دانلود خلاصه کتاب اصول موفقیت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب اصول موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب اصول موفقیت

خلاصه کتاب اصول موفقیت اثر جک کنفیلد، با شعار «رسیدن از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید باشید» یک راهنمای کاربردی فردی ا‌ست که برای کمک به افراد طراحی شده تا به اهداف شخصی و حرفه‌ای خود برسند.

به بیان جک کنفیلد (Jack Canfield) در کتاب خلاصه اصول موفقیت (The Success Principles)، مهم‌ترین گام به سوی تضمین موفقیت این است که ابتدا، مسئولیت موقعیت کنونی‌تان را بپذیرید، و بعد اقدام کنید و تلاش نمایید تا به تغییر مد نظرتان برسید. اغلب اوقات، افراد نرسیدن به آرزوهای‌شان را تقصیر شرایط بیرونی می‌اندازند، در حالی که پذیرش مسئولیتِ فردی، بسیار مهم‌تر است. عذر و بهانه‌ها باید کنار گذاشته شوند. هر کس در زندگی، تصمیمات خاص خودش را می‌گیرد.

به صورت ایده‌آل، این تصمیمات باید در خدمت مجموعه دقیقاً تعریف شده‌ای از اهداف باشند. بنابراین، افراد باید از آن چه در زندگی می‌خواهند، دیدگاه روشنی داشته باشند. باید چیزی که می‌خواهند را به صورت دقیق و با جزئیات کامل به کمک ابزارهای کمکیِ بصری مانند عکس‌ها و تصاویر انگیزشی در هر جا و هر زمان، تصور کنند.

اشتیاق و سخت‌کوشی، احتمال موفقیت در هر مسیری را افزایش می‌دهند. تبدیل کردن رویا به واقعیت، اساساً نتیجه تلاش، تعهد و تمرکز است، کارهایی که برای همه انسان‌ها ممکن‌اند.

جک کَنفیلد، یکی از بنیانگذاران مجموعه کتاب‌های "سوپ جوجه برای روح" است، که بیشتر یک امپراطوری است تا مجموعه کتاب. او، نویسنده یا ویراستار صدها کتاب است و نیز یک سخنران بسیار محبوب و معروف به شمار می‌رود. او با قلمی می‌نویسد که مملو از تجربیاتِ فردی بسیار موفق به عنوان کارآفرین است. کَنفلید ادعا دارد حدود پنجاه سال است با اصول خاص خودش زندگی می‌کند.

دیدگاه کَنفیلد بیشتر بر روی روانشناسی تمرکز دارد تا کسب و کار. او یک سری اطلاعات علمی را مطرح می‌کند که گاهی‌ اوقات، خارج از جریانِ اصلیِ مطالب اوست، از جمله حمایتش از «ضربه درمانی» (Tapping Therapy)، درمان جایگزینی که گاهی اوقات «طبِ سوزنیِ احساسی» نیز نامیده می‌شود.

کَنفیلد همواره توجه شما را به چشم‌اندازِ درونیِ خاطرات و فرآیندهای فکری جلب می‌کند، چیزی که در برابر رفتارهای بیرونی قرار دارد. او از شما می‌خواهد به احساساتِ سخت و دشوارشان توجه کنند و به صورت دقیق، روشی را که با خودشان گفتگوی درونی دارند، مدّ نظر قرار دهند.

سوای این‌ها، دیدگاه کنفیلد معطوف به مسئولیت‌پذیریِ فردی است. اما بارها به باورش نسبت به قدرتی بالاتر و برتر، یعنی خداوند، اشاره می‌کند. او به کرّات به اعانه و بخشش؛ یعنی اختصاص بخشی از درآم ِخود به امور خیریه اشاره می‌کند.

جملات برگزیده کتاب اصول موفقیت:
-‌ رَد شدن، اجتناب ناپذیر است، اما ضروری است انسان یاد بگیرد چطور با ‌آن کنار بیاید. ‌
-‌ برداشت‌های درونی، ابزار قابل اعتمادی در تصمیم‌گیری‌اند. ‌
-‌ مهارت در تکنیک‌های هدف‌گذاری، یک ابزار ضروری برای موفقیت ‌است. ‌
-‌ ذهنیت اکثر افراد نسبت به پول، ریشه در تجربیات دوران کودکی‌شان ‌دارد. ‌
-‌ حضور آنلاین فرد، باید به صورت دقیق، طراحی و ساختاربندی گردد. ‌

در بخشی از خلاصه کتاب اصول موفقیت می‌خوانیم:

هدف‌گذاری، منجر به افزایش بهره‌وری و موفقیت می‌شود. اما همه اهداف به یک شکل ایجاد نمی‌شوند؛ برخی نسبت به بقیه، انگیزشی‌ترند. برخی تاکتیک‌هایِ آزمون و خطا نیز برای هدف‌گذاری موثرترند، من‌جمله توجه به جزئیات، که باعث می‌شود بتوان به صورت عینی ارزیابی کرد که آیا هدف پیش‌ رو قابل حصول هست یا نه، چه گام‌های مشخصی می‌توان برای نیل به آن برداشت، و تاریخ دقیق رسیدن به آن چه زمانی‌ست.

راهکارِ دیگر هدف‌گذاریِ اثربخش، تعیین بلند پروازانه‌ترین اهداف، حول ابعادی از کار و حرفه است که لذت بخش‌ترین و جالب‌ترین محسوب می‌شوند. زمانی که محققین در مجله کسب ‌و ‌کار‌ هاروارد (Harvard Business Review)، هدف‌گذاری در شرایط مختلف، من‌جمله در پیشرفت کاری، مراقبت سلامتی، و امور مالی فردی را بررسی می‌کردند، متوجه شدند که بهترین عامل پیش‌بینی کننده تداومِ پیگیریِ هدف توسط فرد، لذت فی‌النفسه در همین کار بوده است.

شرکت‌ کنندگان بیان داشتند که در ظاهر، منافع بلند مدت، از لذتی‌ که در پیگیری هدف تجربه می‌کنند مهم‌تر است. اما در عمل، منافع بلند مدت، عامل اصلیِ تعیین‌ کننده تداوم پیگیری فرد برای رسیدن به هدفی که دارد محسوب نمی‌شود. به عبارت دیگر، افراد با در نظر گرفتن منافع بلند مدت است که اهداف‌شان را مشخص می‌کنند، اما روند پیگیری مسیر رسیدن به این هدف، بر اساس لذتی‌ است که از آن کسب می‌کنند.

 ۲۳ صفحه، ۲۱۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب اصول موفقیت

برای دانلود خلاصه کتاب اصول موفقیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب اصول موفقیت

نظرات خلاصه کتاب اصول موفقیت

. .
۱۳۹۹/۱/۲۹
کتاب خوبی بود ولی از خلاصه هم خلاصه تر بود. توی این کتاب هشت اصل رسیدن به موفقیت مطرح میشه. از تصویرسازی و تجسم شروع میشه و به عزت نفس, نه شنیدن, برداشت درونی, هدف گذاری و سه اصل دیگه اشاره کوتاهی میشه. در کل برای من که دوست دارم روزم رو با یک کتاب کوتاه موفقیت شروع کنم این کتابهای خلاصه که کمتر از یک ساعت خوندنشون طول میکشه خیلی مفید هست ممنون از کتابراه و انتشارات محترم
محمد لاجوردی
۱۴۰۰/۱/۳
تمرین‌های عملی گفته نشده بود
ولی خیلی فوری می‌توان یک مرتبه کتاب را خواند.
البته دقیق نمی‌توانم بگویم چقدر با نسخه کامل متفاوت هست
سهیلا گیوند
۱۳۹۹/۱/۲۲
بهترین کتابی که خواندم بود
مشاهد همه نظرات (۳)