دانلود خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید

  • از: مل رابینز، هانیه چوپانی
  • ناشر: شادن پژواک
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید

مل رابینز در خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید، نشان می‌دهد که کنترل و ایجاد تغییر در زندگی آسان است و با ارائه ابزارهایی مفید به شما در داشتن شجاعت و بیرون رفتن از منطقه‌‌ی امن یاری می‌رساند.

افراد در طول زندگی خود با شرایطی مانند ترس، سختی و بلاتکلیفی رو‌ به‌ رو می‌شوند. انسان‌هایی هستند که همیشه در زندگی به دنبال کسی می‌گردند تا زندگی‌شان را دگرگون کند. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید باید بدانید که می‌توان در پنج ثانیه، کل زندگی‌ را عوض کرد. این یک قانون است، قانون 5 ثانیه.

قانون 5 ثانیه به طور شگفت‌آوری ساده است و به عبارتی به این معناست که دقیقاً در لحظه‌ای که قصد انجام هدفِ بخصوصی را دارید، باید به صورت معکوس (5-4-3-2-1) در ذهن خود بشمارید و حرکت کنید، یا خطر این احتمال را بپذیرید که ممکن است مغز، مانع اقدام کردن شما شود.

مل رابینز (Mel Robbins) می‌داند که پذیرفتن فوریِ این موضوع، در ابتدا بیش از حد ساده به نظر می‌رسد، ولی واضح‌ترین و مهم‌ترینِ حقایق، آن‌هایی هستند که به سختی می‌توان دید و در موردشان صحبت کرد. تردید ِشما در تکمیل کردنِ وظایفِ سادهِ روزانه، هرگز نمی‌تواند مانعِ دستیابیِ شما به چیزهایِ بزرگ‌تر در زندگی شود.

هرگاه هدفی را تعیین می‌کنید، مغز یک فهرست وظایف ایجاد کرده و غریزه شما را نسبت به نشانه‌های مربوطه فعال می‌کند تا هرگاه تقریباً به مکان‌ها، افراد یا ابزارهایی نزدیک بودید که می‌توانند به تکمیل کردن اهدافتان کمک کنند، فوراً به شما تلنگر بزند.

غریزه، هدفتان را برای شما یادآوری می‌کند و صرف نظر از اینکه در ظاهر چه قدر کوچک یا بی‌اهمیت به نظر می‌رسد، شرط عقل این است که به آن توجه کنیدو اگر به کمک “قانون 5 ثانیه” یا بدون استفاده از آن، فوراً خود را وادار به عمل کردن کنید؛ توجه به انگیزه‌ها، امیال و غرایز، شما را در تحقق اهدافتان یاری می‌دهد.

قانون 5 ثانیه (The 5 Second Rule) به دور از منطق کوتاه‌ترین راهکاری است که می‌تواند زندگی، اعتماد به نفس و کسب‌وکارتان را دگرگون کند؛ هنگام مواجه شدن با سکون، تنبلی یا اصرار برای به تعویق انداختنِ هر کاری که باید انجام دهید، اما تمایل و شوق بخصوصی برای انجام آن ندارید، به سادگی پس از شمارش معکوس (5-4-3-2-1) اقدام کنید.

این استراتژی ذهنی، اساساً کاتالیزوری است که باعث می‌شود اعتماد به نفس شما افزایش یافته و بر ترس‌ها، عدم اطمینان و حملات ناتوان کنندۀ نگرانی غلبه کنید؛ به علاوه، پادزهری برای هرگونه تعویق و تردید بشمار می‌رود.

در بخشی از خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه می‌خوانیم:

رابینز، شباهت‌های میان “قانون 5 ثانیه” و شعار معروفِ شرکت ِنایک (Nike)، تحت عنوانِ «فقط انجام بده3» را یادآور شده و اظهار می‌کند که همین کلمه «فقط»، موجب تفاوت‌های بسیاری می‌شود. رابینز به‌منظور شرح «اساس علمی» این «ترفند»، به مطالعاتِ علمیِ مختلف، نظیرِ علومِ اعصاب، نظریهِ انگیزشی و روانشناسیِ رفتاری رجوع می‌کند.

رابینز، پژوهش جدیدی را مثال می‌زند که مابین دانشگاه آریزونا (Arizona)، با همکاری دانشگاه کُرنِل (Cornell) و دوک (Duke) انجام شده و ارتباطِ قوی میان مغز ِانسان و انگیزهِ عمل کردن را نشان داده است. هرگاه هدفی را تعیین می‌کنید، مغز یک «فهرست وظایف» ایجاد کرده و غریزه شما را نسبت به نشانه‌هایِ مربوطه فعال می‌کند تا هرگاه تقریباً به مکان‌ها، افراد یا ابزارهایی نزدیک بودید که می‌توانند به تکمیل کردن اهدافتان کمک کنند، فوراً به شما تلنگر بزند.

به‌عنوان مثال، اگر هدفتان حرفه‌ای‌تر ورزش کردن است، هنگام عبور از کنار باشگاهِ ورزشی ِکوُرتِکس (cortex)، جرقه‌ای در ذهنتان روشن خواهد شد؛ اما اگر در اتاق خواب خود بمانید، این جرقه فعال نخواهد شد. درنتیجه، غریزه، هدفتان را برای شما «یادآوری» می‌کند و صرف‌نظر از اینکه در ظاهر چه‌قدر کوچک یا بی‌اهمیت به‌نظر می‌رسد، شرط عقل این است که به آن توجه کنید. رابینز اظهار می‌کند که این پژوهش، شواهدی علمی برای تاکید بر «اعتماد به غریزه خود» در اختیار می‌گذارد، یعنی: اگر به کمک “قانون 5 ثانیه” یا بدون استفاده از آن، فوراً خود را وادار به عمل کردن کنید؛ توجه به انگیزه‌ها، امیال و غرایز، شما را در تحقق اهدافتان یاری می‌دهد.

رابینز به جزئیات ویژۀ تناقضاتی که در ارتباط با عصب‌شناسیِ ذهن بشر مطرح می‌شود، نمی‌پردازد؛ جزئیاتی نظیر «جهت‌گیری‌های شناختی، تناقض انتخاب، سیستم ایمنی روانشناختی و اثر نورافکن4» که مانع ما در دستیابی به استعدادِ پنهانیِ واقعیِ خود هستند؛ بلکه، دانشِ عملی و کاربردیِ نتیجهِ تمام ِپژوهش‌هایِ مرتبط را ارائه می‌دهد.

 ۱۹ صفحه، ۲۴۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره کتاب " قانون 5 ثانیه"
پیشینه قانون 5 ثانیه
شواهد علمی قانون 5 ثانیه
5 ثانیه برای «شجاعت»
اطلاعات بیشتر در مورد کتاب قانون 5 ثانیه
درباره نویسنده

راهنمای دانلود خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید

برای دانلود خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید

نظرات خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد‌ به‌ نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید

Ali Samadi
۱۳۹۸/۶/۳۱
کتابی ساده و کوتاه در عین حال مفید برای کسانی که بخواهند کتاب قانون 5 ثانیه کامل را بخوانند
mojdeh komsari
۱۳۹۹/۳/۱۶
خیلی مختصر بود. ولی کتاب اصلی شامل مثال‌های بسیاری بوده و بهتر و آموزنده تر است👌🏻
مشاهد همه نظرات (۲)