دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397

  • ناشر: ماهنامه تخصصی محیط زیست
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397

ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397، به بررسی اثرات تغییر اقلیم بر پارامترهای هواشناسی و هیدرولوژیکی حوضه دریاچه ارومیه برای دوره 2100 - 2010 پیش بینی شده است.

چکیده تغییر اقلیم و افزایش دمای جهانی از مسائل مهم زیست محیطی است که در سال‌های اخیر مطالعات زیادی بر روی آن صورت گرفته است. این موضوع به دلیل اثرات زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که فعالیت‌های انسانی بر مبنای ثبات و پایداری تغییر اقلیم است. برای پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی، از مدل‌های گردش عمومی جو استفاده گردید. داده‌های دما، بارش و تبخیر با استفاده از نرم افزار LARS توسط مدل SDSM و داده‌های مشاهداتی، ریز مقیاس و کالیبره شد.

در ادامه برای شبیه سازی مدل بارش به رواناب از مدل شبکه عصبی مصنوعی (ANN) استفاده شد. نتایج خروجی مدل‌ها اغلب افزایش دما و تبخیر و کاهش بارش را در دوره‌ی آتی نشان می‌دهد. همچنین نتایج حاصل از آزمون من- کندال نشان داد که تغییر اقلیم و گرمایش جهانی بر روند دراز مدت عوامل هیدرولوژیک موثر بر دریاچه ارومیه چندان معنادار نیست. بنابراین عوامل کاهش سریع‌تر از سطح آب دریاچه در چند سال اخیر را باید در نوسانات اقلیمی نظیر ترسالی‌ها و خشکسالی‌ها و عوامل انسانی نظیر سد سازی، برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و شیوه‌های نامناسب آبیاری جستجو نمود.

 ۱۰۵ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر پارامترهای هواشناسی و هیدرولوژیکی با استفاده از مدل‌های اقلیمی و آزمون من - کندال
مطالعه پدیده لایه‌بندی حرارتی و شوری سد ماملو
بحران آب در استان قزوین و راهکارهای مقابله با آن
تاثیر مدیریت منابع به گرمایش زمین
معرفی کتاب
منشاء‌یابی کدورت چاه‌های آب شرب روستاهای شهرستان ری
لغات و اصطلاحات تخصصی
منشأ و روش‌های زیست محیطی و هیدروژئولوژیکی کاهش شوری آب‌های زیرزمینی حوضه آبریز مند
متخصصین برگزیده

راهنمای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397

برای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیستم؛ اردیبهشت 1397