کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2017, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب این کافی نیست! چگونه موفق ترها موفق‌تر می‌شوندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-این-کافی-نیست-چگونه-موفق-ترها-موفق-تر-می-شوند/book/23954کتاب این کافی نیست! چگونه موفق‌ترها موفق‌تر می‌شوند، اثر مارشال گلداسمیت، به شما می‌گوید نفس بکشید، هرچه می‌توانید عمیق‌تر نفس بکشید. شما «اینجا» هستید. می‌توانید به «آنجا» بروید! پس همین حالا سفرتان را آغاز کنید. به دنبال رؤیاهایتان بروید.

تصور کنید 95 ساله و در شرف مرگ هستید. پیش از آنکه نفس‌های آخر را بکشید، هنوز نعمتی بزرگ در اختیار دارید: می‌توانید در زمان سفر کنید، با افرادی که کتاب این کافی نیست را...]]>Sat, 19 Aug 2017 22:15:08 GMTکتاب مهمانخانه مخوفhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مهمانخانه-مخوف/book/23904کتاب رمان مهمانخانۀ مخوف یکی دیگر از آثار جنایی آگاتا کریستی است. مهمانخانه مخوف داستانی دیگر از ماجراهای خانم مارپل است. خانم مارپل قتلی ناخوشایند را در زیر پوستۀ محافظه کار هتل برترام که یکی از زیباترین هتل‌های لندن است، کشف می‌کند.

خانم مارپل شخصیت پیرزنی است که در برخی از داستان‌های آگاتا کریستی به حل معماهای پیچیده می‌پردازد. در داستان مهمانخانه مخوف جین مارپل تعطیلات را در یک هتل لوکس لندن صرف می‌کند. فضای ‌رعب‌آور، ناپدید شدن عجیب یک روحانی و قتل...]]>Sat, 19 Aug 2017 22:06:40 GMTکتاب در خلوت غزلhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-در-خلوت-غزل/book/23952کتاب در خلوت غزل اثر رضا شیرزادی، شامل نمونه‌هاى غزل، از بیش از صد شاعر دوره کهن و معاصر است و براى پژوهشگران ادب فارسى، میدانى گسترده براى تحقیقات ادبى بر روى این جلوه‌ها و چهره‌هاى بارز غزل، در ادبیات ما است.

کتاب در خلوت غزل جاى خالى یک منبع مهم ادبى را براى پژوهش در عرصه غزل پر کرده است و مى‌تواند مرجع معتبر و قابل اعتمادى براى بررسى غزلِ فارسى، شناخت سرچشمه‌هاى آن و درک تحول آن طى تاریخ به شمار آید. غزل، فخر ادب پارسى است و در سیر تاریخى خود به مهم‌ترین...]]>Sat, 19 Aug 2017 21:55:43 GMTکتاب رمان تاراجhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رمان-تاراج/book/23941کتاب رمان تاراج، به تالیف راحله جاهدی، تقدیم به همه‌ی کسانی که عشق را می‌شناسند.

در رمان تاراج می خوانیم:
از شب مهمانی فهمیدم که هنوز هم مانند سال‌های نوجوانی‌ام عاشق حسین هستم. با تمام علاقه‌ای که در رفتارهایش دیده بودم چطور توانست با هنگامه وصلت کند؟ مامان و بابا برگشتند تهران. اتفاق جالبی افتاد. حسین دعوتم کرد تا شام با هم باشیم. برایم جالب بود. او دیگر مردی متأهل بود. همسر سابقش بودم و اگر هنگامه می‌فهمید بی‌شک سر از تنم جدا...]]>Sat, 19 Aug 2017 21:54:15 GMTکتاب حسن کچل و بیماری همه‌گیرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-حسن-کچل-و-بیماری-همه-گیر/book/23826مجموعه 12 جلدی قصه‌های حسن کچل نوشته سهیلا رمضانی شامل قصه‌های کودکانه و بومی ایران است. این داستان‌ها با زبان عامیانه و شیرین برای بچه‌ها بیان شده است. این مجموعه کتاب برای کودکان گروه سنی (الف) و (ب) روایت شده است.

]]>
Sat, 19 Aug 2017 21:52:04 GMT
کتاب قصه‌های شیرین برای بچه‌های شیرین: ویژه متولدین شهریورhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قصه-های-شیرین-برای-بچه-های-شیرین-ویژه-متولدین-شهریور/book/23939کتاب قصه‌های شیرین برای بچه‌های شیرین: ویژه متولدین شهریور، به تالیف محمد صادقی سیار، شامل قصه‌هایی متنوع و شیرین بهمراه پیام آموزنده برای کودکان متولدین شهریورماه است.

قصه‌گویی از زمان‌های قدیم در بین ایرانیان رواج داشته وتا به امروز نسل به نسل وسینه به سینه ادامه یافته و به ما رسیده‌اندکتابی که پیش‌روی شماست مشتمل بر داستان‌هایی زیبا، عبرت‌آموز واخلاقی است که می‌تواند در ترویج و گسترش فرهنگ اصیل ایرانی نقشی بی‌بدیل...]]>Sat, 19 Aug 2017 18:21:38 GMTکتاب پلاسمودیومhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-پلاسمودیوم/book/23871در کتاب پلاسمودیوم، به بیماری‌های حاصل از پلاسمودیوم، لوکوسایتوزون و هموپروتئوس در حیوانات که اطلاعات کمی از آن وجود دارد، پرداخته شده است.

یکی از بیماری‌های مهمی که دانشجویان دورۀ تخصص رشتۀ انگل‌شناسی باید بر آن واقف باشند بیماری‌های ناشی از انگل‌های خانوادۀ پلاسمو دیده است. بیماری مالاریا در انسان بیماری‌ای است که کتاب‌های فارسی زیادی در مورد آن نوشته شده است؛ اما در مورد بیماری پلاسمودیوم اطلاعات فارسی کمی وجود دارد، کتاب پلاسمودیوم (Plamodium) به طور کامل به این موضوع پرداخته...]]>Sat, 19 Aug 2017 17:26:04 GMTکتاب روش طبخ برخی غذاهای رژیمیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-روش-طبخ-برخی-غذاهای-رژیمی/book/23889در کتاب روش طبخ برخی غذاهای رژیمی، به قلم صفورا سادات اخوت و سید راشد اخوت، غذاهای متنوع رژیمی، جهت تناسب اندام ارائه شده‌اند.

در جامعه فست‌فودی، بهترین روش درست‌کردن غذاها، رژیمی یا بهتر بگوییم با کالری مناسب است. اگر شما هم به فکر لاغر شدن و در‌حال گرفتن رژیم هستید، می‌توانید از لیست غذاهای موجود در کتاب روش طبخ برخی غذاهای رژیمی استفاده کنید.

متاسفانه اینگونه در‌ بین مردم شایع‌شده که غذاهای رژیمی، طعم و مزه خیلی خوبی ندارند و یا تعداد آن‌ها...]]>Sat, 19 Aug 2017 17:04:01 GMTکتاب حربة الاقتصادیة: ضوابط‌ها، حدودها فی الفقه الاسلامیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-حربة-الاقتصادیة-ضوابط-ها-حدودها-فی-الفقه-الاسلامی/book/23948کتاب حریة الاقتصادیة؛ ضوابط‌ها، حدودها فی الفقه الاسلامی، به مسئله‌ی اقتصاد آزاد در فقه اسلامی پرداخته است. 

اقتصاد آزاد یعنی اقتصادی که دولت در تولید، فروش، توزیع و دیگر بخش‌ها هیچ نقشی نداشته باشد و عوامل بازار یعنی فروشندگان و خریداران بر آن نظارت داشته باشند. اقتصاد آزاد را می‌توان شفاف‌ترین نوع اقتصاد دانست و همین مساله سبب می‌شود تا نه تنها راندمان فعالیت اقتصادی بیشتر شود بلکه قیمت‌ها نیز کمتر باشد.

اقتصاد اسلامی شاخه‌ای از دانش...]]>Sat, 19 Aug 2017 13:04:19 GMTکتاب شطرنج در برابر آینهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شطرنج-در-برابر-آینه/book/23938ماجرای کتاب شطرنج در برابر آینه، اثر ماسیمو بونتمپلی، مربوط می‌شود به یک روز قبل از جنگ اروپایی، پسربچه‌ای تک و تنها در اتاقی محبوس شده که این اتاق حاوی میز و تخته‌ی شطرنجی برروی آن است. صفحه‌ی شطرنج بر روی آینه انعکاس می‌یابد و به‌ناگاه مهره‌ی سفید شاه منعکس‌شده در آینه و نه مهره‌ی واقعی بنای حرف زدن با پسرک می‌گذارد و سفر رؤیایی آغاز می‌شود.

ماسیمو بونتمپلی هرگز موفق نشده، شطرنج یاد بگیرد. اغلب از شطرنج‌بازان...]]>Fri, 18 Aug 2017 19:10:46 GMTکتاب رمان پاداش صبرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رمان-پاداش-صبر/book/23907کتاب رمان پاداش صبر، به ما می‌گوید خداوند به‌خاطر صبر در سخت‌ترین لحظات زندگی، بهترین‌ها را نسیبمان می‌کند.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: لحظه‌ای را که پویا برای بردنم از آرایشگاه به دنبالم آمد فراموش نمی‌کنم. چنان مسخ و مبهوت من شده بود که انگار با دیدنم با لباس عروسی و... هوش و حواسش را از دست داده، لحظه‌ای بعد پیشانیم را بوسید و تور سفید را به آرامی روی صورتم انداخت و دست در دست هم از آرایشگاه خارج شدیم. وقتی به خانه رسیدیم، جمعیت میهمانان با دیدنمان شروع...]]>Fri, 18 Aug 2017 19:05:19 GMTکتاب مرکز توجه: با ساده کردن زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مرکز-توجه-با-ساده-کردن-زندگی/book/23870با کتاب مرکز توجه: با ساده کردن زندگی، بهره‌ورى خود را دو برابر کنید و به همه هدفهایتان برسید. در اثر دیگر برایان تریسی، با ترجمه‌ی مهدی قراچه داغی، توانایى شما در انتخاب زمان، مکان بیش از هر عامل دیگرى بر زندگى‌تان تأثیر دارد.

شاید در بهترین زمانه تاریخ بشرى به سر مى‌بریم. هرگز به این اندازه فرصت مناسب و امکان براى جمعیتى تا این حد پر شمار وجود نداشته که به هدف‌هاى خود دست پیدا کنند. میزان فراوانى و وفور هرگز به حد امروز وجود نداشته است. هرگز مردم تا حد...]]>Fri, 18 Aug 2017 19:04:00 GMTکتاب پینگ پنگhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-پینگ-پنگ/book/23845تنیس روی میز یا پینگ پنگ یک ورزش انفرادی یا گروهی بسیار مهیج است که در بریتانیا (انگلستان) ابداع و معرفی شد و در سال‌های گذشته شاهزادگان پس از خوردن ناهار برای سرگرمی به آن می‌پرداختند.

پینگ پنگ ورزشی است که روی میز انجام می‌شود و دو یا چهار بازیکن در آن شرکت دارند و هر بازیکن یک راکت دارد و با بهره از آن به توپ ضربه می‌زند. توپ در این ورزش سبک و توخالی است. جنس میز از چوب و سخت است.

تجهیزات و وسایل وزشی پینگ‌پنگ شامل میز پینگ‌پنگ، توپ پینگ‌پنگ، تور...]]>Fri, 18 Aug 2017 19:00:58 GMTکتاب سخنرانی انگیزشیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سخنرانی-انگیزشی/book/23858در کتاب سخنرانی انگیزشی اثر احمد معین، شما با نحوه اجرای سخنرانی و ایجاد انگیزش آشنا می‌شوید تا بتوانید در ارتباطات خود بهتر عمل کنید، با استفاده از آن بتوانید به صورت انگیزشی درک و یادگیری را چند برابر کنید و موفقیت خود را در سخنرانی و صحبت‌های خود چند برابر کنید.

خوب صحبت کردن و فهماندن آن به دیگران کاری بسیار مهم و ضروری است؛ مهارت خوب صحبت کردن را باید به خوبی یاد بگیرید تا بسیار راحت بتوانید خوب صحبت کنید و بتوانید آنچه را که در ذهن دارید به خوبی انتقال دهید. این...]]>Fri, 18 Aug 2017 18:59:00 GMTکتاب منم ملالهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-منم-ملاله/book/23936کتاب منم ملاله اثر ملاله یوسف زی و کریستینا لمب، شرح تلاش برای ایجاد حق زندگی برابر برای زنان در پاکستان و موانع دشوار فراوان است.

کتاب خاطرات ملاله یوسف زی (Malala Yousefza) با عنوان من ملاله هستم (I am Malala: the girl who stood up for education and was shot by the Taliban)، شرح خاطرات ملاله یوسف زی از زمانی است که مورد اصابت گلوله طالبان قرار گرفت تا زمانی که به انگلیس منتقل شد. او همچنین در این کتاب به شرح فعالیت‌های فرهنگی‌اش در محل سکونتش دره سوات می‌پردازد که...]]>Fri, 18 Aug 2017 17:52:23 GMTکتاب امنیت اطلاعات: از ابتدا تا امروزhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-امنیت-اطلاعات-از-ابتدا-تا-امروز/book/23921در کتاب امنیت اطلاعات: از ابتدا تا امروز اثر محسن کرمی، تاریخچه‌ای از روش‌های گوناگون حفظ امنیت اطلاعات آورده شده‌ است، ترفندهایی از گذشته‌های دور در یونان باستان تا نوین‌ترین روش‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از دیرباز انسان‌ها در پی یافتن راه‌هایی برای حفظ امنیت اطلاعات مهم بوده‌اند. پادشاهانی که پیام‌هایی برای کشورهای متحد ارسال می‌کردند و فرماندهانی که دستوراتشان را برای سپاهیان خود در نقاط مختلف...]]>Fri, 18 Aug 2017 17:51:07 GMTکتاب چرا هیچ‌کس در هیچ‌ جای زمین، هنوز نتوانسته گنجشک‌های فیروزه‌ای را بشناسد؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-چرا-هیچ-کس-در-هیچ-جای-زمین-هنوز-نتوانسته-گنجشک-های-فیروزه-ای-را-بشناسد-/book/23894کتاب چرا هیچ‌کس در هیچ‌ جای زمین، هنوز نتوانسته گنجشک‌های فیروزه‌ای را بشناسد؟ اثر الهام خطیبی، داستانی درباره گنجشک‌های بسیار زیبای فیروزه‌ای است.

داستان چرا هیچ‌کس در هیچ‌ جای زمین، هنوز نتوانسته گنجشک‌های فیروزه‌ای را بشناسد؟، پیام مهمی دارد. این داستان ساده و روان نوشته شده تا مناسب تمام گروه‌های سنی (کودک و بزرگسال، پیر و جوان) باشد.

اولین گنجشک‌هایی که خداوند آفرید دو گنجشک فیروزه‌ای بودند به اسم‌های سانا و سانی و دو گنجشک معمولی به...]]>Fri, 18 Aug 2017 17:46:39 GMTکتاب قصه‌های شیرین برای بچه‌های شیرین: ویژه متولدین مردادhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قصه-های-شیرین-برای-بچه-های-شیرین-ویژه-متولدین-مرداد/book/23901کتاب قصه‌های شیرین برای بچه‌های شیرین: ویژه متولدین مرداد، به تالیف محمد صادقی سیار، شامل قصه‌هایی متنوع و شیرین بهمراه پیام آموزنده برای کودکان متولدین مردادماه است.

قصه‌گویی از زمان‌های قدیم در بین ایرانیان رواج داشته وتا به امروز نسل به نسل وسینه به سینه ادامه یافته و به ما رسیده‌اندکتابی که پیش‌روی شماست مشتمل بر داستان‌هایی زیبا، عبرت‌آموز واخلاقی است که می‌تواند در ترویج و گسترش فرهنگ اصیل ایرانی نقشی بی‌بدیل داشته...]]>Fri, 18 Aug 2017 17:44:35 GMTکتاب حسن کچل در دهکده دیو‌هاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-حسن-کچل-در-دهکده-دیو-ها/book/23825مجموعه 12 جلدی قصه‌های حسن کچل نوشته سهیلا رمضانی شامل قصه‌های کودکانه و بومی ایران است. این داستان‌ها با زبان عامیانه و شیرین برای بچه‌ها بیان شده است. این مجموعه کتاب برای کودکان گروه سنی (الف) و (ب) روایت شده است.

]]>
Fri, 18 Aug 2017 17:41:44 GMT
کتاب آرزوهای بر باد رفتهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آرزوهای-بر-باد-رفته/book/23932کتاب آرزوهای بر باد رفته از معروف‌ترین آثار انوره دوبالزاک و یکی از جالب‌ترین نمونه‌های روش او در داستان‌نویسی است اثری که در آن مادر، زن، جنسیت، هوس، عشق و جامعه، جلوه‌ها و ابعادی درشت و برجسته دارند.

کتاب آرزوهای برباد رفته (Lost Illusions) حماسه‌ی تراژدی - کمیک سلطه سرمایه بر ذهن است. تبدیل ادبیات به کالا درونمایه‌ی این رمان است و تحقق بسیار گسترده‌ی این روند سلطه‌ی سرمایه بر ذهن، تراژدی عام نسل پس از ناپلئون را در درون چارچوبی اجتماعی جای می‌دهد که بالزاک بسیار ژرف آن را درک...]]>Thu, 17 Aug 2017 22:43:27 GMT