دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396

  • ناشر: ماهنامه تخصصی محیط زیست
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396

ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396 منتشر شد. در این شماره راه‌کارهای مبارزه با پیدایش بحران آب در محیط زیست ایران مطرح شده است.

هدف اصلی مجموعه عطران، بالا بردن کیفیت مطالعات در پروژه‌ها و آموزش تخصصی تکمیلی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با محیط زیست شامل مهندسی آب، مهندسی فاضلاب، مهندسی محیط زیست، مهندسی HSE و... است.

از کل مساحت ایران تنها ۱۵ درصد برخوردار از پوشش گیاهی است و بیش از ۸۵ درصد کشور ما جزو مناطق خشک و نیمه خشک محسوب می‌شود؛ از این رو انتظار بروز بحران آب در کشور غیر منطقی نیست. آگاهی از مقدار شرایط آبی ایران نه تنها خوب نیست بلکه بحرانی و وخیم است.

این حقیقتی است که طی ماه‌های گذشته و در پی هشدارهای برخی کارشناسان و خشک شدن پی در پی سدها و تالاب‌های کشور همگی کمابیش به آن پی برده‌ایم. با وجود سر بیرون آوردن غدهٔ خشکسالی و کم‌ آبی در بسیاری از مناطق کشور که حتی شهرهای شمالی و سرسبز را نیز گرفتار ساخته، این مشکل بدون شک حاصل مدت‌ها بی‌توجهی و مصرف این نعمت گران‌بهاست.

باید به نقش و جایگاه آب در فرهنگ عامهٔ ایرانی و اسلامی ما تاکید گردد. آب در این فرهنگ اساس و مبنای اصلی زندگی عنوان می‌گردد که با مفهوم‌هایی نظیر پاکی، روشنایی، مراد، قداست، تطهیر و ... گره خورده است. آب ایران اکنون در شرایطی قرار دارد که به گفتهٔ بسیاری از کارشناسان، بی‌اعتنایی به وخامت اوضاع آن در آینده‌یی نه چندان دور کشور را با فاجعه بی‌زیست محیطی درگیر خواهد کرد.

برای حل هر بحرانی نیاز به یک سری از راهکارها و برنامه‌ریزی‌های دقیق است؛ این راه‌حل‌ها عبارتند‌ از: مجموعهٔ عملیاتی که به وسیلهٔ سازمان‌های دولتی، خصوصی و مردمی در رویارویی با بحران، با هدف تقلیل خسارت و ضایعات، عادی سازی شرایط و باز گرداندن به حالت پیش از بحران صورت می‌گیرد که ماهیت مطالعه حاضر را روشن می‌سازد.

 ۱۰۵ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

راهکارهای مبارزه با پیدایش بحران آب در محیط زیست ایران
ماه رنگارنگ
طراحی سلول خورشیدی پلیمری سازگار با محیط زیست با استفاده از نانو تیوب کربن و نانو ذرات اکسید روی
بررسی کیفیت آب آبیاری در حوضه‌های جنوب استان آذربایجان غربی با استفاده از شاخص کیفیت آب کانادا و سیستم اطلاعات جغرافیایی
ایران صادر کننده حشرات خوراکی می‌شود
توسعه نقشه‌های کیفیت آب شرب در حوضه‌های جنوب استان آذربایجان غربی با استفاده از شاخص کیفیت آب کانادا و سیستم اطلاعات جغرافیایی
جایگاه کشاورزی پایدار در بهبود کارایی استفاده از نهاده‌های کشاورزی با تأکید بر نهاده کمیاب آب
ژاپنی‌ها عاشق ماهی تازه هستند
تکنولوژی پلاسما، راهی برای تولید اکسیژن در مریخ
لغات و اصطلاحات محیط زیست
فناوری‌های دوستدار محیط زیست توسط کشاورزان گامی برای کشاورزی پایدار و جامعه سالم
متخصصین برگزیده

راهنمای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396

برای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره هفدهم؛ بهمن 1396