معرفی و دانلود رایگان فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1

عکس جلد فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1
قیمت:
رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1

در فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1، برای اولین بار، یک الگوریتم حل ترکیبی بر پایه تبرید شبیه سازی شده و الگوریتم ژنتیک برای حل مساله مکان یابی، مسیریابی ظرفیت‌دار ارائه شده است.

این مساله دارای محدودیت ظرفیت برای انبارها و وسایل نقلیه هستند. عملکرد الگوریتم با استفاده از مجموعه‌ای از مسائل نمونه مورد ارزیابی قرار گرفته و با نتایج سایر الگوریتم‌های موجود در ادبیات مقایسه شده است. نتایج محاسباتی بیانگر این واقعیت است که الگوریتم ترکیبی تبرید شبیه‌سازی شده و ژنتیک توانایی رقابت با سایر الگوریتم‌های شناخته شده را دارد چون قادر به تولید جواب‌های بهینه و یا نزدیک به بهینه در بسیاری از مسائل شده است.

امروزه رقابت شدید در بازار جهانی شرکت‌ها را وادار به طراحی و مدیریت بهتر زنجیره‌های تامین به منظور ایجاد مزیت‌های رقابتی کرده است. مدیریت زنجیره تامین بر یکپارچه‌سازی اعضای زنجیره تاکید دارد. مسائل مکانیابی، مسیریابی، نتیجه یکپارچه‌سازی تصمیمات مکان‌یابی و حمل و نقل در زنجیره تامین هستند که جنبه‌های مسیریابی وسایل نقلیه را نیز همراه با تصمیمات مکانیابی در نظر می‌گیرند. از آن جایی که نقش بالای کاهش هزینه‌های توزیع در ادامه حیات یک زنجیره تامین پوشیده نیست و به دلیل این که این تصمیمات دارای وابستگی ذاتی به هم هستند و تصمیم‌گیری در ارتباط با هر کدام از این عناصر بر عناصر دیگر تاثیر گذار است. لذا یکپارچگی این عناصر منجر به کاهش هزینه‌های توزیع و ایجاد یک زنجیره تامین کارا خواهد شد.

حیات اقتصادی سازمان‌ها، مؤسسات تولیدی و خدمات در بازار رقابتی شدید جهانی به استفاده بهینه از منابع در دسترس وابسته است. مهندسی صنایع ابزار لازم برای حصول اهداف سازمانی را به‌ طور فراگیر و سامان‌مند فراهم می‌آورد و این نشانگر نقش و اهمیت بالای مهندسی صنایع به‌ عنوان موتور محرک حرکت سازمان‌های امروزی است. دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است. بنابراین، منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید در واقع حاصل فعالیت‌های پژوهشی است که انجام می‌گیرد. تغییر و تحول به‌ طور پیوسته و مستمر در روش زندگی انسان‌ها، سازمان‌ها، جوامع و اجتماعات بشری امر بدیهی بوده و مختص نقطه خاصی از جهان نیست. توسعه پرشتاب و گسترده علوم به‌ ویژه در حوزه فنی و مهندسی، انجام اقدامات علمی برای معرفی دستاوردهای علمی را بیش‌ از پیش ضروری کرده است. موسسه مدیریت دانش شباک با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی باهدف معرفی پژوهش‌های مهندسی صنایع و ایجاد فرصتی برای تبادل مطالعات و تجارب در این حوزه، "نشریه پژوهش‌های کاربردی در مهندسی صنایع" را منتشر می‌کند.

فهرست مطالب

ارائه یک روش حل ترکیبی بر پایه الگوریتم‌های ژنتیک و تبرید شبیه سازی شده برای حل مساله مکان‌یابی - مسیریابی ظرفیت‌دار
توسعه و حل مدل زمان‌بندی پروژه با در نظر گرفتن منابع از نوع دوگان در حالت مولتی مود با استفاده از الگوریتم فرا ابتکاری شبیه‌سازی تبرید
بهینه سازی استوار در مسئله انتخاب و زمان‌بندی سبد پروژه با محدودیت منابع و بودجه در شرایط عدم قطعیت در منابع
بررسی رقابت میان دو زنجیره تامین حلقه باز و بسته تحت سیاست‌های دولت با رویکرد نظریه بازی‌ها
ارائه مدل مکان‌یابی - تخصیص در شبکه زنجیره تأمین خون در حالت عدم قطعیت با در نظر گرفتن اختلال و ارتباط عرضی بین بیمارستان‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابفصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1
ناشر چاپیفصلنامه علمی تخصصی پژوهش های کاربردی مهندسی صنایع
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات77
زبانفارسی
موضوع کتابمجله‌های علمی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1

محمدرضا
۱۴۰۲/۶/۱۲
در این فصلنامه مقاله‌ای ارائه شده که مخصوص مخاطبان خاص خود است و ممکن است برای افرادی که در این حوزه اطلاعات و فعالیتی ندارند کاربردی نباشد.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1

برای دریافت فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.