دانلود خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار

خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار نوشته‌ی استفن ریچاردز کاوی که از عناوین پرفروش نیویورک تایمز است شامل عاداتی است که دیدگاهی تدریجی، زنجیره‌ای و یکپارچه برای رشدی اثربخش فراهم می‌کند تا کم کم شما را از وابستگی به دیگران، به استقلال و قبول مسئولیت‌های خودتان برساند.

قبول اینکه بین محرک و واکنش فاصله‌ای وجود دارد که پر کردنش فقط از عهده ما برمی‌آید، ما را توانمند می‌سازد تا خود به‌ تنهایی مسئولیت زندگی خودمان را بر عهده بگیریم. طولی نمی‌کشد که دیگر نمی‌توانیم قبول کنیم قربانی شرایط محیطی هستیم یا صرفاً بخاطر ژن‌مان به موفقیتی رسیده‌ایم.

عادات مورد بررسی در خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار (The 7 Habits of Highly Effective People)، بسیاری از اصول پایه‌ای تاثیرگذاری انسان را در بر می‌گیرد. عادات هفت گانه، نشان‌ دهنده درونی‌ سازی اصول صحیحی است که بر اساس آن، شادی مداوم و موفقیت شکل می‌گیرد. سه عادت اول، اساس پیروزی‌های شخصی ما هستند که چارچوب خصوصیات شخصیتی‌مان را بر اساس آن پرورش می‌دهیم.

سه عادت دوم، پیروزی‌های همگانی هستند، یعنی موقعیت‌هایی که ما با دیگران همکاری می‌کنیم. آخرین عادت، در تمام زمینه‌ها، اثربخشی زندگی ما را بالا می‌برد. این هفت عادت، به شما مهارتی می‌دهند تا تمام سعی و کوشش خود را برای ساختن شخصیتی یکپارچه به کار بگیرید.

ثمره این هفت عادت، سازگاری با خودمان، عزیزانمان، دوستانمان و شرکای کاری‌مان است. ساخت شخصیتی کاملاً درست، سخت است، ولی غیرممکن نیست. چنین شخصیتی سریع شکل نمی‌گیرد. بلکه با تمرکز بر اصولی صحیح و توجه متعادل بین انجام و رشد توانایی‌هایمان، در وظیفه خلق زندگی‌ای موثر، سودمند و مسالمت‌آمیز قدرتمند می‌شویم.

با گذشت سال‌ها از نخستین چاپ، این اثر تاثیرگذار تا کنون به 38 زبان زنده دنیا ترجمه شده و بیش از 25 میلیون نسخه از آن فروش رفته است. همچنین به عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین کتاب بازرگانی قرن 21 معرفی شده است و استیون کاوی را به شهرت و ثروت عظیمی رسانده است.

استفن کاوی (Stephen Richards Covey)، استاد، نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی آمریکایی است که مشهورترین اثر او هفت عادت مردمان موفق نام دارد.

در بخشی از کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار می‌خوانیم:

برای اینکه کار را از هدف شروع کنید، باید تصویری شفاف از مقصد و جایگاه فعلی‌تان داشته باشید. بعد می‌توانید شفاف‌سازی کنید که برای رسیدن به مقصد، چه کارهایی باید انجام دهید. خیلی راحت ممکن است آنقدر غرق در بالا رفتن از نردبان موفقیت شوید، که ندانید آیا نردبان به دیوار درست تکیه داده شده است یا نه. مشغول کردن خود بدون اینکه کار شما ثمره‌ای داشته باشد، امر آسانی است و در این حالت، به قیمت از دست دادن فرصت‌های مهم، به پیروزی‌های تو خالی می‌رسیم. ممکن است خیلی مشغله داشته باشیم، حتی خیلی کارآمد باشیم، اما فقط وقتی تاثیرگذار می‌شویم که با در نظر داشتن هدف، کاری را شروع کنیم.

شروع کردن کار با در نظر داشتن یک هدف؛ متکی بر اصلی است که اظهار می‌دارد تمام امور دوبار به وجود می‌آیند: ابتدا در عالم ذهنی یا در مرحله خلقت اولیه، و دوم، وجود عینی یا خلقت ثانویه. خلقت اولیه، می‌تواند خیالی، آگاهانه، یا نتیجه فشارهای خارجی باشد. ما می‌توانیم داستان زندگی خودمان را بنویسیم، یا با داستان‌هایی که دیگران نوشتند زندگی کنیم.

به عنوان نمونه، مثال جنگل زدایی را درنظر بگیرید. این مدیران هستند که کارگران را هدایت کرده و آن‌ها را مجبور به تیز کردن اره‌ها و تمرین عضله‌سازی می‌کنند تا کارایی‌شان بالا برود. اما رهبران، از نوک درخت بالا رفته و از شرایط جان سالم به در برده‌ و فریاد می‌زنند: «دارید درخت‌های جنگل اشتباهی را قطع می‌کنید!» مدیران جواب می‌دهند، «مهم نیست، نگاه کن چقدر خوب داریم بوته‌ها و درختان را از جا می‌کنیم.»

 ۴۱ صفحه، ۱۹۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار

برای دانلود خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار

نظرات خلاصه کتاب هفت عادت افراد تاثیرگذار

مهدی نجفی
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
خلاصه کتاب‌ها عالی هستن... دیگه زمان طولانی واسه خوندن کتاب از دست نمیدیم... بجاش میتونیم کتابهای بیشتری بخونیم و زودتر به نتیجه دلخواه برسیم
A Arani
۱۳۹۸/۷/۲۶
کتاب کاملش که جزو بهترین و پرفروشترین کتابهای موفقیت و تحول فردی هست، این بعنوان یک مرور کلی و خلاصه میتونه مفید باشه
وحید زرکوب
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
مطالعه کردم
متن روانی نداشت
به نظرم کسی که ترجمه کرده درست معادل سازی به زبان فارسی انجام نداده
ولی کلیت خوبی داشت
مشاهد همه نظرات (۱۰)