دانلود فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2

فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2، به بررسی ارائه مدل تصادفی به‌ منظور بهینه‌سازی سطوح موجودی تک لایه‌ای دو گره زنجیره تأمین (فروشگاه، مراکز توزیع) برای اقلام فاسدشدنی و فاسد نشدنی با استفاده از الگوریتم ژنتیک می‌پردازد.

در بسیاری از موارد موضوع رتبه بندی و اولویت بندی پروژه‌ها در سازمان‌های پروژه محور، از اهمیت بالایی برخوردار هستند. رتبه بندی و انتخاب پروژه، در واقع به معنی اولویت بندی تعدادی پروژه و تخصیص منابع سازمان فقط در بین آن پروژه‌ها است تا به واسطه این انتخاب و تخصیص، سود سازمان حداکثر گردد. در انتخاب بهترین ترکیب پروژه برای سازمان نیز عوامل مختلفی دخیل هستند. با توجه به اینکه میزان اهمیت معیارها و میزان تامین معیارها توسط پروژه‌ها معمولا مبهم و نامعلوم است، در این مقاله از طریق واژه‌های زبانی و تئوری مجموعه فازی، معیارها وزن دهی شده و درنهایت با استفاده از تصمیم‌گیری چند معیاره فازی، پروژه‌ها اولویت بندی و رتبه بندی می‌گردند. روش پیشنهادی ذکر شده در این مقاله، در شرکتی که به عنوان یک شرکت پروژه محور مطرح است، به صورت مطالعه موردی مرور شده و با استفاده از نظرات خبرگان این شرکت و روش دلفی فازی، امتیاز پروژه‌ها و وزن معیارها جمع آوری گردید. سپس با استفاده از روش فازی اشاره شده، رتبه بندی و اولویت بندی پروژه‌های این شرکت، انجام گرفت.

حیات اقتصادی سازمان‌ها، مؤسسات تولیدی و خدمات در بازار رقابتی شدید جهانی به استفاده بهینه از منابع در دسترس وابسته است. مهندسی صنایع ابزار لازم برای حصول اهداف سازمانی را به‌ طور فراگیر و سامان‌مند فراهم می‌آورد و این نشانگر نقش و اهمیت بالای مهندسی صنایع به‌ عنوان موتور محرک حرکت سازمان‌های امروزی است. دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است. بنابراین، منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید در واقع حاصل فعالیت‌های پژوهشی است که انجام می‌گیرد. تغییر و تحول به‌ طور پیوسته و مستمر در روش زندگی انسان‌ها، سازمان‌ها، جوامع و اجتماعات بشری امر بدیهی بوده و مختص نقطه خاصی از جهان نیست. توسعه پرشتاب و گسترده علوم به‌ویژه در حوزه فنی و مهندسی، انجام اقدامات علمی برای معرفی دستاوردهای علمی را بیش‌ از پیش ضروری کرده است. موسسه مدیریت دانش شباک با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی باهدف معرفی پژوهش‌های مهندسی صنایع و ایجاد فرصتی برای تبادل مطالعات و تجارب در این حوزه، "نشریه پژوهش‌های کاربردی در مهندسی صنایع" را منتشر می‌کند.

 ۴۷ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

طبقه‌بندی و رتبه‌بندی پروژه‌ها با استفاده از روش فازی به همراه یک نمونه کاربردی
ارائه مدل تصادفی به‌ منظور بهینه‌سازی سطوح موجودی تک لایه‌ای دو گره زنجیره تأمین (فروشگاه، مراکز توزیع) برای اقلام فاسدشدنی و فاسد نشدنی با استفاده از الگوریتم ژنتیک
استفاده بهینه از منابع بر اساس برنامه‌ریزی خطی برای تولید اسباب‌بازی‌های الکترونیکی
تحلیل عملکرد شعبه‌ای از بانک تجارت در تهران با استفاده از مدل‌سازی و شبیه‌سازی سیستم صف
ارائه رویکردی مبتنی بر تکنیک‌های داده‌ کاوی جهت بهبود عملکرد شبکه‌های عصبی مصنوعی

راهنمای دانلود فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2

برای دانلود فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی تخصصی پژوهش‌های کاربردی مهندسی صنایع - شماره 2
کاربر ice
۱۳۹۷/۸/۲۰
ضعیف بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)