دانلود خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار

ریچل هالیس در خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار که یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز است، به تمامی زنان یادآوری خواهد کرد که برای رسیدن به رویاهایشان باید تلاش کرده و افسار زندگی‌شان را در دستان خود گیرند.

مسائل بسیاری وجود دارند که باید انجام داد. چیز‌هایی که در عین دشواری، به نظر ساده می­‌رسند. اما باید دانست که برای رسیدن به اهداف هرگز نباید تسلیم شد. بدون شک هنگامی که در آغاز یک مسابقه طولانی قرار دارید، هیجان زده و مملو از احساس هستید، اینکه بخواهید به خط پایان برسید و اصلاً از مسیر خارج نشوید چالش­ برانگیز است. اما این مهم امکان پذیر است، مشروط بر اینکه به خودتان ایمان داشته باشید.

به عقیده ریچل هالیس (Rachel Hollis) در خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار (Girl, stop apologizing) باید هر روز به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید. به خودتان بیشتر گوش دهید و تمرکز بیشتری بر روی خودتان داشته باشید. بله هم اکنون وقتش رسیده است تا دست از عذرخواهی به خاطر هر آنچه که هستید، بردارید. حالا وقت آن رسیده است تا به آن چیزی تبدیل شوید که برای آن آفریده شده‌اید.

آثار بسیاری در حوزه‌ موفقیت نوشته شده اما خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار با نگارشی جذاب نسخه‌ای به روز شده از آثار متفاوت در این عرصه به شمار می‌آید. ریچل در این اثر اشتباهات زندگی خود را با بیانی طنز و بدون احساس شرمساری مطرح می‌کند که این در نوع خود نقطه‌ی قوتی جالب برای این کتاب است.

در واقع ریچل در این کتاب در رابطه با یک ایده کلی سخن می‌گوید و آن ایده کلی این است که اگر کاری را به خاطر خودتان انجام دادید اما هیچ‌‌کس آن را درک نکرد، شرمنده نباشید. او معتقد است اگر شما کاری را انجام دادید که سبب شد تا احساس خوبی در درونتان شکل گیرد، این کار با ارزش است و به هیچ وجه نباید شرمنده بود.

قطعا اگر خواهان آن هستید که زندگی بهتری داشته باشید و به اهداف خود برسید این اثر می‌تواند با ارائه‌‌ای از نکات ساده و کاربردی مسیر مشخصی پیش روی شما قرار دهد اما در نهایت این خود شما هستید که باید در این مسیر قدم بردارید.

در بخشی از کتاب خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار می‌خوانیم:

ریچل دوست داشت خودش را به چالش بکشد، برای کارهایی که دوست داشت نهایت تلاش را صرف می‌کرد و شجاعانه برای کارهایی که هرگز شناختی از آن‌ها نداشت وقت می‌گذاشت، زیرا به آن کارها علاقه داشت. می‌دانست که افرادی در بیرون هستند که او را قضاوت، و شاید هم تحسین کنند و باعث خوشحالی بیشترش شوند؛ اما نگاه دیگران می‌تواند باعث ناراحتی او هم بشود. به هر حال، او اهمیتی به نگاه و قضاوت دیگران نمی‌داد. او عادت داشت به جلسات ورزش فرزندانش برود و به تماشای آن‌ها بنشیند، اما حالا آن زمان را به کار کردن با رایانه اختصاص داده است. از مدرسه پسرش با او تماس گرفتند و خواستند ببینند که چرا پسر او تنها دانش‌آموز کلاس است که هنوز تمام تکالیف لازم را انجام نداده است؟

او می‌دانست که دیگران درباره نگرش مادرانه‌اش قضاوت می‌کنند، اما او همه قضاوت‌ها را نادیده می‌گرفت و ایمان داشت که فرزندانش او را درک می‌کنند.

گاهی اوقات می‌خواهید نسبت به کاری که انجام می‌دهید متعهد باشید، واقعاً به دیده شدن توسط دیگران نیاز دارید، نه نظر و قضاوت آن‌ها. پس مستقل بودن را تمرین کنید، خودتان در مورد هر چیزی تصمیم بگیرید و نیازی نیست درمورد ایده دیگران فکر کنید. گاهی اوقات واقعاً به توصیه و مشورت افراد دور و بر نیاز دارید، پس به توصیه آن‌ها گوش دهید و با قلبتان احساسش کنید، اگر نظر دیگران از نگاه‌تان درست است، پس فرصتی برایتان ایجاد شده تا کمبودهایتان را برطرف کنید، اما اگر این توصیه‌ها اساساً انتقاد از شماست، هیچ اهمیتی ندهید و با قدرت به مسیر حرکت خود ادامه دهید.

 ۴۴ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: از دست بهانه‌ها خلاص شوید
بهانه اول: سایر خانم‌ها این کار را انجام نمی‌دهند
بهانه دوم: من شخص هدفگرایی نیستم
بهانه سوم: "من وقت ندارم"
بهانه چهارم: برای موفق شدن، کافی نیستم
بهانه پنجم: "نمی‌توانم رویایم را دنبال کنم و در عین حال مادر، دختر، کارمند خوبی باشم"
بهانه ششم: از شکست می‌ترسم
بهانه هفتم: "این کار قبلاً انجام شده"
بهانه هشتم: آن‌ها چه فکر می‌کنند؟
بهانه نهم: دخترهای خوب که جنب و جوش ندارند
بخش دوم: رفتارهایی که باید کسب کنید
رفتار اول: دست از اجازه گرفتن بردارید
رفتار دوم: یک رؤیا انتخاب کنید و برای تحقق آن سخت تلاش کنید
رفتار سوم: جاه‌طلبی‌تان را قبول کنید
رفتار چهارم: "درخواست کمک کنید"
رفتار پنجم: پایه‌های موفقیت را بسازید
رفتار ششم: نگذارید شما را منصرف کنند
رفتار هفتم: نه گفتن را بیاموزید
بخش سوم: مهارت‌هایی که باید کسب کرد
مهارت اول: برنامهریزی
مهارت دوم: اعتماد به نفس
مهارت سوم: تداوم (پافشاری)
مهارت چهارم: اثربخشی
مهارت پنجم: مثبتاندیشی
مهارت ششم: رهبری
نتیجه‌گیری: به خودتان باور داشته باشید

راهنمای دانلود خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار

برای دانلود خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب دختر، دست از عذرخواهی بردار
Fateme Ab
۱۳۹۹/۴/۱۲
بنظرم کتاب معمولی بود اما خوندنش خالب از لطف نیست
Mhsaw K
۱۳۹۹/۴/۷
واقعا عالی هستش حتما به خانوما و دخترا پیشنهاد میکنم بخونیش
Fateme Alizade
۱۳۹۹/۱/۲۵
با بعضی افکارش مخالفم و با بعضیاش موافقم ولی در کل چیز زیادی بهم اضافه نشد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)