دانلود خلاصه کتاب کار عمیق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب کار عمیق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب کار عمیق

خلاصه کتاب کار عمیق نوشته‌ی کال نیوپورت، اثر مشهور و پرفروشی درباره‌ی قدرت تمرکز کردن بر کار است که به شما می‌آموزد چطور می‌توانید به روشی متفاوت از قبل، مناسب و سازنده ظاهر شوید.

کار عمیق چیست؟ چگونه عمل می‌کند؟ تکنیک‌های کار عمیق چگونه می‌توانند بازدهی کارهایتان را افزایش دهند؟ جواب این سوال‌ها و بسیاری از سوال‌های دیگر را می‌توانید در خلاصه کتاب کار عمیق (Deep Work) پیدا کنید. کتابی که از زمان انتشار در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و آمازون قرار گرفته در واقع درباره‌ی افزایش حداکثری سازندگی نوشته شده است.

شما می‌بایست کار کنید یا وظایفی دارید که باید آن را انجام دهید، اما در پیدا کردن انگیزه برای این کار دچار مشکل هستید. کارهایی که برای انجام دارید، بسیار است و نمی‌دانید که چطور باید دست به کار شوید. حال اگر دنبال روش‌هایی آسان برای سازنده‌تر شدن در کم‌ترین زمان ممکن می‌گردید، پس این کتاب برای شما بسیار مناسب است.

بسیاری از مردم با مشکل یکسانی رو به رو هستند: مثلاً شغلی دارند یا کار خاصی در دست انجام دارند که شاید مهلت مشخصی هم برای اتمام آن کار در اختیارشان باشد؛ اما انگیزه‌ی کافی برای انجام آن کار را در خود حس نمی‌کنند. در حقیقت کال نیوپورت (Cal Newport) استاد درس علوم کامپیوتر در دانشگاه جورج تاون، با نوشتن این کتاب توانسته اثری درباره‌ی توانایی انجام حجم زیادی از کار، با افزایش قدرت تمرکز خلق کند.

او در این اثر روش مخصوص خود را برای رفع این مشکل بیان می‌کند. سپس می‌گوید که با استفاده از این روش، نه تنها انجام هر کاری میسر می‌شود؛ بلکه، حتی فرد می‌تواند از انجام آن لذت نیز ببرد. کار عمیق، عنوان توانایی انجام کار به صورت عمیق است که امکان انجام کار در زمان کم‌تر را فراهم می‌سازد، در حالی که کیفیت نهایی ثابت مانده یا حتی افزایش می‌یابد.

تمرکز و عادات کاری با هم چیزی را می‌سازند که نیوپورت آن را تمرکز مختل نشده می‌نامد. مسأله‌ای که انجام‌ روانِ کار را با خود به ‌دنبال دارد. با این حال، مسائل بسیاری وجود دارند که به بر‌ هم‌ خوردن تمرکز ما منجر می‌شوند. مثلاً کافی است به محل کار خود کمی دقت کنیم تا متوجه عوامل بر هم‌ زننده‌ی تمرکزمان شویم. تفاوتی هم ندارد، چه در خانه، چه در محل کار و چه در مکان‌های دیگر، عوامل بسیاری ما را در برگرفته‌اند که هر‌ کدام به نوعی توجه ما را به خود جلب می‌کنند.

مواردی چون پیامک‌ها و ایمیل‌ها هم از مهم‌ترین موارد محسوب می‌شوند. حتی خود اینترنت که امروزه در هر مکانی قابل دسترس است و تبدیل به جزیی جداناپذیر از زندگی روزمره ما شده است‌، عاملی انکارناپذیر در پرتی حواس ما به حساب می‌آید. در این کتاب، نویسنده می‌خواهد به ما آموزش دهد که چطور بر این مشکلات غلبه و بر روی مسائل مهم زندگی‌مان بهتر تمرکز کنیم.

در بخشی از کتاب کار عمیق می‌خوانیم:

نیوپورت به مشاهده‌ی دانش‌آموزان و همکارانش پرداخت که هر کدام شدیداً بر حل مشکلات پیچیده‌ای متمرکز شده بودند و متوجه‌ شد که آن‌ها قادرند هر روز برای ساعاتی طولانی، برای یافتن راه حل مشکلاتشان به کار و تلاش بپردازند. او سپس شروع به پرورش مهارت‌های کار عمیق در خودش کرد. مهارت‌هایی که بعداً به او کمک کردند تا به محقق آکادمیکی پرکار و موفق تبدیل‌شود.

نیوپورت مدرک دکترایش را ده سال پس از فارغ‌التحصیلی دریافت کرد و سپس کرسی استادی خود را نیز کسب کرد. او همچنین به نسبت خیلی بیش‌تری از همکاران خود موفق به انتشار مقالات آکادمیک شد و البته، چهار کتاب بسیار پرفروش را نیز به چاپ رساند.

نکته‌ی قابل تأمل این است که او، در حالی به این موفقیت‌ها رسید که، به ندرت روزی بیش از ساعت پنج یا شش عصر را سر کار می‌ماند. نیوپورت با کمک گرفتن از مهارت‌های کار عمیقش، تنها به سه الی چهار ساعت کار در روز نیاز داشت. او متوجه شد که می‌تواند با دور شدن از عوامل حواس پرتی و به حداقل رساندن ساعات کار سطحی، خلاقیت خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهد و از شرایط، بهترین بهره را ببرد. به علاوه، او به آرامش ذهنی‌ای صد در صدی رسید تا آن را وقف همسر و فرزندانش کند.

 ۲۴ صفحه، ۱۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود خلاصه کتاب کار عمیق

برای دانلود خلاصه کتاب کار عمیق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب کار عمیق