دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12

  • ناشر: پژوهش های نوین علوم مهندسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12

در فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12، به روش‌های رایج مورد استفاده در ازدیاد برداشت نفت اشاره می‌شود.

از آن جایی که اکثر روش‌های متداول استخراج نفت خام، تنها قادرند حدود 20 درصد از کل ذخیره نفتی چاه را استحصال کنند، بنابراین استخراج بیش از 20 درصد محتوای مخازن نفت خام که در کنار چاه اصلی و در درون سنگ‌های متخلخل اطراف آن قرار دارد بسیار مهم و اقتصادی است. روش‌های متنوعی به منظور افزایش بازیافت نفت استفاده شده است مانند فرآیندهای استخراج حلالی یا تزریق امتزاجی، تزریق نیتروژن و گاز دودکش، تزریق امتزاجی گازهای هیدروکربوری و سیلاب‌زنی با گاز دی اکسید کربن؛ فرآیندهای کاهش کشش سطحی و فرآیندهای تغییر گران‌روی به منظور کاهش گرانروی نفت و افزایش گرانروی سیال جا به جا کننده، تزریق بخار یا گاز برای ارتقای بازدهی مکانیزم، ریزش ثقلی، بیوسورفکتانت‌ها و احتراق زیرزمینی. اما  نکته مهم در مورد این روش‌ها قیمت بالا، پایین بودن درصد بازیابی، ویسکوزیته پایین پلیمرهای مورد استفاده و ضایعات بالا هستند. متوسط ضریب بازیافت جهانی از مخازن هیدروکربنی در حدود 30 درصد است، بنابراین توسعه روش‌های جدید به منظور افزایش بازیافت نفت به منظور افزایش تولید نفت و برقرای تعادل بین عرضه و تقاضا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

توسعه پرشتاب و گسترده علوم به ویژه در حوزه فنی و مهندسی، انجام اقدامات علمی برای معرفی دستاوردهای علمی را بیش از پیش ضروری کرده است. توسعه پایدار ایران اسلامی، مستلزم ایجاد زیرساخت‌های علمی به ویژه در حوزه علوم مهندسی است.

 ۵۶ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

روش‌های رایج مورد استفاده در ازدیاد برداشت نفت
استفاده از سورفکتانت آنیونی با هدف افزایش بازیافت نفت برای مخازن نفت معمولی با استفاده از سیلاب زنی
شناسایی عوامل کلیدی و بررسی دقت پیش بینی مدل‌های داده کاوی در تصادفات ترافیکی محور زنجان - تبریز
تحلیل عددی مکانیسم شکست سنگ‌های دارای لایه‌بندی با زوایای مختلف تحت فشار تک‌ محوره

راهنمای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12

برای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12

نظرات فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 12

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.