نظر Morteza Nasiri برای کتاب چطور یک طرح کسب و کار بنویسیم

چطور یک طرح کسب و کار بنویسیم
الکس جنادینیک، مرجان شمیل شوشتری
(32 رای)
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۳
به اینگونه کتابها B. P یا همون Business Plan یعنی طرح کسب و کار گفته می‌شود.
در وهله اول باید بگم که الکس جنادینیک کتاب بسیار خوبی نوشته، چون خودش مشاور چند تا شرکت در زمینه کسب و کاره و خودش بهمراه تیم مشاور صدها طرح کسب و کار نوشته،
سپس باید از ترجمه روان خانم مرجان شمیل شوشتری تشکر کرد، چون ترجمه سلیس و روانی رو برای این کتاب در نظر گرفته.
نکته قابل توجه در مورد این کتاب این هستش که این کتاب برای دو دسته افراد مفید هستش: اول افرادی که که هیچ تجربه و کسب و کاری ندارند و میخوان کسب و ککار شخصی خودشون رو راه بندازند، مثلاً میخوان یک شرکت بازاریابی و فروش محصولات شوینده راه بندازند، و دو افرادی که شغل یا کسب و کاری دارند و میخواند یا مستقل بشن و یا کسب و کارشون رو از رکود دربیارن و یا بخشی جدید به کسب و کارشون اضافه کنند و یا دنبال تغییر کسب و کار خودشون هستن. پیشنهاد من برای شروع نوشتن یه کسب و کار استفاده از این کتابه چون بصورت ساده و روان و با استفاده از مثال و نمونه‌های مراحل طرح کسب و کار، این حرفه رو یا میدن.
سخن آخر: طرف سخن من با افراد جوانی هستش که بدنبال شروع یک شغل مستقل و به تنهایی هستند و درنهایت به دنبال ترویج کسب و کارشون به یک شرکت که چند تا نیروها با تخصص‌های مختلف میخوان توی شرکت کار کنند.
یادتون باشه شروع هر کاری یه برنامه میخواد، پس شروع یک شغل جدید و مستقل و یا راه اندازی یک شرکت مستقل، یک طرح کسب و کار دقیق و با جزئیات میخواد.
هیچ پاسخی ثبت نشده است.