دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33

  • ناشر: موسسه مدیریت دانش شباک
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33

نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33، منتشر شد. این شماره به بررسی بنیاد مشترک دین و هنر بر حقیقت گرایی، معناشناسی ارتباط بین عرفان اسلامی و هنراز دیدگاه زیبایی شناسی و رویکرد مولانا به مفهوم خرد در مثنوی معنوی می‌پردازد.

تلاش انسان برای یافتن حقیقت، از دیرباز چنان گرایشی قوی نمود داشته است. انسان در این راستا با بهره‌گیری از استعداد و توانمندی‌های خاص خود به خلق آثاری مبادرت نموده که به‌ زعم برخی اندیشمندان حکایتی ناقص از محسوسات بشری است و چون در فراخنای تقلید و گرته‌ برداری وارد گشته، از واقعیت اصیل که بازتاب حقیقت است، دورمانده. هر چند چشم‌انداز معطوف به تقلید در قالب هنر، میل حقیقت‌گرایی انسان را بی‌پاسخ می‌گذارد، اما گریز از شیء پنداری آثار تراویده از ژرفای وجود انسان و آن‌ها را برآیند وجود موجودی ذی‌شعور پنداشتن و در نتیجه گشودن راهی از حقیقت به هنر، رویکردی بدیع در این عرصه به شمار می‌رود که طی آن هنر بستری برای امکان تحقق حقیقت شناخته می‌شود.

گشودن افق‌های ناشناخته و تحقق مقوله حقیقت نهفته در وجود بشر، در توان او نیست. هنری که این عجز و ناتوانی را آشکار سازد، حیرت و شگفتی از تنهائی در پیمایش مسیر حقیقت‌یابی را بر خواهد انگیخت. هر چند که بشریت با گسستن تعلقات دروغین، این واقعیت را در ژرفای وجود خویش کشف می‌کند، اما در عرصات طرح علم به‌ عنوان مقوله‌ای توانمندساز، این مهم به فراموشی سپرده می‌شود و التذاذ از آفرینش‌های هنری به‌ جای مظهریت حقیقت می‌نشیند. دین به‌ عنوان پاسخی به نیاز ذاتی حقیقت‌گرایی انسان، به‌ جای توجه و عنایت به مفاهیم، معانی و حقایق را وجهه همت خود قرار می‌دهد و بدین گونه با هنر به مفهوم مواجهه با حقیقت امور و بازیابی آن در وجود، بستری مشترک می‌یابد. این رویکرد متعالی معطوف به وارستگی و آزادگی در هدایت قوه خیال به مبادی عالیه که به نفی خودیت و انائیت می‌انجامد، مبنای نگرش اسلامی به هنر را تشکیل می‌دهد.

بشر در شروع قرن بیست و یکم با تحول شگرفی مواجه شد. این تحول محصول تغییر مفهوم ارتباط، اطلاعات و رسانه بوده است. دگرگونی در ارتباط و انتقال اطلاعات، امکانات آموزشی و پژوهشی را در اختیار بخش بسیار بزرگتری از مردم جهان قرار داد. توسعه آموزش، منجر به ظهور مفاهیم جدیدی در رسانه شد و افراد مختلف را قادر ساخت تا به منابع علمی بروز دسترسی پیدا کنند. تغییر فناوری در کنار افزایش دانشجویان و محققین باعث شد تا مقالات علمی زیادی در مجامع علمی، همایش‌ها و نشریات پژوهشی منتشر شود.

نشریه شباک با نگاه به این تغییرات تلاش می‌کند ضمن تولید محتوی در خصوص مدیریت دانش و پژوهش، مقالات منتشر شده در کنفرانس‌ها و همایش‌های معتبر علمی کشور را نمایه‌سازی کرده و در اختیار پژوهشگران و علاقه‌مندان قرار دهد.

نشریه به صورت ماهانه و در چهار جلد با موضوعات: "مطالعات علوم انسانی"، "مطالعات علوم مهندسی"، "مطالعات منابع طبیعی، محیط‌ زیست و کشاورزی و مطالعات" و "هنر و معماری" منتشر می‌شود.

دسته مجله،
 ۷۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2476-3667 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

1- بنیاد مشترک دین و هنر بر حقیقت گرایی
2- معناشناسی ارتباط بین عرفان اسلامی و هنراز دیدگاه زیبایی شناسی
3- رویکرد مولانا به مفهوم خرد در مثنوی معنوی
4- بررسی راه‌های افزایش امید به آینده در دانش آموزان با رویکرد اقدام پژوهی
5- بررسی لعابینه سفال‌های دوره سلجوقی: از سده پنجم تا هفتم هجری قمری
6-ارزیابی میزان رضایتمندی ساکنان مجتمع‌های مسکونی؛ نمونه مطالعه: مجتمع مسکونی محله پانصد دستگاه شهر دوگنبدان، گچساران

راهنمای دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33

برای دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 33