کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2020, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب دختران درهم شکستهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-دختران-درهم-شکسته/book/51114سایمون سنت جیمز در کتاب دختران درهم شکسته داستانی نفسگیر و وحشتناک را روایت می‌کند که در مدرسه‌ای شبانه‌روزی رخ می‌دهد. این مدرسه زمانی پناه دخترانی بوده که طرد شده‌اند اما اکنون برای فیونا، تنها صحنه‌ی جرمی است که باید راز قتل خواهرش را حل کند؛ رازی که ابعادی وسیع به خود می‌گیرد.

معرفی کتاب دختران درهم شکسته:

خواهر فیونا بیست سال پیش به قتل رسیده و او که اکنون روزنامه‌نگار موفقی است هنوز نتوانسته مرگ خواهرش را فراموش کند. جسد خواهر فیونا اطراف ساختمان متروک آیدلوایلد...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:49:00 GMTکتاب نبرد زندگیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نبرد-زندگی/book/51283سارا امامی در کتاب نبرد زندگی سرگذشت آمنه الماسی، رهبر یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های فروش استان گیلان و مدرس بازاریابی و فروش را در قالب یک داستان خیالی در یک قطار که تمثیلی از گذر زمان و زندگی به شمار می‌رود، به رشته تحریر درآورده است.

این رمان بخشی از شرح حال واقعی و تاثیرگذار آمنه الماسی را روایت کرده است. او زندگی را از دریچه‌ای زیبا و متفاوت می‌دید و برای موفقیت همه چیز را از صفر شروع کرد.

هر کدام از آدم‌هایی که خیلی ساده و بی‌تفاوت از کنارشان گذر می‌کنید و در بهترین حال یک لبخند نه...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:49:00 GMTکتاب باربری هستیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-باربری-هستی/book/50965کتاب باربری هستی نوشتۀ ابوالفضل کریمی، مجموعه داستان‌های کوتاهی با درون‌مایه جبر و اختیار است و زندگی افرادی را روایت می‌کند که در موقعیت‌های متفاوتی چون مرگ، نفرت، عشق، جنگ و تولد با اتفاقات پیرامونشان روبه‌رو می‌شوند و بحران‌های روحی بسیاری را از سر می‌گذرانند.

درباره مجموعه داستان باربری هستی:

یک جنین در روزهای آخر قبل از تولدش می‌میرد. همسر یک کارآگاه گروه جنایی به طور مشکوکی به قتل می‌رسد. رازهای عجیبی بعد از مرگ یک پیرمرد برملا می‌شود. زندگی و جوانی یک مرد بی‌گناه...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:47:00 GMTکتاب من یک وال کوچولو هستمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-من-یک-وال-کوچولو-هستم/book/50296فرانسوا کروزات در کتاب من یک وال کوچولو هستم همراه با تصاویری زیبا و جذاب سعی بر این دارد تا فرزندان شما را با موجوداتی آشنا سازد که در دل دریاها زندگی می‌کنند.

موضوع کتاب من یک وال کوچولو هستم چیست:

دنیای اطراف ما پر است از موجودات جالبی که هر کدام سبک خاص زندگی خود را دارند. آیا دوست دارید نحوه زندگی هر حیوان را از زبان خودش بشنوید؟ در این مجموعه از آثار فرانسوا کروزات (Francois Crozat) هر جاندار قصه زندگی‌اش را برای شما تعریف می‌کند. به مفهومی دیگر کروزات شما را با...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMTکتاب نابغه جوان: گوارش (هضم)https://www.ketabrah.ir/کتاب-نابغه-جوان-گوارش-هضم/book/50299کتاب نابغه جوان: گوارش (هضم) به قلم کیت لنارد همراه با تصاویری رنگارنگ و جذاب کودکان شما را با کارکرد اعضای بدن خود آشنا می‌سازد.

درون بدن همه موجودات، سیستم جالبی وجود دارد، کیت لنارد (Kate Lennard) در کتاب نابغه جوان: گوارش (هضم) (Digestion) فرایند جالب هضم غذا را در سیستم بدن انسان‌ها و دیگر حیوانات بررسی می‌کند.

کتاب نابغه جوان: گوارش (هضم) مناسب چه کسانی است؟

مجموعه کتاب‌های نابغه جوان برای تمامی کودکان دبستانی که علاقه دارند با قسمت‌های مختلف اعضای بدن...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMTکتاب طب داخلی در قالب Mind Maphttps://www.ketabrah.ir/کتاب-طب-داخلی-در-قالب-Mind-Map/book/50310الیویا اسمیت در کتاب طب داخلی در قالب Mind Map سعی کرده موضوعاتی را مورد بررسی قرار دهد که دانشجویان پزشکی از روز اول با آن‌ها مواجه می‌شوند.

این کتاب نباید جایگزین درسنامه‌های جامع شود بلکه بهتر است که متمم آن‌ها باشد و با به خاطر سپردن مطالب آن، به یادگیری دانشجویان کمک نماید.

کتاب طب داخلی در قالب Mind Map برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر برای دانشجویان پزشکی، اینترن‌ها و همچنین پزشکان عمومی مفید است. در آخر، امیدواریم که کتاب طب داخلی در قالب Mind Map (Mind...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMTکتاب طب اورژانس در یک صفحهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-طب-اورژانس-در-یک-صفحه/book/50326کتاب طب اورژانس در یک صفحه نوشته‌ی جفری کاترینو و اسکات کاهان، دربردارنده‌ی اطلاعاتی است که پزشکان در درمانگاه و یا اورژانس در برخورد با بیماری‌های شایع مانند اختلالات گوارشی، قلبی، ریوی، پوست و... به آن نیاز پیدا می‌کنند.

کلیه اطلاعات در این کتاب در یک صفحه آورده شده تا دسترسی سریع‌تر را به مطلب مورد نظر فراهم نماید. آنچه که کتاب طب اورژانس در یک صفحه (In a page Emergency medicine) را حائز اهمیت کرده توجه خاص آن بر مطالب بالینی و درمانی است که جزئیات این مطالب در کتب مرجع و در...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMTکتاب تحول و دلواپسی در تاریخ اسلام: نظریه سازی و نظریه پردازی سیاسی - اجتماعی سده اول تحلیلی بر حوادث تاریخ صدر اسلامhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تحول-و-دلواپسی-در-تاریخ-اسلام-نظریه-سازی-و-نظریه-پردازی-سیاسی-اجتماعی-سده-اول-تحلیلی-بر-حوادث-تاریخ-صدر-اسلام/book/50359محمدرضا کلان فریبایی در کتاب تحول و دلواپسی در تاریخ اسلام: نظریه سازی و نظریه پردازی سیاسی - اجتماعی سده اول تحلیلی بر حوادث تاریخ صدر اسلام رویکردی را بررسی کرده است که در شیوه صدور اسلام می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و تحول زیادی در میان جنبش‌های اسلامی بیافریند.

نوگرایی پیوسته در جهان اسلام و جوامع اسلامی، از زمان تاسیس وجود داشته است؛ به ‌ویژه در دویست سال اخیر، جهان اسلام در مواجه با تمدن معاصر غرب، نوگرایی در میان نخبگان و روشنفکران را بیشتر تجربه کرده است. نخبگان سیاسی در جهان...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMTکتاب نگاهت را که به من بخشیدی، جنگلی در من جوانه زدhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نگاهت-را-که-به-من-بخشیدی-جنگلی-در-من-جوانه-زد/book/50426کتاب نگاهت را که به من بخشیدی، جنگلی در من جوانه زد، مجموعه اشعاری لطیف از سروده‌های آیدا جوادزاده است. او مضامینی همچون دغدغه‌های امروزی بشر، ترس از آینده، تنهایی و عشق را به زیبایی در قالب شعر سپید بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب نگاهت را که به من بخشیدی، جنگلی در من جوانه زد، می‌خوانیم:

دلتنگی چیز خوبی‌ست
دلی که تَنگ می‌شود
هنوز
در خاکی ریشه دارد.
من از لحظه‌ای می‌ترسم
که
رَدم را بگیرم و بروم.

]]>
Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMT
کتاب چگونه بگوییم تا بچه‌ها یاد بگیرندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چگونه-بگوییم-تا-بچه-ها-یاد-بگیرند/book/51413کتاب چگونه بگوییم تا بچه‌ها یاد بگیرند نوشته‌ی ادل فبر و الین مازلیش، با ارائه تکنیک‌ها و راه‌حل‌های کاربردی و جدید به والدین و معلمان کمک می‌کند تا مشکلات و چالش‌هایی که با کودکان و شاگردان خود دارند را به خوبی بشناسند و با آن‌ها به صورت صحیح ارتباط برقرار کنند.

والدین و آموزگاران باید نیروهایشان را یکى کنند و با هم همکاری موثری داشته باشند. هر دو گروه نیاز دارند تفاوت میان کلمات ناامید کننده و شهامت‌بخش، کلماتى که موجب اختلاف مى‌شوند و یا به همکارى دعوت مى‌کنند، لغاتی که موجب...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:46:00 GMTکتاب بچه‌ها بیایید نمایش 2https://www.ketabrah.ir/کتاب-بچه-ها-بیایید-نمایش-2/book/50801کتاب بچه‌ها بیایید نمایش 2 دربردارنده‌ی 9 نمایشنامه‌ی کوتاه و زیبا برای کودکان به قلم منوچهر اکبرلو است که با ساده‌ترین وسایل و تنها با اتکا به خلاقیت، آن‌ها را با نمایش و قصه‌گویی آشنا می‌کند.

درباره‌ی مجموعه‌ی بچه‌ها بیایید نمایش:

نمایشنامه‌های مجموعه‌ی حاضر این امکان را فراهم می‌کنند که کودکان در زمان کوتاهی بتوانند چند نمایشنامه جذاب را اجرا کنند. متن‌ها به گونه‌ای نوشته شده که به دکور و لباس‌های مجلل نیازی ندارند و با وسایل معمولی و ساده‌ای که در منازل وجود دارد...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:44:00 GMTکتاب بچه‌ها بیایید نمایش 4https://www.ketabrah.ir/کتاب-بچه-ها-بیایید-نمایش-4/book/51241کتاب بچه‌ها بیایید نمایش 4 دربردارنده‌ی 7 نمایشنامه‌ی کوتاه و دلنشین برای کودکان به قلم منوچهر اکبرلو است که با روایت قصه‌هایی جذاب، خلاقیت آن‌ها را شکوفا کرده و با نمایش و قصه‌گویی آشنا می‌کند.

درباره‌ی مجموعه‌ی بچه‌ها بیایید نمایش:

نمایشنامه‌های مجموعه‌ی حاضر این امکان را فراهم می‌کنند که کودکان در زمان کوتاهی بتوانند چند نمایشنامه جذاب را اجرا کنند. متن‌ها به گونه‌ای نوشته شده که به دکور و لباس‌های مجلل نیازی ندارند و با وسایل معمولی و ساده‌ای که در منازل وجود دارد...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:44:00 GMTکتاب بچه‌ها بیایید نمایش 3https://www.ketabrah.ir/کتاب-بچه-ها-بیایید-نمایش-3/book/51242کتاب بچه‌ها بیایید نمایش 3 دربردارنده‌ی 7 نمایشنامه‌ی کوتاه و جذاب برای کودکان به قلم منوچهر اکبرلو است که با قصه‌هایی دلنشین آن‌ها را با نمایش آشنا می‌کند تا تجربه‌ی کار گروهی را کسب کنند و در کنار دوستان خود لذت ببرند.

درباره‌ی مجموعه‌ی بچه‌ها بیایید نمایش:

نمایشنامه‌های مجموعه‌ی حاضر این امکان را فراهم می‌کنند که کودکان در زمان کوتاهی بتوانند چند نمایشنامه جذاب را اجرا کنند. متن‌ها به گونه‌ای نوشته شده که به دکور و لباس‌های مجلل نیازی ندارند و با وسایل معمولی و...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:44:00 GMTکتاب بچه‌ها بیایید نمایش 5https://www.ketabrah.ir/کتاب-بچه-ها-بیایید-نمایش-5/book/51243کتاب بچه‌ها بیایید نمایش 5 دربردارنده‌ی 6 نمایشنامه‌ی کوتاه و جذاب برای کودکان به قلم منوچهر اکبرلو است که با قصه‌هایی متفاوت و زیبا خلاقیت آن‌ها را شکوفا و به نمایش و قصه‌گویی علاقه‌مند می‌کند.

درباره‌ی مجموعه‌ی بچه‌ها بیایید نمایش:

نمایشنامه‌های مجموعه‌ی حاضر این امکان را فراهم می‌کنند که کودکان در زمان کوتاهی بتوانند چند نمایشنامه جذاب را اجرا کنند. متن‌ها به گونه‌ای نوشته شده که به دکور و لباس‌های مجلل نیازی ندارند و با وسایل معمولی و ساده‌ای که در منازل وجود دارد...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:44:00 GMTکتاب سلسله شاهنشاهی ساسانیانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سلسله-شاهنشاهی-ساسانیان/book/48746مریم خزائی و مهدی خزائی در کتاب سلسله شاهنشاهی ساسانیان شرح رویدادهای مهم تاریخی و پادشاهان ساسانی را که چهارمین سلسله پادشاهی تاریخ ایران به شمار می‌روند، گردآوری و تالیف کرده‌اند.

آشنایی با سلسله ساسانیان:

ساسانیان یکی از سلسله‌های شاهنشاهی ایرانی است که از سال 224 تا 651 میلادی بر ایران حکومت کردند؛ جلوس اردشیر بابکان سرسلسله ساسانیان بود که در سال 226 میلادی (1951 رصد زرتشت یا مبدأ تاریخ ملی) بر ایران پادشاهی کرد. با مرگ یزدگرد سوم در سال 651 میلادی...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:43:00 GMTکتاب قدرتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-قدرت/book/50055با پیروزی بر مشکلات خودتان را به زندگی سرشار از آرامش دعوت کنید! میکروکتاب قدرت نوشته‌ی راندا برن، به شما کمک خواهد کرد تا با غلبه بر سختی‌ها و مشکلات، دنیای درون خود را کشف کنید و آرامش را در زندگی‌تان بیابید.

هیچ کدام از ما تنها به دنیا نمی‌آییم. از زمان تولد، نیروهایی در درون ما قرار گرفته تا قادر باشیم از آن‌ها برای ساخت یک زندگی ایده‌آل استفاده کنیم. چه بسا که بیشتر ما وقتی از مرحله‌ی کودکی عبور می‌کنیم کم کم از قدرت‌های درونی خود فاصله می‌گیریم و آن‌ها را از یاد...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:43:00 GMTکتاب نقض قواعد حقوق بین الملل بشر در پرتو قانون پاتریوتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-نقض-قواعد-حقوق-بین-الملل-بشر-در-پرتو-قانون-پاتریوت/book/50546علیرضا نادری در کتاب نقض قواعد حقوق بین الملل بشر در پرتو قانون پاتریوت مفهوم قواعد غیر قابل تعلیق حقوق بشر و موارد نقض آن را در قانون پاتریوت مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

بعد از اتفاقات ناگوار یازدهم سپتامبر، مردم آمریکا بدون هیچ حکم قانونی هدف جاسوسی شدید، استراق سمع، تجسس، توقیف و بازداشت قرار گرفته‌اند. از گذشته تا به امروز اقدامات جاسوسی دولت آمریکا علیه شهروندانش بیشتر شده است؛ به طوری که این امر حتی گریبان‌گیر خود سیاستمداران این کشور نیز می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اغلب...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:43:00 GMTکتاب رازhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-راز/book/51521این بار استیون کینگ، پادشاه وحشت سرزمین‌های ترس و دلهره به سراغ کتاب صوتی راز رفته که به خاطر قصه جذابش برنده جایزه برام استوکر شده است. این داستان درباره مردی نویسنده به نام مورت است که به سرقت ادبی از سوی شخصی عجیب و ناآشنا متهم می‌شود؛ کسی که زندگی او را به شدت بهم بریزد و آن قدر به مورت شباهت دارد که انگار شخصیتی واحد هستند.

درباره کتاب صوتی راز:

داستان راز (Secret window, secret garden) یکی از قصه‌های کتاب (Four Past Midnight) است که در سال‌های 1988 و 1989 به نگارش...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:43:00 GMTکتاب درون و بیرونhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-درون-و-بیرون/book/50649میشل اسنونیت در کتاب صوتی درون و بیرون با روایتی بسیار زیبا به شما کمک می‌کند تا عواطف و احساسات خود را بهتر بشناسید و نسبت به اوضاع و احوال روحی خود توجه بیشتری داشته باشید. این کتاب به 25 زبان ترجمه شده و از زمان اولین انتشارش تاکنون، به مدت ده سال در سراسر جهان پرفروش بوده است.

درباره‌ی کتاب صوتی درون و بیرون:

درون و بیرون (The Soul Bird) شناخته شده‌ترین اثر میشل اسنونیت (Michal Snunit) روزنامه‌نگار، سردبیر، شاعر و نویسنده‌ی کتاب‌های کودکان محسوب می‌شود. او در این...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:42:00 GMTکتاب زرافه‌ی گردن درازhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-صوتی-زرافه-ی-گردن-دراز/book/51539کتاب صوتی زرافه‌ی گردن دراز نوشته‌ی سمیه سیدیان، درباره‌ بچه زرافه کوچکی است که هنوز آنقدر گردنش دراز نشده تا بتواند برگ‌های سبز همه درختان جنگل را بخورد و باید برای تنهایی غذاخوردن تلاش کند و یاد بگیرد.

درباره کتاب صوتی زرافه‌ی گردن دراز:

زرافه ناز و کوچک وقتی به دنیا اومد و یکم بزرگ‌تر شد، هنوز هم گردنش بلند نبود. شاید بپرسید که زرافه گردن کوتاه هم مگر وجود دارد؟ البته که هست؛ وقتی زرافه‌ای هنوز بچه باشد و رشد نکرده باشد، این شکلی می‌شود.

زرافه کوچک ما، در...]]>Thu, 22 Oct 2020 22:40:00 GMT