کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2018, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب اصول حسابرسی (1) به زبان خودمانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-اصول-حسابرسی-1-به-زبان-خودمانی/book/32739کتاب اصول حسابرسی (1) به زبان خودمانی نوشتۀ سینا چال اشتری به بررسی گزارش حسابرسی، آیین رفتار حرفه‌ای، کنترل‌های داخلی، شواهد حسابرسی و نمونه‌گیری در حسابرسی می‌پردازد.

وجود اطلاعات مالی شفاف و قابل مقایسه رکن اصلی پاسخگویی و تصمیم‌گیری‌های اقتصادی آگاهانه و از ملزومات بی‌بدیل توسعه و رشد اقتصادی در بخش خصوصی و دولتی است.

صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان، دولت و دیگر استفاده کنندگان برای تصمیم‌گیری در زمینه خرید، فروش، نگهداری سهام،...]]>Sun, 27 May 2018 17:18:00 GMTکتاب آهوhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آهو/book/32899کتاب آهو نوشتۀ مهین سالار، داستان زندگی دختری به نام آهو است که از زبان خودش روایت می‌شود. آهو که حالا ۴۵ سال سن دارد، خاطراتش را با خانواده‌ی ۹ نفری مرور می‌کند که چگونه عشق، سختی‌ها و ناملایمات را پشت سر گذاشته است.

در بخشی از کتاب آهو می‌خوانید:

مادر سکوت می‌کند. صفیه با یک سینی چای می‌آید و کنارمان می‌نشیند. دستم به طرف لیوان چای دراز می‌شود. چای، داغ و خوش‌ رنگ است.
- شاهین ازت خواستگاری کرده.
نفسم می‌گیرد، این را...]]>Sun, 27 May 2018 16:50:00 GMTکتاب مجله عصر اندیشه - شماره 16https://www.ketabrah.ir/کتاب-مجله-عصر-اندیشه-شماره-16/book/32868مجله عصر اندیشه - شماره 16، با عنوان منطق سکوت به معرفی شخصیت و اندیشه آیت الله سیستانی مرجع بزرگ عراق اختصاص دارد و در مصاحبه با سیدجواد شهرستانی، وکیل و نماینده آیت الله سیستانی در ایران و شماری از شخصیت‌های داخلی و خارجی ابعاد مختلفی را بررسی می‌کند.

 زنده‌یاد / زنده‌باد استقلال نام پرونده دیگر مجله عصر اندیشه است که بازخوانی مفهوم استقلال در گفتمان انقلاب اسلامی را در دستور کار دارد. مصاحبه با پروفسور مایکل والزر اندیشمند مشهور علوم سیاسی آمریکا از نقاط برجسته این پرونده به شمار...]]>Sun, 27 May 2018 16:32:00 GMTکتاب لبخندهای مستندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-لبخندهای-مستند/book/32811کتاب لبخندهای مستند نوشته سعید بیابانکی، مجموعه‌ای از 60 قطعه نثر با درون مایه، طنز است.

این کتاب حکایت روزگار ماست. روزگاری که هر نقطۀ آن پر است از تضاد و تناقض. روزگاری که با هر چیز می‌توان خندید و حکایت شاعری که صبح علی‌الطلوع که از خانه می‌زند بیرون که البته گاهی این صبح علی‌الطلوع 10 صبح است نگاهش و گوشش به این و آن است تا نکته‌ای بشنود و بیابد و بنویسد. نکته‌ای که گاه آن‌ قدر طنزآمیز است که به حادثه‌ای از پیش طراحی شده می‌ماند ولی...]]>Sun, 27 May 2018 15:15:00 GMTکتاب پیرمرد و دریاhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-پیرمرد-و-دریا/book/32765کتاب پیرمرد و دریا نوشته ارنست همینگوی، شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی است که طی 84 روز گذشته، حتی یک ماهی هم صید نکرده‌است و در دل دریاهای دور برای به دام انداختن یک نیزه ماهی بسیار بزرگ با آن وارد مبارزهٔ مرگ و زندگی می‌شود. این کتاب در سال 1953 جایزه پولتیز و در سال 1954 جایزه ادبی نوبل را از آن خود کرده است. 

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) در فاصله میان جنگ‌ها و نگارش کتاب‌هایش سفر می‌کرد و به شکار و ورزش‌ها‌ی دیگر مشغول می‌شد....]]>Sat, 26 May 2018 23:11:00 GMTکتاب یاشماقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-یاشماق/book/32862کتاب یاشماق، تالیف نادر ساعی ور، شرح مختصری از گذر مردی بدون چراغ، برای یافتن گوهری در عمق گذشته خویش است و بیشتر از آن، به تردید کشنده و گاه لذت‌بخش او می‌پردازد، در درک واقعیت وجودی گوهر!

یوسف از هزار توی زمان عبور می‌کند. نه به جلو ... به عقب! برای احراز یا اثبات گمشده‌اش! در این کاووش بی‌پایان، هر ذره و هر حرف و نگاهی، معنایی بعید می‌یابد. یوسف، ناگریز به تاویل نشانه‌هاست.

زیرا که کلید هر مرحله، در تاویل نشانه‌های مرحله قبل نهفته است. گاهی کلید...]]>Sat, 26 May 2018 23:06:00 GMTکتاب ماهنامه دانشمند - شماره 656https://www.ketabrah.ir/کتاب-ماهنامه-دانشمند-شماره-656/book/32900ماهنامه دانشمند - شماره 656 منتشر شد. طرحی نو، سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای، آن‌ها به کشتن زمین مشغول‌اند، بزرگ‌ترین توربین بادی جهان در اسکاتلند، میدان‌های مغناطیسی کهکشانی، یادگار بیگ بنگ و درمان بیماری قلبی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله دانشمند می‌خوانید.

دانشمند قدیمی‌ترین مجله علمی به زبان فارسی است. نخستین شماره این ماهنامه دانش و فناوری، آبان ماه 1342 منتشر شد و 53 سال است که انتشار پیوسته آن ادامه دارد.

هدف اصلی دانشمند، انتشار دانستنی‌های مفید...]]>Sat, 26 May 2018 18:07:00 GMTکتاب زنانی که جرات کردندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-زنانی-که-جرات-کردند/book/32767کتاب زنانی که جرات کردند نوشته اویلین بایلنسن و لوئیس کاوفمن به معرفی زنان بزرگ دنیا می‌پردازد. زنانی که جرات کردند و تحولی عظیم در جامعه خود ایجاد نمودند و اسم آن‌ها همیشه ماندگار است.

زمین محکمی که ما زنان بر آن ایستاده‌ایم، بر سنگ‌ بناهایی استوار است که خواهران روشن‌ بین ما در گذشته و حال آن‌ها را بنا کرده‌اند و می‌کنند. این زنان برجسته، از همه‌ی اقشار اجتماع و در طیف رنگارنگی از عملکرد‌های گوناگون بر موانع پیروز شدند...]]>Sat, 26 May 2018 18:06:00 GMTکتاب میراث از دست‌ رفتهhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-میراث-از-دست-رفته/book/32777همراه با کران دسای در کتاب میراث از دست‌ رفته، شاهد از بین رفتن میراث مردم هند بعد از رفتن انگلیسی‌ها می‌شویم. این میراث تمام دارایی با ارزش آنان بود که حدود یک قرن تحت سلطه انگلستان در آمد.

کتاب میراث از دست‌ رفته (The inheritance of loss) دومین کتاب خانم کران دسای، نویسنده هندی است که در سال 2006 و هفت سال بعد از اولین رمان وی «همهمه در باغ سیب گوآوا» منتشر شد و جوایزی از جمله جایزه «من‌بوکر» را در سال 2006 نصیب خود کرد.

کلمه...]]>Sat, 26 May 2018 17:28:00 GMTکتاب مکاتب روان‌شناسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مکاتب-روان-شناسی/book/32901کتاب مکاتب روان‌شناسی نوشتۀ حمیدرضا بلوچ، فشرده‌ای از زندگی‌نامه‌ی روانشناسان برتر معاصر، از ابتدای تاریخچه‌ی شکل‌گیری این علم تاکنون را در بر می‌گیرد.

هدف از تحریر کتاب مکاتب روان‌شناسی، آشنایی کلی با نظریات این شخصیت‌های برجسته است که هر کدام به نوبه‌ خود تاثیری عمیق و پایدار در این حیطه بر جای گذاشته‌اند و گوشه‌ی تاریکی از ذهن و روان آدمی را در پرده‌ی نگرش و پژوهش خویش آشکار ساخته‌اند. برای تهیه‌ی این اثر عمدتا از...]]>Sat, 26 May 2018 17:21:00 GMTکتاب استاد در کلام رهبرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-استاد-در-کلام-رهبر/book/32773کتاب استاد در کلام رهبر، تالیف مجتبی پیر هادی، مجموعه سخنان آیت‌الله خامنه‌اى در وصف استاد شهید مطهرى است که حاوى نکات بدیع و جالب از شخصیت فکرى و زندگى سراسر درس این استاد فرزانه است و مى‌تواند راهی جهت آشنایی با دقایق و ظرایف حیات پر برکت استاد مطهرى باشد.

سراغ گوهر را باید از گوهرشناس گرفت. براى شناخت علماى بزرگ باید به محضر اهل فن رفت و از آن‌ها در این سیر معنوى یارى جست. علماى بزرگى همچون استاد شهید آیت اللّه‌ مطهرى رضوان اللّه‌ تعالى علیه هنوز در جامعه ما...]]>Sat, 26 May 2018 17:06:00 GMTکتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آثار-و-برکات-روزه-داری-در-دنیا-قبر-و-قیامت/book/32792محمدجواد مهری در کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت، مجموعه‌ای از آیات، روایات و حکایاتی از اولیاء خدا را پیرامون فضائل و برکات روزه در دنیا و آخرت جمع‌آوری نموده است. 

روزه؛ چشمۀ رحمت الهی را در وادی دل انسان‌های حق‌ طلب جاری می‌کند. مائده‌های آسمانی را بر سفرۀ دل انسان‌های روزه‌دار، می‌‌چیند. روزه، در میدان صبر و بردباری، روح انسان را استوار می‌‌سازد و ظلمت خودخواهی و خودمحوری را مبدّل به نورانیّت و تواضع و...]]>Sat, 26 May 2018 17:00:00 GMTکتاب سوسیالیسم و سرمایه‌‌داریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سوسیالیسم-و-سرمایه-داری/book/32796هانس هرمان هوپ در کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌داری، در قالب رساله‌ای روشمند به بررسی نظریه‌ای سیاسی درباره‌ی اقتصاد، سیاست و اخلاقیات سوسیالیسم و سرمایه‌داری پرداخته است. 

کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌ داری: رساله‌ای روش‌مند درباره‌ اقتصاد، سیاست و اخلاقیات (A theory of socialism and capitalism: economics, politics, and ethics)، پژوهشی چند رشته‌ای پیرامون مسائل بنیادی فلسفه سیاسی و اقتصاد سیاسی است؛ اینکه چطور...]]>Sat, 26 May 2018 17:00:00 GMTکتاب معراج معجزات (جلد چهارم)https://www.ketabrah.ir/کتاب-معراج-معجزات-جلد-چهارم/book/32878کتاب معراج معجزات (جلد چهارم) نوشته‌ی خانعلی کوهی سعدی، در قالب یکصد و بیست خطبه‌ی نهج‌البلاغه‌ی امام علی (ع) همراه با ترجمه‌ی منظوم گردآوری شده است. 

نهج‌البلاغه برگزیده‌ی خطبه‌ها، نامه‌ها و سخنان کوتاه حضرت علی (ع) است که در این کتاب علاوه بر متون اصلی، ترجمه‌ی زیبایی در قالب اشعار فاخر نیز وجود دارد. شاعر کتاب معراج معجزات، سخنور و نویسنده‌ای توانا، مردی وارسته و اندیشمندی فاضل، استاد و ادیبی...]]>Sat, 26 May 2018 17:00:00 GMTکتاب متعادل بودن (نه اصل برای ایجاد عادت‌هایی که با خواسته‌هایتان مطابق هستند)https://www.ketabrah.ir/کتاب-متعادل-بودن-نه-اصل-برای-ایجاد-عادت-هایی-که-با-خواسته-هایتان-مطابق-هستند/book/32898وین دایر در کتاب متعادل بودن (نه اصل برای ایجاد عادت‌هایی که با خواسته‌هایتان مطابق هستند)، سعی دارد تعادل طبیعی‌تان را در همه‌ی جنبه‌های زندگی به شما بازگرداند.

این اصل تعادل است که به عالم معنا می‌بخشد، جهان، سیاره‌ها، فصول، آب، باد، آتش و کره زمین همگی در تعادل کامل هستند. تنها استثنای این اصل ما انسان‌ها هستیم. متعادل شدن تنها در اتخاذ استراتژی‌های نوین برای تغییر رفتارتان نیست بلکه در تطبیق مجدد خودتان با تفکرات‌تان است تا بتوانید بین...]]>Sat, 26 May 2018 17:00:00 GMTکتاب ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم و یکم؛ خرداد 1397https://www.ketabrah.ir/کتاب-ماهنامه-اختصاصی-زیست-بان-آب-شماره-بیستم-و-یکم-خرداد-1397/book/32897در ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم و یکم؛ خرداد 1397، سعی شده است که به تأثیرات روش RDF بر کاهش آلودگی‌های محیط زیست پرداخته شود. RDF به مواد پسماندهای گفته می‌شود که پس از انجام پروسه‌های مختلف بازیافت به عنوان سوخت حاصل از مواد زائد تولید می‌شود.

در حال حاضر مسئله کمبود انرژی از مسائل روز است و بسیاری از کشورهای در حال توسعه، سوخت مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر تأمین می‌کنند. افزایش جمعیت و توسعه شهرنشینی باعث افزایش تولید زباله شده و مشکلات زیادی را در رابطه با امحاء...]]>Sat, 26 May 2018 16:48:00 GMTکتاب کاهش خواسته در دادرسی‌های مدنیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کاهش-خواسته-در-دادرسی-های-مدنی/book/32804کتاب کاهش خواسته در دادرسی‌های مدنی نوشته‌ی سید روح اله ترابی و سید عبداله ترابی، به بررسی دیدگاه‌های اساتید حقوق نسبت به ماده 98 قانون آیین دادرسی مدنی پرداخته و به طور عملی نحوه کاهش خواسته در محاکم دادگستری و تحلیل آرای قضایی را شرح می‌دهد.

جلسه اول دادرسی برای خواهان دارای امتیازاتی است که جلسات دادرسی بعدی فاقد این امتیازات است. استفاده از این امتیازات منوط بر این است که خواهان به حقوق و تکالیف خود در این جلسه آگاهی داشته باشد. در این کتاب کوشش شده، همین...]]>Sat, 26 May 2018 16:47:00 GMTکتاب ملاقات در فکه: زندگی‌نامه شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی)https://www.ketabrah.ir/کتاب-ملاقات-در-فکه-زندگی-نامه-شهید-حسن-باقری-غلامحسین-افشردی/book/32867کتاب ملاقات در فکه: زندگی‌نامه شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) نوشته سعید علامیان، از خاطرات دوران کودکی شهید باقری آغاز شده و بعد از آن به پیروزی انقلاب و در نهایت به حضور حسن باقری به عنوان یکی از اصلی‌ترین و تأثیرگذارترین فرماندهان در جبهه‌های جنگ می‌پردازد.

غلامحسین افشردی، مشهور به حسن باقری، نخستین روز مهرماه 1359، با آغاز جنگ، وارد خوزستان شد و 28 ماه عمر خود را در میدان‌های جنگ گذراند. او در این مدت نه چندان طولانی، به جایگاهی رسید که اطلاعات، طراحی و نیز اجرای...]]>Sat, 26 May 2018 16:37:00 GMTکتاب براندازی صهیونیستی در امپراتوری عثمانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-براندازی-صهیونیستی-در-امپراتوری-عثمانی/book/30960محسن فرسایی در کتاب براندازی صهیونیستی در امپراتوری عثمانی، نقش یهودیان صهیونیست، در از بین بردن و زوال امپراتوری عثمانی را بررسی می‌کند.

پس از سقوط خلافت عباسی در جهان اسلام، به تدریج ترکان مسلمان عثمانی در آسیای صغیر دولت عثمانی را تشکیل دادند که در مدت پنج سده توانست یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های اسلامی را به وجود آورد. آن‌ها امپراتوری بیزانس را از بین بردند و در خاورمیانه نیز به جز ایران بر همه سرزمین‌ها سلطه داشتند.

محسن فرسایی معتقد است جریان صهیونیسم با...]]>Sat, 26 May 2018 16:24:00 GMTکتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیمhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آنچه-را-که-باید-از-بهداشت-دهان-و-دندان-برای-سلامتی-خود-بدانیم/book/32837کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم نوشته سامان متین اقدام، مجموعه‌ای علمی با مطالب کوتاه و رسا است که درباره اطلاعات ضروری سلامت دهان و دندان خبر می‌دهد.

این کتاب دارای دو فصل است که در فصل اول آن سعی شده اطلاعاتی کلی درباره سلامت دهان و دندان و ضرورت نگهداری از آن‌، که برای عموم مردم نیاز است بیان شود و در فصل دوم این کتاب نیز مهم‌ترین و پرکاربردترین واژه‌هایی که معمولا دندان‌ پزشکان به کار می‌برند بیان‌ شده تا شما...]]>Sat, 26 May 2018 16:24:00 GMT