به گفته خودش او از سن بیست سالگی احساسات درونی‌اش را با کار‌هایی نظیر، نقاشی، مجسمه‌سازی و سرودن اشعاری زیبا شروع به فریاد زدن کرده، تا اینکه در نهایت به نویسندگی روی آورده است.

در بخشی از کتاب کلاغ سرخ می‌خوانیم:

گ. گ اهل کشور فرانسه بود و بعد از سال‌ها دوری از خانه پدری...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب رساله توضیح المسائل نوینhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رساله-توضیح-المسائل-نوین/book/43042کتاب رساله توضیح المسائل نوین نوشته‌ی محمد صادقی تهرانی، شامل پاسخ‌های احکامی است که بدون شک برای عموم مکلفان مورد نیاز خواهد بود.

صادقی تهرانی از افراد نواندیش در مسائل دینی است که آزادی در اندیشه از ویژگی‌های بارز او به شمار می‌آید. او در این کتاب بر اساس رساله‌های علمیه، فهرستی از احکام قرآن را گردآوری کرده تا منبعی باشد برای عموم مسلمین، لازم به ذکر است که این رساله‌ی نوین با دیگر رساله‌ها اختلاف بسیاری دارد.

او در این رساله آیاتی از قرآن در متن و روایات و فتواهایی از فقیهان را در...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب سخنرانی موفقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سخنرانی-موفق/book/43043کتاب سخنرانی موفق نوشته برایان تریسی، به شما کمک می‌کند تا در صحبت کردن و سخنرانی مهارت فوق‌العاده‌ای پیدا کنید. داشتن این مهارت باعث می‌شود شما در شغلتان سریع‌تر پیشرفت کنید، به تمامی اهداف بزرگ خود برسید و مورد احترام دیگران قرار بگیرید.

بزرگ‌ترین و ارزشمندترین دارایی شما ذهنتان است. قدرت خوب فکر کردن و بیان واضح و روشن همان فکر از گرانبهاترین مهارت‌هایی است که دارید.

برایان تریسی (Brian Tracy) در این کتاب ذهن شما را به یک عضله تشبیه می‌کند و می‌گوید استفاده بیشتر از ذهن، شما را قوی‌تر...]]>Sun, 15 Dec 2019 23:00:00 GMTکتاب فلسفه زندگی موفقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-فلسفه-زندگی-موفق/book/42964جیم ران در کتاب صوتی فلسفه زندگی موفق، بنیاد و پایه‌های اصلی رسیدن به موفقیت را به کمک تفکر و خرد باستانی شرح می‌دهد.

از گذشته تا به امروز کتاب‌های بسیاری درباره‌ی موفقیت، سعادت و کامیابی نوشته شده که تمامی آن‌ها سعی کرده‌اند نحوه دستیابی به موفقیت را تحلیل و بررسی کنند، مهم‌ترین سوال این است که بااهمیت‌ترین تکه‌ی پازل موفقیت چیست؟ در حقیقت هیچ فرمول و نسخه فراگیری برای موفقیت وجود ندارد. هر فردی به روش خاص و منحصربه‌فردی می‌تواند کامیابی و سعادت را تجربه کند. البته شاید استفاده از راهکارها و...]]>Sun, 15 Dec 2019 22:59:00 GMTکتاب دایی وانیاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-دایی-وانیا/book/43025کتاب صوتی دایی وانیا نوشته‌ی نویسنده‌ی بزرگ جهان آنتون چخوف، روایت‌گر ماجراهای اقتصادی و عاشقانه‌ی بسیاری است که در یک خانواده‌ی روسی اتفاق می‌افتد و هر یک از اعضای این خانواده را دگرگون می‌کند.

نمایشنامه دایی وانیا (Uncle Vanya) اولین بار در سال 1899 منتشر شد که یکی از برجسته‌ترین نمایشنامه‌ها در طول تاریخ به شمار می‌آید. این نمایشنامه به صورت صحنه‌هایی از زندگی در روستایی روایت می‌شود.

اغلب نمایشنامه‌های چخوف روایت‌گر زندگی حقیقی هستند که در آن همدردی، آسان گرفتن زندگی، انجام کارهای...]]>Sun, 15 Dec 2019 22:59:00 GMTکتاب لحظات خدایی برای خانم‌هاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-لحظات-خدایی-برای-خانم-ها/book/43086کتاب صوتی لحظات خدایی برای خانم‌ها به قلم کارولین لارسن، مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شیوه‌های کاربردی را برای هدایت مذهبی زنان و کودکان ارائه می‌کند.

همه‌ی انسان ها در طول زندگی خود گاهی شرایط نامناسبی برای‌شان پیش می‌آید، آن‌ها هر روز توانایی این را دارند که در مورد کارهایی که باید انجام دهند و چیزهایی که باید کنار بگذارند، تصمیم بگیرند. اما واقعیت این است که اگر روزهایتان را با یاد و ذکر خداوند آغاز کنید حتماً روز بهتر و پر برکت‌تری خواهید داشت.

کافیست هر روز و در هر شرایطی که هستید،...]]>Sun, 15 Dec 2019 22:59:00 GMTکتاب مبانی مدیریت سرمایه گذاریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مبانی-مدیریت-سرمایه-گذاری/book/42345کتاب مبانی مدیریت سرمایه گذاری نوشته‌ی محمد رضایی و لیلا پاک پرور به شما می‌آموزد که در چه فعالیت‌ها و یا سهام‌هایی سرمایه‌گذاری کرده، و چه ریسک‌هایی را در جهت رسیدن به اهداف خود متحمل شوید.

قرار دادن پول در کار و یا حرفه‌ای با توقع دریافت سود از آن را سرمایه‌ گذاری (Investment) می‌گویند. در علوم مالی، سرمایه‌گذاری یعنی شخصی یک دارایی مالی مانند سهام را بخرد به گمان این که آن دارایی مالی در آینده سودآور بوده و قیمتش افزایش خواهد داشت، یا به عبارتی دیگر خرید محصولی که...]]>Sat, 14 Dec 2019 17:11:00 GMT