دانلود خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر

  • از: رابرت گرین
  • ناشر: شادن پژواک
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر

خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر نوشته‌ی رابرت گرین، اثر تأمل‌برانگیزی است که پس از مطالعه‌ی­‌ آن، احساسی دوگانه بین ستایش و ترس از بشریت به شما دست می‌­دهد. این کتاب تنها در مورد جنبه­‌های منفی طبیعت بشر نیست؛ بلکه برخی از صفات مثبتی را که همه­‌ی ما باید از آن‌ها سرمشق بگیریم، پوشش داده است.

به عقیده رابرت گرین (Robert Greene) به همان اندازه که ممکن است فکر کنیم از لحاظ تکنولوژیکی پیشرفته و مدرن شده‌ایم، طبیعت ما به همان اندازه‌ی اجدادمان نخستین و ابتدایی مانده است. همچنین خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر (The Laws of Human Nature) بر این نکته تأکید دارد که کودکی و تربیت شما، تأثیر عمده‌ای بر رشد شخصیت شما دارد.

گرین معتقد است همه‌ی ما به نوعی عاشق خود هستیم، حالا حس برخی در این طیف عمیق‌تر از دیگران است. مأموریت ما در زندگی این است که با این خودپرستی یا عشق به خود، کنار آمده و یاد بگیریم بیشتر به دیگران توجه کنیم. همچنین می‌بایست آن دسته از خودشیفته‌گان خطرناک میان خود را به موقع بشناسیم، قبل از اینکه در دام نمایش‌های آن‌ها افتاده و اسیر حسادت‌هایشان شویم.

در حقیق هدف این کتاب، نشان دادن بهترین و بدترین مسیرهای طبیعت بشر به شماست تا بیشتر با آن‌ها آگاه شوید. گرین به مهم‌ترین موضوع یعنی درک انگیزه و نیروی محرکه‌ی مردم حتی زمانی که خودشان از آن آگاهی ندارند می‌پردازد. در نهایت او از شما می‌خواهد شخصیتتان را تحلیل کنید و ببینید که آیا به یک عیب یا نقص خاص دچار هستید یا نه و یاد بگیرید چطور آن را برطرف کنید. او در این اثر طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهد، از مبحث تکامل گرفته تا معنویت، اقتصاد، سیاست و مذهب. او تمام این موضوعات را به هم پیوند می‌زند تا نمایی از طبیعت بشر و اینکه چگونه خودمان را بهتر درک کنیم را به تصویر بکشد.

خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر، 18 قانون را بیان کرده که هر کدام توضیح می‌دهند ما به‌ عنوان انسان چه کسی هستیم و چرا این گونه زندگی می‌کنیم. همچنین گرین، درست مثل بیشتر آثار ادبی‌اش، بر خصوصیات عاطفی و اکتسابی انسان تأکید ویژه‌ای دارد.

اثر حاضر به 18 فصل تقسیم شده و هر فصل به یک قانون اشاره دارد که طبیعت بشر را تعریف می‌کند. نویسنده هر فصل را با ارائه‌ی یک توضیح خلاصه از اینکه هر قانون مستلزم چه چیزهایی است شروع می‌کند. سپس داستان زندگی یک فرد را بازگو می‌کند که جنبه‌ی خاصی از زندگی بشر را عینیت می‌بخشد. در هر داستان درس‌های بسیاری برای یادگیری وجود دارد و گرین هم استراتژی‌های کاربردی و آموزنده‌ای از نحوه‌ی انتخاب و اتخاذ آن قانون خاص را ارائه کرده است.

جملات برگزیده قوانین طبیعت بشر:

- با جنبه‌ی تاریک وجود خود روبرو شوید.
- در برابر کشش رو به پایین گروه، مقاومت کنید.
- دوباره به مردانگی و یا زنانگی درون خود رجوع کنید.
- کاری کنید افراد به میل خودشان از شما پیروی کنند.
- با تغییر نگرش شرایط و موقعیت خود را هم تغییر دهید.

در بخشی از کتاب قوانین طبیعت بشر می‌خوانیم:

ما در زمان حال مستمر زندگی می‌کنیم. البته، همین، ما را به شکلی باور نکردنی مستعد پذیرش حقایق نیمه واقعی و دروغ‌ هم می‌کند. پیگیری اهداف بلند مدت، در نهایت می‌تواند به متمرکز و شفاف نگه داشتن ذهنیت فرد کمک کند. پیگیری نتایج احتمالی این اهداف بلند مدت، و ایجاد پی‌ریزی مناسب برای آن‌ها، که در حین شکل‌گیری تدریجی، بدان تکیه کنند هم، به همین اندازه مهم می‌باشد. همه چیز به حفظ چشم‌اندازی بلند مدت نسبت به عالی‌ترین منفعت شما برمی‌گردد. تعادل بین اقدامات و واکنش‌ها در ذهن فرد، همیشه باید مقدم شمرده شود.

اگر این تعادل از بین برود، امکان روی دادن هر چیزی می‌رود، مثلا ممکن است درک خود را از دنیای واقعی از دست بدهید. تمام دردسرهای بغرنج زمان حال، ریشه در گذشته دارند و به هر طریقی، مانع مسیر ما به سوی آینده می‌شوند. ما می‌توانیم با نگه داشتن یک دیدگاه بلند مدت برای هر انتخاب مهمی که داریم، این موانع را محدود کنیم. با محدود کردن خودمان به دیدن تنها چیزی که جلوی رویمان می‌بینیم، در نهایت فقط به خودمان آسیب زده‌ایم.

تا حالا شده یک فروشنده‌ی دوره گرد، بدون توجه به گفته‌ها و اعتراضات شما برای متقاعد کردنش، از محل زندگی‌تان دور نشود و مخل آسایش شما گردد؟ کار آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده که ما را وسوسه می‌کند تا با زیر بار اقدامات و برنامه‌های مختلف آن‌ها رفتن برای امتحان سبک زندگی به اصطلاح راحت‌تر، یا یک شبه مشهور شدن، از آن دیدگاه درست منحرف شویم. اساساً با گفتن این جمله به خودمان - که بعید است در واقعیت این گونه باشد - می‌توانیم خود را به گونه‌ای آموزش دهیم که این استدلال‌های فریبکارانه را به موقع تشخیص داده و بر همین اساس، واکنش نشان دهیم؛ آماده بایستیم و در سکوت تماشا کنیم، یعنی به مشاهده‌گری بپردازیم.

 ۳۷ صفحه، ۱۴۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر

برای دانلود خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر

نظرات خلاصه کتاب قوانین طبیعت بشر

مژگان جزی
۱۳۹۸/۷/۲۰
بصورت خلاصه و تیتروار با توضیحات مختصر به مهمترین خصوصیات بشر می‌پردازد. در این موارد بخش تبدیل رویاهای انسان به واقعیت و زندگی صحیح در جمع پرداخته که در این میان نشان میدهد که برای رضایت افراد گروه از هویت و عقیده خود دور نگردد.
میثم شیخی
۱۳۹۸/۸/۱۵
کتاب خیلی پرفروشی هست که ایشالله نسخه کامل بیاد
Foruzan 76
۱۳۹۸/۷/۲۴
نسخه کامل از چه انتشاراتی منتشر شده؟
مشاهد همه نظرات (۳)