کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2019, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب هنر زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-هنر-زندگی/book/37600کتاب هنر زندگی اثری از باب پراکتور و ساندرا گالاگر به شما می‌آموزد چگونه با نوآموزی، باورهای کاذب را از ذهن خود دور کنید و چگونه می‌توانید در زندگی قدمی به جلو بردارید.

کتاب هنر زندگی (The Art of Living) گنجینه‌ای از فراست و درایت را به شما عرضه می‌کند. با خواندن این کتاب یکی از مریدان باب پراکتور می‌شوید. وی ایده‌ها و نظرات خود را ساده و همه فهم بیان می‌کند و در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه از ذهن خلاق خود استفاده کنیم.

تا جایی...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:48:00 GMTکتاب من والت ویتمن‌ام!https://www.ketabrah.ir/کتاب-من-والت-ویتمن-ام/book/37624کتاب من والت ویتمن‌ام! گزیده‌ی شعرهای آمریکایی، اسرارآمیز و رنگارنگ والت ویتمن است.

والت ویتمن (Walt Whitman)، شاعر و روزنامه‌نگار آمریکایی سال 1819 میلادی در خانواده‌ی پرجمعیتی در نیویورک متولد شد و دوران کودکی‌اش همزمان با دوران برده‌داری ایلات متحده بود.

ویتمن از کودکی عاشق طبیعت بود و در مطالعاتش درباره‌ی تفکر کلاسیک جهان از «گوته»، «هگل» و «امرسون» دنباله‌روی می‌کرد. او...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:47:00 GMTکتاب چگونه فرزندان خود را با اعتماد به ‌نفس تربیت کنیمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چگونه-فرزندان-خود-را-با-اعتماد-به-نفس-تربیت-کنیم/book/37617کتاب چگونه فرزندان خود را با اعتماد به ‌نفس تربیت کنیم نوشتۀ مریم سلیقه، از نظر روانشناسی به بررسی نقش تأثیرگذار مادران و پدران در شکل‌گیری عزت نفس کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

پرورش روحیۀ خودباوری و اعتماد به نفس، یکی از مهمترین اهداف تربیتی همۀ مکاتب به ویژه اسلام است. اعتماد به نفس عبارت است از اینکه انسان به خود تکیه کند، خود را مسئول کارهای خویش بداند، موفقیت و ناکامی را معلول افکار و اعمال خود پندارد و به یاری دیگران چشم ندوزد. اساس تعلیم و تربیت اسلامی بر...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:46:00 GMTکتاب خدا به همراهت خرسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-خدا-به-همراهت-خرسی/book/37355کتاب خدا به همراهت خرسی اثر شراره شیرودی، داستانی است آموزنده برای گروه سنی "ب" که نتیجه‌ی امید و دعای پدر و مادر را به کودکان نشان می‌دهد.

این کتاب درباره داستان خرسی است که به دیدن پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگش می‌رود و در میان راه در جنگل گم می‌شود. اما با دعای مادر، به طرز معجزه‌آسایی نجات پیدا می‌کند.

خرس کوچکی به همراه پدر و مادر خود در کلبه‌ای زیبا در وسط جنگل کاج زندگی می‌کرد. خرس، دوستی به نام خرگوش کوچولو...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:45:00 GMTکتاب رئالیست‌ها در غرقاب عشقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رئالیست-ها-در-غرقاب-عشق/book/37592کتاب رئالیست‌ها در غرقاب عشق، مجموعه نامه‌های عاشقانه نامداران ادبیات جهان به گردآوری کاوه میرعباسی است. تولستوی، بالزاک، مارک تواین، برناردشاو، چارلز دیکنز، گوستاو فلوبر، جک لندن، استاندال، دی‌اچ. لارنس و... بزرگانی هستند که کاوه میرعباسی در این اثر داستان عاشقی‌شان را روایت می‌کند.

نامه‌ها به نزدیکان همدل و محرمان اسرار بسان نقب‌هایی هستند به دنیای درون مشاهیر و چه بسیار جنبه‌های نهفته سرشت و شخصیت‌شان را آشکار می‌سازند؛ به واسطه‌شان...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:45:00 GMTکتاب آشپزباشى: انواع پیتزا و ساندویچhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آشپزباشى-انواع-پیتزا-و-ساندویچ/book/37610کتاب آشپزباشى: انواع پیتزا و ساندویچ نوشته‌ی الهام حسین نیا، راهنمایی برای تهیه انواع مختلف پیتزا و ساندویچ‌های سالم و خانگی است که به صورت جامع و گام‌به‌گام به رشته‌ی تحریر درآمده.

امروزه صنعت آشپزى و مدیریت خانه‌دارى به یکى از رشته‌هاى دانشگاهى تبدیل و از موقعیت سنتى خود خارج گشته و زندگى زیباى شما را تحت تأثیر خود گذاشته است. تغذیه خانواده به دست تواناى خانم خانه مدیریت مى‌گردد و این هنر زیبا را زمانى اهل خانواده حس مى‌کنند که از کارِ طاقت فرساى...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:43:00 GMTکتاب English Grammar in Practicehttps://www.ketabrah.ir/کتاب-English-Grammar-in-Practice/book/37468کتاب English Grammar in Practice نوشته اشرف کیایی و پرویز مصلی نژاد، با قرار دادن همزمان الگوهای صحیح و نا‌صحیح از ساختارهای زبان انگلیسی و توضیح مختصر آن‌ها در قالب مثال‌های مختلف، این فرصت را به فراگیران می‌دهد تا همزمان دو ساختار صحیح و ناصحیح را مشاهده کنند.

تاکنون کتاب های زیادی در مورد گرامر زبان انگلیسی نوشته شده که عمدتاً حاوی توضیحات گرامری و تمرین های متفاوت در این رابطه است و کمتر به بررسی الگوهای ساده ولی با اهمیت نوشتاری، گفتاری و...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:41:00 GMTکتاب توانمندسازی روان‌شناختی و کارآفرینی درون سازمانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-توانمندسازی-روان-شناختی-و-کارآفرینی-درون-سازمانی/book/37458کتاب توانمندسازی روان‌شناختی و کارآفرینی درون سازمانی نوشته حمیدرضا رضوانی و میترا هاشمی، به بررسی پیش زمینه‌ها و پیامدهای توانمندسازی روانشناختی، تشخیص و تقویت شایستگی‌های فردی می‌پردازد.

منابع انسانی هر سازمان، عاملی اصلی حیات آن سازمان است. نیروی انسانی توانمند، سازمان توانمند را به وجود می‌آورد. از این رو شناخت انسان و توانایی‌هایش برای مدیریت اثربخش آن ضروری است. مدیریت منابع انسانی بر مبنای مفاهیم رفتار سازمانی بنا شده است که با تلاش‌های نظام‌مند برای شناخت، درک و...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:39:00 GMTکتاب هنری وروجک مرده رو زنده می‌کنه!https://www.ketabrah.ir/کتاب-هنری-وروجک-مرده-رو-زنده-می-کنه/book/37615کتاب هنری وروجک مرده رو زنده می‌کنه! نوشته‌ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان‌شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری‌هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش‌های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می‌کند و...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:38:00 GMTکتاب راهبردهای مدیریت نگرانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-راهبردهای-مدیریت-نگرانی/book/37292کتاب راهبردهای مدیریت نگرانی نوشته‌ی هادی گودرزی، با بیانی ساده عوامل ایجاد کننده نگرانی را شناسایی و راه‌های مدیریت آن را بیان می‌کند.

کار جنبه‌ای از زندگی است که صرف نظر از منابع مالی برخی از نیازهای اساسی آدمی نظیر تحرک روانی و بدنی، نیازهای اجتماعی و احساسات خود ارزشمندی را ارضاء می‌کند. با وجود این کار می‌تواند منبع فشار روانی نیز باشد. در دهه اخیر موضوع نگرانی و آثار آن در سازمان‌ها مورد توجه بسیار واقع گردیده است. با وجود این که استرس مثبت نیز وجود دارد و...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:37:00 GMTکتاب فهرستگان مجازیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-فهرستگان-مجازی/book/37621کتاب فهرستگان مجازی نوشتۀ افشین موسوی چلک، نادیا حاجی عزیزی و سیمین حداد عراقی، درباره‌ی تعاریف، کاربردها و معرفی مهم‌ترین فهرستگان‌های الکترونیکی و تحت وب ایران و جهان و نحوه‌ی استفاده از آن‌هاست.

فهرستگان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که از دیرباز مورد توجه کتابخانه‌ها بوده است. اهمیت اشتراک منابع و همکاری بین کتابخانه‌ها نیز زمینه توسعۀ آن‌ها را فراهم کرده است. آگاهی از منابع موجود در کتابخانه‌ها، تسریع و تسهیل در فهرست‌نویسی،...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:34:00 GMTکتاب بازیچه‌ دست دیگران نشویدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-بازیچه-دست-دیگران-نشوید/book/37547کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید اثر ژاگ ریگارد، برای افرادی است که از کنترل شدن از جانب دیگران، از بیش از حد خوب و مهربان بودن، از بدبخت بودن و اینکه نمی‌توانند اختیار زندگی و کار خودشان را در دست داشته باشند، خسته شده‌اند.

در یک کلام کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید (Manipulation ne vons laissez plus faire) برای همه کسانی است که از کنترل شدن به ستوه آمده‌اند و دیگر اینکه می‌خواهند برای کسانی که تحت فشار قرار دارند و به نوعی تحت کنترل دیگران هستند راهکاری...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:33:00 GMTکتاب کارآفرینی عشقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کارآفرینی-عشق/book/37602کتاب کارآفرینی عشق نوشته‌ی محمد جولایی تهرانی و موسی زمان زاده دربان، با رویکرد هم‌گرایی علوم به رابطه‌ی میان عشق با مهارت‌هایی همچون مدیریت و مهندسی می‌پردازد و در این رهگذر، از ابزارهایی هم‌چون اشعار، قطعات و جملات عاشقانه‌ی قصار به دو زبان فارسی و انگلیسی بهره می‌جوید.

در بخشی از کتاب کارآفرینی عشق (Love Entrepreneurship) می‌خوانیم:

1- طبیعت والاترین حاصل‌ها را با ساده‌ترین ابزارها می‌آفریند.
2-...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:33:00 GMTکتاب سقوط شادی بخشhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-سقوط-شادی-بخش/book/37607کتاب صوتی سقوط شادی بخش، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه نوشته‌ی نویسنده مطرح چینی - آمریکایی، ها جین است که اولین بار در سال 2009 چاپ شد. مضمون این داستان‌ها، دلمشغولی‌ها و گرفتاری‌های روزمره زندگی و مشکلات اجتماعی در دنیای متمدن است و اغلب جامعه چین را نقد می‌کند.

داستان‌های به یاد ماندنی کتاب صوتی سقوط شادی بخش (A good fall)، به ارزش وفاداری در مواجهه با موقعیت‌های وسوسه کننده در زندگی می‌پردازد. ها جین (Ha Jin) با همان...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:32:00 GMTکتاب 5 تکنیک طلایی برای ثروتمند شدن با استفاده از قانون جذبhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-5-تکنیک-طلایی-برای-ثروتمند-شدن-با-استفاده-از-قانون-جذب/book/37618کتاب صوتی 5 تکنیک طلایی برای ثروتمند شدن با استفاده از قانون جذب اثر مهدی عاقلیان، مناسب برای افراد بی‌پولی است که می‌خواهند ثروتمند شوند. این 5 گام طلایی به شما کمک می‌کند تا به استقلال مالی برسید و هر مبلغ دلخواه را جذب کنید و به همه اهداف و آرزوهایتان برسید.

قانون جذب قانونی جهانی است که همیشه وجود دارد. به زبان ساده، این قانون یعنی این که هرچیزی مشابه خود را جذب می‌کند. قانون جذب می‌گوید که انرژی فکر و انرژی‌ای که هرکس منتشر می‌کند، انرژی مشابه خود...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:32:00 GMTکتاب زندگی در مهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-زندگی-در-مه/book/37606کتاب صوتی زندگی در مه به قلم داوود بختیاری دانشور، روایتگر خاطرات اسیر آزاد شده ایرانی یعقوب مرادی از دوران دفاع مقدس است.

«زندگی در مه» از ساعت دوازده ظهر جمعه 59/10/19 آغاز می‌شود؛ درست از وسط میدان جنگ و در طوفانی از آتش و گلوله. فردای آن روز، یعنی صبح شنبه 59/10/20 یعقوب مرادی به اسارت دشمن درمی‌آید. حالا زنده‌یاد داوود بختیاری دانشور همسفر و همکلام مرادی می‌شود تا او همه آنچه را در اردوگاه‌های عراقی از سر گذرانده است بیان کند. او در این خاطرات،...]]>Sun, 20 Jan 2019 16:31:00 GMTکتاب قورقوری خسیسhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قورقوری-خسیس/book/37356کتاب قورقوری خسیس اثر شراره شیرودی، داستانی است آموزنده برای گروه سنی "ب" که عواقب خساست را به کودکان نشان می‌دهد.

قورقوری نماد بچه‌ای خسیس است که حاضر نیست اسباب بازی‌هایش را به دوستانش بدهد. تا آنکه یک روز از کارهای خود پشیمان می‌شود و دوستانش را برای بازی دعوت می‌کند. قوقوری دل دوستانش را شاد کرده بود ولی دل خودش از همه شادتر بود. قورقوری با بخشش و مهربانی معنای شادی واقعی را فهمیده بود.

در بخشی از کتاب قورقوری خسیس...]]>Sun, 20 Jan 2019 14:04:00 GMTکتاب تقویت هشیاری عاطفی در بزرگسالانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تقویت-هشیاری-عاطفی-در-بزرگسالان/book/37572کتاب تقویت هشیاری عاطفی در بزرگسالان اثر سوساین ریو، جوآن براینر و لارنس بوکبیندر، به بررسی و آموزش مهارت‌هایی ذهنی و رفتاری از جمله خودآگاهی، خودتنظیمی، همدلی و کنترل خشم برای داشتن زندگی بهتر می‌پردازد.

هشیاری عاطفی ریشه‌های بسیار عمیقی در رفتار و هیجانات و روابط فردی و اجتماعی ما دارد. اگر بتوانیم هشت مهارت هشیاری عاطفی را در خود تقویت کنیم، آن‌گاه در همه‌ی فعالیت‌های فردی و اجتماعی خود موفق‌تر عمل خواهیم کرد و...]]>Sat, 19 Jan 2019 17:00:00 GMTکتاب اندیشه میلیون دلاریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اندیشه-میلیون-دلاری/book/37535جیمز آرتور ری در کتاب اندیشه میلیون دلاری، راهکارهایی ارائه می‌دهد که نیروهای درونی‌تان را تحت کنترل درآورید، تا زندگی‌ای که لایقش هستید را ایجاد نمایید.

چند نفر را می‌شناسید که پول بسیاری درمی‌آورند، ولی مدام بیمار هستند؟ یا امکان دارد که ثروتمند باشند، ولی در رابطه‌هایشان موفق نیستند یا زندگی معنوی آن‌ها از هم جدا شده است. این پیروزی واقعی نیست. شما هنگامی که اندیشه میلیونی را به دست بیاورید، مالک اندیشه‌ای خواهید شد که به غیر از درآمد مادی، درآمدی...]]>Sat, 19 Jan 2019 16:59:00 GMTکتاب تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تاریخچه-ای-عمومی-از-بی-عدالتی-و-شرارت/book/37503کتاب تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت نوشته خورخه لوئیس بورخس از مجموعه «هزارتوی بورخس» منتشر شده، مجموعه‌ای که به راستی شامل داستان‌ها و نوشته‌هایی است که خواننده را وارد هزارتویی معنایی و تصویری می‌کند.

صفحات کتاب از چوبه‌دار مجازات شدگان و تبهکاران و دزدان دریایی انباشته شده و واژه بی‌عدالتی و شرارت در عنوان کتاب، ترس و هیبت برمی‌انگیزد، اما زیر این همه طوفان و تندر، هیچی و پوچی است.

خورخه لوئیس بورخس (Jorge Luis...]]>Sat, 19 Jan 2019 16:58:00 GMT