معرفی و دانلود رایگان فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2

عکس جلد فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2
قیمت:
رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2

هدف از انجام فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2، بالا بردن دقت پیش بینی بازده مورد انتظار و کاهش بی‌قاعدگی‌های مطرح شده در مدل‌های قبلی است.

این تحقیق در پی مقایسه تطبیقی قدرت توضیح دهندگی و پیش‌بینی مدل‌های چند عاملی فاما و فرنچ به عنوان دو مدل مطرح در این زمینه در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بوده است. تاکنون تحقیقات زیادی در مورد رابطه بین ریسک و بازده انجام شده است.

بدین منظور اطلاعات ماهیانه سه صنعت دارویی، خودرو و قطعات و صنعت شیمیایی جهت نمونه طی سالهای 1394- 1385 انتخاب و مورد بررسی قرار گرفت. نتایج به دست آمده از مدل‌های رگرسیونی سه عاملی و پنج عاملی فاما و فرنچ بیانگر قدرت توضیح دهندگی معنادار صرف ریسک ماهیانه شرکت‌ها توسط این مدل‌هاست. نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که عامل بازار، اندازه، ارزش بازار، سودآوری و سرمایه‌گذاری همگی تاثیری معنادار بر صرف ریسک شرکت داشته‌اند. همچنین نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که مدل پنج عاملی قدرت توضیح دهندگی بالاتری نسبت به مدل سه عاملی داشته هر چند که قدرت توضیح دهندگی صرف ریسک توسط این مدل‌ها چندان بالا نبوده است. نتایج به دست آمده در خصوص قابلیت پیش‌بینی کنندگی این مدل‌ها بیانگر آن است که صرف ریسک پیش‌بینی شده توسط این مدل‌ها تفاوت معناداری با صرف ریسک واقعی داشته و این مدل‌ها از قابلیت پیش‌بینی قابل توجهی برخوردار نبوده‌اند.

دانش اقتصاد پایه اصلی توسعه پایدار در این سرزمین است. مفاهیم این علم هنگامی قابل ارزیابی روشن هستند که به صورتی کمی بیان شود. از این رو بر اساس تعریف دانش حسابداری که موضوعش فهم و به عدد تبدیل کردند رویدادهای مالی است؛ ارتباط ژرفی میان این دو حوزه کلیدی وجود دارد. در هر کشوری بسته به ساختار، روابط و شرایط اقتصادی حاکم بر کشورها، نقش دانش و مدیریت دانش در تاثیرگذاری بر تولید مهم و قابل توجه بوده و نتایج مطالعات تجربی انجام شده موید این مطلب است. زیرا در نظریه‌های جدید رشد اقتصادی، دانش به عنوان نوعی متغیر برون زا (در اقتصاد) به شمار نمی‌رود، بلکه بخش اصلی و کلیدی نظام اقتصادی محسوب می‌شود. گذر به اقتصاد دانش‌بنیان جز از مسیر پژوهش نمی‌گذرد و آنچه امروز جامعه علمی و اجرایی کشور بدان نیازمند است انتشار نتایج این پژوهش‌ها است.

فهرست مطالب

مقایسه تطبیقی مدل‌های چند عاملی در بازار سرمایه ایران
بررسی تاثیر قابلیت مقایسه صورت‌های مالی بر هزینه حقوق صاحبان سهام بازده سهام در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
کیفیت افشا بر نقدشوندگی سهام و سرمایه شرکت‌ها، در بورس اوراق بهادار تهران
بررسی اثرات و کارکردهای حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی در مؤسسات مالی و بانک‌ها
چالش تحول اداری جهت استقرار سامانه‌های مدیریت در شهرداری تهران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابفصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2
ناشر چاپیفصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات54
زبانفارسی
موضوع کتابمجله‌های علمی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2

لطیف حنضلی
۱۴۰۱/۸/۲۷
عالی و ارزشمند، ممنونم سپاسگذارم، من حسابداری کار میکنم و این کتاب‌ها را بیشتر میپسندم، هرچه کتاب‌ها و آموزشهای کاربردی ارایه گردد بیشتر نتایج مثبت بدست می‌آید برای مخاطبین و کتاب راه، سپاس فراوان
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2

برای دریافت فصلنامه علمی تخصصی پژوهش در حسابداری و علوم اقتصاد - شماره 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.