کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2017, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب خانواده‌ی تهیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-خانواده-ی-تهی/book/19369مجموعه­ داستان­ «خانواده‌ی تهی» با عنوان انگلیسی «The Empty Family» تِم­ هایی مشابه دارد: جلای وطن و بازگشت، مرگ و فقدان و روابط عاشقانه­ ی سازش ­ناپذیر. شخصیت ­های توبین آدم­ هایی خاص از مکان ­هایی خاص و در زمان ­هایی خاص هستند که ناگاه خود را در وضعیتی نامنتظره­ می ­یابند. آن­ها به خانه/وطن­شان بازمی­گردند و بعد می­ فهمند تصورشان از خانه/وطن­ فعلی­شان با خانه­/وطن­­شان در گذشته یکی نیست. خانه/وطن برای آن­ها یک مکان نیست، بلکه...]]>Sat, 25 Feb 2017 22:55:53 GMTکتاب ماهنامه مدیریت رسانه - شماره 27https://www.ketabrah.ir/کتاب-ماهنامه-مدیریت-رسانه-شماره-27/book/20443شماره بیست وهفتم ماهنامه علمی تخصصی مدیریت رسانه با مقالاتی در خصوص «سواد رسانه ای» منتشر شد.
از جمله مطالب شماره بیست وهفتم  می توان به «تکنیک های جنگ روانی پوشش خبری انتخابات »، « تبیین مفهوم سواد رسانه ای وابعاد آن »، «نقش سواد رسانه ای در ارتقای امنیت عمومی شبکه های اجتماعی »،«نگاهی به اهمییت سواد رسانه ای در استفاده از تلفن همراه  هوشمند»، «بازنمایی خانواده در سریال شبکه های ماهواره ای» اشاره کرد.
سرمقاله شماره بیست وهفتم مدیریت رسانه با...]]>
Sat, 25 Feb 2017 22:55:45 GMT
کتاب آموزش گام به گام 3ds Max 2012https://www.ketabrah.ir/کتاب-آموزش-گام-به-گام-3ds-Max-2012/book/20412در کتاب "آموزش گام به گام 3ds Max 2012" معروف ترین برنامه ساخت موضوعات سه بعدی انیمیشن را با سبک و شیوه ای کاملا نوین آموزش داده شده است. سبک گام به گام و کاملا تصویری این کتاب را میتوان نقطه عطفی در مجموعه کتاب های آموزشی کشور دانست. این کتاب هیچ گونه نمونه متشابه در ایران و  کشورمان و دیگر جهان ندارد.

ساختار این کتاب به صورتی است که نیاز تمام کاربران مبتدی و حرفه‌ای برنامۀ Max را تا حد زیادی برآورده می کند. سبک آموزش در این کتاب کاملاً تصویری بوده به صورتیکه شما با پیگیری تصاویر می توانید در حداقل زمان به...]]>Sat, 25 Feb 2017 22:54:22 GMTکتاب نیاز سنجی آموزش با رویکرد شایستگی در طرح فهامhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نیاز-سنجی-آموزش-با-رویکرد-شایستگی-در-طرح-فهام/book/20416طرح فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی (فهام) یکی از پروژه های ملی و مهم صنعت برق می باشد. این پروژه به عنوان اولین و زیربنایی ترین قدم در زمینه هوشمند سازی سیستم قدرت می باشد. این پروژه در چند فاز به انجام خواهد رسید که در طی فاز اول آن باید تعداد مشخصی کنتور هوشمند برای مشترکین نصب شده و سیستم های مخابراتی ارسال و دریافت اطلاعات نیز برای ارسال داده های اندازه گیری شده کنتورها به مرکز و ارسال فرامین از سیستم مرکزی به کنتورها فراهم گردد.

در پژوهش حاضر سعی شده تا معماری طرح فهام به زبانی شیوا و ساده برای علاقه مندان این...]]>Sat, 25 Feb 2017 22:53:05 GMTکتاب شلاق های بی دردhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شلاق-های-بی-درد/book/19374«شلاق های بی درد»، خودنوشتی از اسارت یک شهید

فریادهای دل خراش و ناله های بلند، از دالان های تو در تو و مخوف ساختمان بازجویی بیرون می آمد و در تاریکی محوطه ی پادگان، محو می شد. تازه واردانی با دست های بسته و تن هایی کوفته، به همراهی چند نگهبان مسلح از میان سیاهی شب پدیدار می شدند و با هر گام، به ساختمان سفید بازجویی نزدیک. فریادها پیشاپیش به استقبال تازه واردان می آمدند و بر آن ها پیغام درد می دادند. ناله ها، فرمان آماده باش بودند آن گاه که اوج می گرفتند و به یک باره خاموش می شدند.

خلیهم خلیهم

این...]]>Sat, 25 Feb 2017 22:52:28 GMTکتاب زیارت مهتابhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-زیارت-مهتاب/book/20401زیارت مهتاب: شرح زیارت حضرت فاطمه(علیهاالسلام)

سلام بر تو اى مادرِ مهربانى ها! سلام بر تو اى بانوى کرامت!
خودت مى دانى که چقدر دوست دارم این سخن را تکرار کنم: «اگر عشق تو نباشد، به چه کار آید زندگى من؟». به راستى که عشق تو، معناى زندگى من است.
مهر تو، تنها سرمایه من است. وقتى که اشک در دیده هایم مى نشیند، دست به دعا برمى دارم و اوّلین دعایم این است: «خدایا! هر چه را از من مى گیرى، بگیر، امّا عشق به فاطمه(علیها السلام) را از من مگیر!». من به خوبى مى دانم که عشق تو، راز خلقت هستى است.
نمى...]]>Sat, 25 Feb 2017 22:22:33 GMTکتاب یادداشت‌های پراکنده لژیاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-یادداشت-های-پراکنده-لژیا/book/20406کتاب "یادداشت‌های پراکنده لژیا مجموعه ای از داستان های کوتاه و متن های ادبی نوشته شده توسط مژگان ضحاکی می باشد.‌‫‭"

در بخشی از این کتاب می خوانید:

خیلی از آدما دارن برام تبدیل به معما می شن! هرچقدر هم بیشتر بهشون فکر می کنم.حوصله ام بیشتر سر می ره ...!
خدا هرکدوممون رو خاص آفریده... همه ما یه درد بی علاج داریم
که هیچ ربطی به هم ندارن واسه همینه که آخرش تنها می مونیم
یه روز آیان به من گفت: بدبخت شدم!
عشق آدمو بیچاره می کنه!
حرفشو نفهمیدم ولی حالا همه چی روشنه.Fri, 24 Feb 2017 19:39:09 GMTکتاب در مسیر گوگلhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-در-مسیر-گوگل/book/19371حتماً تا به حال افرادی را دیده اید که یک وب سایت بسیار زیبا دارند و محتوای نسبتاً خوبی هم در آن قرار داده اند اما بازدید کننده یا کاربری در سایت خود ندارند یا اگر هم دارند تعداد آن ها بسیار کم است. یا بسیاری از فروشگاه های اینترنتی که محصولات بسیار ارزشمندی در سایت خود قرار داده اند اما از نرخ فروش از سایت خود ناراضی هستند.

کتاب در مسیر گوگل به شما کمک می کند، کاری کنید افراد بیشتری با سایت شما آشنا شوند تا بتوانید هر چه سریع تر به اهداف خود دست پیدا کنید.

بگذارید کمی دقیق تر توضیح دهم. همان طور که می دانید، امروزه...]]>Fri, 24 Feb 2017 17:39:31 GMTکتاب ویتامین ها (مواد معدنی)https://www.ketabrah.ir/کتاب-ویتامین-ها-مواد-معدنی-/book/20417"ویتامین‌ها و مواد معدنى" موادى هستند که براى سلامت انسان‌ها حیاتى مى‌باشند. بدون آنها بدن نمى‌تواند کار خود را به خوبى انجام دهد و ممکن است مستعد ابتلاء به بسیارى از بیماریها شود. حتى در 2400 سال پیش نیز پزشکانى مثل بقراطِ حکیم مى‌دانستند که بعضى از غذاها از بعضى بیماریها پیشگیرى مى‌کند. براى مثال کمبود ویتامین ث مى‌تواند منجر به بروز بیمارى اسکوربوت شود. تنها دو ویتامین است که به غیر از اینکه از طریق رژیم غذایى مى‌توانیم آنها را بدست بیاوریم خود بدن هم مى‌تواند آنها را بسازد و این دو...]]>Fri, 24 Feb 2017 16:42:49 GMTکتاب مرغ دانا و جوجه های بازیگوشhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مرغ-دانا-و-جوجه-های-بازیگوش/book/20419مرغ دانا و جوجه های بازیگوش: اقتباس از دیوان پروین اعتصامی

]]>
Fri, 24 Feb 2017 16:42:36 GMT
کتاب دعای مادرمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دعای-مادرم/book/20402دعاى مادرم: ادعیه حضرت فاطمه(علیها السلام) بعد از نمازهاى روزانه

هر وقت گرفتار مى شوم و همه درها به رویم بسته مى شود، نماز استغاثه به حضرت فاطمه(علیها السلام) را مى خوانم، مى دانم که آن بانوى مهربان، پیش خدا خیلى آبرو دارد، توسّل به کسى که عصاره همه خوبى هاست، رهگشاى من بوده است.
من باور دارم که خدا دوست دارد که با توسّل به آن بانو به در خانه اش رو کنم، پس وضو مى گیرم، رو به قبله مى ایستم دو رکعت نماز مى خوانم، بعد از نماز سر به سجده مى گذارم، به آن بانوى مهربانى ها توسّل مى جویم و بارها مى گویم: «یا فاطمه».Fri, 24 Feb 2017 16:38:19 GMTکتاب دوران عاشقی همینگویhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دوران-عاشقی-همینگوی/book/20396کتاب "دوران عاشقی همینگوی: یادداشت ها و خاطرات" اثر ای. ای. هاچنر به مقاطعی از زندگی عشقی او اشاره دارد و اتفاقاتی که در آن دوران پر فراز و نشیب با آن رو به رو بوده است. ارنست همینگوی نویسنده ایست که خودش سالها پیش زندگی کرده است و ما امروز با داستان هایشان زندگی می کنیم.

داستان عاشقی همینگوی به مقاطعی از زندگی عشقی او اشاره دارد و اتفاقاتی که در آن دوران پر فراز و نشیب با آن رو به‌رو بوده است. نویسندۀ این اثر از دوستان نزدیک ارنست بوده و خودش را امانتدار رازهای او می داند و از این زاویه صمیمیت و البته به دور از...]]>Thu, 23 Feb 2017 21:12:21 GMTکتاب فشار خونhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-فشار-خون/book/20422در کتاب "فشار خون" با علائم و نشانه های فشار خون و داروهای مهار کننده آن آشنا خواهید شد.

اگر سن شما بیش از 30 سال مى‌باشد و به خاطر نمى‌آورید که آخرین بارى که فشار خونتان را اندازه گرفته‌اید چه زمانى بود، ممکن است شما هم یکى از میلیون‌ها نفرى باشید که دچار پُرفشارى خون هستند. پزشکان معمولاً از اصطلاح "پُرفشارى خون" یا "هیپرتانسیون" براى مواردى که فشار خون بالا است استفاده مى‌کنند. این پُرفشارى خون ممکن است اصلاً هیچگونه علامت و مشکلى براى چندین سال براى فرد ایجاد نکند، اما...]]>Thu, 23 Feb 2017 21:06:23 GMTکتاب کاوه آهنگرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کاوه-آهنگر/book/20418کاوه آهنگر: اقتباس از شاهنامه فردوسی

]]>
Thu, 23 Feb 2017 21:04:45 GMT
کتاب نور مهتابhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نور-مهتاب/book/20403نور مهتاب: اثبات مقام نورانیّت فاطمه (علیها السلام)

بانوى من!

وقتى شنیدم و خواندم که عدّه اى «مقام نورانیّت» تو را انکار کردند، خیلى اندوهناک شدم، این باور و عقیده شیعیان است که خدا قبل از این که جهان را بیافریند، نور تو را آفرید. هنوز ماه و خورشید و زمین خلق نشده بود، ولى نور تو در عرش خدا جاى داشت.

تو در آنجا خدا را به یگانگى یاد مى کردى. خدا تو را از نور عظمت خلق کرد. این مقام نورانیّت توست. چرا عدّه اى این مقام تو را انکار کرده اند و سخنان ناروا گفته اند؟

در این دنیاى پرهیاهو، هر کسى...]]>Thu, 23 Feb 2017 21:03:04 GMTکتاب کاوه معجزه انقلابhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کاوه-معجزه-انقلاب/book/19373سردار شهید محمود کاوه‌ در اول‌ خرداد ماه‌ 1340 در یکی‌ از محلّات‌شهر مشهد (خیابان‌ ضد) در خانوادۀ‌ مذهبی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود.تحصیلات‌ ابتدایی‌ را که‌ به‌ پایان‌ رساند، با راهنمایی‌ و هدایت‌ پدر سرگرم‌فراگیری‌ علوم‌ دینی‌ گردید. در جلسه‌ای‌ که‌ محمود همراه‌ پدرش‌، خدمت‌مقام‌ معظّم‌ رهبری‌ حضرت‌ آیت‌اللّه‌ خامنه‌ای‌ که‌ آن‌ زمان‌ امام‌...]]>Thu, 23 Feb 2017 21:02:46 GMTکتاب دگرگونی‌های سینما: چهره‌ی در حال تغییر سینه‌فیلیای جهانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دگرگونی-های-سینما-چهره-ی-در-حال-تغییر-سینه-فیلیای-جهان/book/20405دگرگونی‌های سینما: چهره‌ در حال تغییر سینه‌فیلیای جهان با عنوان انگلیسی "Movie mutations: the changing face of world cinephilia"، مجموعه‌ ای است از نامه‌نگاری‌های جاناتان رُزنبام (منتقد فیلم آمریکایی) و ادرین مارتین (منتقد فیلم استرالیایی) به عنوان دو سینه‌فیل (اصطلاحی که به علاقه‌مندان و دوستداران پرشور به سینما، نظریه فیلم و نقد فیلم گفته می‌شود. اصطلاحی مرکب از دو کلمه سینما و فیلیا که یکی از چهار اصطلاح در یونان باستان برای عشق است).

نقطه‌یِ قوتِ...]]>Wed, 22 Feb 2017 19:24:55 GMTکتاب سکته مغزیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سکته-مغزی/book/20421سکته مغزى اصطلاحى است که براى تعریف اثرات توقف خونرسانى در یک قسمت از مغز بکار مى‌رود. مغز مرکز اعصاب بدن مى‌باشد و کنترل هر کارى را که ما مى‌کنیم و یا هر فکرى که مى‌کنیم بعلاوه کنترل خودکار عملکردهاى حیاتى بدن مثل نفس کشیدن را بر عهده دارد. براى اینکه مغز، کار خود را به خوبى انجام دهد نیاز دارد که اکسیژن و مواد مغذى کافى همیشه در دسترسش باشد. مواد مغذى و اکسیژن توسط خون و از طریق شریان‌هایى به مغز مى‌رسد. اگر قسمتى از مغز از این خونرسانى محروم شود، سلولهاى مغزى آسیب دیده و این سلولها از بین مى‌روند. این...]]>Wed, 22 Feb 2017 18:55:38 GMTکتاب بلبل و مورچهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بلبل-و-مورچه/book/20420داستان بلبل و مورچه: اقتباس از دیوان پروین اعتصامی
 

]]>
Wed, 22 Feb 2017 17:44:24 GMT
کتاب نگاهی به برداشت داده های لرزه ای در خشکیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نگاهی-به-برداشت-داده-های-لرزه-ای-در-خشکی/book/20394هدف از یک برداشت ژئوفیزیکی تعیین محل و اندازه و شکل ساختارها و یا اجسام زمین شناختی زیرزمینی است. در اکتشاف ذخایر هیدروکربنی اطلاعت ساختاری مورد توجه است زیرا آن ها با عوارضی خاص همانند تاقدیس ها در ارتباط می باشند برتری روش های لرزه ای بر سایر روش های ژئوفیزیکی (گرانی، مغناطیسی، الکتریکی، رادیواکتیویته) از عوامل گوناگونی ناشی می شود که مهمترین آنها دقت زیاد و توان تفکیک بالا و نفوذ زیاد است. کاربرد اصلی روش های لرزه ای در اکتشاف نفت و گاز بوده، اما همچنین در جستجوی آب های زیرزمینی و در کارهای عمرانی در تعیین عمق پی سنگ بناهای بزرگ و سدها و...]]>Wed, 22 Feb 2017 16:17:49 GMT