کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2017, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ایران-1400-مسیر-دستیابی-به-اقتدار-اقتصادی-در-منطقه-و-جهان/book/23260کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان، نوشتۀ سید عادل میرزاده، دربارۀ تقویت تولید و صادرات محصولات مدرن صنعتی با هدف ایجاد رقابتی است که از لحاظ کیفیت، قیمت و یا هر دو در عرصه بین‌المللی، تنها راه دستیابی به رشد و توسعۀ پایدار اقتصادی محسوب می‌شود. در حالی که اخذ این برتری برای تولیدات ایرانی از لحاظ کیفیت نیازمند سرمایه‌گذاری هنگفت و واردات فن‌آوری خارجی بوده و به همین علت نیازمند برنامه‌ریزی دراز مدت...]]>Wed, 28 Jun 2017 21:29:56 GMTکتاب چراغ مطالعهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چراغ-مطالعه/book/23242کتاب چراغ مطالعه، راهنمای کاربردی برای دستیابی به مطالعه لذت بخش و مؤثر، نوشتۀ رضاحیدری قاسم آبادی است. با خواندن این کتاب مهارت‌های مطالعه را در خود تقویت کنید. افراد کمی حاضرند برای تغییر خود قدم بردارند و شما جزء آن دسته اندک هستید.

همان طوری که می‌دانید مهارت‌های مطالعه نیاز به تمرین دارند و به صرف دانستن آنها تغییری در مطالعه ما به وجود نمی‌آید. ابتدا باید تکنیک‌ها، روش‌ها و فنون مطالعه را دانست و سپس با به کار بستن آنها و تمرین، آن‌ها را به...]]>Wed, 28 Jun 2017 21:24:08 GMTکتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء یازدهمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آشنایی-با-قرآن-کریم-برای-نوجوانان-شرح-و-ترجمه-جزء-یازدهم/book/23143مجموعه آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان نوشته‌ی فرزانه زنبقی شامل 30 جلد کتاب است که در هر جلد از آن، یکی از جزءهای قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود. این جلد شامل شرح و ترجمه‌ جزء یازدهم می‌شود.
در کتاب آشنایی با قرآن کریم برای هر عنوان که به یک آیه‌ی خاص اشاره دارد، شرحی فراخور حال نوجوانان آورده شده است. مضمون آن نیز قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است. بنابراین، ابتدا توضیحات مربوط...]]>
Wed, 28 Jun 2017 20:53:13 GMT
کتاب نمایشنامه همه کبوتران دنیاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نمایشنامه-همه-کبوتران-دنیا/book/23188کتاب همه کبوتران دنیا به قلم محمود پورشکیبایی، شامل دو نمایشنامه‌‌ی جذاب: همه کبوتران دنیا و جهیزیه مامان برای کودکان است؛ که پورشکیبایی آن را با تکیه بر خاطرات دوران تدریس در دبیرستان به رشته‌ی تحریر در آورده است و داستان زندگی و چالش‌های روزگار ماست.
نمایشنامه از دیر باز در میان ایرانیان، دوست داشتنی و سرگرم کننده بوده است. چه هنرمندانی که در این عرصه گام نهاده و در دل و جان مردم آموزه های نویسندگان آگاه را با زبان قدرتمند نمایش جاودان ساخته‌اند. زیبایی نمایش از...]]>
Wed, 28 Jun 2017 17:34:26 GMT
کتاب رباعیات تنهاییhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رباعیات-تنهایی/book/23258کتاب رباعیات تنهایی نوشته‌ی محسن یزدان فر مشتمل بر بیش از پنجاه رباعی‌ست که در باب چیستیِ آغاز و سرانجام چهان و جایگاه بشر در بین این آمد و رفت کوتاه به این دنیای فانی‌ست و به سوالاتی می‌پردازد که از عصر خیام تا کنون برای نوع انسان مطرح بوده و پیشرفت علم و دانش هیچ کمکی به حل این مسایل نکرده که هیچ، انسان را از یافتن پاسخ مناسب نیز ناامید کرده است.

تا من به تو آویخته ام خوش باشم
بر سرّ جهان نخوانده حاشا باشم
امروز چو خیزم نفسی تازه کنم
فردا چو بخفتم گل بستان باشم.

]]>
Wed, 28 Jun 2017 16:00:02 GMT
کتاب افلاکیان‌ خاکی‌https://www.ketabrah.ir/کتاب-افلاکیان-خاکی-/book/23049کتاب افلاکیان خاکی در مورد زندگی‌نامه، خاطرات و وصیت نامه‌ی شهیدان: م‍ح‍م‍ود ای‍زدی‌، م‍ح‍م‍دع‍ل‍ی‌ ص‍ادق‍ی‌، س‍ی‍دح‍س‍ن‌ ف‍لاح ه‍اش‍م‍ی‍ان‌، سید رضا عصمتی، حسین سبحانی و مجمد یزدانی است که به همت علی‌اکبر نخعی‌ انجام شده است.

در بخشی از کتاب میخوانیم:

روزهای انقلاب بود و مردم می‌خواستند مجسمۀ شاه را در میدان مرکزی‌ِکاشمر سرنگون کنند....]]>Wed, 28 Jun 2017 15:37:06 GMTکتاب رازهای یک میلیونرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رازهای-یک-میلیونر/book/23310با خواندن کتاب رازهای یک میلیونر اثر مارک فیشر، به هدف‌های خود در زندگی دست پیدا کنید و به بیشترین موفقیت برسید.

با کتاب رازهای یک میلیونر (The Millionaires Secrets) نوشتۀ مارک فیشر (Mark Fisher) می‌توانید:
به راز‌های دلتان گوش دهید.
از توانمندی‌های بالقوه ای که دارید، بهره‌مند شوید.
برای رسیدن به موفقیت، تمرکز لازم را به دست آورید.
به نیروز بیکران بزرگ‌اندیشی پی ببرید.

در...]]>Tue, 27 Jun 2017 23:05:04 GMTکتاب یک راهنمایی شخصی برای رژیم غذایی تو!https://www.ketabrah.ir/کتاب-یک-راهنمایی-شخصی-برای-رژیم-غذایی-تو-/book/23325در کتاب یک راهنمای شخصی برای رژیم غذایی تو! نویسندگان این کتاب، دکتر مایکل فردریک رویزن و دکتر محمد سی اوز هستند. راهنمای رژیم شخصی به شما کمک خواهد کرد تا: 10 روز از غذاهای خوشمزه‌ای که نه تنها مزه‌هایشان مطابق میل شما است و شما را راضی می‌کند، بلکه همۀ این غذاها نقش مهمی را در بدن شما ایفا می‌کنند، بچشید.

کتاب یازدهم دکتر مایکل فردریک رویزن و محمد سی اوز با عنوان یک راهنمای شخصی برای رژیم غذایی تو! (You! The Owner's Manual: an Insider's Guide to the Body that Will...]]>Tue, 27 Jun 2017 23:05:04 GMTکتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء دهمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آشنایی-با-قرآن-کریم-برای-نوجوانان-شرح-و-ترجمه-جزء-دهم/book/23140مجموعه آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان نوشته‌ی فرزانه زنبقی شامل 30 جلد کتاب است که در هر جلد از آن، یکی از جزءهای قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود. این جلد شامل شرح و ترجمه‌ جزء دهم می‌شود.
در کتاب آشنایی با قرآن کریم برای هر عنوان که به یک آیه‌ی خاص اشاره دارد، شرحی فراخور حال نوجوانان آورده شده است. مضمون آن نیز قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است. بنابراین، ابتدا توضیحات مربوط به...]]>
Tue, 27 Jun 2017 23:01:03 GMT
کتاب میان‌رشتگی در الهیات و کلام (مسأله شر)https://www.ketabrah.ir/کتاب-میان-رشتگی-در-الهیات-و-کلام-مسأله-شر-/book/23306کتاب میان‌رشتگی در الهیات و کلام (مسأله شرّ)، مشتمل بر سلسله خطابه‌ها یا سخنرانی‌های هشتگانه‌ای است که پیتر فان اینواگن در سال 2003، مطابق سنت گیفورد ایراد نموده است. گفتارهای ایشان به طور عام بر موضوع کلامی «مساله شرّ» و برداشت‌های مختلف از آن متمرکز است که خواننده را درباره دلالت شرور عالم بر «بود یا نبود» خداوند به تفکر وا می‌دارد.

مسأله شرور عالم از دیرباز مورد توجه فلاسفه و متکلمان بوده است. اما در روزگار ما که کلام جدید و...]]>Tue, 27 Jun 2017 23:00:28 GMTکتاب نمایشنامه نیرنگ شاهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نمایشنامه-نیرنگ-شاه/book/23187کتاب نیرنگ شاه به قلم محمود پورشکیبایی، شامل دو نمایشنامه‌‌ی جذاب: همسر من هم همین طور و نیرنگ شاه برای کودکان است؛ پورشکیبایی در این کتاب سعی بر ایجاد آشتی بین کودکان و ادبیات نمایشی داشته که سال‌هاست چنانکه باید و شاید به آن بها داده نشده است.
نمایشنامه از دیر باز در میان ایرانیان، دوست داشتنی و سرگرم کننده بوده است. چه هنرمندانی که در این عرصه گام نهاده و در دل و جان مردم آموزه های نویسندگان آگاه را با زبان قدرتمند نمایش جاودان ساخته‌اند. زیبایی نمایش از آن روست که در...]]>
Tue, 27 Jun 2017 22:49:53 GMT
کتاب بهترین داستان‌های تاریخ https://www.ketabrah.ir/کتاب-بهترین-داستان-های-تاریخ/book/23150کتاب بهترین داستان‌های تاریخ، نوشتۀ رضا سلیمی فامنینی همدانی است. بخشی از مطالب این کتاب، یادآوری جانبازی‌ها و ایثارها و ستودن شجاعت‌ها و شهامت‌هاست. بخش دیگری از حکایات تاریخی، اشتباهات کوچک و بزرگی را در بر می گیرد که نه افراد معمولی، بلکه کسانی آنها را مرتکب شده‌اند که ادعای سردمداری و سرکردگی داشته‌اند.

این خطاهای کوچک و بزرگ هم، درس است برای هر کوچک و بزرگ. اشتباهات گروه کوچکی از مردم هم در خور تعمق و عبرت است. گاهی بر عده‌ای، کارها چنان مشتبه...]]>Tue, 27 Jun 2017 20:59:36 GMTکتاب چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چرا-زنان-حرف-می-زنند-و-مردان-فرار-می-کنند/book/23327کتاب چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنند اثر پاتریشیا لاو و استون استوسنی به شما کمک می‌کند تا به همان رابطه‌ای که در روزهای اول عاشقی داشتید اما در سطحی عمیق‌تر، برگردید.

رابطۀ خوب میان زن و مرد، رابطه‌ای فراتر از کلمات است؛ رابطه‌ای همراه با احساس ارتباط و درک متقابل.
شما می‌دانید وقتی رابطه‌ای به تلخی کشیده می‌شود، زن و مرد چه حسی دارند. زن تمایل دارد در مورد مشکلات صحبت کند، اما مرد ترجیح...]]>Mon, 26 Jun 2017 23:01:53 GMTکتاب دغدغه‌های اجتماعیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دغدغه-های-اجتماعی/book/23323کتاب دغدغه‌های اجتماعی نوشته‌ی یحیی ملک آذری در شانزده مبحث به مسائل اجتماعی مانند آموزش و پرورش، دین و علم، دغدغه های فلسفی، معنویت، موفقیت، نگاه انسانی و غیره پرداخته است. ملک آذری چون دستی هم در شعر و شاعری دارد، برای هر بخش شعری نیز سروده است.
یحیی ملک آذری کوشیده است تا از عمق افکار خود بهترین راه حل را برای حل مشکل دغدغه‌های اجتماعی افراد بیابد. به واقع دغدغه یکی از مشکلات بزرگ اجتماعی نه تنها ایران، بلکه همه‌ی کشورها، حتی کشورهای پیشرفته است. دغدغه که...]]>
Mon, 26 Jun 2017 22:54:11 GMT
کتاب کمیک کارآگاه پوآرو: قتل در زمین گلفhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کمیک-کارآگاه-پوآرو-قتل-در-زمین-گلف/book/23301کتاب مصور کاراگاه پوآرو نوشته‌ی فرانسوا ریویر که اقتباسی است از کتابی با همین نام نوشته‌ی آگاتا کریستی ماجرای جذاب و عجیب رازگشایی از یک قتل توسط پوآرو را به تصویر کشیده است.

یک مرد ثروتمند از پوآرو درخواست می‌کند که برای کمک به او فوری به فرانسه بشتابد. پوآرو به همراه هستینگز به سرعت برای انجام این ماموریت به سفر می‌روند. اما وقتی می‌رسند، دیگر دیر شده٬ موسیو رنالد به قتل رسیده است. جسد او را یافته‌اند که چاقو خورده و در گودالی...]]>Mon, 26 Jun 2017 22:47:52 GMTکتاب تو! دربارۀ سرطان چه می‌دانی؟https://www.ketabrah.ir/کتاب-تو-دربارۀ-سرطان-چه-می-دانی-/book/23299در کتاب تو! دربارۀ سرطان چه می‌دانی؟ در کنار نویسندگان این کتاب، دکتر مایکل فردریک رویزن و دکتر محمد سی اوز، با باورهای غلط دربارۀ سرطان مواجه می‌شویم: مثلا بعضی از انواع سرطان‌ها در نتیجۀ رعایت نکردن اصول اخلاقی است و یا تشخیص سریع به اندازۀ پیش‌گیری مؤثر است. همچنین نور زیاد خورشید به بیماری پوستی ملنوما منجر می‌شود.

کتاب دهم دکتر مایکل فردریک رویزن و محمد سی اوز با عنوان تو! دربارۀ سرطان چه می‌دانی؟ (You! The Owner's Manual: an Insider's...]]>Mon, 26 Jun 2017 22:45:16 GMTکتاب پارامترهای کیفی آب رودخانه‌های ایران (نیتریت، نیترات، BOD، DO)https://www.ketabrah.ir/کتاب-پارامترهای-کیفی-آب-رودخانه-های-ایران-نیتریت-نیترات-BOD-DO-/book/23265در کتاب پارامترهای کیفی آب رودخانه‌های ایران (نیتریت، نیترات، BOD، DO) اثر علیرضا پارسا، سید احمد میر باقری و رحمان پارسا، هدف بررسی پارامترهای کیفی رودخانه جاجرود از جمله BOD، DO، نیتریت و نیترات و مدل سازی این پارامترها به کمک رگراسیون و شبکه‌های عصبی بوده است.

رودخانه جاجرود یکی از مهمترین رودخانه‌های استان تهران می‌باشد که آب شرب بیش از 30 درصد مردم تهران را تأمین می‌کند که در نتیجه حفظ کیفیت آب و سلامت آن و تعیین منابع و...]]>Mon, 26 Jun 2017 22:44:15 GMTکتاب مدیریت و درمان افسردگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مدیریت-و-درمان-افسردگی/book/23154کتاب مدیریت و درمان افسردگی اثر کوام مکنزی، راهنمای کاربردی برای شناخت درجات مختلف افسردگی و طرز مواجهه با آن، درمان دارویی یا روانشناختی آن، در افراد، در خانواده‌ها و در جامعه است. 

همۀ ما گاهی دچار حالت ناامیدی و افسردگی می‌شویم. مثلاً وقتی روابط ما با دیگران از هم پاشیده می‌شود، ممکن است شوکه شویم؛ گریه کنیم، غذا نخوریم، عصبانی شویم، خوب نخوابیم و بدخلق و مضطرب شویم. این حالت معمولاً پس از چند روز برطرف می‌شود و شخص به...]]>Mon, 26 Jun 2017 22:31:55 GMTکتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء نهمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آشنایی-با-قرآن-کریم-برای-نوجوانان-شرح-و-ترجمه-جزء-نهم/book/23139مجموعه آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان نوشته‌ی فرزانه زنبقی شامل 30 جلد کتاب است که در هر جلد از آن، یکی از جزءهای قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود. این جلد شامل شرح و ترجمه‌ جزء نهم می‌شود.
در کتاب آشنایی با قرآن کریم برای هر عنوان که به یک آیه‌ی خاص اشاره دارد، شرحی فراخور حال نوجوانان آورده شده است. مضمون آن نیز قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است. بنابراین، ابتدا توضیحات مربوط به...]]>
Mon, 26 Jun 2017 22:30:28 GMT
کتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء هشتمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آشنایی-با-قرآن-کریم-برای-نوجوانان-شرح-و-ترجمه-جزء-هشتم/book/23137مجموعه آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان نوشته‌ی فرزانه زنبقی شامل 30 جلد کتاب است که در هر جلد از آن، یکی از جزءهای قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود. این جلد شامل شرح و ترجمه‌ جزء هشتم می‌شود.
در کتاب آشنایی با قرآن کریم برای هر عنوان که به یک آیه‌ی خاص اشاره دارد، شرحی فراخور حال نوجوانان آورده شده است. مضمون آن نیز قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است. بنابراین، ابتدا توضیحات مربوط به...]]>
Mon, 26 Jun 2017 22:30:27 GMT