دانلود خلاصه کتاب مهره حیاتی

  • از: ست گودین
  • ناشر: شادن پژواک
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی خلاصه کتاب مهره حیاتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب مهره حیاتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب مهره حیاتی

ست گودین در خلاصه کتاب مهره حیاتی به شما آموزش می‌دهد که چطور حرفه‌ی خود را پیش ببرید و آینده دلخواهتان را بسازید. او شما را در این اثر متقاعد خواهد کرد فرصت خوبی در انتظارتان است؛ فرصتی که می‌تواند به طرز چشم‌گیری زندگی‌تان را در جهت مثبت تغییر دهد. اما برای بهره‌گیری از این فرصت باید بدانید که قوانین حاکم چه تغییری کرده‌اند.

خلاصه کتاب مهره حیاتی (Linchpin) به کارآفرینان و شاغلان نشان می‌دهد که چگونه در زمینه‌های تخصصی خود افرادی ضروری و اجتناب‌ناپذیر باشند. ست گودین (Seth Godin) معتقد است که دنیای تجارت دیگر مانند گذشته با پر کردن لیست خود از کارمندان معمولی، دارای حداقل توانایی‌های تولیدی، سود کسب نمی‌کند؛ بلکه شرکت‌ها به کارمندانی با تفکر آینده‌‌نگرانه نیاز دارند تا مشکلات را شناسایی و برای آن‌ها راه‌‌حل ارائه کنند.

شاغلان دیگر مانند گذشته با حس خشنودی از خود و کارایی متوسط راضی نمی‌شوند. کار متوسط، هر کارمندی را مستعد اخراج شدن و قرارگیری در جایگاهی فاقد امکان پیشرفت می‌کند، زیرا کسب و کارها به سادگی می‌توانند نیروهای کاری خود را جایگزین کنند. کارمندان برای دستیابی به آینده مالی بهتر و کسب رضایت شغلی بیشتر، باید بکارگیری قوه تصور و توانایی ابتکار خود را یاد بگیرند.

مهره‌های حیاتی یا شاغلانی که می‌توانند از خلاقیت و قوه ابتکار خود برای کمک به کارفرمایانشان استفاده کنند، علاوه بر کسب احترام نیروهای مافوق و همکاران خود، به بخش کلیدی موفقیت مداوم شرکتشان هم تبدیل می‌شوند. مهره‌های حیاتی با ارائه ارزش اضافی به کارفرمایان خود، بدون درخواست دستمزد متناسب، هر دامنه کاری را به هنر تبدیل می‌کنند. تبدیل شدن به مهره حیاتی در شرکت، جایگزین‌ناپذیری یک نیرو را تضمین نمی‌کند، ولی امنیت حرفه‌ای را در قالب پیشنهادهای شغلی جدید و شهرت افزایش یافته، تضمین می‌کند.

کارمندانی که تصمیم می‌گیرند مهره حیاتی باشند، بایستی استعدادهای خود را تعیین کرده و از این توانایی‌ها، به نحوی که سایرین پیش‌بینی نکرده یا احتمالش را نمی‌دادند، در جهت بهبود شرکت خود استفاده کنند. سیستم آموزشی و دنیای تجارت، هنوز مردم را به مطیع بودن و دنبال کردن دستورها تشویق می‌کند، ولی مهره‌های حیاتی، در برابر اصرار به متوسط بودن، مقاومت می‌کنند.

هر شخصی می‌تواند با سرمایه‌گذاری انسانیت، خلاقیت، بخشش و اشتیاق در کار، تبدیل به کارمندی شود که در موفقیت شرکتش، نقشی اساسی را ایفا می‌کند. بی‌شک ست گودین را می‌توان مصداق تعبیر استیو جابز از نوابغ دانست: «می‌توان او را پذیرفت. می‌توان ردش کرد. اما نمی‌توان از او و حرف‌هایش صرف نظر کرد.»

جملات برگزیده خلاصه کتاب مهره حیاتی:

- کارمندان مولد، برای ارائه کاری خوب، منتقدان درونی خود را ساکت می‌کنند.
- آنچه به خالقان موفق انگیزه می‌دهد، نه پول؛ بلکه، میل آنان به دیدن هنر بیشتر در جهان است.
- کارمندان بلند پرواز، با استفاده از روش‌های متعارف شکار شغل، به شغل‌های ایده‌آل خود نمی‌رسند.
- شرکت‌ها زمانی که به نیروی کار غیر حرفه‌ای تکیه می‌کنند، نسبت به رقبایشان آسیب‌پذیر می‌شوند.
- اینترنت، متخصصان را مجبور کرده به دنبال تخصص‌های ویژه باشند و برای حفظ ماهیت رقابتی خود، فردیت خود را نشان دهند.

در بخشی از خلاصه کتاب مهره حیاتی می‌خوانیم:

اگر افراد حرفه‌ای، در طول روز، خود را مدام مشغول انجام کارهای کوچک کنند، وقت برای متمرکز شدن روی پروژه‌های بزرگ‌تر که نیاز به صبر و تمرکز دارند، نخواهند داشت. کارهای کوچک، قوه خلاقیت را ضعیف کرده، وقت را گرفته، و باعث از خود راضی‌گری مابین کارمندان می‌شوند و صرفاً کارهای پایه‌ای لازم برای بهره‌وری را دربرمی‌گیرند. یک مهره حیاتی انگیزه‌دار باید در صورت امکان، با محول کردن امور کوچک‌تر به اعضای تیم، حداقل زمان را صرف چنین کارهایی کند.

کارمندان بلند پرواز می‌توانند با فاصله گرفتن از عادت‌های کاری نامطلوب، که منجر به تأخیرهای ناخواسته می‌شوند، زمان بیشتری را برای انجام پروژه‌های بزرگ آزاد کنند. در همین راستا، می‌توان به دستورالعملی در زمینه بهره‌وری اشاره کرد که در دفتر روزنامه نیویورک تایمز (New York Times) نصب شده و بیان می‌کند بسیاری از کارمندان، به اشتباه فکر می‌کنند انجام چند کار در یک بازه زمانی، می‌تواند انجام کار بیشتری را در طول روز بدنبال داشته باشد، در حالی که چنین فرآیندی، باعث کاهش تمرکز و افزایش زمان تکمیل پروژه می‌شود.

ارل کی. میلر (Earl K. Miller)، پروفسور علوم اعصاب و روان موسسه تحقیقاتی ماساچوست (Massachusetts)، به روزنامه تایمز گفته است که ذهن انسان، فاقد توانایی برای اجرای بی‌عیب و نقص دو جریان فکری همزمان است؛ او می‌گوید، هیچ‌کس، توانایی انجام بی‌عیب و نقص چند کار را به طور همزمان ندارد. شاغلان باید در هر زمان، تنها روی انجام یک کار متمرکز شوند و به خود فضا دهند تا توجه کامل خود را روی انجام آن یک کار بگذارند. زمانی که به هدف خود دست یافتند یا زمان پایان یافت، می‌توانند روی انجام کارهای دیگر تمرکز کنند.

 ۲۶ صفحه، ۱۹۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب مهره حیاتی

برای دانلود خلاصه کتاب مهره حیاتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب مهره حیاتی
Mohamad Agahi
۱۳۹۸/۷/۱
تمام افراد حتما باید مطالعه کنن،کوچکترین کمک این کتاب به شما کمک می کند به تغییر وتبدیل شدن به یک مهره حیاتی در زنگی شخصی فرد
Mohammad jawad
۱۳۹۸/۷/۱۴
اینو توی پادکست بی پلاس شنیدم. دوست دارم کامل مطالعه کنمش.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)