کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2021, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب جهان خود را تغییر دهیدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-جهان-خود-را-تغییر-دهید/book/59094اگر می‌خواهید دنیایتان را متحول سازید، کتاب جهان خود را تغییر دهید برای شما نوشته شده است. جان سی ماکسول و راب هاسکینز در این اثر به شما می‌آموزند چطور هدف‌های خود را بشناسید و برای دستیابی به خواسته‌ها و رویاهایتان تلاش کنید و هیچ‌گاه امیدتان را برای تغییر از دست ندهید.

درباره کتاب جهان خود را تغییر دهید:

شما می‌توانید تغییرات مثبت و پایداری در جهان ایجاد کنید و لازم نیست برای این کار ثروتمند و مشهور باشید یا رهبری یک سازمان بزرگ را بر عهده بگیرید.

راهکارها...]]>Sun, 01 Aug 2021 23:57:00 GMTکتاب آفتاب پرست‌هاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آفتاب-پرست-ها/book/59474یک آفتاب پرست کهنسال و عجیب، روایتگر داستان کتاب آفتاب پرست‌ها اثر جذاب و خارق‌العاده ژوزه ادوآردو آگوآلوسا است که نیستی روح آدمی و زوال آن را به نمایش می‌گذارد. این اثر جایزه مستقل داستان خارجی را در سال 2007 دریافت کرد.

درباره‌ی کتاب آفتاب پرست‌ها:

حرفه‌ی شخصیت اصلی رمان آفتاب‌پرست‌ها یعنی فلیکس ونتورا تجارت کالای غیرمعمولی است. او را می‌توان تاجر خاطرات دانست؛ فلیکس به طور مخفیانه گذشته‌های نو را به کسانی می‌فروشد که نسبت به امنیت آینده‌شان اطمینان دارند و تنها به گذشته‌ی خوبی برای...]]>Sun, 01 Aug 2021 23:56:00 GMTکتاب طب ایرانی و تدابیر تندرستیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-طب-ایرانی-و-تدابیر-تندرستی/book/59525کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی اثری آموزشی به قلم دکتر سمیه ماهروزاده است. هدف نویسنده از نگارش این کتاب این بوده است که مخاطبین خود را با اصلی‌ترین کاربردهای درمانی و پیشگیرانه‌ی طب سنتی ایران در حوزه‌ی سلامت آشنا کند.

درباره کتاب صوتی طب ایرانی و تدابیر تندرستی:

طب ایرانی قدمتی بسیار طولانی دارد. به باور نویسنده‌ی کتاب طب ایرانی و تدابیر تندرستی، ریشه‌های آنچه امروز به عنوان طب سنتی شناخته می‌شود، به زمان‌های بسیار دور بازمی‌گردد. با این حال این مسئله دلیل بر این نمی‌شود که...]]>Sun, 01 Aug 2021 23:56:00 GMTکتاب بازآفرینی هنر از هنر در تاریخ سینماhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بازآفرینی-هنر-از-هنر-در-تاریخ-سینما/book/56939کتاب بازآفرینی هنر از هنر در تاریخ سینما نوشته‌ی سارا غفوریان، علاوه بر وارسی انواع اقتباس‌های سینمایی در تاریخ جهان، شما را با کارگردانان و آثار اقتباسی آنان آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب بازآفرینی هنر از هنر در تاریخ سینما:

اقتباس سینمایی از ادبیات یعنی متن نوشته شده به متن تصویری ترجمه شود؛ به همین دلیل فیلمساز تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از امکانات مختلف، معادل‌هایی تصویری ایجاد نماید. تحت هیچ شرایطی اقتباس‌کننده نمی‌تواند کاملاً به کتاب وفادار باشد و تمام مطالب آن را بدون هیچ دخل و...]]>Sun, 01 Aug 2021 23:55:00 GMTکتاب سریال صوتی شوایک - قسمت اولhttps://www.ketabrah.ir/سریال-صوتی-شوایک-قسمت-اول/book/59553سریال صوتی شوایک - قسمت اول نوشتهٔ یاروسلاو هاشک، اثری کلاسیک، کمدی و انتقادی است که عصیان انسان‌های عادی در برابر بی‌عدالتی‌ها را به تصویر می‌کشد. این رمان که تابه‌حال به بیش از 50 زبان ترجمه شده، داستان مردی خوش‌اخلاق و ساده‌بین را تعریف می‌کند که مشتاق خدمت به اتریش - مجارستان در جنگ جهانی اول است. این فایل اولین قسمت از سریال صوتی شوایک است که هر پنج‌شنبه منتشر می‌شود.

درباره کتاب صوتی شوایک:

این رمان که مدت کوتاهی بعد از جنگ جهانی اول نوشته شد، یکی از آثار ضد جنگ در قرن بیستم به...]]>Sun, 01 Aug 2021 20:57:00 GMTکتاب ما اینجا نیستیم تا نظاره گر باشیمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ما-اینجا-نیستیم-تا-نظاره-گر-باشیم/book/59511لیندا صرصور، مسلمان فلسطینی آمریکایی تبار در کتاب ما اینجا نیستیم تا نظاره گر باشیم به روایت داستان زندگی خود و مبارزاتش علیه نژادپرستی و برقراری عدالت اقتصادی، اجتماعی و جنسی در جامعه‌ی مسلمانان می‌پردازد. وی به دلیل رهبری ممتازش در راهپیمایی زنان در سال 2017 جزو افراد تأثیرگذار مجله تایم شناخته شد.

درباره‌ی کتاب ما اینجا نیستیم تا نظاره گر باشیم:

این کتاب دربردارنده‌ی زندگی‌نامه و خاطرات سه دهه و اندیِ لیندا صرصور است، اما بیشتر از اینکه شبیه داستان باشد یک بیانیه برای عدالت اجتماعی...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:47:00 GMTکتاب هوش عاطفی در محیط کارhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-هوش-عاطفی-در-محیط-کار/book/59541کتاب صوتی هوش عاطفی در محیط کار نوشته‌ی آلن دوباتن، یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه مدرسه زندگی است و به بررسی وضعیت هوش هیجانی افراد در محیط‌های کاری می‌پردازد و نشان می‌دهد که پشت هر یک از الگوهای رفتاری مشکل‌ساز ما چه عللی وجود دارد و چگونه می‌توان بر هر یک از آن‌ها غلبه کرد.

درباره کتاب صوتی هوش عاطفی در محیط کار:

مشاغل مدرن تاکید زیادی بر آموزش‌های فنی دارند و مدیران سازمان‌ها گمان می‌کنند موفقیت و شکست برنامه‌هایشان در گروی همین شیوه مدیریت است و اگر کارمندان‌شان به خوبی به این...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:45:00 GMTکتاب علم تادیب نفسhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-علم-تادیب-نفس/book/59297اگر می‌خواهید کنترل نفس خود را به دست بگیرید و در جهت دستیابی به اهدافتان قدم بردارید، مطالعه‌ی کتاب علم تادیب نفس را از دست ندهید. پیتر هالینز از نویسندگان پرفروش در این اثر ارزشمند، راهکارهایی را برای گریز از وسوسه‌های بیرونی در زندگی ارائه می‌دهد تا با کنار گذاشتن آنان به سوی زندگی ایده‌آل خود گام بردارید و طعم شیرین موفقیت را بچشید.

درباره‌ی کتاب علم تادیب نفس:

همه با دیدن افرادی که از نیروی اراده و تأدیب نفس بهره گرفته‌اند و در زندگی به درجاتی بالا رسیدند، بی‌اختیار لب به تحسین...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:43:00 GMTکتاب بازار گورخر خال خالیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-بازار-گورخر-خال-خالی/book/59362رافائل ژیوردانو در کتاب بازار گورخر خال خالی در قالب داستانی روانشناسی، رویکرد جدیدی به زندگی و مسائل آن دارد. این رمان زندگی افراد مختلف و الهام‌بخشی را روایت می‌کند که هر کدام از آن‌ها شخصیت‌هایی خلاقانه و تا حدودی عجیب و غریب دارند و داستان‌شان به شما کمک می‌کند تا شهامت، خلاقیت و جسارت بیشتری در زندگی داشته باشید.

درباره‌ی کتاب بازار گورخر خال خالی:

داستان از اتاق یک پزشک متخصص زنان و زایمان آغاز می‌شود؛ زوجی در انتظار نتیجه‌ی سونوگرافی هستند تا از جنسیت کودکشان مطلع شوند. پزشک به...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:42:00 GMTکتاب زندگی همین استhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-زندگی-همین-است/book/59488روایتی سورئالیستی و غیرمعمول از دنیای مردگان! محمدهاشم اکبریانی در کتاب زندگی همین است شما را دعوت می‌کند تا در جریان کشمکش‌های افرادی باشید که زندگی پس از مرگ هم برای آن‌ها کفایت نمی‌کند و سر از خاک بر آورده‌اند تا بار دیگر با زندگان نشست و برخاست کنند.

درباره کتاب زندگی همین است:

نویسنده این رمان تلاش کرده تا با استفاده از داستانک‌ها و خرده روایت‌هایی که در طول داستان پیش می‌کشد، اثری با فضایی متفاوت و سورئالیستی را پیش چشمان شما ترسیم کند. ماجراهای این داستان میان واقعیت و خیال، مرگ...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:40:00 GMTکتاب راز و رمز مذاکرهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-راز-و-رمز-مذاکره/book/59594کتاب صوتی راز و رمز مذاکره نوشته‌ی داوید بیتون و استفان لکلر، با ارائه راهکارها و تمرینات مختلف به شما کمک می‌کند تا به طور صحیح درخواست‌های خود را با دیگران مطرح کنید. با شنیدن این کتاب مفید و کاربردی می‌توانید به‌راحتی با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را قانع نمایید.

درباره کتاب صوتی راز و رمز مذاکره:

شاید دقت کرده باشید که حرف‌زدن درمورد نیازها و خواسته‌هایتان با همسر، رئیس یا همکارهایتان کار دشواری است و به‌سادگی نمی‌توان بعضی چیزها را با...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:38:00 GMTکتاب روانشناسی ورزشی به زبان سادهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-روانشناسی-ورزشی-به-زبان-ساده/book/59510کتاب روانشناسی ورزشی به زبان ساده نوشته‌ی فرشاد نجفی‌پور، آسبد نوارف و آرش شیخ‌لر، به جنبه‌های روانشناسی ورزش می‌پردازد و از اهمیت و نقش ورزش در سلامت انسان سخن می‌گوید و عوامل موفقیت یک ورزشکار را در زندگی حرفه‌ای برمی‌شمارد.

درباره کتاب روانشناسی ورزشی به زبان ساده:

ذهن یک ورزشکار مهم‌ترین ابزار برای او محسوب می‌شود. مغز دستگاهی اعجاب‌برانگیز در بدن انسان است که وظیفه تنظیم و کنترل ضربان قلب، تنفس و تمام بدن را بر عهده دارد؛ از این رو کانون و مرکز...]]>Sun, 01 Aug 2021 18:26:00 GMTکتاب شوخیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-شوخی/book/59544چهار شاهکارِ کوتاه از چهار غول عالم ادبیات! کتاب صوتی شوخی مجموعه‌ای متشکل از چهار داستان کوتاه عاشقانه به قلم چهار نویسنده‌ی بزرگِ جهان است. عنوان هر داستان و نویسنده‌ی آن به ترتیب عبارت است از: زندگی نهانی والتر میتی، نوشته‌ی جیمز تربر؛ سه اندیشه‌ی دخترک گوژپشت، نوشته‌ی لوئیجی پیراندلو؛ شب ماه مه، نوشته‌ی نیکلای گوگول؛ شوخی، نوشته‌ی آنتون چخوف.

درباره کتاب صوتی شوخی:

داستان کوتاه همواره یک گونه‌ی ادبی محبوب در سرتاسر جهان بوده است....]]>Sun, 01 Aug 2021 17:50:00 GMTکتاب ثروت و ثروتمند را باور کنhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-ثروت-و-ثروتمند-را-باور-کن/book/59317نگاه خود را به پول تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند. رابرت کیوساکی در کتاب ثروت و ثروتمند را باور کن، به شما آموزش می‌دهد که چطور به شیوه‌ی ثروتمندان زندگی کنید و با بالا بردن مهارت‌های مالی خود، به راز پولدار شدن پی ببرید.

درباره‌ی کتاب ثروت و ثروتمند را باور کن:

آیا می‌دانید بزرگ‌ترین بنیادهای خیریۀ جهان توسط ثروتمندان ایجاد شده و شعار اکثر آن‌ها فعالیت برای زندگی بهتر بشر در سراسر دنیاست؟! ثروتمندان موفقیت خود را در گرو خوشبختی مردم فارغ از مکان جغرافیایی در سراسر دنیا...]]>Sun, 01 Aug 2021 17:45:00 GMTکتاب مردم شناسی ارتباطی اسطوره در سینمای ایرانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مردم-شناسی-ارتباطی-اسطوره-در-سینمای-ایران/book/59529کتاب مردم شناسی ارتباطی اسطوره در سینمای ایران نوشته‌ی علی اسکندری به بررسی دو موضوع اسطوره و سینما به طور کامل و ارتباط آن‌ها با هم و تاثیرشان بر یکدیگر در سینمای سال‌های اخیر ایران می‌پردازد.

درباره کتاب مردم شناسی ارتباطی اسطوره در سینمای ایران:

طرح مفهوم مردم‌شناسی ارتباطی و تبیین ابعاد به صورت علمی در کنار تحلیل اسطوره قهرمان سه دوره انقلاب، جنگ و بازسازی و تحلیل ساختاری روایت، حکایتگر اختلاف یا انطباق قهرمانان بازنمایی شده بر پرده سینما با آنچه در جامعه ظهور و بروز دارد، خواهد...]]>Sun, 01 Aug 2021 17:43:00 GMTکتاب چگونه اجتماعی باشیمhttps://www.ketabrah.ir/خلاصه-کتاب-صوتی-چگونه-اجتماعی-باشیم/book/59533آیا در جمع راحت نیستید و مدام استرس دارید؟ پادکست چگونه اجتماعی باشیم راهکارهایی را ارائه می‌کند که با کمک آن‌ها بتوانید بر خجالت و کم‌رویی خود غلبه کنید و در محیط‌ها و تعاملات جمعی، فرد اجتماعی‌تری باشید. این پادکست جزو مجموعه «چگونه‌های دست‌یافتنی» است که شامل مقاله‌های سایت «هاو کن یو» می‌شوند.

درباره پادکست چگونه اجتماعی باشیم:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک جمع کاری یا دوستانه احساس جداافتادگی کنید و نتوانید به‌درستی با اطرافیان خود ارتباط بگیرید. ممکن است بارها...]]>Sun, 01 Aug 2021 17:17:00 GMTکتاب مامان و معنی زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-مامان-و-معنی-زندگی/book/59551دکتر اروین د. یالوم، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد و از مشهورترین روانپزشکان مکتب اگزیستانسیال در کتاب صوتی مامان و معنی زندگی، داستان‌هایی را با نگاهی روانشناسانه و فلسفی روایت می‌کند. نویسنده در خلال این داستان‌ها شگفتی‌های موجود در قلب رابطۀ درمانی را می‌کاود و از مفاهیمی مثل پوچی، مرگ و انزوا می‌گوید.

درباره کتاب صوتی مامان و معنی زندگی:

دکتر اروین یالوم در این کتاب سعی کرده تا تجربه‌های روان‌درمانی خود را به‌صورت داستان‌‌گونه تعریف کند. او در طی این داستان‌ها مخاطب را با انواع...]]>Sun, 01 Aug 2021 16:44:00 GMTکتاب راز و رمز آماده سازی ذهنیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-راز-و-رمز-آماده-سازی-ذهنی/book/59625سباستین توماس در کتاب صوتی راز و رمز آماده سازی ذهنی به شما یاد می‌دهد تا به بهترین نحو اهداف خود را تعیین کنید، ذهن خود را تقویت کرده و به پیروزی نزدیک شوید. این نویسنده از تکنیک‌های آماده‌سازی قهرمانان ورزشی الهام گرفته و روش‌های آن‌ها را به شما معرفی کرده است.

درباره کتاب صوتی راز و رمز آماده سازی ذهنی:

به نظر شما چه‌کار باید کرد تا بتوان مثل برنده‌ها فکر کرد و به بهترین نحو خود را برای آینده آماده ساخت؟ سباستین توماس عقیده دارد همه باید مثل ورزشکاران حرفه‌ای اهداف خود را تعیین...]]>Sun, 01 Aug 2021 16:11:00 GMTکتاب اگه خیلی باهوشیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-اگه-خیلی-باهوشی/book/59596کتاب صوتی اگه خیلی باهوشی نوشتهٔ باربارا ایشام، داستان جذاب و سرگرم‌کننده دختری به اسم «کیتی» را تعریف می‌کند که فکر می‌کند پدرش باهوش‌ترین آدم در کل زندگی‌اش است. اما یکی از روزها کلمه می‌سی‌سی‌پی همه چیز را تغییر می‌دهد.

موضوع کتاب صوتی اگه خیلی باهوشی چیست؟

پدر کیتی یکی از پرمشغله‌ترین وکلای حقوقی در شیکاگو است که سخت کار می‌کند تا بتواند عدالت را در شهر برقرار کند. طی سال‌های گذشته پدر او مشغول آماده شدن برای یک چیز خیلی مهم و جدی بود. کیتی هشت ساله نیز دانش‌آموز خوبی...]]>Sun, 01 Aug 2021 16:05:00 GMTکتاب هوش مصنوعیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-هوش-مصنوعی/book/59494کتاب هوش مصنوعی نوشته‌ی مریم آقاجانی، هر آنچه را که باید درباره این علم بدانید از سطح مقدماتی تا پیشرفته، برای شما به زبان ساده شرح می‌دهد و کاربردهای این دانش امروزی در زمینه‌های مختلف را برمی‌شمارد.

درباره کتاب هوش مصنوعی:

در دنیای امروز هوش مصنوعی از موضوعی علمی تخیلی که تنها دستمایه‌ای برای ساخت فیلم می‌شد، بیرون آمده و به یکی از حوزه‌های اساسی و مهم در علوم دنیا بدل شده است. همان علمی که در گذشته تنها موضوعی برای صحبت بود، اکنون همه صفحات روزنامه‌ها را پر کرده است و در همه...]]>Sun, 01 Aug 2021 15:44:00 GMT