دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16

  • ناشر: فصلنامه علمی تخصصی معماری سبز
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16

فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16، منتشر شد. بررسی گوشه‌سازی گنبد در مجموعه سلطان محمود بندرآباد و نقش ریز جلبک‌ها در معماری پایدار؛ بررسی نماهای جلبکی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از فصلنامه می‌خوانید.

مجموعه سلطان محمود در بندرآباد در فاصله 36 کیلومتری یزد توسط شیخ تقی الدین دادا در اواسط قرن هفتم دایر گردید. مجموعه بندر آباد به جهت واقع شدن در درون بارو و حصار کهن به همراه دیگر عناصر معماری از اندام‌های اصلی و ساختارهای بافت روستا محسوب می‌شود. مجموعه بندر آباد در گذشته مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عنصر بافت بوده و بخش مهمی از هویت روستا در آن سرشته و به آن پیوسته بوده اگرچه از اهمیت و تأثیرگذاری آن کاسته شده، اما اطلاعات ارزشمند از تاریخ معماری بومی را در خود جای داده است. مجموعه بندر آباد رستاق کهن‌ترین اثر روستای بندر آباد در دوران پس از اسلام می‌باشد، مبین تاریخ بافت در پژوهش‌ها به شمار می‌رود و در هیئت و ساختار مجموعه منظومه‌ای از دگرگونی و تغییرات متعلق به دوره‌های تاریخی مشاهده می‌گردد که در طول زمان با علل و اندیشه‌های متفاوت به وجود آمده است.

در این مقاله سعی شده به واکاوی گوشه‌سازی گنبد در دوره‌های تاریخی پرداخته و پس از بررسی نظریات ارائه شده درباره مجموعه، به تحلیل ساختاری گوشه‌سازیه‌ پرداخته شود. ویژگی‌های بارز معماری بنا و به ویژه کیفیت درخشان تزیینات گچی، عملاً وجوه دیگر معماری، از جمله چپیره آن را، در مطالعات انجام شده، تحت‌الشعاع قرار داده است.

 ۹۰ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2476-5368 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی گوشه‌سازی گنبد در مجموعه سلطان محمود بندرآباد
نقش ریز جلبک‌ها در معماری پایدار؛ بررسی نماهای جلبکی
کاهش اثرات مخرب زیست‌محیطی در طراحی داخلی اماکن تجاری ایران
بررسی عملکرد حرارتی ساختمان‌های بهره‌مند از بام سبز
خلق فضاهایی جدید در بازار و پایداری فرهنگی و محیطی
ارتقا آسایش حرارتی و بهینه‌سازی مصرف انرژی به کمک سیستم‌های تهویه طبیعی در کتابخانه‌ها
بررسی سیر تحولات مداخله شهری در محدوده آبکوه مشهد

راهنمای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16

برای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 16