دانلود خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم

خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم، راهنمای معاشرت دنیای امروز است که با نگاهی عمیق به نزاکت، توسط خانم جرمی برنارد و لی برمن؛ دبیر دوران ریاست‌جمهوری بوش و اوباما نوشته شده است.

یکی از شیوه‌های رفتار صحیح با دیگران، این است که با احترام و نزاکت، قادر و مایل به مدیریت سخت‌ترین تعارضات باشیم. در این حالت، فقط مواظب عدم بروز تعارضات بودن کافی نیست و نیاز به فضیلت و دیپلماسی است. اگر مشکلات، ناشی از جملات خصمانه یا تهاجمی و پا را از حد فراتر گذاشتن باشد، هیچ راهی برای حل این تعارضات وجود نخواهد داشت.

صادق بودن در هر شرایطی، هر فردی را مُعتمد بار می‌آورد و می‌تواند او را به فردی تبدیل کند که همه می‌خواهند در کنارش باشند. این معتمد بودن، باعث اعتماد بیشتر، اقتدار بیشتر و دلیل بیشتری برای تشویق به رفتارِ مودبانه و از روی توجه با دیگران است. با ایجاد چرخه‌ای بین صداقت، و معتمد بودن، و رفتار با نزاکت برای عرضه داشتن این موارد، جوّی محترمانه و جذاب ایجاد خواهد شد. در حقیقت بهترین راه برای مدیریت نزاکت و جذابیت مجازی، حفظ حُسن نیت و توجه به دیگران است.

خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم (Treating People Well: the extraordinary power of civility at work and in life) با تعهد به رفتارهای مهربانه و با کرامت در مقابل دیگران، بر روی 12 ویژگی تمرکز می‌کند که یک فرد را جذاب و با نزاکت می‌نماید.

جرمی برنارد (Jeremy Bernar) و لی برمن (Lea Berman) در کتاب حاضر به ارائه فواید و ضرورت‌های رفتار خوب با دیگران، در خلال داستان‌های کاخ سفید و مثال‌های تاریخی و یا مربوط به ریاست‌جمهوری پرداخته‌اند و چگونگی به کار بردن این ویژگی‌ها را در زندگی فردی، نشان می‌دهند.

کتاب حاضر، روی مهارت‌هایی از اعتماد به نفس گرفته تا اخلاق تکنولوژیک تاکید کرده و از سختی‌ها و خوشی‌هایی که در محل کار وجود دارند، یاد می‌کند. همچنین، نگاهی عمیق به این امر دارد که چگونه می‌توان به طور موثر، از پیچ و خم این مشکلات عبور کرد.

کتاب با تقسیم مطالب بین هر دو نویسنده به طور برابر، و تلاش‌هایی آشکار برای رسیدن به یک زندگی شهروندی، بین «چگونه» و «چرا مهم است» تعادل برقرار می‌کند. هر فصل، روی یک ویژگی مطلوب و تجربه‌های لی و جرمی در ارتباط با این ویژگی‌ها و نکاتی برای چگونگی کسب آن ویژگی‌ها در زندگی فردی، متمرکز است.

این اثر یک منبع اطلاعاتی صادق و آگاه برای کسانی است که مایل به بهبود روابط خود، به خصوص در محل کار هستند.

در بخشی از خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم می‌خوانیم:

جزئیات، همان چیزی است که مردم به خاطر می‌سپارند. جزئیات اغلب مواردی هستند که باعث می‌شوند دیگران احساس کنند ارزشمند بوده یا حس کنند از آن‌ها قدردانی می‌کنند. همان طور که بِرمَن و بِرنارد بیان می‌کنند، جزئیات، عوامل کلیدی در رفتارِ صحیح با دیگران است. ممکن است توجه به این مسئله، گامی احمقانه به نظر برسد، اما در حقیقت، جزئیات، اغلب تفاوت بین انجام کاری را صرفا به خاطر لازم الاجرا بودن و انجام همان کار به علت تعهد و توجه واقعی را نشان می‌دهد.

یکی از راه‌ها برایِ شروع تمرکز روی جزئیات، حفظ سازماندهی در بالاترین سطح ممکن است. این امر باعث می‌شود تا مسئولیت‌های روزانه، آسان‌تر و سریع‌تر انجام شوند و فرد برای اضافه کردن جزئیات و تمرکز بر موفقیت‌های غیر منتظره فرصت داشته باشد. برخی از نکات برجسته‌ای که بِرمَن و بِرنارد برای حفظ سازماندهی ارائه می‌کنند، ایده‌هایی مانند مدیریت زمان، وقت‌شناس بودن و تصحیح املایی هستند. این جزئیات به فرد اجازه می‌دهد تا برای سایر جزئیات، زمان و مکان بیشتری داشته باشد؛ جزئیاتی که به دیگران امکان می‌دهند تا احساس کنند مورد قدردانی واقع شده و کسی ایشان را به خاطر می‌آورد. چیزهایی مانند وقت‌شناسی و تصحیح مطالب به خودی خود جزئی مهم هستند، رعایت آن‌ها نشان دهنده اهمیت و توجه شما نسبت به پروژه است.

راه‌های دیگر برای نشان دادن توجه از طریق جزئیات، به خاطر سپردن نام افراد است. مردم به نام‌هایشان اهمیت زیادی می‌دهند و نشان دادن اهمیت شما به این موضوع، برای شخص دیگری نیز بسیار مهم خواهد بود. صرفِ وقت و تلاشِ خود برای به خاطر سپردن اسامی افراد، کار ساده‌ای است. به همین ترتیب، تشکر کردن، در قالب خاطر نشان ساختن این موضوع به صورت کلامی یا به صورت یادداشت کتبی، راهی آسان، اما مؤثر برای نشان دادن قدردانی و خوب کردن حال افراد است.

 ۳۱ صفحه، ۲۰۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم

برای دانلود خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب اصول رفتار صحیح با مردم
fatheme firozzare
۱۳۹۸/۹/۷
خیلی کتاب چرتی بود
raman rasouli
۱۳۹۸/۸/۹
خیلی کتاب قوی و منسجمی نبود در کل مثل کتابهای برایان تریسی عاشقانه‌های ذهن خود نویسنده اس که فقط خودش ازش سر در میاره
asadollah hematian
۱۳۹۸/۱۰/۹
دوستان عزیز، سلام و دروداین کتاب شباهتی به کتاب ندارهمثل یه چکیده از مقاله استخیلی مختصر درباره موضوع صحبت میکنه به گونه‌ای که اگه بهش علاقه مند شدی باید بری یه کتاب دیگه بخونی تا بفهمی باید چیکار به بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)