کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2019, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب دنیای درون؛ منبع جهانی عرضه؛ هشت کیفیت انکارناپذیر فرد موفقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دنیای-درون-منبع-جهانی-عرضه-هشت-کیفیت-انکارناپذیر-فرد-موفق/book/38461کتاب دنیای درون؛ منبع جهانی عرضه؛ هشت کیفیت انکارناپذیر فرد موفق اثر جول اوستین، با ارائه‌ی اصول هشت گانه‌ی موفقیت، شما را در شناخت استعدادهایتان یاری می‌کند.

در جهان هستی قوانین بی‌شماری وجود دارد که انسان تا به امروز تنها بخشی از آن‌ها را درک و تجربه کرده است. هیچ روندی در جهان، تصادفی و اتفاقی نیست چرا که معادلات پیچیده‌ی حاکم بر گیتی، گویای چنان نظمی است که نمی‌توان شانس یا تصادف را در کنار ‌چنین نظم دقیقی، تعریف یا توجیه کرد.

درنتیجه حوادث و رویدادهایی که در زندگی اتفاق افتاده و گاه...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:10:00 GMTکتاب عقاید یک دلقکhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-عقاید-یک-دلقک/book/38556کتاب عقاید یک دلقک به قلم هاینریش بل، حکایت دلقکی به نام هانس شنیر از یک خانواده ثروتمند را روایت می‌کند که معشوقه‌اش ماری او را به دلایل مذهبی ترک کرده است.

شنیر که به نظر خود از بیماری افسردگی، سردرد، تنبلی و تک‌ همسری رنج می‌برد تنها کنار یک نفر آرامش می‌یابد و نه هیچ‌کس دیگری. آن شخص کسی نیست جز ماری. ماری دختری بسیار مذهبی است که علاوه بر احساس گناهی که دارد به مدت شش سال بدون این که این که ازدواج کند با هانس زندگی می‌کند. اما از نظر هانس دین یک مسئله کاملا شخصی و ازدواج روی کاغذ امری بیهوده...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:10:00 GMTکتاب رازهایی درباره زنانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رازهایی-درباره-زنان/book/38409کتاب رازهایی درباره زنان نوشته باربارا دی آنجلیس، در درجه نخست براى خانم‌ها نوشته شده است و براى شناخت مردان نسبت به زنان نیست، بلکه هدف آن آشنایى و درک بیشتر زنان از خودشان است.

خود ما نیز اغلب در مورد وجودمان شک مى‌کنیم و از خود سوال می‌کنیم: «آیا رفتار من طبیعى است؟ آیا توقعات من بیش از حد نیست؟ در حقیقت، ما خود را آنگونه که لازم است، نمى‌شناسیم و این عدم شناخت، عادات مخربى مانند عدم اعتماد به نفس را به دنبال دارد.

کتاب رازهایی درباره زنان (Secrets about women every men should...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:09:00 GMTکتاب همسایه‌های مهربانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-همسایه-های-مهربان/book/38440کتاب همسایه‌های مهربان نوشته‌ی علی محمدپور، داستانی خیال‌انگیز، پندآموز و شیرین است که به صورت مصور با تصاویری رنگی و جالب برای کودکان گروه سنی الف و ب ارائه شده است.

همسایه‌های خوب و دلسوزی در دهکده‌ی کوچکی با هم زندگی می‌کردند. فصل زمستان از راه رسید و برکه وسط دهکده یخ زد. این کتاب به کودکان آموزش می‌دهد با قسمت کردن شادی‌ها با دیگران خودشان هم شاد می‌شوند و خداوند کمک به دیگران و محبت کردن به آن‌ها را دوست دارد.

در بخشی از کتاب همسایه‌های مهربان...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:07:00 GMTکتاب همراه آفتابhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-همراه-آفتاب/book/38465کتاب همراه آفتاب داستانی ایرانی به قلم محمد عزیزی، درباره‌ی مردی بیرجندی به نام حبیب است که دوران شاه خانواده‌اش را رها می‌کند و در کوره‌پز خانه‌های جنوب تهران مشغول به کار می‌شود.

حبیب در سی و پنج سالگی بیمار، ضعیف و ناتوان می‌شود و شبی دار فانی را وداع می‌گوید. پسر بزرگ او تقی در اوج جوانی مجبور می‌شود برای تأمین مخارج خانواده و تسویه حساب با طلبکاران پدرش به تهران برود.

در بخشی از کتاب همراه آفتاب می‌خوانیم:

تقی روز به روز بیشتر می‌فهمید و هر تجربه تازه‌ای...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:07:00 GMTکتاب پایانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-پایان/book/38535کتاب پایان نوشته علیرضا رضوی، رمانی‌ست تخیلی و فانتزی با بیانی ساده و روان که روایتگر سیاره‌ای به نام تاس است که در آن خانوده‌ای به نام شولیگسی زندگی می‌کنند. نویسنده با موضوع سفر در زمان که بیش از قرن‌هاست آرزوی بشر است داستانی جالب و هیجان‌انگیز نوشته که خواننده را تا پایان کتاب با خود می‌کشاند.

در جایی خارج از این کهکشان، یا شاید هم خارج از این دنیا، فاجعه‌ای برای یک خانواده رخ می‌دهد که این عالم تا به حال آن را تجربه نکرده است.

داستان با روایتگری سیاره‌ای شروع می‌شود که زمان در آن...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:07:00 GMTکتاب توفان سرخhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-توفان-سرخ/book/38458کتاب توفان سرخ، خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی را در دوران جنگ هشت ساله‌ی تحمیلی روایت می‌کند.

با اینکه کتاب حجم کمی دارد، اما چون نویسنده‌ یکی از افراد ارتش دشمن بوده و فتح خرمشهر را شرح می‌دهد، اثر مهمی به حساب می‌آید. خاطرات عبدالعظیم الشکرچی وقایعی از جنگ تحمیلی بین سال‌های 1360 تا 1361 را در بردارد و او با ذکر حوادث و وقایعی از آزادسازی خرمشهر به دست رزمندگان ایرانی و اظهار ناتوانی صدام در این خصوص، روحیه‌ی نیروهای دو سوی نبردهای اطراف خرمشهر را شرح می‌دهد.

نویسنده در نبردها و...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:06:00 GMTکتاب خروسک و پادشاهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-خروسک-و-پادشاه/book/38552کتاب خروسک و پادشاه نوشته‌ی محمدرضا سرشار، برای گروه سنی (ب) و (ج) یعنی سال‌های اول دبستان نوشته شده و داستان خروسی است که می‌خواهد انتقام پدر عدالت‌خواهش را از شاه بگیرد.

محمدرضا سرشار مشهور به رضا رهگذر در سال 1332 در کازرون متولد شد. او در سال 1350، با رتبه اول، دیپلم فنی و در سال 1351، دیپلم ریاضی گرفت. پس از طی دوران سربازی، به صورت سرباز معلم، در سال 1354، با قبولی در رشته مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران، به تهران آمد و از همان زمان تاکنون، ساکن این شهر است. نخستین آثار قلمی او در سال...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:06:00 GMTکتاب قصه کوتاهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-قصه-کوتاه/book/38513کتاب صوتی قصه کوتاه، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه و هیجان‌انگیز از نویسندگانی مشهوری هم‌چون هاینریش بل، فرانتس هولر، دایان ویلیامز و... است.

گردآورنده این کتاب در انتخاب داستان‌ها به جذابیت شنیداری، کوتاه و گزیده‌گویی، چندمعنایی، جهانی بودن و روان بودن ترجمه‌ی فارسی توجه ویژه داشته است. حالا این داستان‌های شنیدنی که در حقیقت موجوداتی زنده هستند و به قصه‌هایی کوتاه درآمده‌اند، با همراهی نوین کتاب گویا به گوش شما می‌رسند.

هاینریش بل (Heinrich Boll)، یکی...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:03:00 GMTکتاب ماجراجویی با دلفین‌هاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-ماجراجویی-با-دلفین-ها/book/38572کتاب صوتی ماجراجویی با دلفین‌ها اثر رزی بنکس، داستانی جذاب از مجموعه‌‌ پرنسس‌های اسرارآمیز است که برای گروه سنی «ج» روایت می‌شود.

شارلوت و مایا پرنسس‌های اسرارآمیز هستند و فقط دوستان صمیمی برای یکدیگر نیستند، آن‌ها یاد می‌گیرند که چگونه آرزوهای کودکان را برآورده و خوشحالشان کنند. در داستان ماجراجویی با دلفین‌ها (Dolphin adventure) دخترها باید از جادویشان استفاده کنند تا به امیلی کمک کنند به ترسش از دریا غلبه و بدون این ترس زندگی کند. اما آیا پرنسس بدجنس اجازه‌ی این کار را به آن‌ها...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:03:00 GMTکتاب سیاه چمنhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-سیاه-چمن/book/38365کتاب صوتی سیاه چمن اثر امیرحسین فردی، ماجرای روستایی به نام سیاه چمن است که مردم آن مورد ظلم خان و ارباب ستمگر و زورگو قرار گرفته‌اند و برای نجات خود و در جریان انقلاب دست به کارهایی می‌زنند که داستان را جذاب و شنیدنی می‌کند.

سیاه چمن اولین رمانی است که درباره تاثیر انقلاب اسلامی بر زندگی مردمان یکی از محروم‌ترین نقاط ایران نوشته شد. چیزی که در سیاه چمن روایت می‌شود، تصویر غریب و بیگانه‌ای نیست. این رمان روزگارانی را روایت می‌کند که بساط ظلم خان‌ها و ارباب‌ها پهن بوده و انقلاب آن را شکست داد و به...]]>Sun, 24 Mar 2019 23:02:00 GMTکتاب تاریخچه فرازمینی‌ها در ایرانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تاریخچه-فرازمینی-ها-در-ایران/book/38264آرش فیلی در کتاب تاریخچه فرازمینی‌ها در ایران، وقایع مربوط به موجودات فضایی در ایران از دوران باستان تا به امروز را که توسط تیم‌های تحقیقاتی حمایت از موجودات فضایی و یوفوپرشیا جمع‌آوری شده است بیان می‌کند.

یوفولوژی علم شناخت بشقاب پرنده‌ها است؛ و یوفولوژیست‌ها کسانی هستند که بر روی این موضوع به تحقیق می‌پردازند و حوادث مختلف را تجزیه و تحلیل می‌کنند. قشر یوفولوژیست‌ها از طبقات مختلف مردم، از دانشمندان گرفته تا مردم عادی که به این موضوع علاقه‌مند هستند می‌تواند باشد؛ در این برهه قابل ذکر است که 61%...]]>Sat, 23 Mar 2019 21:48:00 GMTکتاب معلمان برتر چه کارهایی را به طور متفاوت انجام می‌دهندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-معلمان-برتر-چه-کارهایی-را-به-طور-متفاوت-انجام-می-دهند/book/38321کتاب معلمان برتر چه کارهایی را به طور متفاوت انجام می‌دهند نوشته تاد ویتاکر، به این مسئله می‌پردازد که معلمان توانمند چه کارهایی انجام می‌دهند که باعث تمایز آن‌ها از دیگران می‌شود.

وقتی که بدانیم برترین معلمان چه کارهایی انجام می‌دهند و سپس ما نیز آن کارها را تمرین و تکرار کنیم، می‌توانیم خود را تا حد آنان ارتقاء دهیم.

آموزش و پرورش، شغل سختی است. روزها طولانی سپری می‌شوند و گاهی اوقات، مشکلات جدی ممکن است بروز پیدا کند. آنچه که همواره و در درجۀ اول در کانون توجه معلمان بزرگ قرار دارد...]]>Sat, 23 Mar 2019 20:48:00 GMTکتاب حسادتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-حسادت/book/38617کتاب حسادت اثر مارسل پروست رمان‌نویس و منتقد فرانسوی که اغلب او را مهم‌ترین نویسنده‌ی قرن بیستم می‌دانند، به روایت عشق بدفرجام بین راوی و معشوق دوران کودکی‌اش، آلبرتین می‌پردازد.

آیا می‌توانید کسی را که واقعا عاشقش هستید بشناسید؟ آیا کتاب مارسل پروست که بی‌پرده درد را به نمایش می‌گذارد مستقیم به چشمان سبز تلاش حسادت‌وار هر عاشقی می‌نگرد؟ او درباره‌ی اینکه چرا کشش به این دارید که مالک یکدیگر شوید و این که چطور حسادت می‌تواند مرگ را پشت سر بگذارد تأمل می‌کند و به این می‌پردازد که آیا می‌توانید آن...]]>Sat, 23 Mar 2019 20:47:00 GMTکتاب شروعی دوبارهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شروعی-دوباره/book/38353کتاب شروعی دوباره به قلم برایان تریسی، به شما نشان می‌دهد چگونه زندگی‌تان را از صفر شروع کنید و باقی مانده عمرتان را به بهترین بخش زندگی‌تان تبدیل کنید.

بازآفرینی زندگی یا شروع کردن هر کار جدیدی به‌ شیوه‌ای مستقیم و بی‌دردسر پیش نمی‌رود و در بلند مدت دوام نمی‌یابد. موانع و دشواری‌هایی بی‌شمار در این مسیر وجود دارند و حتی گاهی انسان در این زمینه با شکست‌هایی موقتی روبه‌رو می‌شود. آنچه در ابتدا اقدامی خوب و مناسب به نظر می‌رسد اغلب به مسیری بن‌بست منجر می‌شود، اما همیشه عاملی دیگر در مسیری متفاوت...]]>Sat, 23 Mar 2019 20:45:00 GMTکتاب دیگری در اندرونی: واکاوی فضای جنسیتیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دیگری-در-اندرونی-واکاوی-فضای-جنسیتی/book/38386کتاب دیگری در اندرونی: واکاوی فضای جنسیتی نوشتۀ مرضیه بهرامی برومند، مبتنی بر ویژگی‌های معماری خانه‌های دوران قاجار به واکاوی هویت جنسیتی در فرهنگ و تاریخ ایران می‌پردازد.

مطالعات بین رشته‌ای جنسیتی - فضایی، تعامل متغیر بین جنسیت و مقولۀ فضا را به صورت علمی بررسی می‌کند که روابط نابرابر تجلی مکانی - فضایی و قدرت در آن به شکلی فمینیستی در زمینه‌های گوناگونی مثل انسان‌شناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ، مطالعات فرهنگی، فلسفۀ سیاسی، جغرافیا و ... دیده می‌شود. این اثر با تمرکز بر پدیدۀ فضای جنسیتی و با پرهیز...]]>Sat, 23 Mar 2019 19:45:00 GMTکتاب آدم کجا بودی؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-آدم-کجا-بودی/book/38555هاینریش بل در کتاب آدم کجا بودی؟، اواخر دوران جنگ جهانی دوم، تلخی‌ها و ناکامی‌های جنگ را به تصویر می‌کشد.

این کتاب که حکایت سربازان خسته و مردمِ در فلاکت رو رفته را بازگو می‌کند، دارای ژانری دل مرده است که از همان ابتدای داستان انزجار از چنین رخدادی را به شما منتقل می‌کند.

نقطه مشترک تمام آثار هاینریش بل (Heinrich Boll)، از بزرگان ادبیات جهان در قرن بیستم و برندۀ جایزۀ ادبی نوبل، جنگ است. او با روایت تودرتوی زمان اگرچه راوی زمان حال است، اما مرتب دریچه‌ای به گذشته باز می‌کند. و در کتاب...]]>Sat, 23 Mar 2019 16:45:00 GMTکتاب خرسی کتاب می‌خرهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-خرسی-کتاب-می-خره/book/38441کتاب خرسی کتاب می‌خره نوشته‌ی علی محمدپور، داستانی خیال‌انگیز، پندآموز و شیرین است که به صورت مصور با تصاویری رنگی و جالب برای کودکان گروه سنی الف و ب ارائه شده است.

خرس کوچولوی بانمکی که همه او را دوست داشتند فکر می‌کرد هوش او از بقیه کمتر است. برای همین تصمیم گرفت تا به درمانگاه برود و از دکتر خرگوش بخواهد کاری کند تا او هم مثل بقیه هم‌کلاسی‌هایش باهوش بشود. این کتاب تاثیر کتاب‌ خواندن بر روی هوش را به کودکان نشان می‌دهد.

در بخشی از کتاب خرسی کتاب می‌خره...]]>Sat, 23 Mar 2019 15:44:00 GMTکتاب با کاروان نیزهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-با-کاروان-نیزه/book/38520کتاب با کاروان نیزه مجموعه ترکیب‌بند عاشورایی علیرضا قزوه، شاعر مذهبی و انقلابی معاصر است.

محتوای کتاب با مقدمه‌ای از علی معلم دامغانی، چهره‌ی ماندگار در عرصه‌ی شعر و ادب فارسی با عنوان شعر آیینی روزگار ما آغاز می‌شود و با نگاه نقادانه‌ی عبدالجبار کاکایی، شاعر و ترانه‌سرای مطرح ایرانی درباره‌ی مدح و مداحی در زبان و ادبیات فارسی و این ترکیب‌بند به پایان می‌رسد.

بند اول اثر با بیت: می‌آیم از رهی که خطرها در او گم است / از هفت منزلی که سفرها در او گم است آغاز می‌شود. بند دوم به مصیبت...]]>Sat, 23 Mar 2019 13:49:00 GMTکتاب شغل‌های کتابداری و علم اطلاعات: مدیریت ارتقای فعالیت‌های حرفه‌ایhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-شغل-های-کتابداری-و-علم-اطلاعات-مدیریت-ارتقای-فعالیت-های-حرفه-ای/book/38478کتاب شغل‌های کتابداری و علم اطلاعات: مدیریت ارتقای فعالیت‌های حرفه‌ای نوشته‌ی جی. کیم دریتی، به عنوان راهنمایی جامع، کاربردی و تخصصی، مشاغل گوناگون رشته‌ی کتابداری را بررسی می‌کند.

ایده‌ها، توصیه‌ها و منابع ذکر شده در کتاب شغل‌های کتابداری و علم اطلاعات (LIS career sourcebook)، با هدف کمک به شما برای هدایت نقاط کلیدی رشد حرفه‌ای در نظر گرفته شده‌اند. برخی از منابع رشته‌ی علوم کتابداری و اطلاعات و منابع بسیاری نیز از سایر حوزه‌های علمی، برای مثال تجارت یا روانشناسی یا رسانه‌های اجتماعی...]]>Sat, 23 Mar 2019 12:45:00 GMT