دانلود کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی

کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی نوشته‌ی گریچن رابین، با ارائه بینشی در مورد چهار گرایش فردیِ حمایتگر، پرسشگر، ایثارگر و عصیانگر به شما کمک خواهد کرد زندگی بهتری برای خود و دیگران خلق کنید.

گریچن رابین (Gretchen Rubin) در کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی (The Four Tendencies) از تحقیقات و مشاهدات خود برای ترتیب‌بندی این گروه‌های شخصیتی استفاده می‌کند که پایه و اساس آن، چگونگی واکنش افراد در مقابل انتظارات است. این چهار گرایش، آخرین تقسیم‌بندی از تیپ‌های شخصیتی مختلف در دنیای تعریف هویت‌ها هستند.

این چهار گرایش بطور ویژه در این مورد بحث می‌کنند که افراد چگونه به انتظارات بیرونی یا به عبارتی انتظاراتی که دیگران از فرد دارند و انتظارات درونی یا همان انتظاراتی که فرد از خود دارد پاسخ می‌دهند و این امر چگونه بر زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

رابین بر این موضوع تمرکز دارد که ادراک افراد مختلف، نسبت به جهان، از لحاظ انتظارات چگونه است. این تفاوت در ادراک، بسته به آگاهی فرد، می‌تواند منبع تضاد یا منبع بالقوه‌ای برای فرصت‌ها باشد. طرز بیان و نوع استفاده از کلمات و رویکرد فرد نسبت به انتظارات دیگران، می‌تواند از مشکلات پیشگیری کرده و گرایش‌های مختلف را به اتّحادی بر مبنای مشارکت برساند. چگونگی بیان یک مطلب از سوی شما، همراه با کوشش برای درک و ملاحظه، می‌تواند نتیجه را تغییر دهد.

این کتاب که خلاصه‌ای است از کتاب کامل گرایش‌های چهارگانه شخصیتی بطور کلی به چهار بخش برای هر گرایش تقسیم می‌شود. هر گرایش در این بخش‌ها با جزئیات مربوطه توضیح داده شده و با ذکر روایت‌های واقعی و مثال‌های فردی، پشتیبانی می‌شود. زیربخش‌ها بصورت عمیق به بیان نقاط قوت و ضعف هر گرایش و اینکه چطور از آن‌ها به نفع خود استفاده کنیم می‌پردازند.

در هر بخش یک موقعیت مخصوص به گرایشِ آن بخش بیان شده است. این زیر بخش‌ها بیان می‌دارند که هر گرایش چه شباهت‌هایی ممکن است به گرایش‌های دیگر داشته باشد و چه استدلالی در پشت آن نهفته است. هر بخش در ادامه به این مطلب می‌پردازد که افراد چگونه در قالب نقش‌های مختلف از جمله والد، همکار یا یک درمانگر می‌توانند به تعامل با افرادی با گرایش‌های دیگر بپردازند.

در بخشی از کتاب گرایش های چهارگانه شخصیتی می‌خوانیم:

بخش عمدۀ دیدگاه رابین بر مبنای تفاوت‌های بین این چهار گرایشِ منحصر به فرد است. رابین در حین کنکاش خود در بخش‌های مختلفِ مربوط به انتظارات در شغل، خانواده و روابط انسانی، به تشریح تفاوت‌های گسترده بین تیپ‌های شخصیتی می‌پردازد. هدف این نوشته، به شدت متکی بر تفاوت‌ها در عملکرد افراد است که همین تفاوت‌ها، مبنا و نقشه راه برای خلق چهار گرایشی‌ست که رابین در آخرین کتاب خود در مورد آن‌ها تحقیق کرده است.

رابین در خلال کار خود بر روی هر گرایش، به ما یادآوری می‌کند که این فقط یکی از حالات عملکرد ماست. اگر در هنگام توضیحات او در مورد یک گرایش، دریافتید که کمی سردرگم شدید، این کاملاً طبیعی است. احتمالاً آن گرایش مربوط به شما نیست و در واقع برای شما بیگانه است.

رابین در کار خود بر رابطه بین دانش و موفقیت تاکید می‌کند. او توضیح می‌دهد که چطور گرایش‌هایی مانند ایثارگر یا عصیانگر، رویکردهای کاملاً متفاوتی نسبت به پیروی از قوانین دارند. او، سپس از این مورد صحبت می‌کند که دانش و بصیرت در مورد تفاوت‌ها ما را به سمت درک بهتر و عمیق‌تر از یکدیگر سوق می‌دهد. دانستن این موضوع که فردی با گرایش عصیانگر نمی‌تواند با قوانین ارتباط خوبی برقرار کند، موجب بهبود روش ادارۀ یک سازمان یا برخورد والدین با فرزندان می‌شود.

دانش و موفقیت، بخشی از بن‌مایه‌های این کتاب هستند و در بُعدی فراتر، نشان می‌دهد که این دو چطور دست در دست هم پیشرفت می‌کنند. این چهار گرایش، تیپ‌های شخصیتی جدا از هم و تا حدودی تقسیم‌بندی شده هستند و درک این موضوع منجر به مشارکت در رسیدن به هدف و هماهنگی دستاوردها می‌گردد.

 ۱۶ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

درباره کتاب
نقش آفرینان اصلی
تحلیل 6 نکته کلیدی
درباره نویسنده

راهنمای دانلود کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی

برای دانلود کتاب خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاصه گرایش‌های چهارگانه شخصیتی
sannyasin m
۱۳۹۸/۹/۱۵
خیلی کلی بیان شده.
ahoora19 mohamadli
۱۳۹۸/۷/۱۸
مفید و در عین حال بیان ساده و روان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)