کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2019, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب فلسفه تاریخ از چشم انداز مسیحیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-فلسفه-تاریخ-از-چشم-انداز-مسیحی/book/40406ژاک ماریتن در کتاب فلسفه تاریخ از چشم انداز مسیحی، به امکان و اعتبار برخی قوانین فلسفی می‌پردازد که تاریخ بشر را روشن کرده و آن را برای ما ادراک‌پذیرتر می‌سازند. بعلاوه او در پی کشف هدف و سویه تاریخ و معنای فراتاریخیِ رویدادهای تاریخی و مآلا بنای یک فلسفه‌ جوهری تاریخ است.

ژاک مارتن (Jacques Maritain) فیلسوف فرانسوی، سال‌های بسیاری در تبعید به سر برده است، تبعیدی که ابتدا ناخواسته و سپس به خواست خود او ادامه پیدا کرد. حاصل سخنرانی‌های فراوان او در دانشگاه‌ها و کلیساهای...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:39:00 GMTکتاب معماهای سیاسی در ایران دوران انقلاب و بعد از انقلاب اسلامی - جلد دومhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-معماهای-سیاسی-در-ایران-دوران-انقلاب-و-بعد-از-انقلاب-اسلامی-جلد-دوم/book/40485کتاب معماهای سیاسی در ایران دوران انقلاب و بعد از انقلاب اسلامی - جلد دوم به قلم داود علی بابایی، به تدوین قانون اساسی در سال 58 و بسیاری از مسائل سیاسی پشت پرده انقلاب و بعد از انقلاب پرداخته است.

سیاست مقوله‌ای است که در عمل بسیار پیچیده و نامفهوم می‌باشد. مقوله سیاست در هر جامعه‌ای که جنبه‌ی عملی به خود می‌گیرد، جامعه را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌سازد. در مورد سیاست حرف و حدیث بسیار است.

جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا گفته است: سیاست آن است که کسی را بکشیم و در تشییع جنازه‌اش...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:39:00 GMTکتاب درآمدی بر آزمون‌سازی زبانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-درآمدی-بر-آزمون-سازی-زبان/book/39523کتاب درآمدی بر آزمون‌سازی زبان نوشته‌ی دن داگلاس، با هدف روشن کردن فرایند آزمون‌سازی زبان و چگونگی طراحی آزمون به اساتید رشتۀ زبان و دانشجویان رشتۀ آموزش زبان و زبان‌شناسی کاربردی کمک می‌کند تا ماهیت آزمون‌سازی زبان به عنوان ابزاری برای اندازه‌گیری توانایی زبانی را درک کنند.

به عقیده دن داگلاس (Dan Douglas) هر آزمون زبان‌ با هدف اطمینان پیدا کردن برنامه‌ریزان و ناظران آموزشی، والدین و همچنین مدرسان دربارۀ وضعیت تحصیلی زبان‌آموزان، طراحی می‌شود که براساس آن روند پیشرفت زبان‌آموزان مطابق با...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب نیمکت داغhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نیمکت-داغ/book/40163حمیدرضا صدر در کتاب نیمکت داغ به توصیف سی و چهار مربی تاریخ‌ساز و مشهور فوتبال می‌پردازد؛ افرادی از جمله الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو، آرسن ونگر، مارچلو لیپی و حشمت مهاجرانی که برای نخستین بار ایران را راهی جام جهانی کردند.

بازی. مسابقه. پیروزی. شکست. زنجیر‌ه‌ی تمام‌نشدنی. اولین چیزی که از تماشای فوتبال آموختیم، این است که نتیجه‌ی بازی خوب همیشه مصادف با پیروزی نیست؛ این‌که بازی تماشایی همیشه خوشحال‌مان نمی‌کند و نتیجه بازی بد هم همیشه شکست نیست و بهترها همیشه برنده نمی‌شوند. این‌که پیروزی و قهرمانی...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب رازهای زیبایی: با ترفندهای ساده زیبا شوید و زیبا بمانیدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رازهای-زیبایی-با-ترفندهای-ساده-زیبا-شوید-و-زیبا-بمانید/book/40275کتاب رازهای زیبایی: با ترفندهای ساده زیبا شوید و زیبا بمانید نوشته‌ی رجاء مملکت دوست، نکاتی برای زیبا و شاداب شدن پوست، مو، نحوه‌ی آرایش صورت و انواع ماسک‌های زیبایی ارائه می‌دهد.

همواره برای حفظ زیبایی طبیعی نیاز نیست پول زیادی هزینه کنید. راه‌های آسان خیلی زیادی هستند که شما را یاری می‌دهند تا زیبایی طبیعی خود را به نمایش بگذارید و از آنچه هستید لذت ببرید.

شاید با خود بیاندیشید که حفظ زیبایی کار سخت و پرهزینه‌ای است. البته این تصور چندان غلط نیست. صنعت زیبایی هر ساله 300 میلیارد دلار...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب ساده‌های کودکیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ساده-های-کودکی/book/40295کتاب ساده‌های کودکی، شامل مجموعه داستان‌هایی کوتاه و جذاب است که با الهام بخشی از رویدادهای دوران کودکی علی محقق نگاشته شده است.

بی‌شک طبع نیز مانند هر کودکی برای رسیدن به کمال به تمرین و ممارست نیاز دارد. علی محقق هر چند خود را صاحب طبع نمی‌داند اما سعی بر این داشته است تا هر آنچه قابل نگارش بوده را با دقت و وسواس، بر صفحه سفید کاغد بیاورد.

در بخشی از کتاب ساده‌های کودکی می‌خوانیم:

چشمان گل گرفته و علف‌های اطراف توان رد یابی سنگ غلطان را از من گرفته بود ولی به...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب به خاطر دوشیزه بریجرتونhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-به-خاطر-دوشیزه-بریجرتون/book/40327کتاب به خاطر دوشیزه بریجرتون نوشته‌ی جولیا کویین، نویسنده آمریکایی رمان‌های عاشقانه تاریخی است که آثارش به بیش از 29 زبان ترجمه شده. کویین در این رمان، داستان بیلی بریجرتون دختری مستقل و خودساخته که 23 ساله است را روایت می‌کند.

خانواده بریجرتون سال‌ها با خانواده روکسبی‌ همسایه بودند و آن‌ها انتظار داشتد که بیلی با یکی از پسرهای خانواده روکسبی ازدواج کند. چه ادوارد و چه اندرو می‌توانستند یک همسر ایده‌آل باشند اما بیلی عاشق برادر بزرگتر، جورج می‌شود. کسی که تا قبل از این فکر می‌کرد، گوشت‌ تلخ‌ترین و...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب قصه‌های بهرنگhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قصه-های-بهرنگ/book/40413کتاب قصه‌های بهرنگ نوشته‌ی صمد بهرنگی، متن کاملی است از مجموعه داستان‌هایی که فقط پند و اندرز نمی‌دهند و به دنبال تنبیه و تشویق نیستند بلکه به کودکان می‌آموزد که زیر بار ظلم زورگویانی که سد راه پیشرفت و تکامل بشری هستند نروند.

دیگر زمان آن گذشته است که ادبیات کودکان محدود به تبلیغ و تلقین نصیحت‌های خشک و بی‌برو برگرد، نظافت دست‌ و پا و بدن، اطاعت از پدر و مادر، حرف‌شنوی از بزرگان، سر و صدا نکردن در حضور مهمان، سحرخیز باش تا کامروا باشی، بخند تا دنیا به رویت بخندد، دستگیری از بینوایان به سبک و سیاق...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب معماهای سیاسی در ایران دوران انقلاب و بعد از انقلاب اسلامی - جلد اولhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-معماهای-سیاسی-در-ایران-دوران-انقلاب-و-بعد-از-انقلاب-اسلامی-جلد-اول/book/40449کتاب معماهای سیاسی در ایران دوران انقلاب و بعد از انقلاب اسلامی - جلد اول به قلم داود علی بابایی، وقایعی که در شکل‌گیری انقلاب و سال‌های بعد از پیروزی انقلاب تاثیر داشته، حوادثی همچون کنفرانس گوادلوپ، تأسیس حزب جمهوری و رفراندوم برای تعیین نوع حکومت و همچنین منشأ و سرچشمه انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

هر انقلابی بعد از مدتی انحراف و کجروی‌هایی در آن مشاهده می‌شود که بعضی از دید مردم در خفا می‌ماند و بعضی به طور آشکار مردم آن را مشاهده می‌کنند ولیکن خلاصه بعد از مدتی تمام معماهای سیاسی...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:38:00 GMTکتاب نسخه‌های شفابخش یادگیریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نسخه-های-شفابخش-یادگیری/book/40271کتاب نسخه‌های شفابخش یادگیری نوشته‌ی بهروز آیرملوی، اثری متفاوت، جدید و بسیار ضروری برای همه‌ی اولیا و معلمان ابتدایی است که با مطالعه‌ی آن می‌توانند مشکلات یادگیری دانش‌آموزان ابتدایی را حل کنند.

بسیاری از دانش‌آموزان در خواندن، نوشتن، دست خط، املا، دقت و تمرکز مشکل دارند و این معضل در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته است. این کتاب حاصل مطالعات و یافته‌های جدید نویسنده بوده و اثری بسیار کاربردی و جامع در نوع خودش است. اولیا و معلمان دانش‌آموزان ابتدایی با مطالعه‌ی آن می‌توانند مشکلات دانش‌آموزان...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:37:00 GMTکتاب توسعه تجارت بین‌المللی به واسطه حمل و نقل دریاییhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-توسعه-تجارت-بین-المللی-به-واسطه-حمل-و-نقل-دریایی/book/39947کتاب توسعه تجارت بین‌المللی به واسطه حمل و نقل دریایی نوشته‌ی عنایت اله بامری نیا، نشان می‌دهد که تولید، تجارت و حمل‌ و نقل، فاکتورهایی مجزا از هم نیستند که به صورت منفرد بررسی شوند، بلکه تمامی این عوامل در یک سیستم یکپارچه و واحد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

هدف اصلی این کتاب بررسی چالش‌های موجود بر سر راه حمل‌ و نقل دریایی بین‌المللی و توسعه تجارت در جهان و در کشور عزیزمان ایران است.

تجارت جهانی و به تبع آن حمل‌ و نقل دریایی باعث ایجاد تغییر، پیشرفت و توسعه بنادر شده است. و ما را به این...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:36:00 GMTکتاب هفت زمستان: گزیده داستان کوتاه هفتم دی ماه 1357https://www.ketabrah.ir/کتاب-هفت-زمستان-گزیده-داستان-کوتاه-هفتم-دی-ماه-1357/book/40460روح الله شریفی در کتاب هفت زمستان: گزیده داستان کوتاه هفتم دی ماه 1357، حال و هوای مردم قزوین را در دی سال 57 و قبل از پیروزی انقلاب به رشته تحریر درآورده و زندگی انسان‌هایی را روایت می‌کند که سرنوشتشان با آن روزها گره خورده است.

باید به قصۀ آن روزها جانی دوباره داد. باید داستان خوب و بد و خوبان و بدان آن روزگار را دوباره از سر نوشت. باید در لذتی داستانی هویت قهرمان‌ها و ضد قهرمان‌های آن روزهای نه چندان دور را دوباره در قاب کلمات تصویر کرد.

این کتاب حاصل یک تلاش کارگاهی یک ساله است که در...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:36:00 GMTکتاب فیزیک ناممکن‌هاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-فیزیک-ناممکن-ها/book/40323میچیو کاکو فیزیکدان درخشان معاصر در کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها، با ارائه دانشی مهیج از آن‌چه که در آینده امکان دارد اتفاق بیافتد، سخن می‌گوید.

میچیو کاکو (Michio Kaku) در کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها (Physics of the impossible) ما را به سفری در مرزهای علم می‌برد. هر چه علم پیشرفت می‌کند ما بیشتر شاهد اختراعات جدیدی از سوی دانشمندان هستیم و کارهای غیرممکن را برای ما تبدیل به ممکن می‌کنند و پا به عرصه‌ی زندگی روزمره‌ی ما می‌گذارند، مانند شبکه‌ی ارتباطی، دستگاه‌های فکس، خودروهای گازسوز، آسمان‌خراش‌های...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:33:00 GMTکتاب عشق‌ لرزهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-عشق-لرزه/book/40450اریک امانوئل اشمیت در کتاب صوتی عشق‌ لرزه، با ظرافتی خاص به جست‌وجو و تحلیل احساسات انسان‌ها و روابط آن‌ها با یکدیگر می‌پردازد.

نمایشنامه عشق‌ لرزه (La Tectonique des sentiments) درباره‌ی زن مغرور و زیبایی به نام دیان است که یک دل نه صد دل عاشق مردی به نام ریچارد شده است. او در شغل خود به عنوان وکیل و نماینده مجلس بسیار موفق است ولی رمز و رموز عشق را بلد نیست. ریچارد نیز مردی است که همیشه عاشق دیان بوده و اکنون بعد از دو سال سرانجام دیان نیز عاشق او شده است. اما هنگامی که دیان با کمی بی‌توجهی از...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:33:00 GMTکتاب قدرت عادت‌های مثبتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-قدرت-عادت-های-مثبت/book/40488کتاب صوتی قدرت عادت‌های مثبت نوشته‌ی دن رابی، راهنمایی‌های عملی و مفیدی جهت ایجاد و تکرار مدام عادت‌های خوب به شما ارائه می‌کند.

دن رابی (Dan Robey) در کتاب صوتی قدرت عادت‌های مثبت (The Power Of Positive Habits) نیازهای یک عادت خوب را به صورت ساده به نگارش درآورده است. ابتدا باید یک عمل یا فرآیند فکری وجود داشته باشد تا در طول زمان به یک عادت مثبت تبدیل شود. عمل یا فرآیند فکری باید برای شخصی که آن‌ را انجام می‌دهد‌، مفید باشد‌.

به عادت‌های زندگی خود فکر کنید و بنگرید که چه تاثیری بر روی...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:33:00 GMTکتاب شاپرکی که سنجاق سر شدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-شاپرکی-که-سنجاق-سر-شد/book/40500کتاب صوتی شاپرکی که سنجاق سر شد نوشته عارفه روئین، داستان دختری به نام پروانه است که برای کمک به مادربزرگش به خانه او می‌رود و اتفاقات جالبی برایش رقم می‌خورد. این کتاب برای کودکان گروه سنی «ب» و «ج» مناسب است.

داستان‌ها مهارت‌های فردی و اجتماعی را به کودکان آموزش می‌دهند. قصه گفتن برای بچه‌ها باعث برقراری ارتباط عاطفی بین کودک و والدین شده و علاوه بر کمک به خواب او، جنبه‌های خلاقیت را از سنین پائین در او تقویت می‌کند. پژوهش‌های مربوط به اعصاب حاکی از آن هستند که کودکان با...]]>Wed, 17 Jul 2019 22:33:00 GMTکتاب غلبه بر ترس از ازدواجhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-غلبه-بر-ترس-از-ازدواج/book/39299کتاب غلبه بر ترس از ازدواج نوشته‌ی ساسان سیادتی، برای جوانان در نظر گرفته شده و به طور مختصر درباره‌ی مبانی مهم ازدواج از دید قانون، عرف، سنت و اینکه مهریه‌ی سنگین، چگونه مانع ازدواج جوانان شده است، توضیح می‌دهد.

کتاب غلبه بر ترس از ازدواج (Overcoming Gamophobiae‬‏‫) نظرات حقوقدانان درباره مهریه سنگین و شروط ضمن عقد که دانستن آن‌ها برای جوانان قبل از ازدواج ضروری است را ارائه می‌دهد.

با وجود تغییر و تحولات اجتماعی بنیادین و تغییر ارزش‌ها، ازدواج هنوز هم به عنوان یک...]]>Wed, 17 Jul 2019 12:20:00 GMTکتاب هری پاتر و فرزند نفرین شدهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-هری-پاتر-و-فرزند-نفرین-شده/book/40345کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده به قلم جی. کی. رولینگ و جان تیفانی و جک تورن، داستان هشتم از مجموعه داستان‌های هری پاتر و اولین داستان رسمی از این مجموعه است که به صورت نمایشنامه و برای اجرا بر روی صحنه تئاتر به رشته تحریر درآمده.

این داستان زمانی در حال رخداد است که هری پاتر و دیگر دوستانش وارد دوران بزرگسالی شده‌اند. شخصیت اصلی این داستان یعنی هری اکنون در وزارت جادو به عنوان کارمند مشغول به کار است اما هنوز با سیاهی‌های گذشته دست به...]]>Tue, 16 Jul 2019 16:34:00 GMTکتاب من منچستریونایتد را دوست دارمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-من-منچستریونایتد-را-دوست-دارم/book/40464کتاب من منچستریونایتد را دوست دارم دومین رمان مهدی یزدانی خرم، برندۀ تندیس بهترین رمان سال 1391 از جایزه ادبی هفت اقلیم و ترجمه شده به زبان‌های مختلف انگلیسی، ایتالیایی و ترکی، اثری سوررئال با ژانری اجتماعی و نگاهی پست مدرن است که به بررسی مهم‌ترین قسمت‌های تاریخ ایران، از سال 1320 تا 1332 پرداخته.

من منچستریونایتد را دوست دارم با بیش از 100 شخصیت تو در تو و داستانی پیچیده در اوایل دهه 80 آغاز می‌شود و در دهه‌های 20 و 30 ادامه می‌یابد. کتاب شامل سه تکه است. داستان از یک دانشجوی تاریخ مبتلا به...]]>Tue, 16 Jul 2019 16:34:00 GMTکتاب زندگی را خودت بسازhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-زندگی-را-خودت-بساز/book/40282کتاب زندگی را خودت بساز نوشته‌ی نایجل آلستون و همکاران، شما را به یک سفر درونی خلق خوشبختی دعوت می‌کند، سفری که از درون شروع می‌شود و به بیرون از شما ادامه می‌یابد و به شما نشان می‌دهد که چگونه قدرت‌تان را با استفاده‌ی مؤثر از افکار و احساسات‌تان به نمایش بگذارید.

کتاب زندگی را خودت بساز (Success and happiness) چکیده‌ای از پاسخ‌های افراد موفق در زمینه خوشبختی در زندگی را ارائه می‌دهد که با خواندن آن بینش‌های مربوط به موفقیت شخصی در زندگی خود را به دست می‌آورید.

همچنین...]]>Tue, 16 Jul 2019 16:33:00 GMT