نظر 📚الناز محمدی📚 برای خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

جنگ و صلح (جلد اول)
لئو تولستوی، مصطفی جمشیدی
(62 رای)
📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۸/۱
🍁بخش۱: خوشحالم که این کتاب توی دو‌ نسخه اینجا ارائه شده، پس من نظر خودمو میدونم طولانیتر توی دو بخش بنویسم. یه جا خوندم که میگفت: “جنگ و صلح را شعر روح روس ‌است که به صورت حماسه‌ای رنگین سروده شده است”!
به نظر می‌رسه اسم کتاب با هوشمندی تمام انتخاب‌شده. جنگ و صلح، هم‌زیستی دو اتفاق خوب و بد روندی است که در زندگی‌های روزمره همه ما جاری هستش. چه شادی‌ها که در زمان غم و اندوه به دل رو می‌کنند و چه غم‌ها و اشک‌هایی که توی روزگار شاد ما نهفته میشن. همه حکایت از اسم این کتاب دارن! درواقع زندگی تلفیقی ساده از این دو روی جهان است.
جنگ و صلح تصویر کاملی از روسیه توی اون زمان هستش، تصویر کاملی از همه چیزهایی هستش که در اون‌ها، مردم سعادت و عظمت، اندوه و خواری خودشون رو‌ پیدا میکنن. یه عالم چهره و شور و شوق توی این رمان موج می‌زنه. ما اینجا سرنوشت‌های فردی و ارتشی رو با هم میبینیم.
جنگ و صلح به نظر من یه شناسنامه‌ی بی نظیر از روسیه ست، و میگن که حدود ۵۰۰ تا کاراکتر ‌شخصیت داره! این باورنکردنیه که یه ذهن بتونه با این همه خلاقیت این همه شخصیت رو توی ذهنش بپرورونه، و برای هر کدوم از اونها یه پایان بنویسه!
همان‌طور که از اسم کتاب مشخصه، جنگ پس زمینه اصلی رمان هستش. شرایط، زندگی، عشق، بیماری و مرگ شخصیت‌های اصلی همه در طول جنگ روسیه با ناپلئون اتفاق میوفته.
این رمان همچنین به نوشته‌ها و روایت‌های واقعی از جنگ می‌پردازه، این رمان برای بیان و بحث این مساله استفاده می‌کند که بگه جنگ به خاطر مجموعه‌ و ترکیبی از آمال و آرزوهاست که رخ می‌ده، و تولستوی با جزییات میدان جنگ و مکالمه‌ی بین سردارهای جنگی و مکالماتشون رو‌ توی کتاب آورده و میشه گفت که ‌ توی ادبیات جهان نظیر ندارد.
هیچ پاسخی ثبت نشده است.