کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2018, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب میل روشن هوس: گفتگو با لوئیس بونوئلhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-میل-روشن-هوس-گفتگو-با-لوئیس-بونوئل/book/36584کتاب میل روشن هوس: گفتگو با لوئیس بونوئل، مصاحبه‌ی خوزه دلا کولینا و پرز تورنت با کارگردان فقید اسپانیایی در اواخر عمرش است.

در کتاب میل روشن هوس (Objects Of Desire) تمام زوایای پیدا و پنهان فیلم‌های این کارگردان برجسته اسپانیایی تحلیل می‌شود. خوزه دلا کولینا (Jose de la Colina) و پرز تورنت (Perez Turrent) نویسندگان این اثر سعی کرده‌اند اندیشه‌‌ و جهان‌بینی لوئیس بونوئل را در نگاهش به زندگی و هنر هفتم را برای مخاطب...]]>Mon, 19 Nov 2018 23:41:00 GMTکتاب ماه دل‌انگیز مهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ماه-دل-انگیز-مه/book/36675کتاب ماه دل‌انگیز مه نوشتۀ جیمز جونز، داستانی است در مورد دهه پنجاه و شصت میلادی در فرانسه و حوادثی که در پی جنبش دانشجویی، کارگری در ماه مه سال 1968 در پاریس به وجود آمد.

در کتاب ماه دل‌انگیز مه (Le joli mois de mai) نیز مانند سایر آثار جیمز جونز (James Jones) از جنگ سخن گفته می‌شود، اما آن‌چه بیشترین تمرکز بر آن قرار گرفته، ماجراهای خانواده‌ای است مهاجر که زندگی‌شان دچار آشفتگی می‌شود و جونز سعی دارد از این طریق، از ارزش‌های اخلاقی و پیوندهای...]]>Mon, 19 Nov 2018 23:40:00 GMTکتاب بر ساحل اندیشهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بر-ساحل-اندیشه/book/36595جواهر آقاجانی در کتاب بر ساحل اندیشه، به بررسی مفهومی برخی اصطلاحات و موضوعات فرهنگی و اجتماعی و اجرای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر پرداخته است.

بیشتر آدم‌ها هنوز آفریننده خود؛ خدا را خوب نشناخته‌اند و علت این همه جنگ‌ها و دعواها و تحقیرها و نژادپرستی‌ها، و همه حوادثی که در طول تاریخ اتفاق می‌افتد را به علت تفکر نکردن نمی‌دانند و در کل جهان با آمدن این همه پیامبر و کتاب آسمانی و دانشمندان زمان، هنوز بعضی از انسان‌های امروز نه خدا را خوب...]]>Mon, 19 Nov 2018 17:28:00 GMTکتاب کفش دوزکی که خال نداشتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کفش-دوزکی-که-خال-نداشت/book/36662کتاب کفش دوزکی که خال نداشت نوشته‌ی زهره کافی داستانی کودکانه است که به صورت مصور و با بیانی ساده و دلنشین به رشته‌ی تحریر درآمده.

مجموعه قصه‌های پنجره‌ی باز، دریچه‌ای است به دنیای کودکان که از دیدگاه روان‌شناختی و رفتارشناسی بر ناخودآگاه کودک تاثیر مثبت می‌گذارد و او را با جهان درون‌اش به خوبی آشنا می‌کند. کودکان با هم متفاوت‌اند، چه در صورت و ظاهر و چه در استعداد و توانی‌هایشان. آن‌ها را همان‌طور که هستند بپذیریم و یادشان...]]>Mon, 19 Nov 2018 17:07:00 GMTکتاب ملکه‌ سرخ‌پوشhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ملکه-سرخ-پوش/book/36702کتاب ملکه‌ سرخ‌پوش آخرین رمان شگفت‌انگیز، عاشقانه و جنجالی فیلیپا گرگوری، حکایت زنی است مغرور، شجاع و بااراده که باور داشت به تنهایی می‌تواند مسیر تاریخ را عوض کند. به گفته وبسایت usa today این اثر ملکه تمام رمان‌ها با موضوع رمان سلطنتی است.

رمان ملکه سرخ‌پوش (The red queen) درباره زنی است به نام مارگارت بیوفورت از خاندان لانکستر که تا حد زیادی به زندگی معنوی پایبند بوده است. او دوازده ساله بود که با مردی به نام ادموند تودور از خانواده سلطنتی که دو برابر سنش را...]]>Mon, 19 Nov 2018 17:02:00 GMTکتاب تاریخ مختصر اقتصاد توسعهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تاریخ-مختصر-اقتصاد-توسعه/book/36459در کتاب تاریخ مختصر اقتصاد توسعه نوشتۀ سید فاخر علوی، سعی شده به اصلی‌ترین نکات تاریخچه علم اقتصاد توسعه پرداخته شود و به صورت مختصر آن‌ها را مرور نماید. این کتاب می‌تواند مورد استفاده دانشجویان رشته‌ها و گرایش‌های مختلف علوم اقتصادی و همچنین علاقمندان به مباحث توسعه اقتصادی قرار گیرد.

هرچند از ایجاد علم اقتصاد توسعه زمان زیادی نمی‌گذرد اما در این مدت این علم شاهد نظریه‌ها و مکاتب مختلفی بوده و مراحل گوناگونی را پشت سر گذاشته است. برای شناخت بیشتر از هر...]]>Mon, 19 Nov 2018 16:09:00 GMTکتاب آرشیو، کتابخانه و موزه: وجوه اشتراک و افتراقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آرشیو-کتابخانه-و-موزه-وجوه-اشتراک-و-افتراق/book/36279کتاب آرشیو، کتابخانه و موزه: وجوه اشتراک و افتراق اثر سعید رضائی شریف آبادی و نگین نیکومنظری مجموعه مقالات هشتمین همایش انجمن علمی، دانشجویی کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاه الزهرا است که از آن به عنوان درسنامه برای برخی از درس‌ها استفاده می‌شود.

اطلاعات را می‌توان به شکل‌های گوناگون در نظر گرفت. رسانه‌ها یا محمل‌های اطلاعاتی، اشکال متفاوتی دارند؛ سند، کتاب و یا شئ موزه‌ای از جمله این محمل‌هاست که هر یک به نوبه خود «اطلاعی» در...]]>Mon, 19 Nov 2018 16:03:00 GMTکتاب سیندرلاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-سیندرلا/book/36263کتاب صوتی سیندرلا، یکی از داستان‌های کهن و ماندگار و هم‌چنین فوق‌العاده زیبا و دلنشین است که این بار به صورت طنز برای کودکان ایرانی آماده شده است.

سیندرلا (Cinderella) داستان دختری است که با نامادری و خواهران ناتنی‌اش زندگی می‌کند و مورد آزار و اذیت آن‌ها قرار می‌گیرد. مادر شاهزاده جشنی برگزار می‌کند تا پسرش در آن مراسم برای خود همسری انتخاب کند.

نامادرى ظالم سیندرلا به او اجازه نمى‏‌دهد در جشن باشکوه قصر پادشاه براى برگزیدن عروس خانواده‌ى...]]>Mon, 19 Nov 2018 15:30:00 GMTکتاب پینوکیوhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-پینوکیو/book/36658کتاب صوتی پینوکیو اثر کارلو کلودی، داستان پرماجرای عروسکی چوبی است که توسط پیرمردی نجار به نام ژپتو ساخته می‌شود، قدم به زندگی انسان‌ها می‌گذارد و حوادث عجیب و عبرت‌انگیزی را پشت سر‌می‌گذارد. داستانی کلاسیک و جذاب که می‌توان با شیفتگی بارها آن را شنید.

پینوکیو (Pinocchio) عروسکی چوبی است که آرزویی بزرگ در سر دارد؛ پینوکیو دوست دارد یک پسر واقعی باشد و در این راه تلاش زیادی می‌کند. این داستان جذاب و معروف حاوی درس‌های اخلاقی مهمی برای...]]>Mon, 19 Nov 2018 13:38:00 GMTکتاب موفقیت در فروش نامحدودhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-موفقیت-در-فروش-نامحدود/book/36679کتاب صوتی موفقیت در فروش نامحدود اثر برایان تریسی، تکنیک‌های کاربردی و مفیدی به شما ارائه می‌دهد تا فروش‌تان در هر بازاری سریع‌تر و آسان‌تر شود. این کتاب مجموعه‌ای از روش‌ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌های خاص است که می‌توان برای بهبود فوق‌العاده عملکرد خود در فروش از آن‌ها استفاده کنید.

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری در گذشته افراد به مراتب بیشتری سعی می‌کنند تا پول بیشتری بدست آورند و در ماه‌ها و سال‌های پیش روی خود در...]]>Mon, 19 Nov 2018 13:38:00 GMTکتاب آب‌نبات تلخhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آب-نبات-تلخ/book/36442مهری حیدرزاده در کتاب آب‌نبات تلخ، از زندگی پر تنش گلی می‌نویسد؛ زندگی‌ای که در آن پدر و مادرش مدام در حال بحث و جدل هستند. پدر گلی عشقی غیر از همسرش را در دل دارد که این مسئله مادر گلی را هم نگران می‌کند تا اینکه یک روز مادر گلی خانه را ترک می‌کند...

گلی به همراه پدرش که دارایی‌ و کارش را به دلایلی از دست داده، در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی می‌کنند. زمانی که مادر گلی خانه را ترک می‌کند، عمه گلی به خانه آن‌ها می‌آید و این بار زندگی روی خوش به...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:48:00 GMTکتاب جامعه‌شناسی اخلاقی هنرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-جامعه-شناسی-اخلاقی-هنر/book/36665کتاب جامعه‌شناسی اخلاقی هنر نوشته حسن بلخاری قهی، به بررسی آغازین رویکردهای فلسفی در تبیین نسبت میان هنر و اخلاق، نقش اخلاقی هنر در تعالی فرهنگی، هنر و تعهد اخلاقی و اجتماعی، هنر، تعهد و خلاقیت می‌پردازد.

سخن اصلی نظریه‌های جامعه‌شناسی هنر، محور بودن جامعه و اجتماع در تبیین ماهیت هنر بود. بر خلاف نظریه‌های «میمزیس» و «بیان» که در تعریف هنر محوریت مطلق را به هنرمند می‌دادند یا نظریه «فرم» و «تجربه زیبایی شناختی» که محوریت...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:47:00 GMTکتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکلمل‌های ورزشیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بررسی-اثرات-دلبستگی-ورزشی-بر-خرید-مکلمل-های-ورزشی/book/36355جلال ورزنده کامه علیا در کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکلمل‌های ورزشی، به پژوهش درباره آثار مکمل‌های ورزشی بر بدن و تمایل ورزشکاران به مصرف این مواد پرداخته است.

امروزه رفتار خرید مکمل‌های ورزشی مفهومی نوین و با اهمیت است، بنابراین بررسی متغیرهای موثر بر آن در ورزشکاران امری‌ست مهم و حیاتی. برای این منظور این کتاب به بررسی نقش دلبستگی ورزشی و تصویر برند بر خرید مکمل‌های ورزشی در باشگاه‌های پرورش اندام پرداخته است. در کتاب حاضر در می‌یابیم که عوامل...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:44:00 GMTکتاب تحلیل روانشناختی اختلال شخصیت دختران فراریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تحلیل-روانشناختی-اختلال-شخصیت-دختران-فراری/book/36360کتاب تحلیل روانشناختی اختلال شخصیت دختران فراری نوشته‌ی ژاله محمودی و مسعود حجازی، به مقایسه شیوع اختلالات شخصیت در بین دو گروه دختران فراری و عادی پرداخته است.

در حیطه روان‌شناسی شخصیت چشم‌اندازهای نوینی ترسیم شده است که در این رهگذر می‌توان به بررسی الگوهای تحولی شخصیت پرداخت و مرزبندی دقیقی را در راستای انسان سالم و ناسالم مشاهده نمود. به راستی روان‌شناسی شخصیت می‌تواند الگوهای کاملی را از انسان سالم ارائه دهد و معیارهای دقیقی را برای اختلالات...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:44:00 GMTکتاب اگر زود می‌دانستمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اگر-زود-می-دانستم/book/36643کتاب اگر زود می‌دانستم اثر آندریا گیلز، از سری کتاب‌های کانکت، داستانی کوتاه و بسیار دلنشین است.

آندریا گیلز (Andrea Gillies) در کتاب اگر زود می‌دانستم (If I knew soon enough)، داستان پندآموزی را درباره‌ی راه و رسم زندگی روایت می‌کند.

مجموعه کتاب‌های کانکت، کتاب‌های کوچک و دو زبانه‌ای هستند که صفحات کم‌ برگ آن‌ها با تصاویر زیبا و خوش‌ کیفیتی تزئین شده‌اند. این کتاب‌ها به زبانی ساده و بدون...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:44:00 GMTکتاب ماجراهای توت فرنگی 6: یک روز در باغ سیبhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ماجراهای-توت-فرنگی-6-یک-روز-در-باغ-سیب/book/36672کتاب ماجراهای توت فرنگی 6: یک روز در باغ سیب نوشته‌ی ایمی اکلسبرگ، مجموعه‌ای داستانی و کودکانه با هدف آموزش مهارت‌های ارتباطی در کودکان به صورت مصور و با بیانی ساده و دلنشین به رشته‌ی تحریر درآمده است.

در بخشی از کتاب ماجراهای توت فرنگی 6: یک روز در باغ سیب می‌خوانیم:

بعد از آن که توت‌فرنگی یک سبد سیب چید به خانه برگشته تمام آن روز بعد از ظهر، توت‌فرنگی به این فکر می‌کرد که چه چیزی می‌تواند برای جشن پاییزی درست کند. ناگهان یاد کیک سیب فنجانی...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:44:00 GMTکتاب عادت هشتم: از تاثیرگذاری به سمت عالی بودنhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-عادت-هشتم-از-تاثیرگذاری-به-سمت-عالی-بودن/book/36528در کتاب عادت هشتم: از تاثیرگذاری به سمت عالی بودن نوشته استفن ریچاردز کاوی، می‌آموزیم که چطور به خودمان به عنوان مهم‌ترین عنصر نگاه کنیم و چطور خودمان و خواسته‌هایمان را بشناسیم.

تجربه ناامید شدن از خود و شرایط و داشتن حس نارضایتی اتفاقی است که همه ما به خوبی آن را تجربه می‌کنیم. اما با میکروکتاب عادت هشتم (The 8th Habit) می‌خواهیم صدایمان را پیدا کنیم. در واقع هشتمین عادت مردمان مؤثر این است: «صدای خودت را پیدا کن و الهام‌بخش دیگران برای انجام همین کار...]]>Sun, 18 Nov 2018 22:42:00 GMTکتاب Martyr Ali Sayyad Shirazi (شهید علی صیاد شیرازی)https://www.ketabrah.ir/کتاب-Martyr-Ali-Sayyad-Shirazi-شهید-علی-صیاد-شیرازی/book/36657کتاب Martyr Ali Sayyad Shirazi (شهید علی صیاد شیرازی) نوشته‌ی زهرا مهدوی، زندگینامه‌ی یکی از فرماندهان انقلاب اسلامی را به طور خلاصه روایت می‌کند.

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1323 در روستای کبود گنبد شهرستان درگز استان خراسان رضوی متولد شد. وی فرماندهی لایق و سرافراز برای ارتش اسلامی بوده و نقش مؤثر و تعیین‌ کننده در عملیات‌ها و فرماندهی جنگ به عهده داشت. وی در سال 1378 در تهران و مقابل در منزلش، به دست اعضای سازمان مجاهدین خلق ترور و به...]]>Sun, 18 Nov 2018 21:48:00 GMTکتاب برنامه‌ریزی فیزیکی ذخیره‌سازی اقلام ضروری در زمان بحرانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-برنامه-ریزی-فیزیکی-ذخیره-سازی-اقلام-ضروری-در-زمان-بحران/book/36107کتاب برنامه‌ریزی فیزیکی ذخیره‌سازی اقلام ضروری در زمان بحران نوشتۀ شایان بابایی و فاطمه اعرابی مقدم، درباره طراحی انبار و ارزیابی عملکرد آن‌ها به همراه نمونه‌های کاربردی و ابزارهای حمایت کننده ‌است که جمع‌آوری جامعی از نتایج تحقیقات دانشگاهی در زمینۀ دسته‌بندی سیستماتیک ساختاری آن‌ها است.

در این اثر طراحی انبار، واکاوی گشته و در این میان ابزارها و تکنیک‌های مورداستفاده در طراحی آن‌ها بررسی شده است.

در کتاب برنامه‌ریزی فیزیکی ذخیره‌سازی...]]>Sun, 18 Nov 2018 16:21:00 GMTکتاب ارتباط تصویریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ارتباط-تصویری/book/36636پدرام حکیم زاده در کتاب ارتباط تصویری، با مراجعه به منابع گوناگون، ابعاد مختلف موضوع ارتباط تصویری که در دنیای ارتباطات امروزی، موضوعی پیچیده و چندوجهی است را شناسایی و برای خواننده آشکار می‌کند.

زبان تصویر و ویژگی‌های آن، دستور زبان نمادها و نشانه‌ها، ارتباط سواد بصری جامعه و هنرمند، مبانی هنرهای تجسمی و سبک‌های هنر تصویرگری موضوعاتی هستند که در این کتاب بررسی می‌شوند.

در بخشی از کتاب ارتباط تصویری می‌خوانیم:

علم زبان‌شناسی...]]>Sun, 18 Nov 2018 16:20:00 GMT