دانلود عصر اندیشه - شماره 13

  • ناشر: مجله عصر اندیشه
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی عصر اندیشه - شماره 13 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی عصر اندیشه - شماره 13 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی عصر اندیشه - شماره 13

عصر اندیشه - شماره 13، به آسیب‌شناسی موسیقی ملی ایران اختصاص دارد و کوشیده تا از سه بعد هنری، حکمی و فقهی به این موضوع نزدیک شود.

این مجله که در مهر ماه امسال جشن موسیقی و اندیشه را در پنجمین شب علوم انسانی برگزار کرد، در جدیدترین شماره خود ضمن انتشار گزارش جشن با حضور لوریس چکناواریان، دکتر شاهین فرهت، دکتر مهدی محسنیان راد، مصطفی رحماندوست، پرفسور بونو، میر علیرضا میر علی‌ نقی و... کوشیده است تا «تراژدی زوال موسیقی» را میان موسیقی‌دانان و فیلسوفان به بحث بگذارد. در ابتدای این پرونده دکتر غلامرضا اعوانی فیلسوف معاصر گفتاری با عنوان «رمز عالم بالا» را ارائه کرده و معتقد است «در حکمت اسلامی، موسیقی ملک و ملکوت را به یکدیگر پیوند می‌دهند.» و سپس دکتر سیدحسین نصر و رعنا شیعه، موسیقی‌دان در میز گردی با خبرنگار عصر اندیشه در دانشگاه جورج واشنگتن پیرامون «اسرار موسیقی در تاریخ فلسفه» شرکت کرده‌اند. استاد عبدالله انوار نسخه‌ شناس و فیلسوف در گفتگویی از آخرین مطالعات خود در نظریه‌های موسیقی میان حکمای متقدم و متاخر می‌گوید. این استاد ۹۲ ساله گفته که تا امروز ناشری برای چاپ شرح او از موسیقی کبیر فارابی پیدا نشده است.

فهرست مطالب

محکمه متفکران
بازی در نقش الهی
مصیبت ما عوام گرایی است
کابوسِ بازسازی آمریکایی
فریاد فرودستان
بحران شاخص‌های علم سنجی
عصر جنگ‌های هوشمند
ایستادن مقابل جهان
رادیکالیسم فلسفی
هایدگریسم علیه هایدگر، دانشگاه برن سوئیس میزبان اندیشمندان مسلمان از خاورمیانه بود تا تاثیر این فیلسوف آلمانی را بر جوامع بررسی کند
در مذمت بی‌عملی فلسفی گفت‌وگو با اورس گوسکن
مریدان انگلیسی گاندی روایت‌های مصطفی محقق داماد، داریوش شایگان و سفیر هندوستان از چگونگی مبارزه خشونت پرهیز در جهان امروز
مبارزه مدنی یک سلاح نیست
سبک اروپاییِ مسلمانی
«اسلام ملی» شتاب بیشتری گرفته است

 ۲۴۲ صفحه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانهنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود عصر اندیشه - شماره 13

برای دانلود عصر اندیشه - شماره 13 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  عصر اندیشه - شماره 13