دانلود کتاب خلاقیت: فراسوی اسطوره نبوغ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خلاقیت: فراسوی اسطوره نبوغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاقیت: فراسوی اسطوره نبوغ

در کتاب خلاقیت: فراسوی اسطورۀ نبوغ اثر رابرت وایزبرگ، سعى شده با بهره‌گیرى از نتایج دیگر دانشمندان و بررسى نمونه‌هاى مختلف در عرصه‌هاى علم، هنر، اختراعات و... روال منطقى فرآیند خلاقیت مورد بررسى قرار گیرد.

بى‌شک یکى از زیباترین ویژگى‌هاى انسان، قدرت آفرینندگى و یا خلاقیت اوست. بواسطه همین ویژگى است که انسان مى‌تواند اهداف آرمانگرایانه خود را پدید آورد و توانایى‌هاى خود را شکوفا سازد. آنچه پیش از این در مورد خلّاقیت تصور مى‌شد، براساس «نگرش نبوغ‌آمیز» بنا شده بود و طبق این نگرش، خلّاقیت به افراد خاصى تعلق داشت؛ افرادى که از نبوغ استثنایى برخوردار بوده و توانایى‌هاى ذهنى آنان، فراتر از مردم عادى به شمار مى‌رفت. بنابراین خلّاقیت موهبتى آسمانى پنداشته مى‌شد که صرفاً در اختیار تعداد معدودى از افراد قرار گرفته است.

تمامى توجه رابرت وایزبرگ (Robert W Weisberg) در کتاب خلاقیت: فراسوی اسطورۀ نبوغ بر حول این نگرش است که خلّاقیت به افراد معدودى تعلق نداشته و تمامى افراد مى‌توانند خلّاقانه فکر کنند. تنها تفاوت عمده بین افراد نابغه و خلّاق و افراد عادى در این است که گروه اول روش‌هایى را به کار مى‌گیرند که افراد دیگر از آن روش‌ها بى‌اطلاع هستند؛ بنابراین آموزش مهارت‌هاى خلّاقیت نقش مهمى را در این بین ایفا مى‌کند.

نحوه تفکّر مثبت، نحوه اندیشیدن خلّاق، روش‌هاى یافتن مسئله و حل مسئله، تصمیم‌گیرى، استمرار در تفکّر از ارکان مهم توانایى‌هاى بشرى است که متأسفانه در کشور ما و در سیستم آموزشى کمتر بدان پرداخته شده و در دروس دانش‌آموزان و دانشجویان، در این مورد کمتر سخن رفته است؛ در حالى‌ که هرگونه فعالیت آدمى و هرگونه پیشرفتى که در عرصه‌هاى مختلف به‌ دست آمده، مرهون به کارگیرى آگاهانه و یا ناآگاهانه موارد فوق‌الذکر است. شاید این نگرش کاملا حقیقت داشته باشد که هدف از تعلیم و تربیت، نه ارائه بى‌چون و چراى مطالب، بلکه آموزش نحوه تفکّر به افراد است. بنابراین بسیار مفید خواهد بود اگر مطالبى از این دست در دروس دانش‌آموزان و دانشجویان گنجانده شده و یا از طریق کتاب‌ها و رسانه‌هاى عمومى به همگان آموزش داده شود.

در بخشی از کتاب خلاقیت: فراسوی اسطورۀ نبوغ می‌خوانیم:

با وجود دلایل معتبر، مى‌توان پذیرفت که روش‌هاى مبتکرانه در افرادى که با بصیرت عمل مى‌کنند، تا حدودى عادى است. در شرح حال افراد نابغه و نوآور همواره مى‌توان نشانى از تفکّرات نوآورانه پیدا کرد. البته، افکار معدودى به راه خود ادامه داده و شهرت خود را در یادها بجاى گذارده‌اند. بازده بسیار بالا براى افرادى که کارهاى چشمگیرى ارائه داده‌اند، یک قاعده است و نه یک استثنا. به نظر مى‌رسد که واکنش‌هاى مبتکرانه در برخى از افراد مرتب پدیدار مى‌شود، در صورتى که برخى دیگر، هیچگاه از تفکّرات مرسوم و قالبى خود دست نمى‌کشند.

 ۳۱۲ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6176-94-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۹۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
مقدمه
فصل اول: دو گرایش به سوى خلّاقیت
فصل دوم: اسطوره نبوغ
فصل سوم: اسطوره نبوغ
فصل چهارم: حلّ خلّاقانه مسئله
فصل پنجم: نوآورى: بررسى‌هاى موردى
فصل ششم: کشفیّات علمى: بررسى‌هاى موردى
فصل هفتم: بررسى‌هاى موردى در خلّاقیت هنرى
فصل هشتم: شناخت نوینى از تفکّر خلّاقانه
کتابشناسى

راهنمای دانلود کتاب خلاقیت: فراسوی اسطوره نبوغ

برای دانلود کتاب خلاقیت: فراسوی اسطوره نبوغ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاقیت: فراسوی اسطوره نبوغ
amin asdi
۱۳۹۶/۱۱/۷
ب نظر کتاب خوبی میاد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)