کتابراهhttps://www.ketabrah.irکتابخانه الکترونیکی کتابراهfa(c) 2017, www.ketabrah.ir All rights reserved.20 کتاب تاریخ کامل ایرانhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تاریخ-کامل-ایران/book/20559تاریخ کامل ایران، چکیده‌ای است ارزشمند از تاریخ سرزمین باستانی ایران که مشتمل بر دو بخش قبل از اسلام (با قلم استاد ارزشمند حسن پیرنیا) و بعد از اسلام (استاد عباس اقبال آشتیانی) می باشد.

این کتاب بسیار بر طبع کسانی خوش خواهد آمد که حوصله‌ی تفصیل تاریخ را ندارند و در عین حال از دانستن تاریخ مملکت متمدن ایران لذت می برند.

از اعتبار این کتاب همان بس که اکتفا کنیم به حسن‌شهرت نویسندگان آن. بخش اول این کتاب (تاریخ قبل از اسلام) را میرزا حسن‏خان پیرنیا (مشیرالدوله)، از مردان خوش‌نام مشروطه نگاشته که...]]>Wed, 22 Mar 2017 23:13:12 GMTکتاب چشم‌های بی‌رنگhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-چشم-های-بی-رنگ/book/20500کتاب "چشم‌های بی‌رنگ" مجموعه داستانی اثر زهرا جمالی می باشد.

در یکی از داستان های این کتاب می خوانید:

به تو فکر می‌کنم، به آن روز برفی. که سراپای وجودم از بودن با تو گرم شده بود. به تو فکر می‌کنم که نداشتمت اما فکر می‌کردم که دارمت. دوستت داشتم و نداشتم. همیشه می‌خواستم در باره‌ات کتابی بنویسم، اما نمی‌دانستم باید از کجا شروع کنم از راز چشمان آبی‌ات بنویسم یا دستان مهربانت و یا... اما هیچ‌وقت نتوانستم بنویسم، تا قلم به دست گرفتم سیل واژه‌ها و جمله‌ها...]]>Wed, 22 Mar 2017 22:34:21 GMTکتاب برای تو که می خوانیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-برای-تو-که-می-خوانی/book/20553صدو پنجاه تصنیف چیدمان شده بر پایه ردیف دستگاهی موسیقی ایران برای نخستین بار در ایران

هنگامی که از آواز سخن به میان می آوریم آنچه نخست در یاد ما نقش می بندد، شعر است. شعر در کشور ما از بن مایه های ادبیات پارسی است و بسیاری از پژوهشگران جهان برای آنکه رنگ و مایه ادبی و پیام حکمت گونه به آثار خویش ببخشند و عیار کار خویش را بالا ببرند از اشعار بزرگان ما در نگارش خود بهره ها برده اند. به ویژه که در آواز که آهنگ رستاخیزی کرده تا شعر به گونه ای درخشان به گوش جان شنونده برسد. در این باره که موسیقی خود آوایی دارد و شعر خود سخنی، بسیار...]]>Wed, 22 Mar 2017 22:24:21 GMTکتاب تسبیح و بولدوزرhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-تسبیح-و-بولدوزر/book/20557کتاب "تسبیح و بولدوزر" نوشته ی "ابراهیم‌ زاهدی‌ مطلق‌" براساس زندگی شهید سید محمدتقی رضوی نوشته شده است.

شهید سید محمدتقی رضوی به سال ۱۳۳۴ در خانواده ای اهل تقوا و دیانت در شهر مقدس مشهد چشم به جهان گشود از همان دوران کودکی مورد توجه اطرافیانش قرار گرفت. عشق و علاقه به علوم دینی توجه او را به مباحث دینی می کشاند. وی همزمان با تحصیل، به مطالعه کتب مذهبی رو می آورد. پس از پایان دوره متوسطه در کنکور دانشگاه شرکت کرده و در رشته راه و ساختمان پذیرفته می شود. از این رو وارد انستیتوی مشهد می گردد.Wed, 22 Mar 2017 22:14:21 GMTکتاب رمان برو دیده‌بانی بگمارhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رمان-برو-دیده-بانی-بگمار/book/20584"رمان برو دیده‌بانی بگمار" اثر هارپر لی، نویسنده‌ امریکایی است که با نخستین رمانش، یعنی«کشتن مرغ مقلد»، به شهرت جهانی رسید و جوایز متعددی ازجمله جایزه‌ی پولیتزر را از آن خود کرد.  این رمان، تنها چند ساعت پس از عرضه در رتبه نخست فهرست کتاب‌های پرفروش سایت آمازون قرار گرفت.

برو دیده‌بانی بگمار در واقع قبل از کشتن مرغ مقلد نوشته شده اما داستان آن مربوط به حدود بیست سال پس از وقایع کتاب اول می‌شود. این کتاب در حالی منتشر شد که گمان می‌رفت دست‌نوشته‌ی آن گم شده...]]>Tue, 21 Mar 2017 22:48:25 GMTکتاب فرهنگ تطبیقی انگلیسی به فارسی واژگان و عبارات علوم سیاسیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-فرهنگ-تطبیقی-انگلیسی-به-فارسی-واژگان-و-عبارات-علوم-سیاسی/book/20545این اثر یک فرهنگ تخصصی علوم سیاسی و روابط بین‌الملل است که به شیوه‌ای تطبیقی، نزدیک به 18/000 سرمدخل، حدود 26/000 مدخل شامل واژگان و عبارات را با بیش از 34/000 ارجاع به بیش از 120 منبع معتبر فرهنگ لغت و کتاب ترجمه، گردآوری کرده و در کنار واژگان پیشنهادی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در اختیار نویسندگان و مترجمان متخصص این رشته قرار داده است.

این واژگان به ترتیب حروف الفبای انگلیسی هر سرمدخل، سپس مدخل معادل و آنگاه مدخل منبع هر معادل مرتب شده است.

روش کار با این فرهنگ تطبیقی نیز با کمی تأمل، بسیار ساده...]]>Tue, 21 Mar 2017 22:45:25 GMTکتاب سال بازگشتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-سال-بازگشت/book/20440کتاب "سال بازگشت" نوشته ی "احمد دهقان" براساس زندگی سردار شهید محمدحسن نظرنژاد نوشته شده است.

راستی‌ چرا من‌؟ من‌ که‌ سالهاست‌ همه‌ چیز را فراموش‌ کرده‌ام‌ وآمده‌ام‌ به‌ این‌ شهر بزرگ‌ و حالا شده‌ام‌ ویراستار یک‌ مجلۀ‌ دست‌ چندم‌؟چرا من‌، آن‌ هم‌ پس‌ از این‌ همه‌ سال‌ و این‌ همه‌ روز؟ و مگر نمی‌خواستم‌همه‌ چیز را فراموش‌...]]>Tue, 21 Mar 2017 22:35:25 GMTکتاب مرغ حنایی و روباه مکارhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مرغ-حنایی-و-روباه-مکار/book/20594مرغ حنایی و روباه مکار: اقتباس از دیوان پروین اعتصامی

]]>
Tue, 21 Mar 2017 22:16:43 GMT
کتاب الفبای موفقیتhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-الفبای-موفقیت/book/20561کتاب "الفبای موفقیت" راهنمایی قابل قبول در زمینه اصول موفقیت به قلم یکی از سخنرانان ادیب انگیزه و الهام بخش زمانه "باب پراکتور" است.

در این کتاب پراکتور به فراسوی قوانین موفقیت و جذب می رود. همچنین با درج 67 مبحث مختلف که برای موفقیت ضرورت دارد، به اشخاص کمک می کند تا به رویاهای خود تحقق ببخشند.

در باب پراکتور چیزی وجود دارد که با مراجعه کردن به گذشته‌اش نمی‌توان آن‌را توضیح داد (چیزی به‌شدت کمیاب و تا بخواهید ارز‌شمند). بسیاری از افراد از حقیقت آگاه هستند. خیلی‌ها حقیقت...]]>Mon, 20 Mar 2017 23:10:12 GMTکتاب کلید واژه آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-کلید-واژه-آزمون-نظام-مهندسی-تاسیسات-برق/book/20393در ادامه روند آماده سازی مجموعه ای کامل برای آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، بنا به درخواست مکرر داوطلبان، واژگان کلیدی منابع آزمون به صورت کامل جمع آوری و در قالب کتاب پیش رو تقدیم شما می گردد. برای این منظور، نزدیک به 7000 واژه از منابع زیر جمع آوری شده است: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین‌نامه اجرائی آن، مبحث اول (تعاریف)، مبحث دوم (نظامات اداری)، مبحث سوم (حفاظت ساختمانها در مقابل حریق)، مبحث دوازدهم (ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا)، مبحث سیزدهم (طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمانها)، مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان‌...]]>Mon, 20 Mar 2017 23:09:45 GMTکتاب درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقیhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-درسنامه-و-پرسش-های-طبقه-بندی-شده-آزمون-نظام-مهندسی-تاسیسات-برقی/book/20392آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی در سالیان اخیر بدل به آزمون چالشی با پرسش های مفهومی شده است که قبولی در آن نیازمند مطالعه عمیق و جدی مباحث سازمان نظام مهندسی و بویژه مباحث 13 و 15 است. بسیار از کتاب های موجود در بازار ابتدا درسنامه ای مختصر ارائه کرده و به حل آزمون بسنده کرده اند. این رویه باعث شده که مهندسان در جلسه آزمون دچار سردرگمی شوند. هدف اصلی در کتاب پیشرو، جمع آوری منبعی بی نظیر برای آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی است. برای این منظور، تمامی پرسش های مرتبط با مباحث 13 و 15 از اولین دوره (سال 76) تا آخرین دوره (شهریور 95) به...]]>Mon, 20 Mar 2017 23:09:18 GMTکتاب یک روز یک خاطره (جلد سوم)https://www.ketabrah.ir/کتاب-یک-روز-یک-خاطره-جلد-سوم-/book/20486کتاب «یک روز یک خاطره» که به همت آقای ابراهیم شادافروغ گردآوری شده، خاطرات تعدادی از رزمندگان آن روزهای غرورآفرین دفاع مقدس است که صادقانه و با بیانی شیوا حماسه‌آفرینی دلاورمردان جبهه‌های حق علیه باطل را شرح داده است.

در قسمتی از متن این کتاب می خوانید:

تاریکی همه جا را فرا گرفته بود، ده دقیقه‌ای می‌شد که از آخرین بلدوزر رد شدم، از اینجا به بعد جاده برفروبی نشده بود، تاریکی و سرما و سکوت باعث می‌شد که آدم بیشتر از همه به سکته فکر کند. نیم ساعتی می‌شد که...]]>Mon, 20 Mar 2017 22:10:28 GMTکتاب برند‌سازی مقصد گردشگریhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-برند-سازی-مقصد-گردشگری/book/20575"برند‌سازی مقصد گردشگری" اثر بیل بیکر، ضروریاتی برای موفقیت در برندسازی مکان

رشته ‏های احساسی زیادی بین مردم و مکان‏ هایی که در آنها زندگی می‏ کنند، از آن‏ها دیدن می‏کنند و در آنها کار می‏کنند وجود دارد. این احساسات موجود در مکان‏ ها بعد جدیدی است که با تمرکز بر آن‏ ها می‏توان اعمالی مانند برندسازی مکان و بازاریابی جوامع را تعریف کرد.
این واقعیتی است که در مصرف‏ کنندگان و بازاریابان کالاهای مصرفی کمتر دیده می‏شود که فرآیندهای برنامه‏ های موجود با سرعت زیاد پیش...]]>Sun, 19 Mar 2017 22:32:44 GMTکتاب آینه‌ها حرف می‌زنندhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-آینه-ها-حرف-می-زنند/book/20497کتاب "آینه‌ها حرف می‌زنند" مجموعه داستانی کوتاه از زهرا جمالی می باشد.

در یکی از داستان های این کتاب می خوانید:

دوباره رفت روبه‌روی آینه‌ی قدی ایستاد. نگاهش چون آینه زنگار گرفته بود. خودش را در لایه‌ای از غبار دید: محو و کمرنگ. آنچه را آینه نشان می‌داد، روح سرگردان و درهم‌شکسته‌ای بیش نبود که فقط می‌شد از میان غبار دیدش. دستی بر آینه کشید، خودش را دید که در آینه مچاله شده است. پای چشم‌ها گود افتاده و خود چشم‌ها انگار چشم وزغ برآمده و موها‌یی ژولیده....]]>Sun, 19 Mar 2017 22:22:44 GMTکتاب رضای‌نامه: خوانشی از شبیه نامه‌های رضویhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رضای-نامه-خوانشی-از-شبیه-نامه-های-رضوی/book/19161رضاینامه مجموعه‌ای است از شبیه‌نامه‌هایی با موضوع زندگی و شهادت امام‌رضا (درودش باد) و نیز روایت‌هایی گوناگون که به ایشان نسبت میدهند.

شبیه نامه ها از سندهای مهم شناخت فرهنگ و هویت نمایش ایرانی هستند. در این مجموعه، دو متن متفاوت از تعزیه نامه های شهادت امام رضا و سه متن از حضور وی در زندگی و جامعه زمان نگارش شبیه نویسان، پس از تصحیح و ویرایش آمده است، در حالی که بخش هایی نیز از شبیه نامه های دیگری را در بر دارد که گریزی به حضور امام دارند.

]]>
Sun, 19 Mar 2017 22:12:44 GMT
کتاب رمان آوای آلاباماhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-رمان-آوای-آلاباما/book/20583"آوای آلاباما" اثر ژیل لوروا، نویسنده فرانسوی، متولد 28 دسامبر 1958، دارنده‌ی جایزه‌ی گنکور 2007 است. او پس از گرفتن دیپلم و ورود به دانشگاه، تحصیل را رها می‌کند و به سفر و ادبیات ژاپن روی می‌آورد و به تنهایی، به مطالعه‌ی آن‌ها می‌پردازد. در آثار پُرشمار خود، بخش بزرگی را به بیان زندگی‌اش اختصاص می‌دهد تا به‌قول منتقدان، مسیر زندگی خود را در میان قرن، بهتر به مخاطب بنمایاند.

آوای |آلاباما؛ دوازدهمین اثر ژیل لوروا است که در...]]>Sat, 18 Mar 2017 23:28:54 GMTکتاب رازhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-راز/book/20479در کتاب "راز" در مورد بیست و چهار معلم شگفت‌انگیز صحبت شده است. از گفته‌های آن‌ها در سرتاسر ایالات متحده و در طول زمان‌های مختلف فیلم برداری شده است، ولی با این حال حرف همه آن‌ها یکی است. این کتاب شامل گفته‌های اسرار آمیز این معلمان و هم‌چنین داستان‌هایی از نقش "راز" در زندگی آن‌ها است. تمام مسیرهای راحت، نکات و میان‌برهایی را که یادگرفته‌ام، در اختیارتان گذاشته‌ام تا شما نیز بتوانید آن زندگی را که در رویاهای خود تصور می‌کردید، در واقعیت داشته...]]>Sat, 18 Mar 2017 23:28:28 GMTکتاب مجله لبخند سبز - شماره 8 ویژه نامه نوروز 1396https://www.ketabrah.ir/کتاب-مجله-لبخند-سبز-شماره-8-ویژه-نامه-نوروز-1396/book/20560ویژه نامه عید نوروز 1396 مجله لبخند سبز با مطالب متنوع در مورد خانواده شروع می شود که بیش از 50 صفحه می باشد و بعد از آن قسمت سینمایی مجله است که مصاحبه های بازیگران، کارگردان و تهیه کننده های مطرح سینما و جوایز عجیب اسکار را می توانید در این بخش مطالعه کنید در ادامه این مجله با توجه به ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) ویژه نامه زندگی این بزرگوار را برای بخش دین و زندگی انتخاب کردیم که امیدوارم مفید به فایده باشد.

عید و گردشگری آن و دیدن شکوفه های بهاری و زنده شدن طبیعت به همین خاطر ما در این شماره به سراغ قلب...]]>Sat, 18 Mar 2017 23:27:23 GMTکتاب یک روز یک خاطره (جلد دوم)https://www.ketabrah.ir/کتاب-یک-روز-یک-خاطره-جلد-دوم-/book/20485کتاب «یک روز یک خاطره» که به همت آقای ابراهیم شادافروغ گردآوری شده، خاطرات تعدادی از رزمندگان آن روزهای غرورآفرین دفاع مقدس است که صادقانه و با بیانی شیوا حماسه‌آفرینی دلاورمردان جبهه‌های حق علیه باطل را شرح داده است.

در قسمتی از متن این کتاب می خوانید:

نامردا، آرپی‌جی زدن، اگه زودتر در نریم، نابودمان می‌کنن. من که دچار هیجان و ترس شدیدی شده بودم فریاد زدم:

زودباش گاز بده، پشت پیچ جلویی برسیم، در رفتیم. با آن سرعت و جاده پر پیچ و...]]>Sat, 18 Mar 2017 23:26:00 GMTکتاب مهارت نگارش گزارش و طرحhttps://www.ketabrah.ir/کتاب-مهارت-نگارش-گزارش-و-طرح/book/19062کتاب "مهارت نگارش گزارش و طرح" اثر "پاتریک فورسایت"می باشد. در این کتاب می آموزید: نافذ و باسلیقه بنویسید، واژه‌هاى مؤثر بکار ببرید، پیام خود را تفهیم نمائید، بهترین گزارش و با بیشترین اثرگذاری را بنویسید.

نوشتن آسان است، کافیست به صفحه‌اى سفید خیره شوید تا زمانى که قطرات خون از پیشانى‌تان بچکد.
در زندگى پرمشغله امروزى، نوشتن امرى ضرورى، روزانه و در عین حال دردسرساز محسوب مى‌شود. مطمئنا کارهاى مهم‌ترى براى انجام دادن وجود دارند، براى مثال:
افرادى براى ملاقات کردن، تصمیماتى...]]>Fri, 17 Mar 2017 22:17:23 GMT