دانلود خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟

  • از: سایمون سینک، زینب قدرتی نیا
  • ناشر: شادن پژواک
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟

سایمون سینک در خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟ با طرفداری از سبک رهبری که تأکیدش بیش‌تر بر روی خدمت کردن به دیگران است، شما را با ویژگی‌های یک رهبر کارآمد آشنا خواهد کرد.

خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غدا می‌خورند: (Leaders Eat Last) از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز و نامزد بهترین کتاب گودریدز در سال 2014 شده است. به عقیده سایمون سینک (Simon Sinek) در سبک‌های مدرن رهبری‌، برای ایجاد یک محیط سالم برای کارمندان، سودها و پاداش‌های اجرایی اولویت‌بندی می‌شود. همچنین رهبرانی که خود را مانند خانواده در اختیار کارمندان می‌بینند، می‌توانند رضایت شغلی و مشارکت را افزایش دهند که موجب کاهش استرس و افزایش بهره‌وری می‌شود، چرا که کارمندان احساس امنیت می‌کنند. به عنوان مثال، در نیروی دریایی ایالات متحده، سربازانی که درجه پایین‌تری دارند، اول، و رهبران، آخر غذا می‌خورند تا اطمینان حاصل شود که همه، فرصت برای غذا خوردن دارند و به آن‌ها اهمیت داده می‌شود.

هیچ بحرانی در سازمان به خودی خود حل نخواهد شد مگر با درایت رهبری کارآمد، موفقیت یا شکست یک سازمان ارتباط مستقیمی با تصمیمات سهوی یا عمدی رهبر آن سازمان دارد. کتاب رهبران آخر غذا می‌خورند به شما نشان خواهد داد که بهترین رهبران، یک دایره امنیتی ایجاد می‌کنند که تمام گروه ها را در برمی‌گیرد و کارمندان می‌توانند به مشتریان خود خدمت کنند. رهبران ضعیف، این دایره‌ی امنیتی را تنها به طرفداران اصلی خود محدود می‌کنند. که این امر باعث افزایشِ استرسِ افراد خارج از این دایره می‌شود و ممکن است آنها باور کنند که امنیت شغلی ندارند.

سینک، کتاب رهبران آخر همه غذا می‌خورند را به سبکی شخصی و شخصیت‌محور نوشته به طوری که آن را "جدالی" در برابر وضع کنونی نظریه‌ی رهبری تعریف می‌کند. او روی اشخاصی مانور می‌دهد که یا ایده‌آلی برای رهبری خدمات نمایش داده‌اند، یا نمونه‌ای از نحوه‌ای که نباید طبق آن با کارمندان رفتار شود را نشان داده‌اند. همچنین بخش‌های عمده‌ای از متن، به تشریح اسناد و مدارک مربوط به ادعاهای خاص اختصاص یافته‌ است. به بیان او فرهنگ سازمانی باید از به اشتراک گذاشتن ایده‌ها، درس گرفتن از اشتباهات، درستکاری و درون‌گرایی رهبری حمایت کند. رهبرانی که یک دایره‌ی امنیتی قوی برای همه‌ی کارمندانشان دارند، می‌توانند قدرت تصمیم‌گیری‌ها و تغییر قوانین را به کارمندانی که با اطلاعات مربوط به این تصمیمات آشنایی بیشتری دارند، واگذار کنند.

تغییرات در فلسفه رهبری، طی دهه‌های گذشته، حاصل تغییر موقعیت‌های رهبری، از نسل جنگ جهانی دوم که خدمت کردن اولویت اولشان بود، به کودکان نسل بعد از جنگ جهانی دوم است که به آن‌ها آموزش داده شده به فکر منافع شخصی خود باشند.

این دستاوردها، تعاملات سیاسی و همچنین اقتصاد ملی را در ایالات متحده تغییر داده است. ممکن است نسل جدیدی که جایگاه‌های رهبری را در دست می‌گیرند، کمتر خودخواه باشند، اما بعید به نظر می‌رسد که به اندازه‌ی متولدان جنگ جهانی دوم، فداکار باشند.

جملات برگزیده خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند:

- رهبران باید کارمندان خود را ارجح‌تر از حاشیه‌های سود شرکت یا منافع خودخواهانه خود قرار دهند. نمونه‌های رهبری خوب مانند یک خانواده حامی هستند.
- رهبران خوب، همه‌ی کارکنان را در یک دایره امنیتی قرار می‌دهند که در آن ترسی بابت شغلشان نداشته باشند. کارکنان، این حلقه را به مشتریان بسط می‌دهند.
- سلسله مراتب رهبری اساسا از تکامل جوامع بشری حاصل شده‌است. مردم از یک ضرورت تکاملی، برای همکاری و احترام بیشتر نسبت به رهبران پیروی می‌کنند.
- سیاست شرکتی خوب، از تعدیل نیرو در آینده برای افزایش حاشیه سود اجتناب می‌کند، چرا که تعدیل نیرو، استرس کارکنان را افزایش و میل آن‌ها به همکاری با یکدیگر را کاهش می‌دهد.
- ساختار پاداش‌ها و وظایف کاری در محیط کار مدرن، و همچنین رسانه‌های دیجیتال و اجتماعی، می‌توانند اعتیاد به هورمون‌های خودخواهانه را به جای اقدامات فداکارانه تقویت کند.

در بخشی از خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غدا می‌خورند می‌خوانیم:

انسان‌ها یک مکانیسم بیولوﮊیکی دارند که باعث می‌شود در اجتماع، احساس امنیت بیشتری داشته‌ باشند. هنگامی که انسان‌ها اجتماعات شکارچی گردآورنده را تشکیل دادند، نیازمند ایجاد نظم شدند تا اطمینان بیابند‌ که همه افراد، منابع مورد نیاز را دریافت می‌کنند. به اعضای قدرتمند جامعه به ازای تصمیم‌گیری، پاداش داده می‌شد و آن‌ها از این‌ که دیگر افراد جامعه، چیزهای مورد نیازشان را دریافت می‌کردند، اطمینان می‌یافتند.

بعدها در تمدن‌های باستانی، فرار از این سلسله مراتب و یا تغییر دادن آن به طور کلی، دشوار بود. هنگامی که مردم در یک طبقه‌ی خاص اجتماعی قرار داشتند، که بر اساس درآمد یا منابع لازم برای انجام کارشان دسته‌بندی‌ شده بودند، برای دستیابی به مقام بالاتر تلاش می‌کردند. در تمدنی باستانی با ساختارهای رهبری مؤثر که احساس امنیت و ثبات را ایجاد می‌کند، سایر نشانه‌های تمدن مانند رشد جمعیت، اصلاح زبان نوشتاری و سبک‌های هنری می‌توانند توسعه پیدا کنند. در تمدن‌های ناپایدار یا برای کسانی که درگیر جنگ هستند، توسعه‌ی این خصوصیات رنج‌آور است، زیرا مردم از تکیه کردن به یکدیگر اجتناب می‌کنند یا به قدری درگیر بقا هستند که اهداف روشنفکرانه را در نظر نمی‌گیرند.

 ۲۸ صفحه، ۱۹۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟

برای دانلود خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟

نظرات خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند: چرا برخی تیم‌ها با هم همکاری می‌کنند و برخی دیگر نه؟

سعید خرسند
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
دوستان گذاشتن نمونه در این حد که، فهرست اون هم فصل اول فصل دوم فصل سوم، نه تنها کاربردی نیست بلکه زشت هم هست، به عنوان یه مشتری فعال در سیستم شما واقعا این وضع نمونه گذاشتن عصبیم کرد، رقبای شما انواع هدیه‌های تبلیغاتی و میدن و ما همچنان موندیم اینجا یکم بهتر با مخاطب برخورد کنید ما باید بتونیم ۵ از حداقل صفحه کتاب و بخونیم تا بفهمیم در چه سطحی قرارداره، اصلا با نوع نگارشش ارتباط بر قرار می‌کنیم....
مژده خیرالهی
۱۳۹۸/۱۰/۴
خلاصه و مختصر نکات بدی نبود.
مشاهد همه نظرات (۲)