دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10

  • ناشر: فصلنامه علمی تخصصی معماری سبز
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10

فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10، بر آن است ضمن معرفی بناهای زمین پناه و چگونگی عملکرد انواع مختلف آن، به بیان مزایای اکولوژیکی و نیز امکان پیش‌ساخته سازی این ساختمان‌ها به‌ ویژه در اقلیم گرم و خشک بپردازد.

امروزه با توجه به وجود مسائلی همچون بحران انرژی، آلودگی‌های زیست‌ محیطی و نیز افزایش تقاضای مسکن ناشی از رشد مداوم جمعیت در جهان، راه‌حل‌های نوآورانه مانند ساختمان‌های زیرزمینی یا زمین پناه می‌تواند به‌ عنوان جایگزینی مناسب برای ساختمان‌های رو زمینی در راستای کاهش نیاز ساختمان به انرژی، کاهش استفاده از زمین و مسائل اقلیمی مورد توجه قرار گیرد. پناه بردن به دل زمین و استفاده از خاصیت حرارتی خاک، یکی از راهبردهایی است که در گذشته نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است. سؤالاتی که در این پژوهش مطرح است: وجود گیاهان یا به عبارتی کاشت گیاه در این ساختمان‌ها چه تأثیراتی می‌تواند داشته باشد؟ چگونه می‌توان به بهره‌وری هر چه بیشتر این ساختمان‌ها افزود؟ روش تحقیق در این پژوهش کیفی بوده و برای به دست آوردن نتایج مطلوب در این مقاله و ارائه پاسخ مناسب به سؤال‌های فوق از تحقیق کتابخانه‌ای اعم از کتاب، رساله، مقالات و سایت‌ها استفاده شده است.

 ۷۲ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

معماری زمین‌ پناه مسیری به سمت معماری پایدار به‌ ویژه در اقلیم گرم و خشک
تحلیل ساختار فضایی حمام قبله (خانم) بر مبنای قوانین گشتالت
تعیین شاخص‌های طراحی شهری مؤثر در جهت ارتقای تعاملات اجتماعی شهروندان در محورهای طبیعی شهری؛ مطالعه موردی: رودخانه زیارت گرگان
طراحی مجتمع‌های مسکونی با حفاظت از انرژی با رعایت اصول معماری سبز
بازدریافتی از معماری حیاط مرکزی ایران در محوریت سبز شهرسازی و معماری
آموزش مفاهیم مرتبط با معماری پایدار در نظام آموزش ابتدایی با نمایان‌ شدن در معماری مدارس

راهنمای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10

برای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 10